1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (27 oy, ortalama puan: 4,44 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Mutfak Gideri Sifon Tamiri

mutfak-gideri-sifon-tamiri

Evde mutfak sifonu sürekli tıkanıyorsa en kısa zamanda yenisi ile değiştirmeniz gereklidir. Tıkanmaya başladığında bizim Türk milletinin yaptığı hemen pompaya sarılmaktır. Yada eliyle suyu gidere göndermeye çalışırlar. Sifonun üstünde yıldız tornavida veya düz tornavide ile açmak için bir vida bulunmaktadır. Bu vidayı açarak sifonu tuvalete götürün. Sifonun içine basınçlı su vererek çalkalayın. Eğer sifon çok kirlenmiş ise yenisi ortalama 3 tl civarı. Çok uğraşmanıza gerek kalmaz. Ucuz bir sifon alarak değiştirebilirsiniz. Hatta yeni mutfak sifonları gırtlak hortum şeklindedir. Boyu 1 metreye uzayan lavabo sifonları bulunmaktadır. İstediğiniz şekli verebileceğiniz sifon hortumlarına koku yapmaması için S şeklini vermeyi unutmayın. Eski ustaların deyimiyle ES dediğimiz olayda sifon içerisinde su kalarak kanalizasyon kokusunun mutfağa gelmesini önler.

Mutfak sifonu nasıl değiştirilir konusu hakkında biraz bilgi verdik ama ben hala sifonun tıkanıklığını açamadım diyorsanız, elinizden bütün tamir aletlerini bırakın telefonu elinize alın. Söyleyeceğim telefon numarasını arayarak evinize sifon tıkanıklığı açan bir usta isteyin. Belki de tıkanıklık gider borusu içerisinde olabilir. Eğer öyleyse boşuna uğraşmayın tıkanıklığı açamazsınız. Tıkanıklık açıldıktan sonrada inşallah her şeyi mutfak evyesine döküp sifondan göndermezsiniz. Bazı ev hanımları tembellik edip yemek tabaklarını ve tencerelerin içerisinde ne var ne yoksa hepsini sifonun giderinden kanalizasyona göndermek ister. Ama sizin göremediğiniz sıkıntılı bir durum yavaşça oluşmaktadır. Siz farkında bile olmazsınız.

Firma olarak tamirat ve tadilat işlerinizi itinayla kısa sürede yapıyoruz. Mutfak gideri veya sifonlarınızdaki arızaları üstün hizmetimiz ile çözüyoruz. Mutfak su tesisatı değişim hizmetimiz mevcuttur. Eski demir boru tesisatları zamanla çürüyerek su kaçağına sebep olur ve alt katın tavanına zarar vermeye başlar su tesisatınızı yenileyerek plastik boru ile değiştiriyoruz. Mutfaklar için aşağıdaki hizmetleri veriyoruz.

Mutfak gideri tıkanıklığı açılması
Mutfak gider sifon değişimi
Mutfak bataryası değiştirilmesi
Mutfak tesisatında kaçak bulunması ve değiştirilmesi
Mutfak lavabo gideri
Mutfak musluklarının tamiri
Bulaşık makinası için su tesisatı çekilmesi
Bulaşık makinası montajı
Çamaşır makianası gider ve çamaşır makinası montajı

Hanımların göz bebeği mutfaklar için İstanbul tesisatı arayın.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.