1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (28 oy, ortalama puan: 4,36 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Tıkalı Mutfak Lavabosu Açma

mutfak-gider-tikanikligi-kirmadan-acilir

Bir giderde tıkanma oluştuğunda ilk yapılacak iş neden tıkandığına bakmaktır. Sorunun nedenini bilirsek çözüm için de ne gerektiğini bulabiliriz. Bunun yanı sıra gerçekten tıkanıklık mı yoksa bir yerden su sızıyor da yerler ıslanıyorsa biz bunu mu tıkanıklık sanıyoruz. Örneğin bayanlar mutfak gideri tıkandı diyerek arıza bildiriyorlar. Servis ekibi adrese ulaştığında görüyor ki mutfak tezgahı altında çelik borularda bir sızıntı var. Gider tıkanmış olduğunda zaten suyunuz az gider veya tezgah altında duvara giren sifon kısmından su geri atar. İşte o zaman tıkanıklık olduğu kesinleşir ve doğru servisi çağırabilirsiniz. Mutfağın pis su gider boruları döşenirken çapının yeterli ölçüde olarak yapılması gerekir. Bina mutfak ana borusu ve dairedeki çap uygunsa daha zor tıkanır. Ancak çap ufaksa çok daha kolay tıkanabilir. Eğim vermekte şarttır. Bir gider dikey çıkan ana kolona en fazla 3 metre uzaklıkta olmalıdır. Aksi takdirde istenilen akıntı verilemez ve daha sonra boruya dökülen her şey boruda birikerek istenmeyen tıkanmalara yol açar.

Tıkanıklık Yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken hususlar.

Yağlanma ve yemek artıkları başlıca nedenlerdir. Bayanların özellikle dikkat etmesi gereken yemek artıklarının dökülmemesi marul ıspanak ve meyve sebzedeki toprakları evyede yıkamak gider borusuna giden pislikler borunun dibine çöker boruda eğimsiz ise tıkanmaya sebep olur. Tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak gideri tıkanıklığı ve her türlü boru tıkanmaları bu boruların görüntüleme sistemleri ile görüntülenmeleri bu işlemleri tek kalemde yapıp sizin sorunuzu en kısa sürede çözüyoruz.

Kırmadan mutfak gideri tıkanıklığı açıyoruz. Mutfağınızın hiçbir yerine zarar vermeden özel robot sayesinde gider borusunda tıkalı olan bölgeyi açıyoruz. Mutfaklarda bulunan pvc borular yemek artıklarının evyeden atılması sonucu pvc boruların ek yerlerinde zamanla borunun tıkanması oluşur. Boruların içindeki bu tıkanma herhangi bir demir veya metal dürtülmesi ile açılmaz aksine boruya zarar verir.
Mutfak borularının tıkanması robot dediğimiz makine ile açıyoruz. Avrupa ile aynı teknolojiyi kullandığımız için borularınıza hiçbir zarar vermiyoruz. Açamadığımız tıkanıklıklar için ücret almıyoruz. Tıkalı mutfak sifonları en fazla 1 saat içerisinde açılır.

Çamaşır ve bulaşık makinesi bağlı mutfak giderlerinde tıkanıklık olayı daha fazla yaşanır. Lavabodan gönderilen yemek artıkları ile çamaşır tüyleri birleştiğinde katı bir madde oluştururlar. Bunu önlemek için arada bir lavabo açıcı ürünler kullanmak sıkıntıyı hafifletecektir. Bu kimyasalları abartmadan kullanmanızı öneririz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.