Petek Temizliği – Kalorifer Tesisat Temizleme – Petek Yıkama

Petek temizliği işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir. Su tesisatı firmaları petek temizliği işlerinizde çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacına cevap verebilecek seviyededir. Bu sebeple petek temizliği ya da kombi tesisatı temizliği yaptıracağınızda bu işi yapmaya çalışan kombi bakım firmalarından daha çok tesisat firmalarını tercih etmeniz gerekecektir. Kombi bağlantılarından sonra ısıtma sistemini ilgilendiren tesisat, boru ve bağlantı elemanlarında uzmanlık gerektiren bölüm tesisat ustalarını ilgilendirmektedir. Isınmada yaşadığınız sorunlar petek temizleme işlemleriyle çözülmediğinde sorunun ana kaynağına inilmesi gerekir. Bu konuda bilgi birikimi olmayan firmaların, bu tarz işlere soyunmaları sektörün büyümesinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
watsap

Petek ve Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu soruya cevap vermeden önce petek temizliğinin bir bakım çalışması olduğunu belirtmeliyiz. Petek ve tesisat temizliği yapılırken, asit içeriği olmayan kimyasal ve makine kullanmak şarttır. Petek temizliği için makineyi kombi tesisatına bağlarken evdeki en doğru noktanın seçilmesi gerekir. Bağlantının doğru yapılması evin kirlenmesini önleyip, dışarıya atılacak tortu ve kireç parçalarının uzun yol almasını engelleyecektir.

Genelde bağlantı için tercih edilen bölgeler kombinin altı ya da banyodaki radyatör vanalarıdır. Kullanılan makinenin hava ve suyla çalışması en önemli konulardan biridir. Kalorifer borularının hacim olarak küçük olduğu ısıtma tesisatlarında, sıkıştırılmış hava ve su, radyatörün içerisine girdiği anda geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin dibine oturmuş tortuları bir anda havalandırarak sistemden dışarı atmayı sağlayan makineler 2 ila 3 bar arası çalışmaktadır.

Çıkış borusundan temiz su gelene kadar petek temizleme işi sonlandırılamaz. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra, kalorifer tesisatının büyüklüğüne göre bazik özelliğe sahip koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlanıp peteklerin havası alındıktan sonra sistemi çalıştırabilirsiniz.

“Peteklerin havası nasıl alınır, Kombi çalışırken kalorifer peteklerinin havası alınır mı?” konulu yazıyı okumak için linke tıklayınız.

Petek Temizliği Yaptırmak Faturayı Düşürmez

Bazı petek temizleme firmalarının internet sayfalarında petek temizliği yaptırın faturalarınız düşsün diye bir ibare vardır. Kesinlikle temizlikten sonra faturalarınız düşmez. Ortalama %5 çok kirli tesisat borularında fatura tutarı düşer. Fakat bu durum her daire için geçerli değildir. Bu işi para kazanma hedefi ile yapan kişiler ve servisler faturaların düşeceğini söyler bu tarz söylemlere kesinlikle inanmayın.

Petek Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Firmaların reklam politikaları içerisinde petek bakımlarının her yıl yapılması gerektiğini söyleseler de bu bilgi tam olarak doğru değil. Düzenli olarak 5 yılda bir yapılacak petek bakımı kombi tesisatınız için yeterlidir. Evinizde bulunan kalorifer petekleri eskisi kadar performanslı bir şekilde yanmadığında aşağıda yazılı şikâyetleri yaşıyorsanız tesisat borularında ve radyatörlerde tıkanma var demektir. Peteklerin az ısınma sebeplerinin %85`i kullanıcıların her yıl kombi bakımı yaptırırken petek ve tesisat temizliği yaptırmadıklarından kaynaklanır. İşte o belirtiler;

 • Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise
 • Petekler hiç ısıtmadığında ya da kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde
 • Peteklerin altı ısıtmıyorsa
 • En son petek hiç yanmıyorsa
 • Kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa
 • Kalorifer peteklerinin 5 yıl veya daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış ise
 • Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa

tıkalı petek temizliği

Peki Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım!

Uzmanlar kombi bakımına verdikleri önemi tesisata göstermiyorlar Oysaki tesisat bakımındaki ısrarı tesisata da göstermek gerekiyor. Günümüzde kombi bakım çalışmaları maalesef elektrik süpürgesiyle içinin tozunu almaktan ibarettir. Ayrıca kombi bakımı yaptırdığınızda kombiniz arıza yapmayacak diye bir kaide yok.

Kimi tesisat firmalarının abarttığı gibi petek temizliği yapıldığında yakıttan %30 tasarruf etmezsiniz. Basit bir örnekle açıklarsak çay demliklerinde alttaki demliğin dibini kireç bağlarken üstteki ufak demliğin neden kireç tutmadığını biliyor musunuz? Bunun sebebi kirecin ısıyla temas  eden noktada daha fazla oluşmasından kaynaklanır.

Neden petek temizliği yaptırmalıyım sorusuna gelirsek eğer; Kombi tesisatında en fazla kireç oluşan nokta, suyun ısındığı eşanjördür. Kombi bakımı esnasında sadece süpürgeyle toz alındığından eşanjör temizliği yapılmamaktadır. Kalorifer tesisatlarında petek temizleme yapılırken kullandığımız koruyucu kimyasal, suyun geçtiği tüm kombi parçalarını ayna gibi tertemiz yapar. Bu işlem kirlilikten kaynaklı kombi parçalarında oluşacak arızaları tamamen yok eder. Bu sayede ekstra ücret ödemeden kombi temizliğiniz de yapılmış olur. Suyu peteklere gönderen kombi olduğu için, düzgün bir şekilde iletimi sağlandığında aldığınız ısı verimi oldukça artacaktır.

“Petek temizliği sanıldığının aksine %30 yakıt tasarrufu sağlamaz. Sadece peteklerden aldığınız ısı performansını artırır.”

 makineyle-petek-temizleyen-firma

Koruyucu Sıvının Önemi

Kirli tesisatlar temizlendiğinde genellikle bazı noktalarda kireç tamamen yok olmaz. Petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra, tesisatın içine mutlaka koruyucu sıvı atılması gerekir. Peki koruyucu sıvı neden kombi tesisatı için önemli? Evinize petek bakımı  için gelen firma hangisi olursa olsun 1 saat içerisinde sadece tesisatınızdaki kaba pislikleri temizleyebilir. Koruyucu sıvının temizleme kimyasalından farkı, tesisatın içerisinde kalmasıdır. Isıya en çok maruz kalan bölge olan kombi eşanjörleri en çok kireç bağlayan yerdir. Ancak temizleme sıvısı asidik özellikte bir sıvı olduğundan, petek temizliği esnasında kimyasalın asit içeriği kombinin contalarına ve alüminyum parçalara zarar vereceğinden kombinin içerisine göndermek biraz tehlikelidir. Bahsedilen bu zarar temizlik yapıldıktan 10 ile 30 gün sonrasında, yani zamanla ortaya çıkar. Kombi eşanjör delikleri kirece maruz kaldığında tıkanır ve sıcak su çıkışı zayıflamaya başlar. Ama petek
temizliği bittikten sonra tesisata 1 litre koruma sıvısı ilave edildiğinde, kombi çalıştırılmaya başladığı andan itibaren suya karışarak peteklerin ve kombinin bütün noktalarını dolaşır. Koruyucu Sıvı radyatör musluk aralarını, kolektör vanalarını metalik renge çevirir. Bu koruyucu malzeme sayesinde tesisat sistemi neredeyse ilk kurulduğu günkü haline dönmektedir. Koruyucu petek sıvısı bazik özellikte bir kimyasal olduğu için, ısıtma sisteminin içinde 10 yıl kalsa bile zarar vermez. Metal malzemelerin içinden geçtiği süre boyunca her tarafı ayna gibi yapar.

Koruyucu sıvının etkisini kireç tutmuş çaydanlığınızda deneyerek etkilerini görmeniz mümkün. Çaydanlıktaki kireçleri hiçbir kazıma yapmadan 1 saat gibi kısa sürede tertemiz yapacaktır. Kombiniz çalıştığı sürece hareket halinde olan koruyucu sıvı su sirkülasyon yaptıkça sürtünme yoluyla değdiği her metal parçayı ilk günkü haline çevirecektir. Tamamlanmış bir tesisat temizliği yaptırmak istiyorsanız  sistemin içerisine mutlaka koruyucu sıvı atın. Koruyucu sıvı kullanılan tesisatlarda ısı farkı açıkça görülmektedir. Hem temizlik hem de mükemmel bir koruma sağlayan Koruyucu ilaç hakkında ya da aklınıza takılan herhangi bir soruda petek temizliği firmamızı telefonla arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

kimyasal-ilacla-petek-bakimi

Uzmanından Petek Temizliği Ne işe Yarar?

