İSTANBUL TESİSAT
Petek Temizliği – Kombi Kalorifer Temizleme

Petek Temizliği – Kombi Kalorifer Temizleme

13 Eylül 2014 Halil İbrahim Tesisat Temizliği | 12.256 Okunma
Petek Temizliği – Kombi Kalorifer Temizleme

Kombi ve petek temizliğinin her yıl yapılmasına gerek yoktur. Bana soracak olursanız ortalama 5 yılda bir temizleme yapılması yeterli olacaktır. Belki her yıl temizlik yaptıran müşteriler vardır bunun sebebini ben radyatörün kalitesine bağlıyorum. Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu konuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.   Petekleriniz iyi yanmıyor veya üst tarafı sıcak alt tarafı soğuk olmaya başladığında kalorifer tesisatınıza bakım yaptırma zamanı gelmiş demektir. Radyatörlerin yeterli ısıda yanmama sebeplerinden bazıları sıcak suyun yeterli hızda sirkülasyon yapamamasından kaynaklanır. Isınma problemi yaşayan evlerde sadece petek temizliği veya tesisat temizliği yaparak çözüm bulamazsınız. Tecrübeli ustalarımız peteklerin neden ısınmadığı ile ilgili sorunun kaynağına inerler. Kalorifer petekleri ters bağlanmış olabilir bu gibi sıkıntıları anlamak profesyonel ustalarla ancak çözülebilir. Yetiştirdiğimiz elemanlar petek temizliği konusunda dairelerde yaşanan ısınmama problemlerini bizzat görerek tecrübe kazanmış ekiplerden oluşmaktadır. Bazı evlerde yeterli büyüklükte kombi ve tesisat çekilmemiş olması peteklerinizin gerekli seviyede ısı transferi yapamamasına sebep olur. Sıcak suyun kombinizden çıkış yapıp tesisat borularınızdan radyatörlere giriş yapana kadar olan kısımlarda bütün olumsuz sonuçlar ortaya çıkarılır. Yapılan tesisat yıkama işlemi sonucunda evinize gelen firma yada şahıslar bu tür açıklamaları yapamıyorsa yaptırdığınız bütün petek temizleme işlemlerini bir daha gözden geçirmenizi öneririz.

KORUYUCU SIVININ ÖNEMİ

Genelde kirli tesisatlar temizlendikten sonra bazı noktalarda kireç tamamen yok olmaz. Elemanlarımızdan petek temizliği yaptıktan sonra tesisatınıza mutlaka koruyucu sıvı atmasını isteyin. Neden mi? Evinize bizim firmamız yada farklı bir firma gelip petek temizliği yapıcaz dediklerinde 2 saat içerisinde sadece kaba pislikleri temizleyebilirler. Koruyucu sıvının temizleme kimyasalından farkı tesisatın içerisinde kalmasıdır. Isıya en çok maruz kalan bölge ısıyla temas halinde olan noktadır. Bu nedenle kombilerin eşanjörleri en çok kireç bağlayan yerdir. Temizleme sıvısı asidik özellikte bir sıvı olduğu için kombinin içerisine göndermek biraz tehlikelidir. Sebebi petek temizliği esnasında kimyasalın asit içeriği kombinin contalarına ve alüminyum parçalara zarar vermesidir. Bu zarar hemen öyle ortaya çıkmaz temizlik yapıldıktan 3 ile 5 gün arasında zamanla belli olur. Kombi eşanjör delikleri kirece maruz kaldığında tıkanır ve sıcak su çıkışı zayıflamaya başlar. Ama petek temizliği bittikten sonra sistemin içerisine 1 litre koruma sıvısı ilave edilirse kombi çalıştırılmaya başladığı andan itibaren suya karışarak peteklerin ve kombinin bütün noktalarını dolaşır. Radyatör musluk aralarını, kollektör vanalarını metalik renge çevirir. Bu koruyucu malzeme sistemi sıfır gibi yapıyor desem yalan olmaz. Koruyucu sıvı bazik özellikte bir kimyasal olduğu için ısıtma sisteminin içinde 10 yıl kalsa bile zarar vermez. Metal malzemelerin içinden geçtiği süre boyunca her tarafı ayna gibi yapar. Ben bunu deneyi kendi kombi ve kireç tutmuş çaydanlıkta denedim. İster inanın ister inanmayın çaydanlığın içindeki kireçleri hiçbir kazıma yapmadan 1 saat gibi kısa sürede tertemiz yaptı. Kombi çalışırken bu sıvı hareket halinde olur su sirkülasyon yaptıkça sürtünme yoluyla değdiği her metal parçayı ilk gün ki haline çevirir. Tamamlanmış bir petek temizliği yaptırmak istiyorsanız mutlaka sistemin içerisine koruyucu sıvı mutlaka atın. O zaman ısı farkını daha iyi anlarsanız. Koruyucu ilaç hem temizlik hemde mükemmel bir koruma sağlıyor. Daha detaylı bilgi almak isteyen müşteri olursa ismim ibrahim firmayı arayarak benden bilgi alabilir.

Koruyucu sıvı atılan tesisatlarda her yıl kombi bakımı yaptırmanıza gerek yoktur.

Koruyucu ilaç bulunan kombiden çıkarılan filtre

Koruyucu ilaç bulunan kombiden çıkarılan filtre

Peteklerin Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Petek temizliği sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Kulaktan duyma bilgilerle perşembe pazarından bir makine alıp bu işi yapmaya çalışan bir sürü insanla karşılaştım.  Su tesisat mesleğini çocuk oyuncağı zanneden elektrik tesisatçıların elinde bile bu makinelerden bulunmaktadır. Mesleğimizi severek yaptığımız için her yıl peteklerin temizliğini nasıl daha iyi yaparız diye araştırma yapıyoruz. 2014 kışında bize özgü başka hiçbir firmada göremeyeceğiniz temizleme metodu geliştirerek peteklerin alt taraflarının ısınmasını sağlıyoruz. Kullandığımız ilaçlardan tutun temizleme makinelerine kadar bütün alet edevatı test odamızda 1 yıl deneyerek sonuçların mükemmel çıkması neticesinde müşterinin evinde uygulamaya gidiyoruz. Bu yıl çok farklı bir temizlik modeli ile hizmete başladık. Kalorifer peteklerinin sökülmeden ve içerisinde gram pislik bırakmadan temizlemenin nasıl yapıldığını görmek için firmamızın hizmetlerinden yararlanmanız gerekiyor.

peteklerin temizliği nasıl yapılır

peteklerin temizliği nasıl yapılır

Biz bu işi kulaktan duyma bilgilerle değil, kendi geliştirdiğimiz petek temizlik makinesi ve kimyasal ilaçlarla yapıyoruz.

