1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (27 oy, ortalama puan: 4,26 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Kombi Montajı | Petek montajı

kombi-montaji

Tadilat sırasında kombinin yeri değiştirilebiliyor fakat kombinizi sağa sola kaydırırken igdaştan tadilat projesi çizdirmemiz gerekmektedir. Doğalgaz borusunda en ufak bir değişiklik için İGDAŞ yeni bir proje istemektedir. Bu işlemleri bulunduğunuz bölgede sertifikalı doğalgaz tesisatı yapan bir firmaya yaptırabilirsiniz. Öncesinde yapılacak işlemler gaz kesimi yapılarak sonrasında boru ne tarafa kaydırılmak isteniyorsa yapılabilir. Kombinin montajı en son yapılacak işlemler arasındadır. Peteklerin büyütülmesi yada odanın farklı bir duvarına kaydırılması için normal bir tesisatçı usta yardımıyla yapılabilir. Bunun için herhangi bir izin almanıza gerek yoktur. Sadece merkezi ısıtma sistemi kullanan müşterilerin bulunduğu apartman yöneticisine bilgi vererek değişiklik yapması gerekir. Kişi peteği ısıtmadığında daha büyük bir petek montajı yaptırmak istiyorsa pay ölçerin bulunduğu petek boyutunu site yönetimine bildirmesi gerekir.

Kombi montaj,radyatör petek montajı gibi işlemleri gaz dağıtım kuruluşunun belirlediği kurallara uygun olarak tesisat ve baca bağlantılarının sertifikalı personel tarafından yapılmalıdır. Sertifikalı bir firmanın personeli tarafından yapılan bir montaj, hem mal güvenliğiniz, hemde can güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır.Kalorifer gidiş ve dönüş hatlarının ayrıca sıcak soğuk su bağlantılarının yapılmasıdır.

Kombi montajı sırasında 2 adet vana ve 2 adet partikül filtre kullanılmaktadır. Kombi montajı genel olarak plastik montaj elemanları ile yapılmaktadır.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.