Yeni tesisatların petek iç yüzeyleri havayla temas halinde olduğundan herhangi bir koruyucu maddeyle kaplanmamış ise alüminyumlar alüminyum oksit, demirler demir oksit, bakır malzemelerde ise bakır oksit oluşacaktır. Büyük depolarda bekleyen henüz tesisata bağlanmamış petekler, kombiler havayla temas halinde olduğu için oksitlenme daha malzeme size ulaşmadan başlayacaktır. Dolasıyla ısıtma sistemini kurulum aşamasından itibaren korumaya başlamak en doğru işlemdir.

Korozyona uğramış, çürümeye yakın olan sisteme tesisat temizliği yapmak ve sonra koruyucu koymak faydalı bir işlem olsa da doğru değildir. Isıtma sisteminin sorunsuz bir şekilde uzun süre çalışmasını sağlamak istiyorsanız, koruyucu ilaçlar kullanmak yeterli olacaktır. Eski üretim radyatörlerde genelde makinelerden çıkan atık yağlar incelterek iç yüzeye sürülürdü. Bu yağ radyatörleri korozyona ve çürümeye karşı engellerdi. Hatta eski petek bulunan evlerde temizlik yapıldığında, kombinin suyunu dışarı çıkartılırken yağlı simsiyah bir suyla karşılaşılır.

Tesisatlarda sudaki laminar akış çok önemlidir. Pompa devreye girdiği anda, suyun borulardaki ve radyatörlerdeki akışı çok önemlidir. Suyun akışkanlığını olumsuz etkileyen faktörler metal yüzeylerden kopan partiküllerin birleşmesinden kaynaklanmaktadır. Sistemde yoğun halde dolaşan tortular, suyun spiral çizerek dönen su ısı iletim kat sayısını ve pompa verimini düşürür. Dolayısıyla yakıt harcamasını da artırır. Örneğin bir radyatörden alınan kalori 700 iken 500 kaloriye düşürülmektedir. Bunun sonucunda kombi daha fazla çalışıp gaz tüketimini artıracaktır.

Bu sebepten dolayı partikül oluşumunu engellemek için, sistem sıfırken bu kimyasalı koymak daha faydalı olacaktır. İstanbul Tesisat olarak kullandığımız kimyasalın en önemli özelliği şudur: Kalorifer suyu içerisinde dolaşan pas parçalarını mikro düzeye indirip, birleşmesini engellemesidir.. Kapalı devre sistemlere bu ilaç tatbik edildiğinde filtreye gerek duyulmamaktadır. Kalorifer tesisatında petek bakımı yapıldıktan sonra içine koyduğumuz bu kimyasal koruyucuda temizleme ve koruma özelliği bir arada bulunmaktadır.

Doğalgaz Faturanızda Enerji Tasarruf Yöntemleri

 • Çok sıcak olan odaların radyatör vanalarını termostatik radyatör vanaları ile değiştirin.
  • Peteklerin önünü çok uzun perdelerle kapatmayın. Ayrıca radyatörlerin önüne mobilya koltuk gibi ev eşyaları koymayın. Odada bulunan sıcak ve soğuk hava sirkülasyonunu engellersiniz.
  • Ev alırken ucuz olsun mantığıyla yaklaşıp kuzey cephe konut almaktan kaçının.
  • Kombi örneğin balkon gibi bir dış mekânda bulunuyorsa mutlaka etrafını bir dolap ile kapatın.
  • Sürekli arıza çıkaran kombi ya da kazanları, yoğuşmalı, az enerji harcayan modeller ile değiştirin.
  • Merkezi sistem kalorifer tesisatı bulunan evlerde mutlaka termostatik vana kullanın.
  • Banka, kamu binaları, hastaneler ve büyük çaplı iş yerlerinde, ortam sıcaklığı günün
  hareketli trafiğinden fark edilmediği için bu gibi yerlerde kombiye bağlı ısı termostatı
  mutlaka kullanılmalıdır.
  • Kalorifer tesisatı döşenirken belli bir merkezden her odaya ayrı boruların gittiği ve
  ısının her radyatöre eşit dağıtıldığı sistem tercih edilmelidir.
  • Konut satın alırken binanın ısı yalıtımı yapılmış mı diye mutlaka kontrol edin. Isı yalıtımı yapılmış binalarda doğalgaz faturalarından ortalama %30 ile %50 arasında değişen tasarruf edilmektedir.
  • Radyatör, kalorifer tesisat boruları ve buna bağlı olarak pislik tutucu filtrelerin bakımını 2 yılda bir yaptırın.

Merkezi ısıtma sistemi bakım çalışmaları

Merkezi Sistem Petek Temizliği

Merkezi ısıtma sistemiyle ısınan dairelerin, ödediği faturaların giderek kabarması, ısınmayan odaların sayısında artış gözlenmesi, bir şeylerin ters gittiğine işaret olarak görülmektedir. Sadece kazan ya da kombilerde bakım anlaşması imzalayan işletmeleri, ilerde çok büyük masraflar beklemektedir. Kâğıt üzerinde gösterilen bakım, yılda bir defa tesisat içerisinde dolaşan suyun dışarı atılması sisteminizi korumaz. Yukarıda resimlerde görülen korozyon miktarı, 3 yıllık bir ısıtma sistemine sahip otel tesisatına aittir. 3 yılda bu hale gelen kalorifer boruları, temizlik yapılmadığı takdirde kötü bir görünüme sahip olacaktır.

Oluşan kireç, hava purjör deliklerini tıkamaya başladığında odalarda ısınmama gibi problemler ortaya çıkacaktır. Sistemin doğalgaz temizliği yapılırken, korozyon oranına bağlı olarak ilaç miktarı hesaplanmalı ve ona göre kalorifer ısıtma sistemi komple elden geçmelidir.

İstanbul Tesisat’ın tecrübeli usta kadrosu sayesinde bütün tetkikler yapıldıktan sonra eskisinden daha iyi ısı performansını yakalamak bizim için çok da zor bir olay değil. Dikkatli bir çalışma ile hiçbir yeri atlamadan yapılan petek bakımı, sizi en az 2 yıl korumaya alır. Merkezi ısıtma sistemlerinde, tesisat temizleme işlemi bireysel olarak yapılmaz. 3 yılı aşan ısıtma sistemlerinde mutlaka temizlik yapılmalıdır. Tesisat yıkama işlemleri toplu olarak yapıldığında pompa çarkları, kazan, suyu taşıyıcı ana kolon boruları tamamen temizlenmiş olur. Toplu ısıtma sistemi kullanan binalarda, kazanın temizliği yapılmadığı sürece radyatör temizliği yapılmış sayılmaz. Çünkü kireç tabakası en fazla kazan ve ana kolon borularında meydana gelir. Kazanın deposundaki su ve alev yanında bir de kireç tabakası varsa, ısınma biraz daha geç olacaktır. Bunun sonucunda temizlenmeyen merkezi tesisatlar daha fazla yakıt tüketimine sebep olur.

Tesisat Temizleme

Kombi Bakımı Yaptırdım Sanmayın!

Sözde kombi bakımı adı altında, elektrik süpürgesi ile kombinin kabinini açın. Parçaların tozunun alınması parçaların iç temizliği yapılmadığı sürece bir işe yaramayacaktır. Bu şekilde yapılan kombi temizliği karşılaşacağınız muhtemel arızaları engellemeyecektir. Parçaların iç temizliği yapılmadığı sürece, ne kadar bakım yapılırsa yapılsın kombi arıza verecektir. Hatta bazı kombilerde parçalanıp sökülerek tozları alındıktan sonra ayar tutmamaktadır. Bu şekilde bakım yaptırmak kesinlikle kominizin ömrünü uzatmayacaktır. Kombiyi parçalayıp tozunu aldırtmak yerine içindeki eşanjörün kirecini temizlettirin. Bunun dışında kombinizin içine koruyucu sıvı döktürmeniz her tarafını pırıl pırıl edecektir. İnternette yer alan petek veya kombi bakımı videolarındaki uzmanların anahtar tutuşlarına bakın. Eğer ustalık şöyle dursun 1 aylık eğitim ile işe başladıkları görülmektedir. Bu yüzden kombi bakımı yaptıracaksanız tecrübe sahibi bir firma ile çalışmanız çok önemlidir.