Kombi Bakımı Yaptırdım Sanmayın!…

Sözde kombi bakımı adı altında elektrik süpürgesi ile kombinin kabinini açıp parçaların tozunu alan ustalara sesleniyorum. Kombi bakımı denilince bana sorarsanız hiç yaptırmayın daha iyi. Parçaların iç temizliği yapılmadığı sürece ne kadar bakım yaptırırsanız yaptırın yine arıza verecektir. Hatta bazı kombilere bakım yapılınca artık ayar tutmuyor. Parçaları söküp dışındaki tozları bir fırça ile süpürünce ne olacak kombinin ömrümü uzayacak. Kombi bakımı diye bir şey olduğuna inanmıyorum kimsede inandıramaz. Kombinin içinde eşanjörün kirecini temizlettirin. Farklı birşey yapılmasına gerek yok. Yukarıda yazdığım  koruyucu sıvıyı kombinin içerisine döktüğünüz zaman her yer pırıl pırıl olur. Videolarda izliyorum kombi bakımı yapan ustaları inanın anahtar tutuşunda hayır yok. Boru anahtarını bir çevirişi var 6 aylık eğitimle usta olduğu belli oluyor. Kombi bakımcıların kendisi söylüyor bir kombinin ömrü 10 yıl bu süreden sonra sürekli arıza vermeye başlar. Kombi aynı arabaya benzer 200 bin kilometre yapmış arabanın motoru ile sıfır arabanın motoru hiç bir olurmu.  Ne kadar bakım yapılırsa yapılsın yine arıza verecektir. Hiç diyen var mı ben bu sene kombiye bakım yaptırdım hiç arıza vermedi.

İstanbul`da makine ve kimyasal kullanarak ilk petek temizliğini firmamız yapmıştır. Bu sayede piyasada petek temizliği adı altında yeni bir sektör ortaya çıkmıştır. İki makine üreticisi firmayla ortaklaşa çalışarak Türk petek temizleme makineleri üretilmiştir. Şuan bu temizleme makineleri yurt dışına ithal edilmektedir. Sektörün en eski firması olduğumuz için bilgi ve tecrübemiz rakiplerimize nazaran oldukça fazladır. Petek temizliğini doldur boşaltan ibaret zanneden gözünü para bürümüş bir takım şahıslar yapılan işi basite indirgediler. Yeterli bilgiye ve donanıma sahip olmayan bu yaklaşımdaki insanlardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Karaköy perşembe pazarından bir makine bir ilaç alan bu insanlar ek iş olarak petek temizliğini yapmaktadırlar. Peteklerin hepsinin yanmama sebebi temizlik değildir. Peteklerden çıkan siyah suyu pislik diye müşteriye yutturmaya çalışan üç kağıtçılar sizleri kandırmaya çalışıyordur. Belkide kendisi de peteklerin içerisindeki suyun siyah olacağını bilmiyordur. Olması gereken peteklerin içi çürümeye karşı zift gibi bir madde ile boyandığı için 5 dakika çalışan kombi tabi ki suyu simsiyah yapacaktır. Önemli olan peteğin neden yanmadığını bulmaktır. Petekler 25`e yakın sebepten dolayı gerekli ısıyı veremez. Bu 25 nedenden birini uygulayıp müşterinin peteklerini tekrar ısıtabilmek müşteriyi memnun etmeye yetecektir. Peteklerin yanmama nedenleri arasında en önemlisi tabi ki temizliktir fakat petekleri temizlettim diye petekler yanacak diye bir kanı yoktur.

Tesisat ve petek temizliği nasıl yapılır?

Öncelikle bu yazıyı yazmamızın sebebi peteklerini temizletecek müşterilerimizi aydınlatmaktır. Kalorifer borularını temizlemekteki amaç tesisatın içerisindeki kireç ve tortuyu kimyasal ilaç kullanarak dışarıya çıkarmaktır. Fakat akıl almaz derecede bu işin kaçamak yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri müşterinin evine servis elemanları giriyor ve kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltıyor. Buraya kadar her şey normal fakat tesisatın içerisine temizleme kimyasalı adı verilen bir sıvı atıp vanayı kapatıp çıkıyorlar. Sizce içeriye atılan kimyasal peteklerinizin içerisinde temizlik yapabilir mi? Bizce yapmaz neden mi? Temizlik yapsa bile içerde ilaç kireci pası sökecek, peki bu sökülen tortular nereye gidecek uçacak değil ya. İlaçlama yapıldıktan 20-25 dakika sonra pislikler dışarıya alınmazsa yine peteklerin dibine çökecek ve ısı probleminiz tekrarlayacaktır. Ayrıca bu tür kimyasallar asit özelliğine sahip bir yapıdadır. Kombinin içerisinde bir saatten fazla durduğunda içerde kireçle karşılaştığı noktada tepkime başlayacak ve gaz çıkaracaktır. Bazı zamanlarda ilacın 100 mililitresi içerde kaldığında biz gittikten 1 saat sonra kombinin basıncı yükselir ve emniyet ventili su atmaya başlar. Bu sayfanın ortasındaki video petek temizlik kimyasalının nasıl bir etki yaptığını kanıtlamaktadır. Kısacası asit özelliği barındıran temizlik kimyasalını içeriye atıp bırakıp gidecek bir babayiğit tanımıyorum. İçeriye asit özelliğine sahip kimyasal bırakıp gitsinler de görelim. Anlatacaklarım bu kadar tesisatınızı ve peteklerinizi temizletirken bir kez daha düşünün içeriye atılan kimyasalların mutlaka yetkili ağızlardan içeriğini öğrenin. Plastik kabın içerisindeki ilaç sandığınız sıvı boyalı su bile olabilir. Bunları nerden mi biliyoruz bu işte kendini büyük firmaymış gibi gösteren eli anahtar tutmasını bile bilmeyen yani su tesisat ustası olmayan bu işe sırf para kazanma amaçlı giren çok vatandaş tanıyoruz. Bu işi sektöre kazandırmış biri olarak işinizi verirken telefonda güzel ses tonu ile değil telefonda karşınıza çıkan kişinin sorduğunuz sorulara cevap verebiliyor mu yoksa veremiyor mu diye kontrol edin.

Peteklerimi Ne Zaman Temizletmem Gerekir?

Petekleriniz eski performansını yitirdiğinde aşağıdaki şikayetleri yaşıyorsanız tesisatınızda tıkanıklık var demektir. Peteklerinizin az ısınma sebeplerinin %95`i tesisatınız daki aşırı kirlenmeden kaynaklandığı için petek temizliği yapılır.

1- Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyorsa

2- Petekleriniz az ısınıyorsa

3- En sondaki radyatör hiç yanmıyorsa

4- Kombi devir dayim yapamadığı durumlarda

5- Tesisatınız tıkandığında kombiniz sürekli arızaya geçiyorsa

6- Kalorifer tesisatınızın 3 yıl dır temizliği yapılmamış ise

7- Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa

TÜRKİYE`de İLK MAKİNE ve KİMYASAL KULLANARAK PETEK TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMA!…

Şu bilinçle çalışıyoruz. Yapılan iş referansımızdır. Dairenizde yapılan tesisat temizliğini beğenirseniz müşteri potansiyelimiz artar ama beğenmezseniz şimdiye kadar çoktan iflas etmiştik. İşinizi kaliteli kimyasallar ve profesyonel ustalara teslim edin, rahat edin.

