1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Duş Gideri Suyu Çekmiyor

dus-gideri-suyu-cekmiyor

Yorucu bir günün sonunda hepimize en iyi gelen şey bir duş almaktır. Sanki sonrasında bütün yorgunluklarımızda su ile birlikte akıp gider. Sonrasında da koltuğa uzanıp keyif kahvesi içmek gibisi yoktur. Ama bazen bu keyif işkenceye dönüşebilir. Büyük yorgunlukla bitirdiğimiz günü akşamında duş keyfi tadımızı kaçırabilir. Çünkü sık sık tıkanan ve aldırış etmediğimiz duş gideri bir anda tıkanır ve adeta bir gölet oluşur duş teknesinde.

Sonrasında başlarız harıl harıl çözüm aramaya ilk çözüm yolu pompa kullanarak açmaya çalışmak olur. Ama banyo ve duş giderlerinde bu işe yaramayabilir. Çünkü genelde banyo gideri ve duş gideri tıkanıklıkları diğerlerinden farklıdır. Banyoda dökülen kıl,tüy,saç gibi atıklar kireçli suyun tıkadığı bir gider söz konusudur.Özellikle gidere atılan saç ve tüyler zamanla birikerek giderde bir set oluştururlar ve tüm pislikleri tutmaya başlarlar.Tabi bir süre sonra giderin bu kısmında birikme başlar.Ve sonuç tıkanmış duş gideri. 

Tıkanmış bir gideri açmaya çalışırken yapılan yanlış müdahale ile tesisatınızda başka problemlere neden olmamak için dikkatli olmak gerekir. Örneğin yanlış bir müdahale ile tıkanıklık problemine birde su kaçağı ya da sızıntısı problemi eklenebilir. O sebeple tıkanıklığa bilinçsizce müdahaleler yapılmamalıdır.Küvet, duş teknesi, hamam vb. banyo yapılan bölümler bir süre sonra kireçlenmeden ve saç ve tüylerden tıkanır.Bu tıkanıklığa  lavabo açıcılarla müdahale esnasında kimyasal yapıdan dolayı boruların contalarını eritmektedir.buda bir alt kata sızdırmasına sebep olmaktadır.

Aslında en kısa ve etkili çözüm profesyonel bir yardım almaktır. Çünkü gider açma ,temizleme hem çok kirli hem de yorucu bir iştir.Oysa profesyonel tıkanıklık açan firmalar bunu hem çok kısa sürede hem de çok daha az kirlilik ile yaparlar.Çünkü her problem ve tıkanıklık için farklı cihazlar ve yöntemler vardır.Üstelikte zahmetsizce ve eviniz kirlenmeden yapılan bu tıkanıklık açma işlemi tahmin ettiğinizin çok altında bir fiyata yapılmakta.

Yorgun gününüzün sonuna başka bir yorgunluk daha eklemeyin.Ekibimizi arayın siz kahvenizi yudumlarken onlar evinizi kirletmeden,kırmadan,dökmeden tıkanan giderinizi açsınlar. Üstelik gider borularınızda kalıcı bir hasar da yoksa işlemlerimiz garantilidir.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.