İSTANBUL TESİSAT | Kırmadan Tıkalı Mutfak Gideri Açma

Kırmadan Tıkalı Mutfak Gideri Açma

Kırmadan Tıkalı Mutfak Gideri Açma

Mutfak borusu neden çabuk tıkanıyor? Bu sorunuza cevap vermek çok zordur. Neden mi çünkü mutfak gider borularını dikkatli kullananda kullanmayan müşterimizin borusunda tıkanmalar yaşanmaktadır. Mutfağınızın su tesisatlarını yaptırırken en basit dikkat etmeniz gereken olay iki adet kapalı dirsek yani 90 derece dirseğin art arda bağlanmamasıdır. Yazımızı okumadan mutfak gideri açma işlemi yaptırmak istiyorsanız yukarıdaki size en yakın telefon numaralarını arayabilirsiniz. Ama basitçe şöyle sebeplerini sıralarsak ortaya birden fazla neden çıkmaktadır. Mutfak gideri tıkandı sebebi :

Tıkalı Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

 1. Mutfak gideri borusu tıkanıklığı açmak için, marketten satın alacağınız lavabo aç kimyasalı veya tıkanıklık pompası yardımı ile basınç yaparak tıkanıklığı açabilirsiniz.
 2. Mutfak borusuna yeterli eğim yok bu yüzden tıkanmış olabilir.
 3. Mutfak borusundan aşırı yağlı su göndermiş olabilirsiniz.
 4. Mutfak borusuna çamaşır veya bulaşık makinesi bağlı ise bunlardan giden su içerisinde yağ ve tomak tomak tüyler birleşerek dirsek diye tabir edilen dönemeçlerde kuş yuvası gibi bir katı bölüm oluşturabilir.
 5. Yan daire ile gideriniz ortak bağlıdır, siz dikkatli kullansanız dahi yan komşunuzun gönderdiği atıklar borunuzda tıkanma yapabilir.
 6. Mutfak ana gider borusunun çatıda üzeri açık bırakılmıştır. Çatıdan çocukların attığı kabuk veya taşlar ana boruda tıkanma yapabilir. Lavabo borusu üzerin dede aynı problemle karşılaşabilirsiniz.
 7. Mutfak borusu gideri açma servisi olarak sizlere ayda bir sıcak su ile marketlerde satılan lavabo açma kimyasallarını kullanmanızı öneriyoruz. Mutfak gider borusu tamamen tıkandığında bizi arayabilirsiniz. Biz makine ile açılması zor tıkanıklıkları hemen açıyoruz.

Lavabo borusu içerisine yerleşen tortu ve yağ birikintileri boru içerisinde bir katman oluşturur. Tıkanıklık problemlerine üzerine çalışan ekibimiz borularda meydana gelen çeper daralmasını tamamen yok etmek için robotla sisteme ilave olarak zincir sistemini geliştirmiştir. Tıkanıklık açıldıktan sonra herkes borunun tıkanıklığını açıldı zanneder. Fakat sadece mutfak gider borularına özgü unuttuğumuz bir şey var! Tıkanıklığı sadece robotun geçtiği delik kadar açtık. Sonrasında bize özgü yöntem devreye giriyor. Peki ne yapıyorsunuz? Zincir sistem dediğimiz yöntemi devreye sokuyoruz. Zincir borunun çeperinde yuvarlak oluşturarak daire şeklinde döne döne oluşan tortu ve yağları temizler. Tıkanıklık böylece köklü bir biçimde ortadan kaybolur.

İSTANBUL’UN ANADOLU ve AVRUPA YAKASINDA HER YERE HİZMETİMİZ VARDIR. SABİT FİYATLARLA

Mutfak borusu tıkanmadan önleminizi alabilirsiniz. Kameralı ekiplerimiz gelerek mutfağın gider borusunda görüntüleme yaparlar. Pimaş borunun içerisinde ne var ne yok görürler. Mutfaklarda genelde yağ birikimi sonucu tıkanmalar oluşur. Bunun nedeni de tesisat boruları yapılırken gerekli eğimin verilmemesidir. Sizlere en iyi en kaliteli hizmeti sunmak için mutfak giderleri açmak için zincir kullanıyoruz. Borunun çeperini silerek hareket eden bu başlık robotla tıkanıklık açan firmamızda mevcuttur.

Mutfak borusundan devamlı yemek artıkları döküldüğü için bu tür maddeler genelde yağlı olur. Sifondan gitmese dahi zorla bu yemek artıklarını göndermeye çalışırsınız. Eğim verilmeden yapılan atık su gider borularında bu yağlar borunun yüzeyine yapışarak zamanla suyun ileri gitmesini önler. Su geri tepmeye başlar, sifondan su geri gelir. Bu olaya biz tıkanıklık diyoruz. Mutfak gideri borusunda tıkanıklık açıyoruz.