Ayrıca bu kombi bakımcılarının söylediği üzere bir kombinin ömrü 10 yıldır. Bu süreden sonra sürekli arıza vermeye başlar. Kombiler de tıpkı arabalar gibidir. 200 bin kilometre yapmış arabanın motoru ile sıfır arabanın motoru ne kadar bakım yapılırsa yapılsın yine arıza verecektir. Kombi bakımı yaptırdığınızda bir sene boyunca kombiniz arıza yapmayacak diye bir şey söz konusu değildir. İşini düzgün yapan kombi bakım ustalarını bir tarafa ayırırsak eğer. 15 dakikada yapılan bakımlardan bir hayır gelmez. Yakıt tasarrufu etmek için, petek temizleme ve kombi bakımlarını işinin ehli ustalara bırakın.

petek yıkama

Makineyle Petek Temizliği

Petek bakımı için tasarlanmamış makinelerin içerisine kimyasal atılarak yapılan petek bakımlarında kirecin çözüldüğünü görmek neredeyse imkânsızdır. Temizlik için üretilen çeşitli makinelerin amacına uygun bir şekilde kullanılması gerekir.

temizleme yapılan radyatör

Neden İstanbul Tesisat’ı Tercih Etmeliyim

Piyasada yüzlerce petek temizleme firması varken neden bizi tercih etmelisiniz, sorusuna gelirsek; İstanbul Tesisat, radyatör temizleme sektörüne girmeden önce 4 adet kimyasal denemesi gerçekleştirmiştir. Bunun amacı ise içlerinden en iyi temizliği yapan ilacı bulmaktır. Maalesef içeriğine bakmadan en ucuz ilacı almayı tercih eden firmalar da mevcut. Petek temizleme işini kulaktan duyma bilgilerle yapmaya çalışan bu firmalar ticaret amaç güderek parayı ön planda tutmaktadırlar. Bu gibi firmalardan en büyük farkımız tesisat temizliği konusunda 9 yıllık bir geçmişe sahip olmamızdır. Bu tecrübemiz yüzlerce ısınma problemiyle karşılaştığımız anlamına gelmektedir. Petek sorunlarını çözüme kavuşturduğumuz her evde, tecrübe ediniyoruz. Karşılaştığımız problemler ne olursa olsun, şimdiye kadar ısıtamadığımız bir ev, arızanın çözümünü bulamadığımız bir kalorifer tesisatı çıkmamıştır.

Biz sadece petek bakım hizmeti vermekle kalmıyor müşteriye peteklerin neden yanmadığı hakkında çözümler sunuyoruz. Tesisat temizliğini en iyi şekilde yapmak için, ortalama 2 yıl süren bir ARGE (araştırma geliştirme) sürecinden geçtik. ARGE çalışmalarımızın sonucunda yukarıda sizlere de sunduğumuz petekler nasıl temizlenir bilgisine ulaştık. ARGE faaliyetlerimiz sayesinde petek temizliğinin nasıl yapıldığı konusunda başka firmalardan bilgi almak yerine, piyasada bulunan onlarca firmaya bu işin nasıl yapılacağı hakkında eğitimler verdik.

“Biz bu işi kulaktan duyma bilgilerle değil, kendi geliştirdiğimiz petek temizlik makinesi ve kimyasal ilaçlarla yapıyoruz.”

Petek Temizliği Fiyatları Ne Kadar?

Yazının önceki bölümlerinde de bahsedildiği gibi petek temizliğinin düzenli bir şekilde yaptırılması gerekmektedir. Bu noktada peteklerin profesyonel kişiler tarafından temizlenerek ilk günkü performansı ile çalışması sağlanmaktadır. Konu tesisat temizliği olduğu için peteklerin profesyonel bir şekilde temizlendiğinden emin olunması gerekir. Ancak burada önemli bir faktör gün yüzüne çıkmaktadır. O da petek temizliği fiyatlarıdır. Petek temizliğinin hangi fiyat aralığında yapıldığının bilinmesi bireylerin maddi olarak kendilerini hazırlamalarını sağlar. Bu nedenle petek temizliğini hem profesyonel hem de uygun fiyatlar ile yapan İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek uygun bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Petek temizliği fiyatları genel olarak temizlenecek petek sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle söz konusu hizmetin fiyat aralığı ile ilgili net bir şekilde bilgi vermek pek mümkün değildir. Ancak şunu belirtmekte fayda vardır ki günümüzde ucuza iş yapan birçok firma vardır. Bu firmalardan hizmet almak size fayda değil zarar vermektedir. Bu nedenle İstanbul Tesisat gibi alanında uzman tesisat firmalarından destek alabilirsiniz.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

Petek temizliği evinizde ya da iş yerinizde bulunan petek sayısına bağlı olarak gerçekleşir. Burada süreyi belirleyen en önemli faktör kaç peteğin bulunduğudur. Çünkü petek sayısı arttıkça temizlik süreci de uzayacaktır. Ekibimiz, temizliği en kosa sürede gerçekleştirir. Ortalama 1 saat içerisinde tamamlanan temizlik neticesinde peteklerinizde biriken tortu, pas ve kireç temizlenmektedir.

“Petek Temizliği – Kalorifer Tesisat Temizleme – Petek Yıkama” üzerine 122 yorum

 1. İnternette yaptığımız araştırmalar sonucunda, alanında profesyonel olduğundan dolayı petek temizliği için İstanbul tesisatı tercih ettik. Açıkçası verilecek hizmetle ilgili tereddütlerimiz vardı,fakat petek temizliğini yapan Barış bey gerek ilgisi ve alakasıyla gerekse yaptığı işin titizliği ile memnun kaldığımız bir hizmet verdi.Yüksek derecede bile ısınmayan peteklerimiz şu an en düşük kademede bile çok iyi performans sağlamakta.Öncelikle verdiği hizmetlerden dolayı Barış Beye ,sonra da İstanbul Tesisata teşekkürlerimizi iletiriz.

  Cevapla
 2. İyi günler. Tecrübenize güvenerek sorunumu sizinle paylaşmak istedim. İki ay önce petek temizliği ve kombi bakımı yaptırdım. Peteklerin ısısı eskiye göre pek değişmedi. Ama asıl sorun oturma odasındaki petekte. Oda yaklaşık 17 metrekare. Kullanılan petek ise 60-190 cm. Kombiye de uzak değil ama diğer peteklere nazaran daha düşük ısı veriyor. Peteği biraz küçüğü ile değiştirmek çözüm olur mu? Mesela 60-120cm taktırsam ısısı artar mı? Kombinin devir daimi yetmiyor olabilir mi? Son olarak 17 metrekare oda için hangi boyuttaki peteği önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Mevcut peteğiniz odanızı ısıtacak kapasitede takılış fakat, böyle büyük bir petek yerine iki adet 100 cm petek takılması daha iyi olacaktır. Uzun peteklerin genel sorunu yeterli devir daim hızına ulaşamadığı için gerçek değerleri size yansıtamaz. Petekler hakkında detaylı bilgiyi en iyi petek modeli sayfamızı ziyaret ederek değerlendirebilirsiniz.

   Cevapla
 3. Merhaba Petekler merkezi sistem. Birincisi petekler yanarken içinden ses geliyor bu normal mi. Ikincisi salon peteğinin kendi üstünde ki ayar vanasınıkapattığım halde petek yanmaya devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

  Cevapla
  • Vanaları kapattığınız halde yanmaya devam ediyorsa vanaları değiştirmenizi tavsiye ederim. Bazı vanaların göbekleri bozulduğu zaman petek hala ısınmaya devam eder. Peteklerden ses gelmesi sorunu genelde merkezi sistemlerde olur. Eviniz merkezi sistemle ısınıyor ise kazan dairesindeki motorlar güçlü olduğundan diğer daireler vanaları kapattığı için gürültü gelmesi normaldir.