PETEK TEMİZLİĞİ MAKİNE İLE YAPILIR. MAKİNESİZ TEMİZLİĞE GELEN KİŞİ BİZİM FİRMAMIZDAN DAHİ OLSA KAPIDAN İÇERİYE SOKMAYIN.

İSTANBUL TESİSAT FARKI

1- Evinize gelen servis elemanları deneyimli tesisatçı ustalardan oluşmaktadır. Peteklerinizi sadece temizlemekle kalmaz, peteklerin yanlış bağlantılarını ve tesisat borularında yanlış yapılmış bir yeri fark edebilirler. Biz vasıfsız işçinin eline makine verip radyatör temizliği yaptırmıyoruz.

2-Petek temizliğine gelen ekip farklı nedenlerden dolayı radyatörünüzde ısınmama problemi yaşıyorsanız bunu çözebilirler.

3- Türkiye`de petek ve radyatör temizliğini makine ile yapan ilk firma olarak kendini ispatlamıştır.

4- İşinin ehli ustalar evinizde yaşanan diğer tesisaat problemlerine müdahale edebilecek kapasitedirler.

Petek Temizliğinde kullandığımız kimyasalın kireç tutmuş boru üzerindeki etkisini izleyebilirsiniz.

Tesisat Temizleme

Tesisat Temizleme

PETEKLERİN YETERİNCE ISINMIYOR NE YAPMALIYIM ?

Petekleriniz daha önceki yıllara nazaran daha az ısıtıyor veya hiç ısıtmıyorsa petek temizlik hizmetimizden hemen yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Yavaş ısısı azalan radyatörleriniz yani peteklerinizin alt taraflarında kireç tortu gibi katı atıklar oluşmaya başlar. Bu yabancı maddeler suyun gidiş ve dönüşünü olumsuz yönde etkiler. Suyun hızındaki bu yavaşlama peteğin bazı kısımlarının yanmamasına sebep olur. Petek temizliği yapılarak borularınızın ve peteklerinizin içerisindeki kireci yok edebilirsiniz.

RADYATÖR TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Radyatör temizliği denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör ve petekleri geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında firmamız hem kombinizin eşanjörünü hem de kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizliğin nasıl yapıldığını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Kalorifer radyatör yada diğer adıyla petek temizliği siz ne diyorsanız… Bu temizlikler 3 yılda bir yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerimize yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Makineyi tesisatınıza bağlayıp yaklaşık 20 dakika kimyasal ile suyu devir dayim yaptırıyoruz. Tesisatınızın ve radyatörlerinizin içerisindeki bütün su taşları kireçler peteğinizin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler sökülmüş oluyor. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatınızın su ile durulama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra isteyen müşterilerimize radyatör ve kombiniz için geliştirilmiş koruma kimyasalı ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip kombiniz 10 dakika gibi bir kısa süre çalıştırılır. Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde bekletilir.

Merkezi Sistem Petek Temizliği

Merkezi ısıtma sistemlerinde tesisat temizleme işlemi bireysel olarak yapılmaz. 10 yılı aşan ısıtma sistemlerinde mutlaka temizlik yapılmalıdır. Tesisat yıkama işlemleri toplu olarak yapıldığında pompa çarkları, kazan, suyu taşıyıcı ana kolon boruları tamamen temizlenmiş olur. Toplu ısıtma sistemi kullanan binalarda kazanın temizliği yapılmadığı sürece tesisatınız temizlenmiş olmaz. Bunun nedeni kireç tabakası en fazla kazan boiler ve ana kolon borularında meydana gelir. Kazanın deposundaki su ve alev arasında birde kireç tabakası varsa ısınma biraz daha geç olur. Bunun sonucu olarak temizlenmeyen merkezi tesisatlar daha fazla yakıt yakmanıza sebep olur.

merkezi sistem petek temizliği

merkezi sistem petek temizliği

petek temizleme makinesi

petek temizleme makinesi

ÖNEMLİ NOT : Piyasada petek temizlik ve radyatör bakımı adı altında kampanya gibi gösterip ucuz fiyat vererek suyu değiştiren şahıslar ortaya çıkmıştır. Petek temizliği ile peteklerin suyunu değiştirmeyi sakın birbirine karıştırmayın. Bu iki işlem arasında hem işçilik hemde kullanılan kimyasal farkı vardır. Kullandığımız kimyasal TSE onayı almış piyasada 5 yıldır kullanılan bir kimyasaldır. Bu şahıslar tahliye vanasından radyatörlerin suyunu boşaltıp tesisatın içerisine bir miktar ilaç doldurup temizliğin yapıldığını söyleyebilirler. Bizim yaptığımız tesisatın içerisine kimyasal atıp makine ile 45 dakika çeviriyoruz. Daha sonra basınçlı su ile durulama gerçekleşiyor. Ortalama bu işlemler 100 metre kare daire için 2 saat sürmektedir. Bizim yaptığımız makineli tesisat ve petek temizliği işlemi çok farklı bir işlemdir.

Radyatör kombi ve tesisat temizleme kimyasalı ne işe yarar.

Kombi ve radyatörlerinizde suyun ısınmasıyla birlikte kireç ve su taşı oluşur. Zamanla kombi eşanjörü, boru ve peteklerinde kireç ve su taşı oluşur. Temizleme kimyasalı ile yıkama yaparak kireç, korozyon ve su taşları temizlenir. Bu işlemin ardından ısıtma sisteminiz temiz su ile yıkanır. Yıkama işleminin sonunda sisteminize koruyucu kimyasal eklenerek sisteminizin bir daha kireç ve su taşı tutması engellenir.

Peteklerde hava olduğu nasıl anlaşılır?
Radyatörlerinizde hava olduğunu anlamak istiyorsanız radyatörün üstünde elinizi gezdirin ve peteğin altı ısınıp üstü ısınmıyorsa yada üztü ısınıp altı ısınmıyorsa kalorifer peteğinde hava var demektir. Radyatörden hava almak için aşağıdaki malzemeler olması gerekir. Purjör anahtarı veya kısa bir düz tornavida
Prujör tapası resimde görüldüğü gibi purjör tapası radyatörün sağ veya sol üst tarafında yer almaktadır.

Anahtar veya düz tornavida ile saat yönünün tersine anahtarı çevirerek petekte olan havayı atabilirsiniz. Bu işlemi anahtarı yavaş yavaş açarak yapınız. Eğer açtığınızdan bölümden hava geliyorsa peteğinizde hava var demektir. Hava bittikten sonra su gelmeye başlar su geldiği anda anahtarı saat yönünde çevirip kapatın peteğinizin havası alındı demektir. Radyatörden direk su geliyorsa hava almanıza gerek yoktur. Hava aldığınız halde peteğiniz hala ısınmıyorsa bizi arayabilirsiniz.

petek yıkama

petek yıkama

Radyatör temizliğinin faydaları
Kombinizin daha verimli ve daha rahat çalışmasını sağlar.
Peteklerde meydana gelen tıkanmaları önler.
Yıllarca tesisatta devir daim yapan suyun kireçten pisliklerden temizlenerek dahaiyi bir ısınma vermesini sağlar.

YERDEN ISITMA SİSTEMİ KOMPLE BAKIMI

RADYATÖR TEMİZLİĞİ

KOMBİ ve TESİSAT TEMİZLİĞİ

ALURAD PETEK TEMİZLİĞİ

ALÜMİNYUM ve DÖKÜM RADYATÖR TEMİZLİĞİ

YERDEN ISITMA HORTUM TESİSAT TEMİZLİĞİ VE KORUYUCU KİMYASAL EKLENMESİ

PETEK TEMİZLİĞİ VE YAKIT TASARRUF SIVISI

İsteyen müşterilerimizin radyatörlerini yerlerinden sökerek banyoda iç dış yıkama yapıyoruz. Dışarıdan kastımız radyatörün dış yüzeyinde biriken tozlar radyatörün tozlanmasına ve çirkin bir görüntüye yol açmasına sebep oluyor. Ev hanımları ne kadar isteseler de bu tozları temizleyemezler. Peteklerin basınçlı su ile yıkayıp temizliyoruz.

Ankara şubemiz petek temizliği ve Ankara tesisat temizliği konusunda deneyimli personelle hizmete başlamıştır. İstanbul`da 2 yıl eğitim alan elemanlarımız teknolojinin nimetlerinden faydalanarak Ankara müşterilerimize farkını ispatlamayı hedeflemektedir. Ankara petek temizleme firma iletişim bilgilerimiz;

SİSTEM KORUMA ÜRÜNÜ

Sistem temizleme ürünü kapalı veya açık ısıtma sisteminizin temizliğini, bakımını ve kombinizin randımanlı şekilde çalışmasını sağlayan, içerisinde çok kuvvetli doğal mıknatıs bulunan bir manyetik filtredir.  Kullanılan sistemdeki su içinde, devamlı olarak bu pislik mikron ölçüsünden çok büyük parçacıklara ulaşarak dolaşmaya çalışmaktadır. Bu pislik her yere bulaştığı gibi özellikle sirkülasyon pompalarının ve valflerin bozulmasına neden olur. En önemlisi kombi içindeki pahalı ve önemli olan eşanjör zarar görür ve ısı randımanı düşer. Burada saymış olduğumuz tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tesisat sisteminize takmanız halinde derhal etki gösterir ve tesisatınızı korur.Yapılan testler bu pisliğin çok azının bile ısıtıcı randımanını düşürdüğünü göstermiştir.

Dikkatle ve tecrübe ile projelendirilerek bu pisliğin % 100 ‘nün ısıtma sisteminden temizlenebilmesini mümkün kılmıştır. Filtresi bir defa takıldıktan sonra, ısı sisteminizin yıllarca en iyi randımanla çalışmasını sağlayacak, korumayı getirdiği için harcadığınız yakıt miktarı azalacaktır.

petek temizleme kimyasal

petek temizleme kimyasal

KORUMA KİMYASALI ve KİREÇLENME ÖNLEYİCİ

1. Kullanım alanı:
Bireysel kullanım Kombi kalorifer tesisatlarında özel demir, alüminyum, bakır gibi çoklu metal içeren su sistemlerinde, güneş enerji kollektörlerinde ve benzeri tüm sıcak ve soğuk su sistemlerinde.

2. Avantajları:
Yeni tesisatlarda; yüzeylerde kireç pas ve mineral tuz kalıntısı oluşmasını engeller.
Eski tesisatlarda; kireç ve birikintileri hasar vermeden temizler.
Yakıt ekonomisi sağlar.
Çalışan tüm cihazların ve tesisatın ömrünü uzatır.
Isı iletim katsayısını yüksek tutarak enerji tasarrufu sağlar. Dr. Combi aynı zamanda bir ısı transfer akışkanıdır.
Kiri mineral tuzları ve metal oksitlerini dağıtır.
Film oluşumu ile metalik yüzeyleri pasifize eder.
Malzeme delinmelerini önler.
Tüm su sistemini alkalize eder.
Toksit etkisi yoktur, çevre dostudur.

3.Kimyasal özellikler:
Tüm yüzeylerde aktif, nötralize edici mono aminler, yüzey aktif poliaminler uzun zincirli organik copolimerler, dispersantlar karışımı.

X100 KORUYUCU PETEK ve RADYATÖR KORUYUCU İLACI
petek koruma kimyasalı

petek koruma kimyasalı

Su vasıtası ile ısıtma yapılan her türlü ısıtma sistemlerinde, alüminyum içeren sistemlerde dahil olmak üzere kireç ve korozyona karşı top yekün koruma sağlayan genel amaçlı bir şartlandırılmasıdır.  Sistemin ömrünü uzatır, maksimum verim ve minimum yakıt sarfiyatını sağlar. Sisteme bir kere ilave edildikten sonra sistem suyu boşaltılmadığı sürece X100 asla yenilenmeye gerek duymaz.

 • Kireç ve korozyona karşı korumayı arttırır.
 • Sistemdeki tüm metaller için uygundur.
 • Nötr-al pH formülüdür.
 • Kombinin optimum veriminde çalışmasına neden olur.
 • Kombi sesini ve noktasal delinmeleri engeller.
 • Sistemdeki seviyesini kontrol için basit bir test kiti mevcuttur.
 • Çevreye zarar vermez, tamamen zehirsizdir ve biyolojik olarak parçalanabilir.

SENTINEL X700 YERDEN ISITMA SİSTEM KORUYUCU

yerden ısıtma tesisat koruma kimyasalı

yerden ısıtma tesisat koruma kimyasalı

Yerden ısıtma sistemlerini temizlemek ve korumak için dizayn edilmiştir. Tesisatlardaki bakteri ve mantar oluşumu kombi ve tesisatlarda sorunlara neden olabilir, mesela boru tıkanıklıkları kombide blokajlar, vanalarda sorunlar eşanjör sorunları gibi. Tesisatlarda istenmeyen kokular oluşabilir yada eşanjör veya diğer parçalardaki korozyondan dolayı tesisatta sorunlar çıkabilir. Bu sorunlar tesisatın verimli ve düzgün çalışmasını engelleyebilir. Sentinel X700 yerden ısıtma tesisatlarında yaşanan bu tarz sorunları bitirmek için özellikle dizayn edilmiştir.

 • Bakteri ve mantar oluşumunu engellemede etkilidir.
 • Balçık ve çamurlaşmadan dolayı oluşan blokajları engeller.
 • Uzun ömürlü koruma sağlar.
 • Uygulaması çok kolay ve pratiktir.
 • Koroziv değildir, elle temasında sorun yoktur.
 • BIOCHECK Test çantası ile de desteklenebilir.
Tesisat temizliği sadece ben petekleri temizlerim giderim demekle yapılmıyor. Petekleriniz temizlendikten sonra yanmayan kalorifer petekleriniz varsa bunlara çözüm üretmekle tamamlanır. Yanmayan radyatörler, ısınmayan petekler belkide tesisatın kirli olmasından dolayı ısınmıyor olabilir.  Farklı nedenlerde olabilir bunlardan bazıları;
a- Eski kombiyi çıkarıp yeni kombiyi montaj ettirdiğinizde tesisatçı gidiş dönüş borularına dikkat etmeden yanlış şekilde bağlantı yapmış olabilir. Bu yanlışın yapıldığı kalorifer tesisatlarında petekler alt taraftan ısınmaya başlar. Peteklerin alt tarafları sıcak olur üst tarafları soğuk.
b- Tesisat döşenirken kaynak yapılan bölgelerde aşırı daralma yapılmış olabilir. Böyle tesisatlar kurulduğu günden itibaren çalışmaz.
c- Tesisat boruları inşaat sırasında küçük çapta çekilmiştir. Genelde büyük dairelerde veya 7 petek sayısını geçen dairelerde sık rastlanan sorundur. En sonda ki peteğe yeterli sıcaklıkta ve hızda su gitmediği için en sonlardaki petekler fazla ısı vermez. Bunun nedeni kalorifer boruları küçük çaplarda döşendiği için su yeterince hızlı bir şekilde ulaşamadığı için radyatörde sıcaklık azalır.Radyatör sıcak sulu ısıtma sistemlerinde ısı transferini sağlayan yüzeyi geniş bir cihazdır. Kalorifer tesisatları dönüş boruları içerisinden geçen sıcak su gidiş borusuna göre ortalama 20 °C daha azdır. Bunun sebebi kombide ısınan kalorifer suyu gidiş borularından geçtikten sonra radyatör peteğinin içerisine girer. Kalorifer radyatörleri içerisinde sürekli bir hava sirkülasyonu vardır. Isınan hava peteğin altından üstüne doğru akıcı bir yol bulur. Tıkalı peteklerin ısınmaması bu şekilde açıklanabilir. Peteğin üst tarafından bağlanan radyatör muslukları sıcak suyun alt tarafına ulaşana kadar soğumaktadır. Bu nedenle peteğin alt tarafı soğuk olur. Üst taraftan giriş olduğu için her zaman peteklerin üst tarafları sıcak olur. Bazı müşterilerimizin radyatörleri çapraz bağlı yapılmış bu işlemi de çok doğru bulmuyorum. En doğru bağlantı şekli alt taraftan sıcak su girişi yapılır ve yine alt taraftan çıkış bağlantısı yapıldığında peteklerinizin mükemmel derecede ısındığını göreceksiniz.

Petek Temizliği – Kombi Kalorifer Temizleme” üzerine 41 düşünce

 1. Muhterem Aksoy

  Merhaba,
  Kombi bakımını markanın yetkili servisine yaptirdigim halde petekler hala ısınmayinca internetten araştırdım ve sorunun peteklerde olduğuna karar verdim.Istanbul Tesisatin en iyi petek temizligi yapan firma olduğuna karar verdim ve randevu aldim.Ev sahibinin 10 yıldır bakım yaptirmadigi icin resmen bitmiş olan petekleri temizleyerek nerdeyse eski haline getirdiler.Emre bey’e hem temiz çalışması hemde ilgi ve alakası için cok teşekkür ederim.Daha sonra arayıp bir problem olup olmadigini soran hanimefendiye ve kalite kontrol için tekrar gelip yerinde inceleyen Barış Bey’e de ayrica teşekkürler.

  Yanıtla
 2. hakan can

  Ankara Bugün evimdeki kalorifer petekletini firmaniza temizlettim ve evime gelen personellerinizden çok memnun kaldım islerini profesyonellik içerisinde ve uzmanca yaptilar firmaniza ve ömer beye tesekkur ederim çevremdeki herkese sizin firmanızı met edeceğim iyi çalışmalar

  Yanıtla
 3. AYHAN GÜNGÖR

  10.11.2012 TARİHİNDE BARIŞ VE HAKAN BEY PETEK TEMİZLİĞİ İÇİN ZİYARET GELDİLER VE 1.5 SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE PETEKLERİN TEMİZLİĞİNİ YAPTILAR. EKIP OLARAK ÇOK TEMİZ ÇALIŞIP PETEKLERIN ALT BÖLGESİNDEKİ SOĞUMA PROBLEMİNİ ÇÖZDÜLER. GELEN EKIBE VE ISTANBUL TESISATA YAPILAN ÇALIŞMA İÇİN TTEŞEKKÜR EDERİZ. BUNDAN SONRA TESİSAT İİLE İLGİLİ BİR İSTEĞİMİZ OLDUĞU ZAMAN İSTANBUL TESİSATLA İRTİBATA GEÇECEĞİZ. BÖYLE BİR PETEK TEMİZLEME İŞLEMİNDEN INTERNETDE DOLAŞIRKEN HABERİMİZ OLDU.YAPILAN İŞLEM SIRASINDA PETEKLERDEN ÇIKAN KİRLİ SUYU VE PİSLİĞİ GÖRÜNCE BU İŞLEMİ DAHA ÖNCE NİYE YAPTIRMADIK DİYE DÜŞÜNÜYOR INSAN. İSTANBUL TESİSATA BU ÇALIŞMASINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

  Yanıtla
 4. TANER TECİMEN

  Aradığınız adam akıllı ve makul bir tesisat firması ise hiç düşünmeden telefon açın… :) 06.11.2012 tarihinde internette ararken tanıştığım, öncesinde en az 5 tesisatçının kontrol edip gerekli gereksiz yorumlar yaptıktan sonra “ olmaz bu iş tesisatı yenilemeniz lazım ”” diyip kaybolduğu kalorifer tesisatımız ile ilgili görüştüğüm Avrupa yakası yetkilisi Hüseyin bey, telefon görüşmemiz sonrası tesisatımıza petek temizliği önerdi. ve ertesi gün yaptılar. Daha önce gelen ustaların “ bi işe yaramaz ” dediği petek temizleme işini sakın hafife almayın… Gayet başarılı oldu ve peteklerimiz güzel güzel ısınıyor… Teşekkürler İstanbul Tesisat…

  Yanıtla
 5. OKTAY

  SLM BEN İZMİR GÜZELYALİDAN OKTAY 2 HAFTA ÖNCESİNE KADAR MUTFAĞİMİZDA BİR TIKANIKLIK SORUNU VARDI HAYATIMIZ KABUSA DÖNMÜŞTÜ 5 GTANE TESİSATÇİ ÇAĞİRDIK HEPSİ KENDİ ÇAPİNDA GİDERİ AÇTI GTTTİ YADA BİZİ YANİLTMAK AMAÇLİ BAZI DÜZENLEMELER YAPTILAR BEN PEK ANLAMADİĞİM İÇİN BU İŞLERDEN TEŞEKKKUR EDİP ÜCRETLERİNİ VERİP GÖNDERİYODUM AMA ARTIK BU SORUN BİZİ Bİ HALİ GERMİŞTİ CUNKİ TIKANIKLIĞİMİZ DEVAMLİ TEKRARLİYODU AÇİLMAMİŞTI VE SİTEDEN İSTANBUL TESİSATI GÖRDÜM ARADIM RANDEVU ALDIM DEDİKLERİ SATTE GELİP TIKANIKLIĞİMİZİ 1 SAAT GİBİ BİR SÜREDE AÇTILAR MALİK BEY VE YANINDA ÇALİŞAN ELEMANLARINA ÇOK TEŞEKKKUR EDİYORUM GERÇEKTEN İŞİNİN EHLİ, BİR İNSAN TITIZLIKLE VE ÖZENLE İŞİMİZİ HALLLETTTI VE BİZİ BU SORUNDAN KURTARDI HERKESE İİİ ÇALİŞMALAR!!!

  Yanıtla
 6. Erdal Kemal EREK

  Neredeyse kışın çoğunu yarı soğukta geçirdim internette gezinirken tesadüfen istanbul tesisatı buldum arasam ne kaybederim dedim şimdi kendime kızı yorum neden daha önce aramamışım diye ölü gibi yana kaloriferlere şimdi el dokunmuyor allah istanbul tesisatın bütün çalışanlarıdan razı olsun iyiki varsınız.

  Yanıtla
 7. Ömer Ercan ATEŞER

  Daha bu sabah ısıtmayan radyatör petekleri şu anda el yakıyor.Çalışanların ellerine sağlık. Kötü şeyleri paylaştığımız gibi iyi hizmeti ve bu hizmeti verenleri de paylaşmalı ve ödüllendirmeli. Bu firmaya ve İbrahim Bey`e özellikle teşekkür ederim.

  Yanıtla
 8. Nuray Dağ

  Öncelikle İbrahim Bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum.Doğalgaz tesisatımızdaki sorunu temizledikten sonra çözemeyip,üstüne üstlük kombi ile kollektör arasındaki alanı kırıp tıkanıklığı bu şekilde bulmaktan başka çare olmadığını söyleyen tesisatçının tam tersine İstanbul Tesisat tarafından hiç bir kırma dökme işlemi yapılmadan ısınma sorunumuz yılın bu soğuk günlerinde yarım saatte çözüldü.Dürüst ve prensipli çalışmalarının, başarılarının devamını dilerim.

  Yanıtla
 9. MURAT ABAŞLIOĞLU

  Ankara petek temizliği şubenizden teknik destek alarak kalorifer temizliği yaptırdık. Ömer ustanın özverili çalışması sonucu yanmayan petekler şuan süper ısınıyor.

  Yanıtla
 10. cihan babacan

  herkez iyi hoş yorum yapmış banada güvenilir geldi bende petekleri temizletmek istiyorum ama önce fiyat alsam iyi olacak 7 petek 1 havluluk var?

  Yanıtla
 11. Adil Asitaş

  istanbul tesisat`a teşekkürler beni büyük bir dertten kurtardılar özellikle BARIŞ ustaya çok teşekkürler tek başına koca evi 1 saatte temizledi ve şimdi peteklerim çok güzel yanıyor evim ısınıyor herkese tavsiye ederim

  Yanıtla
 12. cihan buyuk

  Almanyadan selamlar..Ilkönce orada calisan herkese tesekkür ediyorum.mükemmel iscilikleri ve teknolojileri ile göz doldurduklarini belirtirim.istanbulda 6 ay icinde kac tesisatciya gösterdim ise arizayi tesbit edemediler.bu arkadaslar beni bu sıkıntıdan yarım saat icinde 3fanyas kırararak kurtardılar.almıs oldukları ücret ise kendilerine helal hoş olsun.tekrar teşekkür eder allah razı olsun diyorum.

  Yanıtla
 13. hikmet b

  istanbul tesisat a teşekkür ediyyorum evime gelen arkadaşlar çok güzel bir işçilik yapmışlar ve bilmedigimiz bilgiler verdiler bize kombimizin nasıl daha verimli çalışacagını çalıştıkları banyoyu geldikleri gibi bıraktılar saatinde geldiler FATİH N.isimli arkadaşa tekrar teşekkürler

  Yanıtla
 14. Özgür Taşcı

  Merhaba; Ayazağa Oyak Sitesinde ikamet ediyorum. İkamet ettiğim daire 11 katlı apartmanın en üst katında ve merkezi sistemle ısınıyor. Radyatörlerin havasını almama, hatta alt ve üst bağlantı borularından su boşaltmama rağmen bazı radyatörler geçici süre ısınıyor fakat sonra sürekli soğuk kalıyor. Isınıyor gözüken radyatörler arasında dahi ısı farklılığı var veya bazı radyatörlerin üst ve alt, sağ ve sol bölümleri arasında ısı farklılığı mevcut. 1. Merkezi sistemle ısınan dairelerde apartman genelinden bağımsız olarak radyatör temizliği yapılabilir mi? 2. Dairenin radyatör temizliğinin apartman genelinden bağımsız olarak yapılması yeterli midir? 3. 6 adet radyatöre sahip dairenin radyatör temizliği herşey dahil (Temizleyici ve koruyucu kimyasal + KDV) ne kadardır? İyi çalışmalar.

  Yanıtla
 15. Şerife UYGUR

  Merhaba telsizler mah.gültepe de oturuyorum evimde iki tane petek var alttaraflat ısınmıyor üstler az ısınıyor. Sanırım temizletmem gerekiyormuş çalışan bir insan olduğum için hafta içi evde olmıyorum akşam saatinde yada öğlen arasında yapılabilir mi? Temizlik için ne kadr ödeyeceğim bilgi ve geri dönüşünüzü rica ediyorum.

  Yanıtla
 16. nurcan batur

  evimdeki petekler ısınmıyordu,ve nedenini araştırırken kafayı yemek üzereydim.ve istanbul tesisatı gördüm aradım ve ertesigün geldiler 2 güleryüzlü personelle beraber temizlediler şimdi süper oldu çok teşekkürler istanbul tesisat

  Yanıtla
 17. cihan atak

  PETEKLER TEMİZLENDİKTEN SONRA ATILAN İLAÇ ÇOK FAYDALI 3 GÜN OLDU PETEKLER GİDEREK DAHA İYİ ISINIYOR

  Yanıtla
 18. Azat Yazkulyyew

  S.a 2 senedir peteklerimizde problem yaşıyorduk peteklerin temizlendıgını nternetten araştırdıgımızda öğrendık biraz araştırdıkdan sonra istanbul tesisatın bu işte profösyyönel olduğuna emin olup petek temizliği için randevü aldık allah razı olsun gelen 2 arkadaş çok ilgilendi hiç yanmayan 2 tane peteğimiz çok güzel şekilde yanıyor. istanbul tesisatın Servis Elemanı Emre Erel arkadaşa teşekkür ederim çok memnun kaldık…

  Yanıtla
 19. selçuk gür

  teşekkürler istanbul tesisat,bende yaptığınız petek temizliğinden memmun kaldım daha önce ısınmayan peteğin alt bölümleri ısınmaya başladı,sıkıntım cözüldü…

  Yanıtla
 20. Gamze Ünal

  Petek temizliği için irtibata geçtiğimiz istanbul tesisat, 1 saat gibi kısa bir sürede işini tamamladı ve alt bölgesi ısınmayan radyatörlerimiz artık ısınıyor. Ancak maalesef ki bir problemle karşılaştık. Kombinin, radyatörlerle olan bağlantı yerinden, petek temizliği için gelen kişilerden sonra, su sızmaya başladı. Bunun için tekrar aradığım zaman, tekrar evimize geldiler. Problemin, kombi bağlantısını yapan kişilerin boruyu kaynatmadıkları için, en ufacık bir temas ile yerinden oynadığı ve su sızdırdığı ortaya çıktı. Kadir Usta ve yardımcısı, çok temiz ve güler yüzlü bir şekilde çalışarak işlerini hallettiler. Şu anda hiç bir problemimiz yok ve olmayacak gibi de duruyor umuyoruz. Herhangi bir tesisat probleminiz olduğunda, ”Probleminizi çok net bir şekilde tespit ederek” İstanbul Tesisatı aramanızı tavsiye ederim. İşlerinde gerçekten iyiler. Özellikle saat konusunda çok hassaslar. İlk defa söylediği saatten erken gelen usta gördüm :)) çok teşekkürler.

  Yanıtla
 21. NAZİF ÖZBİÇER

  2 genç arkadaş anlaştığımız saatte geldiler.yapılan işe göre,en kısa sürede 1.5 saat ve nerede ise hiç kirletmeden ,tek bir peteği ve sadece banyoyu kullanarak işi bitirdiler.
  bu arada peteklerden çıkan çamurlu suyu görünce şaşırdım.10 seneden beri ilk defa temizlettim.

  Yanıtla
 22. MEHMET GÜVEN

  16 Yıllık petek tesisatımızdaki tortu, pislik kir ne varsa sildi süpürdüler. Hemde herşeyiyle titiz çalışan personeliyle. Teşekkürler İstanbul Tesisat ve ekibi. Bence hiç düşünmeden güvenin akrabaya iş yaptırıyoruz tanıdık diye en kötü malzeme ile yapıyorlar.

  Yanıtla
 23. Zeynep

  merhabalar,ben petek temizliği yaptırdım gerçeği söyleyim. sizin müşteriniz gibi yaklaşmıcam. 4 büyük,2 küçük 6 radyatör var. 150 TL ilaç (beyaz pvc şişe Türk malı) ve 40 dk sürdü tek kırmızı bir makine ve mutfaktaki peteği söküp,döktü eleman,diğerlerinin vanasını kapattırıp,açtırdı ben 2 kova verdim bişeyler döktü boşalttı neticede 40 dk iş bitti fakat 2 gündür mutfak peteğinden paslı su akıyor.tül halı masa örtüsü berbat oldu pas içinde o gün 2,5-3 saat sürdüğünü okudum netten dedim yalan olmaz yapan yalandan duruyodur 3 saat olurmu dedi…ben şu an kime neye inananyım. Vanalar sorun dedi tamam değiştiricem ama o dürüst biçimdemi çalıştı?lütfen yazarmısınız

  Yanıtla
  1. Halil İbrahim Yazar

   Zeynep hanım işinizi hangi firmaya verdiniz bilemiyorum ama açık söylemek gerekirse tam bir acemi ustaya denk gelmişsiniz. Petekleriniz temizlendikten sonra güzlce durulanması gerekir. Gerekli yıkama düzgün bir şekilde yapılmaz ise temizleme için kullanılan kimyasal ilaç içerde kalır. Kalan kimyasalda içerde kombiye ve tesisatınıza zarar verir. Ayrıca gaz yaparak kombinin basıncını yükseltir. Petk temizliği süresi ortalama 1 ile bir buçuk saat sürer. Bu süre tesisatın kirliliğine göre değişebilir.

   Yanıtla
 24. M.MAYDA

  Petek temizliği için aynı gün gelip, işini her açıdan düzgün yapan Kadir ustaya teşekkür ederiz. Sayesinde petekler tam randımanlı ısınıyor.

  Yanıtla
 25. Mustafa İpekgil

  Evdeki su kaçağı ve kombi sorunu için Çerkezköy şubeniz FRT mühendislik ile irtibat kurdum, geldiler. Su kaçağını giderdiler, radyatörleri temizlediler ve 7 yıl önce kurulan kombi tesisatının aslında ters bağlandığını ortaya çıkardılar. 7 senedir ısınmayan 2 oda şimdi ısınıyor. Siteniz aracılığıyla FRT mühendislik Cem Fırat beye ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

  Yanıtla
 26. metin belgin

  Bu tür sitelere yorum yazmayı sevmem ama İstanbul Tesisat`ın gönderdiği Barış Ustayı titiz çalışmasından dolayı kutlamak istedim. İşini iyi yapanlar azaldı maalesef…

  Yanıtla
 27. Erkan Ertürk

  Peteklerimizi temizleyen ve sorunlarını çok profesyonelce gideren Barış usta ve yardımcısı Hasan`a teşekkürler. Bu alanda gördüğüm en profesyonel ve güler yüzlü yaklaşıma sahip ustalardı. Ülkemde böyle işini profesyonelce yapan ve her sorumuza nazikçe yanıt veren insanların olduğunu görmek beni gerçekten gururlandırdı. Tekrar teşekkürler.

  Yanıtla
 28. SEYFETTİN UYSAL

  benim sorunum merkezikatı ısıtmalı son kat 8 adet petek bulunmakda hepside altları ısınmıyor üstleri ısınıyor sorun ne olabilir

  Yanıtla
 29. Süleyman yurtseven

  Arkadaşlar.Benimde bir sorum olacak. Bosch Classic Condense kombi kullanıyorum.Memnunum. Isınmada bir sorun yok. Kombi mutfakta. Borular alttan döşemeli dağıtım antrede kombiye yaklaşık 5-7 metre uzaklıkta.Isınma konusunda çocuk odası diğer odalara göre az ısınıyor, oda kuzeydoğuda. Odada iki tane biri açılır iki kantlı, bir tane tek açılır tek kanat pencere ve balkon kapısı var.Dağıtım konnektörü mecburen altı patek olduğu için 6 lı.Dağıtımın hemen arkası banyo.Yanı çocuk odası.Konnektörü 7 li ye değiştirip banyodan çocuk odasına yeni bir petek koydursam sonuç nasıl olur? Veya banyodaki havlupandan ek nasıl yapabilirim? Planda anlatabildim galiba.

