Ankara Su Kaçağı Tespiti & Kameralı Tesisatçı

Bilinmeyen su kaçaklarına karşı kameralı tesisatçı çağırmak bilinçli bir tüketicinin hesap yaptığında en ekonomik çözümleri arasında yer alır. Rastgele yapılan kırımlar sonucunda banyoyu haritaya çevirip sonrasında profesyonel yardım almak bir iş yaramaz. Su kaçağını Ankara‘da makine ile tespit eden kadrosu tesisatçı ustalardan oluşan bir firmayız. Genelde su kaçaklarını kontrol ederken yapılan en büyük hata tamamen sızdıran bölgenin üstünde arama yapmaktır. Daire içerisine girildiğinde tamamen cihaza bağlı kalmak yanlış bir uygulamadır. Yeterli derecede tecrübesi olmayan kişilerin sektörde bulunması karşılaşılan hataları içinden çıkılmaz bir hale sokmaktadır. Cihazla su akıtan yeri bulmak için öncelikle müşterinin verdiği bilgileri analiz etmek gerekir. Su damlayan yerin geçmişiyle ilgili bilgiler alındıktan sonra aramaya başlanabilir. En ufak detayı atlamadan kontroller yapılması gerekir. Görüntüle yaptığımız kameralar ile tesisat problemleri tek tek not alıp, bu arızalar yorumlandıktan  sonra müşteriye kesin sonuç verilmelidir. Su kaçıran nokta bulunduktan sonra etrafı fazla kirletmeden üzerinde bulunan seramik, ahşap yada parke düzgün bir şekilde dışarıya çıkarılır. Patlayan borunun etrafı iyice açıldıktan sonra boru makası ile kesilir. Ek maşon veya dirsek yaparak kırdığımız yerin patlağı tamir edilir. Bu işlemler bittikten sonra test pompası ile tekrar basınç testi yaparak farklı bir yerde kaçak olup olmadığı kontrol edilir.

Bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları :
Sabit Tel : 0312 448 11 11
GSM:  0532 397 38 27

Ankara Banyodan alt kata su sızdırıyor

Yeni tadilat yaptırdığınız banyo içerisinde tesisat kaçakları ortaya çıkmaktadır. Üzeri kapalı olduğu için daire sahibinin fark etmeyeceği kaçaklar alt katın banyosunun tavanından damlalar şeklinde akmaya başlar. Bazen pis su borularından meydana gelen su kaçakları tavanda sararma yada kararma şeklinde ortaya çıkabilir. Banyodan alt kata su kaçağı meydana geldiğinde her tarafı kırdırmanıza gerek yoktur. Ustalarımız su kaçak tespit cihazları ile dinleme yaparak su kaçağının yerini bulup az bir tamiratla sizi kurtarabilirler. Alt kat komşunuzun banyosunda su kaçırıyorsa aynı durumun sizde cereyan ettiğini düşünün. Hiç kimse banyosundan alt kata su kaçırmasını istemez. İşçilikten kaynaklı hasarların tümünü tesisatı yaptırdığınız tadilat firmasından tahsil edebilirsiniz.

Ankara Aletle Su Patlağını Bulma

Uzun zamandır alt katınızı rahatsız eden su sızıntıları kafanızı kurcalamasın. İstanbul’da 1 yıl boyunca eğitim alan su tesisat ustaları artık Ankara’da hizmet veriyor. Su kaçaklarını bulma konusunda sektörde oldukça eski olan firmamız aletle su kaçıran bölgenin tespitini yapabilmektedir. En çok güvendiğimiz şey cihazlar değil su kaçağının nasıl bulunduğu konusunda tecrübeli olmamızdır. Önemli olan makinelerin bize kattığı değil, bizim makinelere ne kattığımız. Tecrübe olmadığı sürece dünyanın en gelişmiş aletlerine de kullansanız başarılı olamazsınız.

ankara banyo su kaçağı

ankara banyo su kaçağı

Ankara Banyo Su Kaçağı

Banyo tavanında nem, rutubet gibi şikayetler bir üst katınızda su sızdırmasına işarettir. Çoğu zaman önemsemediğimiz bu durumlar banyonun tavanına yayılarak görüntü bozukluğuna yol açar. Düşünsenize banyo veya tuvalete girdiğinizde tavandan üzerinize su damladığını hiç hoş karşılanmayacak bir durum. Üst katınızdaki komşunuzun banyosunu sürekli yıkaması sonucu derz aralarında boşluklar meydana gelir. Bunun sonucunda tabla beton suyu iyice emdikten sonra alt kat komşunuza damlama yapmaya başlar. Nereden geldiğini bulamadığınız su kaçaklarını elektronik cihazlar ile tespit edip tamiratı basit bir uygulama ile düzelecekse aynı gün yapılır. Ankara’da genelde eski tesisat boruları demir olduğu için su taşı çap daralmasına sebep olmuştur. Müşterilerin genelde en çok yaptığı hata banyo tadilatı yapılırken sadece banyonun kapısına kadar demir boruyu plastiğe çevirip koridordaki eski boruya bağlantı yapmalarıdır. Belli bir süre geçtikten sonra bağlantı yapılan kısımda deforme daha fazla olacağı için tam bu noktadan su kaçağı meydana gelmesidir.

Alt Kata Su Kaçak Problemi

Kendi dairenizde hiçbir belirtisi bulunmayan sızıntı problemleri Ankara su kaçak tespit ekibimiz tarafından bulunmaktadır. Su kaçağını gösteren cihazı tesisat borularına bağlayıp alt kata kaçıran suyun yerini tespit edebiliyoruz. Aniden patlayan su borusunu Ankara’da hiç kırma dökme yapmadan tespit eden firma olarak patlayan borunun tamirini garantili olarak yapıyoruz. Su kaçağı tespit firmaları arasında bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Üst kattan alt kat komşunuza su kaçırma problemi olduğunda Ankara’nın bütün her ilçelerine su sızıntılarını bulma hizmeti veren firmamızı arayabilirsiniz. Patlayan su borusunu görüntülü makineler yardımı ile evinizin tamamı kırılmadan tespit yapmak artık çok kolay.
ankara-su-kacak-tespiti

Ankara Cihazla Su Kaçak Tespiti

Zemini ultrason çekmesek de  Ankara’nın kameralı su kaçak sistemlerini kullanan ilk su kaçağı firmasıyız. Son teknoloji akustik dinleme cihazlarıyla evinizde rutubet ve su sızdırmasına yol açan problemleri bulmak için çalışıyoruz. Sürekli su tesisat arızaları üzerine çalıştığımız için oluşan tecrübemizi sizlerle paylaşıyoruz. Bulunduğunuz bölgede tesisatçı hatalarından dolayı meydana gelen su sızıntılarını ikinci bir hataya meyil vermeden çözmeye çalışıyoruz. Konutunuza gelen profesyonel su kaçakları ustaları tesisat borularını basınç kullanarak sızdırmazlık testini uygular. Kullanım suyu yani şebeke boruları bu testten başarılı bir şekilde geçtikten sonra atık su gider boruları kamera ile kontrol edilmeye başlar. Genelde usta hatalarının karşılaşıldığı borular gider borularının eğimsiz olarak döşenmesi kanaatidir. Yaklaşık olarak bu kontrollerin süresi 2 saat ile 4 saat arası sürmektedir. Evinizde yapılan su kaçağı kontrollerinin sonucunu sabırla beklemenizi tavsiye ederiz. Rapor aşamasında ustaların size vereceği servis formu garanti niteliğindedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bu içeriği paylaş

Tesisat Sorunları ve Çözüm Önerileri

  1. Azad 28 Eylül 2016
    • Murat Taştan 28 Eylül 2016

USTAYA SOR

Tıkla Ara