Mutfak Lavabo Giderlerinin Tıkanmaması için Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfaklar günlük yaşamda en çok kullanılan mekanlar. Mutfaklar da en fazla rastlanan sıkıntı ise lavabo tıkanıklıkları. Özellikle profesyonel mutfaklarda (restoran, otel vs…) lavabo tıkanıklıkları çok rastlanan bir sorun. Bu problemin çözümünü anlatmadan önce problemin oluşmasını engellemek için neler yapmalı, nelere dikkat etmeliyiz profesyonel olarak size aktaralım. Öncelikle özellikle profesyonel mutfaklarda doğru ve düzgün tesisatın döşenmiş olması çok önemli. Bunun içinde tecrübeli ve profesyonel firmalar ile çalışmak iyi bir tesisata sahip olmanın tek yolu. Bu birinci şart sağlandıktan sonra dikkat edilmesi gereken ikinci şeyi söyleyelim hemen. İkinci olarak lavabonuzun tıkanmasına sebep olabilecek mutfak artıklarına dikkat etmek gerekiyorsa bir lavabo süzgeci kullanmak.(Bu mutfaklarda aynı zamanda sağlığa uygunluk sağlar) Çünkü az gibi görünen bu artıklar zamanla tıpkı bir kaya gibi sertleşerek lavabo giderinin tıkanmasına sebep olur. Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken tıkanıklıklarda kimyasallar kullanmak yerine basınç uygulamak. Çünkü kimyasallar genellikle zaman ve para kaybıdır. Dördüncü olarak belli dönemlerde lavabonun altından gidere bağlanan süzgeç borusu değiştirilebilir. Çünkü bu plastik parça lavabodan atıkların ilk geçtiği kısımdır ve zamanla içerisinde ki gider daralarak tıkanır. Bu parçayı değiştirmek oldukça masrafsız ve basittir. Çoğu zamanda bu iyi bir çözüm olur. Tüm bunlara rağmen problem oluşması engellenemiyor ve sorun devam ediyorsa yapılabilecek en doğru çözüm profesyonel bir yardım almak.

Mutfak gider borusunda neden sık sık tıkanmalar yaşanır?

Mutfak kirli sularında bol miktarda yağ bulunur. Suyun soğuması ile bu yağlar donarak borunun iç yüzeyine yapışır. Kirli suda bulunan kıl, iplik ve bitkisel maddelerle birlikte oluşan bu katman boruların tıkanmasına neden olur. Bundan başka donmuş yağlar çok rahatsız edici kokular yayar. Evlerde pek önemli olmayan bu sorun, lokanta, kafeterya,
kışla, yatılı okul vb. mutfaklarında ciddi işleyiş bozuklukları doğurabilir. Suda bulunan yağları ayırmak için yağ ayırıcılar kullanılır. Yağ ayırıcısında, yağların ayrılmasını kolaylaştırmak için mutfaktan gelen kirli su soğutulur ve akma hızı azaltılır. Yağ ayırıcısının geniş gövdesine gelen kirli suyun hızı azaltılır. Aynı zamanda kirli su soğuyacağından yağlar bir katman hâlinde üstte birikir. Yağ ayırıcısının etrafı açık yapılarak hava ile soğuması sağlanır. Toprağa gömülü olanlar da toprak yardımıyla soğutulur. Yağ ayırıcısı bir sifon görevi de yapacağından mutfak teknesine ayrıca sifon konulmasına gerek yoktur. Ayrıca sık sık temizlenmelidir.

Neden İstanbul Tesisat?

Şirketimiz bünyesinde birçok hizmet verilmektedir. Bunların en başında gider tıkanıklıklarını açma işlemi gelmektedir. Klozet, tuvalet, banyo mutfak giderlerinde yaşanan tıkanıklık sıkıntıları firmamız bünyesinde tadilatsız, kırıp dökmeden uygun fiyatlara yapılmaktadır. Teknolojinin tüm kolaylık ve imkanlarını kullanarak müşterilerine en iyi, en kaliteli hizmeti vermeye çalışmaktadır. İstanbul Tesisatı gider tıkanıklıklarını çözüme kavuşturma konusunda en öne çıkan özellik ise genç ve dinamik kadrosu ile verdiği kaliteli hizmet. Ekibimizin büyük kısmı küçük yaşlardan çıraklık eğitimi ile birlikte okul eğitimini yürütmüş ve genç yaşlarına rağmen bilgi ve birikim sahibi olmuşlardır. Firmamız bu dinamik kadro ile iş heyecanını hep taze tutmuş ve tutmaya devam edecektir. Noktasal tespit yapan cihazlar, etrafı kirletmeden tıkanıklık açan donanımlar, güler yüz, profesyonellik, kurumsallık ve kalite. Yeni bir şube açana kadar konusunda tek rakibimiz yine biziz.

Mutfak giderinin içine kaçan cisimler tıkanıklığa sebep olabilir. Çoğu zaman kendi yöntemlerimizle çözmeye çalışırız fakat her zaman başarılı olamayabiliriz. Profesyonel ustalarımız robot makinelerle ve kamera yardımıyla tıkalı mutfak giderini açar. Ardından kamerayı tıkanan bölgeye doğru göndererek size tıkanan boru hakkında bilgi veririz.

Yorumlar (3)

 • Kayhanbaysal

  Kocaeli’ye hızmetınız varmı

 • özcan yıldırım

  iyi güzel mersin de yeriniz yok mu mutfağın borusu tıkandıda açtırmak istiyoruz.

 • Müge Akyüz

  Uzun zamandır zorlugunu çektiğim mutfaktaki taşma sorunum İstanbul Tesisat Şirketi `nin yardımsever yetkilileri İbrahim Bey. Semiha Hanım ve Yunus Bey`in ilgileri ve çalışkan elemanları Mazlum Bey`in titiz çalışması sayesinde çözümlendi. Sayelerinde bu gece ve ileride huzurlu bir uyku uymayı umuyorum. Bu vesileyle hepsine tek tek teşekkür eder; benzer problemleri olanlara bu firmayı içten tavsiye ederim.. Müge AKYÜZ

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir