1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (29 oy, ortalama puan: 4,28 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
musluklardan-su-cok-az-akiyor-cozum

Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

Musluklardan akan ip gibi sular en fazla sinirlerimizi bozan olaylardan biridir. Kimse musluğunu açtığı zaman kullanımı zorlaştırıcak şekilde suyun az akmasını istemez. Musluklardan çok az su gelmesinin birden fazla nedenleri vardır. Suyun muslukların içerisinde geçtiği esnada birçok kum taş v.b. yabancı maddeleride tesisatınıza taşımış olur. Bazen kireçlenme veya daha farklı şeyler suyunuzun az akmasına sebep olur. Bu sebepleri maddeler halinde yazarak evde tek başınıza uygulayabileceğiniz şekilde anlatmaya çalışacağım.

* Musluklarında ağzında bulunan filitreleri resimde görüldüğü gibi ok yönünde çevirerek açın. Filitre temizlenecek bir halde ise yeni filitre almanıza gerek yok. Nalburlarda 1 tl alabilirsiniz bu filitreyi. Eski bir diş frıçası ile muslukların filitrelerini temizleyebilirsiniz.

* Taharet musluğu dediğimiz bataryaların altında bulunan iki adet vana vardır bunların fleks ile bağlantısını 18-19 anahtar yardımı ile açın ve taharet musluk uçlarından su gelip gelmediğine bakın. Bazı taharet muslukları filitreli olur ve bu filitreler tıkanır. 2. resimde bu muslukları görebilirsiniz.

* Su sayacınızın iki tarafında rekor bulunur bu rekorları söküp su sayacının filitresini temizleyebilirsiniz.

* Tüm bunları yaptınız fakat hala bir değişiklik yoksa en kötüsü su tesisat borusunun tıkanması işte burda bizden yardım alabilirsiniz.

* Sadece banyoda veya mutfak tesisatında su az geliyorsa muhtemelen sebebi borularınızdaki tıkanıklıktan olabilir. Bu gibi durumlar genelde banyosunu plastik boruya çevirmiş müşterilerde yada mutfak tesisatı plastik diğerleri demir boru (galveniz boru) olan müşterilerimizde görülmektedir.

Tıkanan kanalları, klozetleri,wc leri mutfak giderlerini Avcılar kanal açma ekibimiz robot makinelerle etrafa zarar vermeden tıkanıklık açma makinesi yardımıyla açar. En modern kaliteli ve son sistem teknolojiyle hizmet vermekteyiz.

Musluklardan az su geliyor şikayetiyle bir müşterinin evine gittik. Her türlü kontrolleri yaptık. Hatta tesisatın temizliğini de yaptık. Ama yine su az geliyordu. Müşteri daha bir gün önce musluklardan tazikli su geldiğini idda ediyordu. Komşusu imdadımıza yetişmeseydi halimiz haraptı. Meğerse sular kesikmiş. Hanfendinin de evi bodrum katta olduğu için su akmaya devam ediyormuş fakat incecik bir su geliyordu. Neyse müşterimiz biraz yaşlı olduğu için konuyu anlatana kadar akla karayı seçtik. Lütfen sizinde suyunuz musluklardan az geliyorsa tesisatçı çağırmadan önce mutlaka suların kesik olup olmadığını bir zahmet kontrol edin.

8 Yorum

 • Zafer Şener

  Merhaba
  Banyo duş bataryasındaki sıcak su hem musluktan hem de duştan az akıyor ve bazen kombiyi çalıştırmayabiliyor. Soğuk su akışında hiç bir problem yok. Ayrıca evin diğer sıcak su musluklarında da herhangi bir problem yok; gayet güzel çalışıyorlar. İnternetten bulduğum bir tesisatçı ile konuştuğumda borularda bir tıkanıklık olabileceği ve böyle bir tıkanıklık tespit etmeleri durumunda da kırıp dökmeden bu tıkanıklığı açamayacaklarını söylediler. Problem batarya kaynaklı olabilir mi? Eğer problem borulardaki bir tıkanıklık/kireçlenme vs. ise ise bunu kırıp dökmeden çözmek mümkün değil mi?
  Teşekkürler

  • Cihazlı Tesisatçı

   Zafer bey kırıp dökmeden önce kontrollerin yapılması gerekir. Belki tesisatın içerisini bir pislik kaçmış olabilir. Katı bir parça dirseklerde suyun akışını yavaşlatabiliyor. Tesisat borularında kireç olmaz kaynak hatası yapılan borularda kırmadan çözüm bulamazsınız. Sadece içine bir madde kaçan ve batarya arızları gibi sorunlarda kırmadan işlem yapılabilir.

 • ÖMER ÇETİN

  merhabalar. mayıs ayında taşındığım evde, banyodaki boruları da değiştirerek tadilat yaptırdım. eski tip demir ya da galvaniz, bilmiyorum, boruya kaynak yapılarak, plastik borulardan tesisatı döşediler.
  banyodan sıcak su tazyikli akmıyor. mutfaktan akan sıcak suda bir sorun yaşamıyoruz. konu ile ilgili, 3-4 ay önce bir tesisatçı çağırdım, 250 tl ücret verdim. basınçlı makinelerle boruların içini temizlediler. banyodaki boruların içinde derz vs. taş çıktı, borular temizlendi. ancak sıcak su tazyiği hala az.
  acaba, borularda yine tıkanma mı oldu?
  acaba bina içi iski vanasından olabilir mi? bunu değiştirebilir miyiz?
  soğuk su tazyikli şekilde akıyor, sadece banyodaki sıcak su az akıyor.
  vailllant kombi, kullanıyorum, yine 4-5 ay önce, yetkili servisi çağırıp kombinin genel bakımını da yaptırdım, ancak sorun yine de çözülmedi.
  ne yapılabilir?
  teşekkürler.

  • Cihazlı Tesisatçı

   Tesisatın içerisini kireç çözücü kimyasallarla temizledikten sonra durulama yapılarak suyun taziği artıyor mu bakılması gerekiyor. Yada tekrar basınçlı suyla temizleme yapılarak kontrol edilir. Hala çok az su geliyorsa tıkalı nokta makineyle bulunabilir.

 • Yasin Çevik

  Merhaba yeni ev aldım bütün musluklardan sıcak su bölümünden sıcak su gelirken nedense banyo musluğu kısmından sıcak su bölümüne getirince musluğu hiç su akmıyor soğuk kisima çevirince akıyor lütfen yardımcı olur musunuz?

 • Serhat Aksoy

  Merhabalar, İnternetten arastırmalardan sonra sizin fırmanın iyi olduğunu ögrendim. Bizim bir su kesintisi sıkıntımız var. tüm binaya su gelmekte biz baktıkta bizede geliyor hatta sayaçtan sonraki vanayı söktük ana hattı açtık yine su akıyor ama taktıktan sonra iki vanayıda açtıktan sonra yöne suyumuz gelmiyor. Su borcu var ödenmemis bildiğim kadarı ile kelepçe takarak kesiyorlar acaba baska bir sekildemi kestiler yada gelen su borusumu tıkandı nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  • Murat Taştan

   İski ile çözmeniz gereken bir konu herhangi bir tesisatçı ile bu konuyu çözmeniz malesef mümkün değil.

 • Hakan Kurdaş

  Merhabalar

  Benim sorunum suyun sürekli olarak tazyiksiz akması binada 3. katta oturuyorum muhtemelen su tazyiki yeterli olmadığı için istediğimiz şekilde su akışı sağlanmıyor öyle ki bazı zamanlar tuvaletlerin sifon deposu bile su dolamıyor. Bu taziyiği artırabilecek bir sistem varmı

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.