1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (16 oy, ortalama puan: 4,31 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
temiz-su-kacaginin-tespit-ve-tamiri

Temiz Su Kaçağının Tespit ve Tamiri

Görünmeyen temiz su tesisat kaçaklarının tespiti binaların ıslak zeminlerinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucu bulunmaktadır. Temiz su kaçakları, daire içi ve konut dışı olmak üzere belirtilen bölgelerde arama yapılarak yürütülmektedir. Bütünleşik yapıdaki tesisat sistemi genel olarak detaylı incelemeye tabii tutularak yapılmaktadır. Duvarın içerisinde kalan bölümlerde birbirinde ayrılan boruların yerini bulabilmek için emek sarf edilir. Plastik malzemeden üretilen boruların sonradan bozulması istenmiyorsa montaj esnasında kaynak çalışmaları dikkate alınmalıdır. En çokta temiz su boruları depolama ve inşaat aşamasında güneş ışınlarına açık bir alanda bekletilmemelidir.

Çok fazla tadilata girmek istemeyen müşterilerimizin konutlarında temiz su tesisatlarını hiç kırmadan tamir edebiliyoruz. Kimyasal ilacı tesisatın uygulamadan önce sıcak su ve soğuk su boruların hangisinde kaçak olduğunu buluyoruz. Sonrasında kaçağın büyüklüğüne bakılarak ilacın kapatabilecek derecede mi olduğu ölçülür. Sonrasında 1 litre kimyasal ilaç uygulayarak su sızıntısı yapan delik kapatılır. Deliğin büyük olması kaçağın kapanmayacağı anlamına gelmez fakat böyle durumlarda kimyasalın ömrü kısa olabilir. Temiz su tesisatlarında oluşan kaçakları açık devre sistemler olduğu için değişken yapıda basınca sahiptirler. Değişken yapıdaki tesisat borularında sıcak su kullanımı oldukça fazladır. Yüksek ısıya maruz kalan borular genleşme yapabilir. Esneyen tesisat borularında yeniden kaçak olma riski çok fazladır. Bu yüzden borudaki delik çok büyükse kimyasal basarak kapatmak doğru bir karar olmaz. Kimyasal ilacı pis su kaçaklarını kullanamayız. Atık su gider borularının içi geniş hacme sahip olduğu için en düşük 10 litre ilaç kullanmak gerekir. Kimyasal ilaç oranı maliyetle doğru orantılıdır. Litre arttığı zaman fiyat otomatik olarak ikiye katlanır. Kırarak tamir yapmak daha uyguna geldiği için pis su borularında kimyasal uygulama yapılmaz. Kırmadan Son Teknoloji Cihazlarla Arıza Tespit ve Onarım Profesyonel Su Sızıntı Tespit Kırmadan % 100 Tespit Ediyoruz.

 

Temiz ve pis su kaçağı

En son teknoloji cihazlarla temiz su ve atık su sızıntılarını noktasal olarak bulup en az hasar ve maliyetle onarıyoruz. Binaların bodrum katlarındaki sızma su tespiti beton ve toprak altında kalmış fosseptik çukuru tespiti işlerini yapmaktayız.

Toprak altında veya duvarın içinde bulunan boruların 1 metre derinliğe kadar su sızıntısını buluyoruz. Duvar içerisinde patlayan su borusunun nereden kaçak yaptığını kırmadan makineyle bulma hizmeti firmamızdan tarafından sağlanmaktadır. Yüzeye veren su patlağını bulmak bile bazen zor olan durumlar arasında yer alıyor. Kaçak burada diyorsunuz kazmaya başladığınızda 1 metre derinliğe ulaşıp bakıyoruz ki oradan boru bile geçmiyor. Bilmeden kazmak insanı samanlıkta iğne aramaya benzetiyor. Geniş bir alanda boru sızıntısı bulmak kolay bir olay değil.

Sıhhi Tesisat Bakım Ve Onarım

Tecrübeli kadromuz ile sıhhi tesisat alanında tecrübeli teknik ekibimiz sizlere en iyi şekilde hizmet veriyoruz.

Kombi & Kalorifer kaçağı

En son teknoloji cihazlarla noktasal olarak kombi ve kalorifer kaçaklarını bulup en az hasar ve maliyetle onarıyoruz. ” Zamanınızı size bırakıyoruz”.

Yangın Tesisatı Kaçağı

Hidrat tesisatı kaçaklarını kısa sürede gelişmiş cihazlar yardımı ile noktasal olarak buluyoruz . Daha fazla bilgi için bizi arayın.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.