   Cevapla
 4. Merhaba, Benim evdeki peteklerin alt kısımları ısınmıyor. Usta çağırıp petek temizliği yaptırdım.. Yok ilaçtı, yok berrak suydu, yok havaydı, yok efendim 3 yollu vanaydı, pompaydı derken 2 gün boyunca 6 saatlik bir çalışma sonucu.. Usta gelmeden önce nasıl peteklerin alt kısmı yanmıyordu… Şu anda PETEKLERİN ALT KISMI YİNE YANMIYOR.. Yani ısınmıyor.. iNTERNETTEN ÖĞRENDİĞİM KADARIYLA KOMBİ DEN GELEN SICAK SU ÇAPRAZ BAĞLANTI İLE ÜSTTEN GİRMESİ GEREKİYOR.. Bende emin olmak için kombiyi açtım ve peteklerin üst giriş ve alt giriş vanalarının üzerine elimi koyduğumda sıcak suyun alttan giriş yaptığını fark ettim.. Sorum şu ki ; Kombinin altında sıcak su çıkışı ile soğuk (yani peteklerden geri dönüş) su girişlerinin yönlerini değiştirirsem bir yararı olur mu.. Yani kombinin altında ki hatların yerini değiştirsem olumlu bir sonuç alabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim..

  Cevapla
  • Bütün peteklerde sıcak su alttan girip üst tarafın vanasından çıkış yapıyor ise kombinin altındaki boruları çapraz değiştirerek çözüm bulabilirsiniz. Kombinin dönüş borusunu gidiş borusuna, gidiş borusunu da dönüş borusuna bağlayarak tüm sistemin tek ayarda çalışması sağlanabilir. Peteklerde çapraz bağlantı yapılması ısıyı çok fark ettirecektir.

   Cevapla
 5. Öncelikle kolay gelsin benim sorunum evdeki peteğin birisi hiç ısınmiyor havasında bi kaç kez aldım ama sorun devam ediyo peteğin havasını alırken sıcak su geliyor suyun devrinde sorun yok gibi ama hava aldigim kapağı kapatınca bi sure sonra petek yine soğuyor ve kapağı açınca soğuk su geliyor.. Tesekkur ederim

  Cevapla
  • Sinan bey belli ki peteğe gelen sıcak su borusunda sıkıntı yok. Dönüş borusu tıkalı veya kaynak daralması sorunu olabilir. Tıkanmanın nerede olduğunu bulduğunuz da petek ısınmaya başlayacaktır.

   Cevapla
 6. Petek temizliği yaptırdım çok güzel oldu fakat banyodaki Petek’ten koruyucu sıvı eklediler ve 3 gün geçmesine rağmen Petek’ten garip bir koku geliyor normalmidir anlamadım.

  Cevapla
 7. 02 aralık cuma sabahı 09:00 da fındıkzade de bulunan adresimize petek temizliği için gelen ustalar gerçekten 10 numaraydı.adamlar kendi evini yaparmış gibi hizmet ettiler.isimleri yanılmıyorsam osman ve Ahmet usta idi.çok teşekkürler..aldığınız ucret piyasanın altında olmasına rağmen hizmet kalitesi çok üst düzeydi.:)..insanın her ay petek temizliği yaptırası geliyor..:))

  Cevapla
 8. Merhaba döküm peteklerin temizliğini nasıl yapıyorsunuz?? Evdeki bütün petekler döküm, eski tip. Bazılarının bir tarafı hiç ısınmıyor. Yardımcı olabiliyorsanız destek almak istiyorum. İyi çalışmalar.

  Cevapla
  • Döküm peteklerde temizlik işlemi diğer radyatörlerden farklı değildir. Fakat panel peteklere göre biraz daha işçiliği zahmetli bir iştir. Ayrıca koruma ve temizleme kimyasalı kullanıldığı zaman diğer radyatörlere göre iki kat fazla atılmalıdır. Isı performansı bakımından en yüksek değerleri döküm petekler sağlamaktadır.

   Cevapla
 9. Merhabalar. Evimizde 8 petek bulunmakta ve pek iyi ısıtmıyor. Salondaki 2 petek hem su kaçırıyor hem ısıtmıyor. Muhtemelen değiştirilmesi gerekiyor. Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. Teşekkür ederim

  Cevapla
  • Firmamızda çalışan personeller su tesisat ustalarından oluştuğu için petek temizliğine geldiklerinde tamirle çözülecek bir durumu peteği değiştirmeden halledebilirler. Bazen radyatör vanalarından kaynaklı su akıtmaları olabiliyor. Bunun için peteği değiştirmeye gerek kalmaz. Peteklerin en iyi şekilde ısıtması için elimizden geleni yapmaya çalışırız.

   Cevapla
 10. iyi günler kolay gelsin ben kombi ve petek temizliği yaptırmak istiyorum bu konuda nasıl yardımcı olursunuz

  Cevapla
 11. Yerden ısıtma sistemimizin temizliğini yaptırdık. Yeni bir bina olmasına rağmen tesisat oldukça kirliymiş. Gelmişken kombinin filtresini de temizlemişler, halbuki biz talep dahi etmemiştik. Isınmadaki fark hemen kendini gösterdi. Çok memnun kaldık anlayacağınız…
  Yerden ısıtma temizliğini ve İstanbul Tesisatı kesinlikle tavsiye ederim. Apartmandaki diğer dairelere de önereceğim.

  Cevapla
 12. istanbul tesisat a teşekkür ediyyorum evime gelen arkadaşlar çok güzel bir işçilik yapmışlar ve bilmedigimiz bilgiler verdiler bize kombimizin nasıl daha verimli çalışacagını çalıştıkları banyoyu geldikleri gibi bıraktılar saatinde geldiler FATİH N.isimli arkadaşa tekrar teşekkürler

  Cevapla
 13. Peteklerimizi temizleyen ve sorunlarını çok profesyonelce gideren Barış usta ve yardımcısı Hasan`a teşekkürler. Bu alanda gördüğüm en profesyonel ve güler yüzlü yaklaşıma sahip ustalardı. Ülkemde böyle işini profesyonelce yapan ve her sorumuza nazikçe yanıt veren insanların olduğunu görmek beni gerçekten gururlandırdı. Tekrar teşekkürler.

  Cevapla
  • Erkan bey usta yaptığı işi severek yaptığı sürece bu tarz sonuçlar almanız kadar doğal bir şey yok. Malesef Ülkemizde çoğu tesisatçı işini severek değil zoraki yaptığı için olumsuz davranışlarla karşılaşabiliyorsunuz.

   Cevapla
 14. Geçen kışın sonlarına doğru yüksek derecede kombiyi çalıştırmama rağmen peteklerim çok az ısınıyordu. Kış sonu olduğu içinde masrafa girmemek için dikkate almadım. Bu kış başlangıcında öncelikle kombi servisini çağırıp problemin kombiden kaynaklanmadığını söylediler. Tesisatla alakalı olabileceğini ilettiler. Bu konuyu iş arkadaşlarıma anlattığım da bana İSTANBUL TESİSAT firmasını önerdiler. Bende hiç vakit kaybetmeden bu firmayı arayarak bilgi ve randevu aldım. İş saatlerim esnek olduğu için hafta sonuna ancak randevu aldım.Dedikleri gün ve saatte adreste bulundular. Telefonda bilgi aldığım gibi her şeyi eksiksiz ve kusursuz servis elemanları uyguladılar. Sıra kombiyi çalıştırmaya geldi. Tek tek bütün peteklerin ısınıp ısınmadığını kontrol ederek işlemlerini sonlandırdılar. Sonuç olarak petek ve tesisat temizliği yapılmadan önce yüksek derecede kombiyi yakmama rağmen ısınmama sorunum kalmadı. Şuan da düşük derecede yakmama rağmen güzel bir şekilde ısına biliyorum.

  Cevapla
 15. Petek temizliği için irtibata geçtiğimiz istanbul tesisat, 1 saat gibi kısa bir sürede işini tamamladı ve alt bölgesi ısınmayan radyatörlerimiz artık ısınıyor. Ancak maalesef ki bir problemle karşılaştık. Kombinin, radyatörlerle olan bağlantı yerinden, petek temizliği için gelen kişilerden sonra, su sızmaya başladı. Bunun için tekrar aradığım zaman, tekrar evimize geldiler. Problemin, kombi bağlantısını yapan kişilerin boruyu kaynatmadıkları için, en ufacık bir temas ile yerinden oynadığı ve su sızdırdığı ortaya çıktı. Kadir Usta ve yardımcısı, çok temiz ve güler yüzlü bir şekilde çalışarak işlerini hallettiler. Şu anda hiç bir problemimiz yok ve olmayacak gibi de duruyor umuyoruz. Herhangi bir tesisat probleminiz olduğunda, ”Probleminizi çok net bir şekilde tespit ederek” İstanbul Tesisatı aramanızı tavsiye ederim. İşlerinde gerçekten iyiler. Özellikle saat konusunda çok hassaslar. İlk defa söylediği saatten erken gelen usta gördüm :)) çok teşekkürler.

