1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
kanalizasyon-tikanikligi-acma

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma-Kırmadan

Kanalizasyon tıkanıklığı deyince insanların aklına hep tuvalet gelir halbuki kanalizasyon binaya ait olmayan sokaktaki ve bina önündeki rögarlar ve anan kanalların genel adıdır. Eğer buralarda bir sorun oluşmuşsa belediyeden başkası oralarda herhangi bir çalışma iznine sahip değildir. Zaten ana kanalizasyon sistemi için özel araçlar ve ekipmanlar gerekir. Müdahale izni olmadığından hiç bir özel şirkette bu araçları bulundurmaz. Eğer binanızın borusunda rögara gitmeden önce bir problem oluştuysa o işe biz bakarız. Bu hat ve bina içindeki tüm hatlar komple sorumluluk alanımıza girer. Belediye ekiplerinin de bina içine ve binadan rögara uzanan kısma müdahalesi yasaktır. Çünkü onlarda da böyle ufak çaplı borulara göre makine ve sistem bulunmaz. Bu sebeplerle belirlenen bölgelerde belediye bina içlerinde biz çalışırız.

Bu tıkanmalara uzman kadromuz ve son teknolojik makineler ile kısa sürede kesin çözüm uygulamaktayız. Tıkanmalarınızı önce kamera ile tespit edip problemin cinsine göre uygun çözümü bulup işleme başlamaktayız. Size bir telefon kadar yakın olan servisimiz problemli yere en kısa sürede varıp arızayı tespit ederek yaklaşık 30-60 dakika içerisinde işlemi tamamlar ve size rapor sunar. Eğer Pimaş hattında eğimsizlik vb kalıcı bir sıkıntı yoksa yapılan işlemlere garanti verilir.

Tıkanık borular da bazen katılaşmış, yapışmış ve donmuş maddeler nedeniyle açılamayabilir.Bu esnada diğer yöntemlerimiz devreye girmektedir.Kanal borularınızı görüntüleyen kamera ile tıkanıklığa sebep olan maddelere ulaşıp dedektör yardımıyla noktasal tespiti yapılmaktadır.Bu tespitin amacı makine ile açılamayan tıkanıkları saatlerce ve metrelerce kazmaktan kurtulup sadece tıkanan bölgeyi kırarak tıkanıklığın kolayca açılmasıdır.Bu işlem sayesinde hem zamandan hem de evinizin gereğinden fazla kırılmasına son vermekteyiz.

Bir diğer sorunlardan bir tanesi de rögar tıkanıklığıdır. Atık su borularında problem olmamasına rağmen kullanılan su yine aynı borudan geri vermektedir.Bu problemin sebebi de ana rögar kanalının tıkanmasıdır. Bu aşama da vidanjör makinesi devreye girmektedir.Vidanjörün de problemi çözmesi için rögar yerinin belli olması gerekmektedir. Bazı binaların rögarı belli olmayabilir. Bu esnada yine dedektörlü kameralarımız devreye girip rögarın yerini noktasal olarak tespit etmekteyiz. Böylece vidanjörün rögarı temizlemesiyle sorun tamamen çözüme kavuşacaktır. Size faydaları bilgiler verebildiysek ne mutlu bize.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.