  Yanıtla
 30. Fatih BUCA

  Geçen kışın sonlarına doğru yüksek derecede kombiyi çalıştırmama rağmen peteklerim çok az ısınıyordu. Kış sonu olduğu içinde masrafa girmemek için dikkate almadım. Bu kış başlangıcında öncelikle kombi servisini çağırıp problemin kombiden kaynaklanmadığını söylediler. Tesisatla alakalı olabileceğini ilettiler. Bu konuyu iş arkadaşlarıma anlattığım da bana İSTANBUL TESİSAT firmasını önerdiler. Bende hiç vakit kaybetmeden bu firmayı arayarak bilgi ve randevu aldım. İş saatlerim esnek olduğu için hafta sonuna ancak randevu aldım.Dedikleri gün ve saatte adreste bulundular. Telefonda bilgi aldığım gibi herşeyi eksiksiz ve kusursuz servis elemanları uyguladılar. Sıra kombiyi çalıştırmaya geldi. Tek tek bütün peteklerin ısınıp ısınmadığını kontrol ederek işlemlerini sonlandırdılar. Sonuç olarak petek ve tesisat temizliği yapılmadan önce yüksek derecede kombiyi yakmama rağmen ısınamama sorunum şuan da düşük derecede yakmama rağmen güzel bir şekilde ısınabiliyorum.

  Yanıtla
 31. Osman Ertuğ

  Geçen sene kiracı olarak oturduğum evde İstanbul tesisata alurad marka petekleri temizlettim ne yaptıysam ısınmayan peteklere el değmiyor.Gelen arkadaşlarda işini bilen saygılı ve sorunu çözme odaklı oldukları için firmaya verdiği hizmet kalitesi için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 32. YALÇIN YAĞCI

  ISINMADA PROBLEM YASAMAYA BASLADIK SÜREKLİ KOMBİNİN ALTINDAKİ FİLİTRE TIKANIYOR PETEKLER BUZ GİBİ OLUYORDU ISINAMAZ HALE GELDİK BU ARADA TEMİZLETTİRMEYE VERDİĞİMİZ PARALARDA CABASI EN SONUNDA İNTERNETTE İSTANBUL TESİSATI GÖRDÜM BARIŞ VE HAKAN ADINDA GÜLERYUZLU HİZMET VEREN TEKNİK ELEMANLARIN ÇALIŞMALARIYLA SONUÇ MÜKEMMEL İLGİ VE ALAKALARI İÇİN TEKNİK ELEMANLARA VE TELEFONDAKİ BAYANA TESEKKURLERİMİ SUNUYORUM GÖNÜL RAHATLIĞIYLA TAVSİYE EDERİM SAYGILARIMLA

  Yanıtla
 33. ilhan

  3 senedir evimizde ısınamıyorduk.İstanbul tesisat ı aradık.dedikleri günde ve saatte geldiler.hiçyeri kirletmeden büyük bir titizlik ve özenle çalıştılar.sayelerinde bu sene sıcak bir kış geçiriyoruz.teşekkür ederiz

  Yanıtla
 34. Mustafa Saygın

  Benim sorunum biraz daha farklıydı. Her yıl düzenli olarak kombi bakımı yaptırmama rağmen peteklerin doğru dürüst hiç ısındığını görmedim. En son çağırdığım kombici tesisatı temizletmem gerektiğini söyledi. Açıkcası bu zamana kadar peteklerin temizlendiğini hiç duymamıştım. Çevremde tesisat temizliğini iyi yapan bir firma ararken iş arkadaşım haluk beyin referansı ile istanbul tesisatı aradım. Geçen yıl arkadaşımın peteklerini yıkamışlar gayet memnun kalmış. Bana tavsiye ettiği için sizinle irtibata geçtim. Telefonda petek temizliğinden en iyi anlayan kişinin ibrahim bey olduğunu söylediler. Açıkcası ben biraz araştırmayı seven bir insanım tam 21 dakika telefonla konuşmuşuz. İbrahim bey daha servis gelmeden peteklerin yanmama sebeplerini söyledi. Bende gelmenize gerek yok dedim :) bu kadar bilgiden sonra bende yapabilirim dedim sorunumu dikkatle dinledi. Peteklerin ısınmamasının sebebi radyatörlerin ters bağlanmasıyla alakalıymış. Bunca sene nasıl kombi çalıştı diye sormayın adam bana bir kaç soru sordu öyle bir yerden yakaladı ki şaşırdım bende açıkcası. Ben kombiyi 2 yıl önce değiştirmiştim eski yerli kombilerin sıca ve soğuk boru girişleri farklı yerdeymiş yeni gelen kombi avrupa modellerinden yeni kombi takdırnıştım. Kombiyi montaj eden akıllı ustalar gidiş dönüş borularına hiç dikkat etmeden gelişi güzel monte etmişler. Açıkcası kombi servisi bunu nasıl anlamadı onada hayret ettim. Benim bir motorcu ustam vardır heryerde onu överek herkese tavsiye ederim adam aracın sesinden motorun neresinde sıkıntı olduğunu söylüyor ibrahim beyde aynı bu ustam gibi biri. Helal olsun diyorum diyeceksiniz sonuç ne oldu eve iki arkadaş geldi önce kombinin altından boruları çapraz bağlayarak yerlerini değiştirdiler. Sonrada petekleri temizlediler. İsmi murat usta olması gerekiyo o söyledi internette yorum yazmamı eee bu kadar büyük bir sıkıntıdan beni kurtaran firmaya bir teşekkür etmem gerekiyor. Sizlere tavsiyem şu şunu yapın bunu yaptırın diye her söylenene inanmayın derdinizden anlayan işinin ehli ustalara peteklerinizi temizletin.

  Yanıtla
 35. burak durukan

  KÜÇÜK ODAMIZ VE MUTFAK KALÖRİFERİ BOYACILAR TARAFINDAN TERS BAĞLANDIĞI İÇİN (HAVA ALMA YERİ ALTA GELMİŞ)ISINMIYORDU `MURAT TAŞTAN` USTA VE YARDIMCISI PETEĞİ NORMAL KONUMUNA GETİRİP HAVASINI ALDIKTAN SONRA İLAÇ UYGULAMASIYLA BİRLİKTE PETEKLERİ TEMİZLEYİP YENİDEN VERİMLİ ISI ELDE ETMEMİZİ SAĞLADI.SONUÇTAN VE İLGİLİ YAKLAŞIMLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER.

  Yanıtla
 36. mustafa ayar

  bayram gününde gelip yorulduğunuz ve çok temiz çalıştığınız için teşekkür ederiz. çok memnun kaldık

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>