  Cevapla
 16. S.a 2 senedir peteklerimizde problem yaşıyorduk peteklerin temizlendıgını nternetten araştırdıgımızda öğrendık biraz araştırdıkdan sonra istanbul tesisatın bu işte profösyyönel olduğuna emin olup petek temizliği için randevü aldık allah razı olsun gelen 2 arkadaş çok ilgilendi hiç yanmayan 2 tane peteğimiz çok güzel şekilde yanıyor. istanbul tesisatın Servis Elemanı Emre Erel arkadaşa teşekkür ederim çok memnun kaldık…

  Cevapla
 17. istanbul tesisat`a teşekkürler beni büyük bir dertten kurtardılar özellikle BARIŞ ustaya çok teşekkürler tek başına koca evi 1 saatte temizledi ve şimdi peteklerim çok güzel yanıyor evim ısınıyor herkese tavsiye ederim

  Cevapla
 18. Öncelikle İbrahim Bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Kalorifer tesisatımızdaki sorunu temizledikten sonra çözemeyip,üstüne üstlük kombi ile kollektör arasındaki alanı kırıp tıkanıklığı bu şekilde bulmaktan başka çare olmadığını söyleyen tesisatçının tam tersine İstanbul Tesisat tarafından hiç bir kırma dökme işlemi yapılmadan ısınma sorunumuz yılın bu soğuk günlerinde yarım saatte çözüldü. Dürüst ve prensipli çalışmalarının, başarılarının devamını dilerim.

  Cevapla
 19. Bu sabah aradım, Ahmet ve Ömer Ustalar geldiler, çok efendi arkadaşlar, gayet teknik ve profesyonel çalıştılar. İki yıldan fazla süren ızdırap bitti. Geçen sene bütün radyatörler sökülüp temizlenmişti ama hiç verim alınamamıştı. Şimdi, şu an yanımda olan, en uzak noktadaki, yıllardır üstü şöyle böyle ılıyan radyatöre el dokundıramıyorum. Daha ne diyeyim.. Çok teşekkürler..

  Cevapla
 20. Barış ustaya teşekkürler ellerine sağlık güleryüzlü samimi temiz bir şekilde işini yaptı neredeyse hiç ısınmayan petekler artık çok güzel ısınıyor tekrar çok teşekkürler

  Cevapla
 21. Daha bu sabah ısıtmayan radyatör petekleri şu anda el yakıyor.Çalışanların ellerine sağlık. Kötü şeyleri paylaştığımız gibi iyi hizmeti ve bu hizmeti verenleri de paylaşmalı ve ödüllendirmeli. Bu firmaya ve İbrahim Bey`e özellikle teşekkür ederim.

  Cevapla
 22. 08.10.2016 tarihinde barış ve hakan bey petek temizliği için ziyaret geldiler ve 1.5 saat gibi kısa bir sürede peteklerin temizliğini yaptılar. ekip olarak çok temiz çalışıp peteklerin alt bölgesindeki soğuma problemini çözdüler. gelen ekibe ve istanbul tesisata yapılan çalışma için teşekkür ederiz. bundan sonra tesisat iile ilgili bir isteğimiz olduğu zaman istanbul tesisatla irtibata geçeceğiz. böyle bir petek temizleme işleminden internetde dolaşırken haberimiz oldu. Yapılan işlem sırasında peteklerden çıkan kirli suyu ve pisliği görünce bu işlemi daha önce niye yaptırmadık diye düşünüyor insan. İstanbul tesisata bu çalışmasından dolayı teşekkür ederiz.

  Cevapla
 23. merhaba
  yeni aldığımız sıfır dairemiz hiç kullanılmadan 4 yıldır boş. ancak peteklere su basılmış olarak beklemiş. herhangibir kombi çalışması olmadığı için devridaimde olmamış. peteklerdeki su bu şekilde durarak sorun yaratmışmıdır? temizlik gerektirirmi? kombi yetkili servisi açmaya geldiğinde siteyi iyi bildiğini ilk inşaat sırasında tesisatlara kuyu suyu basıldığını ve genelde tesisatların kirli olduğunu oturmaya başlamadan temizlik yaptırırsak rahat edeceğimizi söyledi. tabi kendileri yapıyormuş onuda ekleyerek:) gerekliliği olup olmadığı konusunda bilgi vermenizi rica ediyorum

  Cevapla
  • Son yıllarda kombi firmaları kendi bünyelerinde tesisat temizliği yaptırmak için müşterilere bu tarz sıkıntıları dile getirerek girdikleri dairelerde kendilerine iş çıkarmak istiyorlar. Her usta bildiği işi yapmalıdır. Hiçbir tesisatçı kombi bakımından anlamaz, kombi bakım ustası da tesisat arızalarından anlamaz. Tesisatı temizleyen kişinin ısıtma sistemi hakkında geniş bilgiye sahip olması gerekir. Bizim kanaatimiz her işi yapan usta hiç bir işi dört dörtlük yapamaz. Kullanılmayan kalorifer peteklerinde tesisat temizliğine çok fazla gerek yoktur. Sadece tesisatın içerisinde koruma kimyasalı olması yeterlidir. Bu işlemi de temizlik yaptırdığınız sırada iyi bir tesisat firmasına yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

   Cevapla
 24. Merhaba,
  Kombi bakımını markanın yetkili servisine yaptirdigim halde petekler hala ısınmayinca internetten araştırdım ve sorunun peteklerde olduğuna karar verdim.Istanbul Tesisatin en iyi petek temizligi yapan firma olduğuna karar verdim ve randevu aldim.Ev sahibinin 10 yıldır bakım yaptirmadigi icin resmen bitmiş olan petekleri temizleyerek nerdeyse eski haline getirdiler.Emre bey’e hem temiz çalışması hemde ilgi ve alakası için cok teşekkür ederim.Daha sonra arayıp bir problem olup olmadigini soran hanimefendiye ve kalite kontrol için tekrar gelip yerinde inceleyen Barış Bey’e de ayrica teşekkürler.

  Cevapla
 25. Merhaba , Az önce İstanbul Anadolu yakasına bakan elemanının Barış bey . Kalorifer tesisat temizliği yaptı. Sıkıntı olan petekteki sorun çözüldü. Kendisinin ilgisinden ve çalışmasından çok memnun kaldık . Teşekkür ederiz.

  Cevapla
 26. Merhaba, Kalorifer peteklerinde alt kısmın ısınmama problemi evimde var. Bu sorunun sebebi kirlilikten olabilir mi? petekleri temizletince düzelirmi

  Cevapla
  • Peteklerin temizliği sırasında içeriye atılan ilaç sadece radyatörlere etki yapmaz. Kombinin filtresinden geçerek eşanjörün içerisini ve diğer parçaları, kalorifer borularında temizlik yapar.

   Cevapla
 27. Bazen sıcak sudan kurumlu su geliyor.Uzun Zaman petekleri temizletmedik.Ama ısınmada sorun yok.Ümraniye/düdüklü da oturuyorum.5 petek var.Temizleme ücreti nedir?Teşekkürler.

  Cevapla
  • Teşekürler sizede iyi bayramlar. Telefonla ulaşıp petek sayısı ve cinsini belirtirseniz yardımcı oluruz efendim.

   Cevapla
 28. merhabalar İstanbul Eyüp’te ikametgah etmekteyim kombi bakımı ve 6 adet petek temizleme ücretiniz ne kadar olur ?

  Cevapla
 29. Gulistan KarapeceKombi bakimi ve 6 adet petek temizligi yapilacaktir. Yukaridaki yazida bahsedilen peteklerin bir kisminin isinmamasi son petegin hic yanmamasi gibi problemler yasamaktayiz. Yer: uskudar Fiyat alabilir miyim? Lutfen mesaj ile iletisime geciniz. Tesekkurler

  Cevapla
  • 150 tl ye temizliğini yaparız koruyucu kimyasal koyarız kombi filtresini temizleriz bu şekilde size teslim ederiz.

   Cevapla
 30. Sayın yetkililer ,şirketinizin bilgilerini internet sayfanızdan inceledim. Aradığım nitelikteki bilgilerinizi okudum. Şimdi sizden öğrenmek istediğim,Benim evim 150m2 ve petek sayısı 8 temizlik ücreti ne kadar tutar. evim anadolu yakası Küçüksu mahallesinde.Lütfen cevaplarmısınız. saygılar

  Cevapla
 31. Ben 08.01.2015 tarihinde farklı firmaya petek temizlemesi yaptırdım peteklerin alt kısmı ısınmıyordu ama yine aynı kombiye de yeni bakım yaptırmıştım.peteklerden yine randıman alamadım yardımcı olur musunuz lütfen..

  Cevapla
 32. Merhabalar,
  kombi ve petek sorunundan dolayı yaklaşık 2.500 TL’yi çöpe atmış dertli bir tüketici olarak yazıyorum bu yorumu.5 yıllık kombiyi her türlü bakım ve temizliğini yıllık muntazam olarak yaptırmama rağmen 2013 yılında maalesef değiştirmek zorunda kaldım.Buda epeyce bir maddi külfet demek.Uzun araştırmalar sonunda piyasadaki en iyilerden biri olarak bilinen yeni bir kombi taktırdım.Fakat ısınma sorunu hala devam etmekteydi.Sorun peteklerden kaynaklanıyormuş.Kombi normal değerlerde ve olması gereken şartlarda düzgün çalışarak görevini yaptığı halde petekler yine buz gibiydi.60 derece sadece peteklerin üst kısımları sıcakken alt kısımlarda sibirya rüzgarları esiyordu.Az kalsın peteklerle birlikte komple tesisatı yenileyecektim ki buda yaklaşık 5-6 Bin Lira bir maliyet demekti.Google da küçük bir gezinti imdadıma yetişti.İstanbul tesisat sayfasındaki bilgileri okuduktan sonra ankara için verilen numarayı arayıp randevu aldım.Öncelikle randevu sadakatine daha sonra da verilen hizmet kalitesine hayran kaldığımı belirtmeliyim.İki saatlik bir temizleme işleminden sonra sonuç gerçekten şaşırtıcı.Ödemiş olduğum ücretin karşılığını almış olmaktan son derece memnunum.Özellikle Ankara ekibinden Ömer ve Burak ustalara,dürüst,samimi ve güleryüzlü iş anlayışları için teşekkür ederim.Bunun adı profesyonelliktir.
  Şu an 3 gün oldu.Kombi 48 derece de ve petekler ideal sıcaklıkta.Kesinlikle işi bilen uzman ekiple çalışmanın konforunu yaşamak istiyorsanız naçizane tavsiyem İstanbul Tesisat.
  Saygılarımla… h.a.

  Cevapla
 33. Selam.benim çok büyük bir sıkıntım var.on senelik merkezi kömürlü sistemi kombi sistemine dönüştürülmüş dairede peteklerin hepsinde yarıdan altı neredeyse hiç ısıtmıyor içerisinden zift gibi asiri pislik çıkıyo temizlik yaptırdık düzelmedi.mobil sistem giriş çıkış krom tek boru ile bağlı tek vanaya benzeyen parça var .lütfen yardımcı olun evde ufak çocuğum var donuyoruz.

  Cevapla
 34. sitenizi gördüm yazmak istedim. 3 katlı bir evde oturuyorum. Genel olarak peteklerin az ısınma sorunu yaşıyoruz. 5 yıldır bizi memnun etmeyen bir tesisata sahibiz. Mini vanalarda damlama, bilmediğimiz diğer noktalarda kaçaklar dolayısıyla basınç düşüklüğü (3-4 günde bir 0,5 bar su basıyoruz) ve özellikle de üst katlarda sıcak su dönüşü çok yavaş ve petekler soğuk..tesisatçı bir mini vanadaki sorun nedeniyle uğramıştı. mecburen tüm su boşaltıldı ve sonra tekrar basıldı. Ancak ısınma tamamen durdu zira bu sırada kombi filtresi tıkanmıştı. Filtre temizlendi ve tüm peteklerin havası alınarak eski az ısınma durumuna geri döndü. Şimdi sizden ricam öncelikle 3-4 yıldır temizlenmeyen petekleri (22 adet) 3katlı evde basıçlı temizleme sistemi ile temizlemek mümkünmü bunu öğrenmek isterim. Eğer sadece tek noktadan girilerek temizlik yapıyorsanız basınç sistemi bu boyutta yeterlimi. Ben sökmeden olmayacağını düşünüyorum daha önce sökülerek yapılmıştı. İkinci konu da peteklerde termostatlı vanalar takılı ve sanırım ömürleri doldu zira vana ayarı 5 ama vanaya giriş boru kısmı sıcakken vana çıkışı soğuk. Kombi güçlü ama sanırım kirlilik nedeniyle pompa gücü de yetmiyor gibi.
  bu durumda doğru işlem sıralaması ne olmalıdır. Nerelere müdahele etmeliyiz. Güvenebileceğim bir uzman arıyorum.
  teşekkürler.

  Cevapla
 35. Merhaba,
  Aralık ayı içersinde petek temizliği talebim olmuştu, Asu Tığrak adına kaydımı kontrol edebilirsiniz.
  Gerçekten peteklerden çok güzel randıman aldım.
  Önce tek kişi geldiği için tereddüt ettik ama Barış Bey gerçekten işinin ehli.
  Çok pislik çıkacak dedik ama korktuğumuz gibi olmadı, tek tek herşeyle çok güzel ilgilendi, akşam saatleri olmasına rağmen işini severek ilgiyle yaptı.
  Eşim ve ben Barış Bey’in ilgi ve alakasından dolayı firmanıza teşekkür etmek istedik
  İlgili yerlere lütfen iletin
  Teşekkürler
  Saygılarımla
  İyi Çalışmalar

  Cevapla
 36. 04.01.2015 tarihinde peteklerdeki tıkanma ve kombinin kontrolü için gelen Ömer ve Burak isimli arkadaşlara çok teşekkür ederim.Hem arıza konusunda hem de arızanın giderilmesinde bizi çok iyi aydınlattılar. Arızayı giderdiler ve banyoda su sıçraması nedeniyle pislenen yerleri dahi temizlediler.. İstanbul tesisata çok teşekkür ederim..

  Cevapla
 37. Evine defalarca çeşitli arızalardan dolayı ustalar gelip gitmiş bir çift olarak şunu söyleyebiliriz ki; biz bu kadar profesyonel çalışan bir ekip görmedik.bir kere evimiz hiç kirlenmedi.soyledikleri saatte işlerini bitirdiler.kombimizi en yüksek derecelerde yaktığımız halde peteklerimiz ısınmıyordu.Ustalarımızın yoğun çalışmaları ve gayretleri sayesinde kombimiz(bosch marka)eski randımanında çalışmaya başladı.Biz çok memnun kaldık.ustalarımız gayet samimi guleryuzlu ve iyi niyetliydiler.ayrıca fiyat olarak Ankarada istenen fahiş fiyatların yanında çok da uygunlar.biz hayatımızda ilk kez evimizde yapılan bir işten bu kadar memnun kaldık.Kalmasaydık zaten bu kadar uzun yazmazdık:)emeği geçen arkadaşlara teşekkurler.Bu arada Ömer bey ve kardeşi yemek yemeden hatta bir,çay bile içemeden gittiler.içimize,dert oldu.Haklarını helal etsinler.Bir gün yemeğe bekliyoruz kendilerini..Bir müşteriye bu duyguları yaşatan firmaya da aldıkları para helali hoş olsun.Hepinize,çok teşekkür ederiz.Banu-Yavuz-Yusuf Duman…

  Cevapla
 38. Yaptığı işe saygı duyan; işini temiz ve iyi yapan; güvenilir, dürüst ve duyarlı çalışanlar. Teşekkürler.

  Cevapla
 39. İSTANBUL TESİSATA ÇOK ÇOK ÇOOKKKK TEŞEKKÜRLER……..Evimizdeki peteklerin ısnmaması sebebi ile defalarca ustalar gelip gitti.bir kısmı peteklerin havasını aldı ,bir kısmı tahliye vanasından suları boşalttı ama peteklerimin ısınmama sorununu çözemediler….KOMBİNİZ YETERLİ DEĞİL DİYEN DE ÇIKTI,KOMBİNİZ BOZUK DİYENDE ÇIKTI….bir taneside petekleri söküp içini banyoda yıkamalıyız dedi…..tabii ki ev kirden geçemeyecekti…..tesadüfen internetten İSTANBUL TESİSATI buldum….ankara da yaşayan biri olarak ankara şubelerinin telefonunu aradım ama açıkçası istanbul lu bir tesisatçı ankarada şubemi açar isim hakkı vermişlerdir diye düşündüm….ancak aradım ve randevu aldım…..randevu saattinde 15 dakika önce geldiler(hatta ben evde yoktum ben geciktim onlar beni beklediler…genelde biz ustaları bekleriz..)hemen çalışmaya başladılar ben bu kadar profesyonel çalışan bir ekip görmedim,evimiz hiç kirlenmedi.
  kombi tesisatımızı daha önceden yapan ustanın hatasından dolayı kombimizin altına boruyu keserek vana koymaları gerekti , boruyu keserken ömer usta hafif elini kesti galiba..eliniz mi kanıyor dediğimde hayır diyerek onu bile saklamaya çalıştı….sonuç olarak işimizi söyledikleri gibi 2 saatte bitirdiler…bu arada biraz muhabbet ettik gerçekten kendileri istanbuldan gelmişler ve burada şube açmışlar…..kombimizi en yüksek derecelerde yaktığımız halde peteklerimiz ısınmıyordu.şimdi ise evimiz kombimiz aynı ayarda yanmasına karşın hamam gibi….. inanın Biz çok memnun kaldık.ustalarımız gayet işinde yetkin elemanlar ,samimi guleryuzlu vehpş sohbet idiler……ayrıca fiyat olarak Ankarada bir usta eve servise minimum 75tl gibi bir rakama gelirken ki buna sadece arıza tesbit içindir…..biz istanbul tesisata inanın çok makul rakama yaptırdık…İŞİMİZ YAPAN İSTANBUL TESİSATIN USTALARI ÖMER VE BURAK BEYE SONSUZ TEŞEKK
  ÜRLER…….KENDİLERİ ÇOK ÇOK UĞRAŞTILAR HAKLARINI HELAL ETSİ
  NLER……ÇOK ÇOK TEŞŞEKKÜR EDİYORUM….(NOT:yorumu okuyan arkadaşlar eğer petekleriniz de ısınmama problemi varsa hiç düşünmeden arayın….ben çok düşündüm aklımda soru işaretleri vardı ama o adar memnun kaldım ki bu kadar uzun teşşekkür yazısı yazmak zorunda hissettim kendimi…..yazdıklarıma inanmayanlar varsa [email protected] a mail attın telefonu verip gerçek olduğunu inandırırım…)

  Cevapla
 40. İyi günler, Radyatör kullanımında alüminyum döküm öneriyorsunuz.Piyasada döküm olmayan alüminyum panel dilimli radyatörler var.Buna dair öneriniz ve sizce mümkünse marka,model nedir. İlginize şimdiden teşekkür eder, başarılar ve esenlikler dilerim.

  Cevapla
 41. arkadaşlar saolsun tam dedikleri saatte geldiler petekleri tertemiz yapıp aynen hiçbiryeri kirletmeden bıraktılar. çok memnunum istanbul tesisat işinde iyi GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN

  Cevapla
 42. Evimde ciddi bir ısınma problemi vardı. Peteklerin üst kısmı ısınıyor ancak alt kısmı ısınmıyordu. 2 gün önce petek temizliği yapıldı. Şu an hiçbir problem kalmadı, petekler çok güzel bir şekilde ısınıyor. Aynı problemi yaşayan herkese mutlaka tavsiye ediyorum. Çok teşekkürler.

  Cevapla
 43. Gelen arkadaş çok temiz ve kaliteli çalıştı verdikleri saatte geldiler ve peteklerim daha verimli çalışıyor verdiğim paraya değiyor teşekkur ederiz

  Cevapla
 44. Her ne kadar evime şahsen gelmemiş olsanız bile bu siteden vermiş olduğunuz ÖNEMLi tecrübe ve bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

  Cevapla
 45. Peteklerim ısınmıyordu internetten araştırdım İstanbul tesisatı aradım çok memnun kaldım Anadolu yakasındaki arkadaş çok tecrübeli gerçekten çok başarılılar evimde bakıcımız vardı yabancı ustamızın yabancı dil bilip iletişime geçmesi bile bizi sevindirdi barış ustamı
  herkese tavsiye ederim çok teşekkürler

  Cevapla
 46. Kombim peteklere sıcak suyu verirken aniden duruyor ve çalışmıyordu,eve çağırdığım usta kombinin filtresini söktü ve tesisatımın kirlendiğini ve tesisatımın temizlenmesi gerektiğini söyledi,sökülen filtrem inanılmaz şekilde tıkanmıştı resmen çamur bağlamıştı.Daha sonra yaptığım araştırmalarda istanbul tesisatı buldum bu sitedeki yorumlara baktım ve istanbul tesisatı çağırmaya karar verdim.Randevu aldıktan sonra eve gelen Batuhan usta hemen işe koyuldu çok temiz bir işçilik ile yaklaşık 3 saatten fazla uğraşarak peteklerimi ve tesisatımı tertemiz yaptı Batuhan usta peklerle gerçekten çok uğraştı çünki çok kirlenmişti bunu temizlerken bizzat gördüm şimdi peteklerim inanılmaz bir şekilde ve eşit ısınıyor, daha önce niye yapmadım diye hayıflanıyorum.Teşekkürler Batuhan usta eline emeğine sağlık , çevremdeki herkese istanbul tesisatı öneriyorum şimdiden birçok müşteriniz oldu istanbul tesisat tekrar teşekkürler güzel hizmetiniz için

  Cevapla
 47. buradaki yorumları okuduktan sonra bende evimin peteklerini temizlettim. yaptıralı bir hafta oldu.. her şey yolunda.. Barış beye teşekkür ediyorum ilgisinden dolayı.. işi bilene bırakmak lazım.. sizde öyle yaparsanız içiniz de kafanız da rahat olur.. saygılar

  Cevapla
 48. Kombi arızalı ve çalışmıyor ve bundan ayrı olarak peteklerin tıkalı oldugu halihazırda biliniyorsa hangi sıralamayla gitmek daha doğru olur? Önce kombi mi tamir ettirilmeli yoksa petekler mi temizlenmeli?

  Cevapla
 49. Evimizin peteklerinin çoğu yarıya kadar ısınıyordu ve özellikle 2 tanesi hiç ısınmıyordu. ortalama 60-70 derecede yakıyorduk kombiyi ona rağmen evin sıcaklığı ılıktan biraz halliceydi. Daha sonra dost tavsiyesi üzerine petek temizleme işlerine bakan bu firmayı aradım ve ertesi gün geldiler. Petekleri önce teker teker sonra hepsini birden temizleyip ilaçladılar Ki birçok firma baştan savma yapıp gidiyor. Ve Özellikle söylemeliyim ki çok da temiz çalıştılar. Şu an ise kombi 50 derecede yanıyor ve peteklere elimizi zor değdirebiliyoruz. Evin sıcaklığı muazzam derecede fark etti. Şiddetle tavsiye ederim. Teşekkürler. ANKARA

  Cevapla
 50. iyi günler petek temizliğine acıkcası istanbul tesisata yaptırtana kadar pek inanmıyordum ama peteklerim artık hiç ısıtmamaya başladıgından internetten araştırma yaparak istanbul tesisatın petek temizliği ile ilgili olan makalesini okudum ve daha da arastırmadan servis talebinde bulundum ve gün içinde servis elemanları gelip dairemdeki petekleri etrafı ve petekleri sokmeden özel petek temizleme makinası ile temizlediler ve peteklerin içine koruyucu dedikleri sıvıyı takviye ettiler sistemi actıklarında aha daireden cıkmadan ısınmayan petekler büyük ölcüde ısınmaya basladı 1 saat sonra evimdeki bütün petekler ısınıp yanmayan peteklerim sıcacık oldu

  Cevapla
 51. merhabalar önceden hiç inanmasamda bir arkadasımın tavsiyesiyle petek temizliğini bende dairemde yaptırmak istedim internetten araştırdıgımda kimyasalla petek temizliği yapıldıgını ve sökülerek petek temizliği yapıldıgını okudum biraz daha arastırarak istanbul tesisatın petek temizliği ile ilgili makalesini okudum ve petek temizliğini yaptırmaya karar istanbul tesisattan gelen teknisyenlerin petek temizliğine başlamadan yapılan işlemi anlatması ve petek temizliği yaparken dairemi ve sistemi kurdukları banyoyu kirletmemeleri cok hosuma gitti .
  petek temizliği bittikten sonra kombimi çalıştırdıklarında peteklerdeki temizlik farkını daha teknisyenler daha dairemden cıkmadan anladım petek temizliği yaptırdıktan önceden son kademede yanmasına ragmen ısınmayan peteklerim petek temizliğinden sonra ilk kademede ısınmaya başladı ve teknisyenler cıkmadan dairem sıcacık oldu
  yapılan işçilik ve hizmet için istanbul tesisata teşekkür ederim .

  Cevapla
 52. Büyük bir evim var yaklaşık 3-4 yıldır evi ısıtmaya çalışıyorum. Kombi bakımı , kalorifer petekhava alınması, pencerelere sünger çektirmek ..evi ısıtamadım, kalorifer petekleri de nazlı yanıyor bir kısmı ılık… tesisatçılara ödediğim paralar.. işe yarasalar helal olsun..internette çare aradım ve istanbul tesisat geldi . Kirli çamur gibi tesisat suyunu evimde en ufak kirletme yapmadan temizlediler , kombim 38 derecede kalorifer peteği sıcacık !!!!Allah razı olsun sizden ne diyeyim İnşallah ısınma problemi olan herkese ulaşabilirsiniz aldığınız para helal olsun

  Cevapla
 53. İstanbul tesisat oldukça yaygın bir alan ve İstanbul dışında da hizmet veren sanırım tek firma. Firmayı ararken bu kadar detaylı bir araştırma yapmamıştım tabi ki. Kalorifer tesisatı temizleme işlemin için de diğer firmalardan çok daha farklı işlem içeren bir cihaz kullanıp sorunsuz bir işlem yapıyorlar. Benim evim de uyguladıkları işlemler aynı bu şekilde oldu. Bu kadar şahane bir ekip ve çalışma disiplini daha önce hiç karşılaşmamıştım. Acıkça söylemek gerekirse birçok usta işi geç bitsin daha az işe gideyim oyalana oyalana çalışırken bu ustaların her işlem için ayırdıkları bir zaman dilimi var ve sürekli yeni gidilecek iş yerleri alıyorlardı. Ben sürekli aynı firmada tesisat temizleme işlemi yaptırmanın genel de yanlış olacağını düşünüyordum. Fakat İstanbul tesisatın bu denli disiplinli ve kaliteli çalışmasını görünce her zaman tercih edeceğim tek firma. Gerçekten ustaların makine ile kalorifer temizleme işlemiyle sunduğu kalıcı uygulama ile peteklerim daha kaliteli ısındığını hissediyorum. Özellikle bu konuda her sene sizi arayarak bir müşteriye sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz

  Cevapla
 54. Kış gelmeden kombi bakımından sonra peteklerin temizliği için istanbul tesisat firmasından yardım aldık telefona çıkan arkadaş beni memnun eden bilgiler ışığında sizle çalışmama ikna etti. Yapılan işçilikten memnun kaldığım için yorum yazma gereği duydum. Sorun yaşamadan peteklerin temizlik işlerinde bu firmayı tercih edebilirsiniz

  Cevapla
 55. Kombi tesisatını temizlemeye gelen arkadaşlar bir ilaçtan bahsettiler. Ücretsiz olarak tesisatın içine koydukları bu kimyasal madde 3 gün sonra peteklerde performans artışına sebep oldu. Benim için sonuç önemlidir görünen köy klavuz istemez ?

  Cevapla
 56. Ankara’daki evimin kaloriferlerinde ciddi bir ısınmama problemi vardı. Burak usta ve abisi bugün gelip petek temizliği yaptılar. Gerçekten profesyonelce ve titizce çalıştılar. Yaptıkları iş, tavırları ve titizlikleri çok iyiydi, teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 57. Petek kullanımın gerekli en büyük şartı her sene rutin bir şekilde yapılması gereken petek bakımı ise bu işin ustası da İstanbul tesisattır. Neden diye soracaksınız şimdi. Ben de hemen açıklayım. Gerek bu iş için gösterdikleri özen, seçilen ustalar ve çalıştıkları ekipmanlar son derece kaliteli ve tebriği fazlasıyla hak eden cinsten. Bu cihazları ne şekilde kullanmaları gerektiğini de en iyi şekilde bildikleri zaten yaptıkları işlemden fazlasıyla belli oluyor. Bundan daha önce de aynı işlemi İstanbul tesisata yaptırmıştım bu sefer ki petek temizleme için de gene onlardan yardım aldım. Tabi ki ara ara diğer farklı sorunlar için de yani tıkanıklık gibi durumlarda da bir numaralı tercihim istanbul tesisat. Her çağırdığım da daha da geliştiklerini ve kendilerini yenileme adına bir şey yaptıklarının mutlaka farkına varıyorum. Bu denli iyi firma arasında müşteri olarak ben de yer bulduğum için onlara teşekkür ediyorum. Kombi tesisat temizleme konusunda sağladıkları bu işlemleri her geçen gün daha çok noktaya ulaştırarak ben Gebze de olmama rağmen verilen saat ve randevu da evimde oldukları için teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 58. 3 senedir evimizde ısınamıyorduk.İstanbul tesisat ı aradık.dedikleri günde ve saatte geldiler.hiçyeri kirletmeden büyük bir titizlik ve özenle çalıştılar.sayelerinde bu sene sıcak bir kış geçiriyoruz.teşekkür ederiz

  Cevapla
 59. Benim sorunum biraz daha farklıydı. Her yıl düzenli olarak kombi bakımı yaptırmama rağmen peteklerin doğru dürüst hiç ısındığını görmedim. En son çağırdığım kombici tesisatı temizletmem gerektiğini söyledi. Bu zamana kadar peteklerin temizlendiğini hiç duymamıştım. Çevremde tesisat temizliğini iyi yapan bir firma ararken iş arkadaşım haluk beyin referansı ile İstanbul tesisatı aradım. Geçen yıl arkadaşımın peteklerini yıkamışlar gayet memnun kalmış. Bana tavsiye ettiği için sizinle irtibata geçtim. Telefonda petek temizliğinden en iyi anlayan kişinin İbrahim bey olduğunu söylediler. Açıkçası ben biraz araştırmayı seven bir insanım tam 21 dakika telefonla konuşmuşuz. İbrahim bey daha servis gelmeden peteklerin yanmama sebeplerini söyledi. Bende gelmenize gerek yok dedim bu kadar bilgiden sonra bende yapabilirim dedim sorunumu dikkatle dinledi. Peteklerin ısınmamasının sebebi radyatörlerin ters bağlanmasıyla alakalıymış. Bunca sene nasıl kombi çalıştı diye sormayın adam bana bir kaç soru sordu öyle bir yerden yakaladı ki şaşırdım bende açıkçası. Ben kombiyi 2 yıl önce değiştirmiştim eski yerli kombilerin sıcak ve soğuk boru girişleri farklı yerdeymiş yeni gelen kombi Avrupa modellerinden yeni kombi taktırmıştım. Kombiyi montaj eden akıllı ustalar gidiş dönüş borularına hiç dikkat etmeden gelişi güzel monte etmişler. Kombi servisi bunu nasıl anlamadı ona da hayret ettim. Benim bir motorcu ustam vardır her yerde onu överek herkese tavsiye ederim adam aracın sesinden motorun neresinde sıkıntı olduğunu söylüyor İbrahim beyde aynı bu ustam gibi biri. Helal olsun diyorum diyeceksiniz sonuç ne oldu eve iki arkadaş geldi önce kombinin altından boruları çapraz bağlayarak yerlerini değiştirdiler. Sonrada petekleri temizlediler. İsmi murat usta olması gerekiyor o söyledi internette yorum yazmamı eee bu kadar büyük bir sıkıntıdan beni kurtaran firmaya bir teşekkür etmem gerekiyor. Sizlere tavsiyem şu şunu yapın bunu yaptırın diye her söylenene inanmayın derdinizden anlayan işinin ehli ustalara peteklerinizi temizletin.

  Cevapla
 60. küçük odamız ve mutfak kaloriferi boyacılar tarafından ters bağlandığı için (hava alma yeri alta gelmiş)ısınmıyordu `murat taştan` usta ve yardımcısı peteği normal konumuna getirip havasını aldıktan sonra ilaç uygulamasıyla birlikte petekleri temizleyip yeniden verimli ısı elde etmemizi sağladı.sonuçtan ve ilgili yaklaşımlarından dolayı teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara