İSTANBUL TESİSAT | Kırmadan Su Kaçağı Bulma & Kameralı Su Sızıntısı Firması

Kırmadan Su Kaçağı Bulma & Kameralı Su Sızıntısı Firması

Kırmadan Su Kaçağı Bulma & Kameralı Su Sızıntısı Firması

Su tesisat borularının geçtiği her yerde görüntülü cihazla su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Patlak noktanın bulunup tamir için onayı alındıktan sonra onarım işlemi gerçekleşmektedir.

Belirli bir bölgede su kaçağı bulunup bulunmadığını anlamak için yapılacak çalışmaları bir önceki yazımızda anlatılmıştı. Bu çalışmalar su kaçağı arama ekibine yön verme açısından da çok önemlidir. Ancak su kaçağı bulma ekibinin asıl görevi su kaçağının tam olarak yerini bulmak bu noktayı işaretleyerek tamirat ekibinin o noktaya gelmesini, boruyu tamir etmesini sağlamaktır. Basit kaçaklarda su kaçağı servisi patlak borunun tamirini hemen yapabilir. Su kaçağı noktasının belirlenmesi öncelikle ekibin tecrübesine ve kabiliyetine dayanır. Böyle bir ekibin yetişmesi, yeterli bir ekipman sağlanması yeterli eğitimlerin verilmesi bu işle ilgilenen su kaçak firmalarının görevidir.

Su sızıntısı yapan yerleri belirlemek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin her biri sağlam ve hassas sonuçlar vermesine rağmen, kullanıldıkları yerler koşullara göre değişir. Hangi tekniğin kullanılacağına karar vermek için eldeki ekipman ve bölgenin durumu gözden geçirilmelidir. Gaz izleme tekniği hariç bütün su kaçak bulma teknikleri su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler.

Ses dinleme yöntemi su kaçağı noktalarının bulunmasında kullanılan en yaygın ve en etkili yoldur. Zemin üstünden boru boyunca ses dinlenerek sesin en yüksek olarak geldiği nokta bulunur. Şehir şebekelerinde zemin sert olduğundan bu yöntemle iyi sonuç alınır. Bina dışında meydana gelen kaçaklarda zemin yumuşak toprak ve çeşitli bitkiler olduğu için ses tam olarak duyulmaz. Boru döşemek için açılan kanalın doldurulması başka bir bölgeden gelen malzeme ile yapıldığında zeminin eski durumu bozulacağından ses iletimi zayıf olacaktır. Ayrıca zemin altında başka aparatlarının bulunması da sesin karakteristiğini değiştirir. Gaz izleme metodu ve kaçak sesi düzelticisi gibi yeni gelişen metotlar ses dinleme metodunun alternatifi değil yardımcısıdırlar. Ses dinleme metodunun avantaj ve dezavantajları aşağıda sıralanmıştır. Metodun dezavantajları çok kötü olmasına rağmen su kaçaklarının %80′i ses dinleme ile bulunmaktadır. Su kaçağı teknisyenleri pratik olarak bitkilerin anormal gelişmesini topraktaki nem durumu veya kar ve don olayını gözleyerek de su kaçağı noktalarını bulmaya çalışırlar.
su-kaçağını-tespit-den-cihazlar
1. Ses dinlemenin Avantajları:
1.1 Kullanılan aletler pahalı fakat kaçak tamiri ucuz ve sağlamdır,
1.2 Yer altında fazla gürültü yoksa, dinleme işlemi fazla zaman almaz,
1.3 Bu şartlar altında abone sayaçları dinlenerek su kaçağı noktalarının yeri kolaylıkla bulunur.
2. Dinleme Yönteminin Dezavantajları
2.1 Bazen sesin en yüksek olduğu yeri bulmak çok güçtür.
2.2 En yüksek ses her zaman için kaçağın yakınında oluşmayabilir;
2.3 Yoğun trafiğin gürültülü sanayinin bulunduğu bölgelerde etkili ses dinleme yapılamaz;
2.4 Başarılı bir ses dinleme çalışması teknisyenin kabiliyetine ve tecrübesine dayanır;
2.5 Bazı kaçakların çıkardığı sesler hiçbir ses dinleme tekniğiyle duyulmayabilir.
3. Gürültülü bölgelerde yapılacak ses dinleme çalışmaları geceleyin yapılabilir. Eğer mümkün olursa çok gürültü yapan fabrika pompa gibi ekipmanlar dinleme sırasında çalıştırılmamalıdır.

Canlıların yaşam alanında büyük bir öneme sahip olan su dünyanın %70 alanını kaplamaktadır. En küçük canlıdan en büyüğüne kadar su olmadan yaşayabilecek bir varlık yoktur. Ülkemizde içme suyu kaynakları yağışlarında etkisiyle giderek yok olmaktadır. Bu bilgiyi bilerek bir damla suyu bile harcarken ileriyi iyi düşünmemiz gerekir. Evlerde su faturası olarak bilinen mecburi olarak cebimizden çıkan bir para olduğu için herkes ihtiyacı kadar su harcar ve suyu çok dikkatli kullanır. Fakat iş yerlerinde aynı durumu görmeniz mümkün değildir. Damlayan veya açık bırakılan musluğa kimse dikkat etmez. Tuvaletlerde ve temizlik işlerinde kullanılan suyun hesabını yapmak ne mümkün! Hele kamu kurumlarında kimse fatura denen kağıt parçasını görmediği için yukarıda yazılanların hiçbirine dikkat etmez. İşletmeye gelen yüksek fatura kimsenin dikkatini çekipte acaba bu binanın borularında kaçak mı var deyip araştırmaya girmez. Nasıl olsa devlet ödüyor mantığı hakim olduğu için ancak yüksek makam sahipleri bu kadar su faturasını olur dediğinde herkes ayağı kalkar. Harcanan suyun birim fiyatı ne kadar olursa olsun su sızıntılarına çok dikkat edelim. Bir borudan su kaçırıyorsa bina teknik görevlisi veya tesisatçılarına mutlaka bildirin. Yaşadığım bir olayı anlatayım size bir devlet hastanesinin lavabosunu kullanmak zorunda kaldım. İçeride sağı solu izlerken tabi bir tesisatçı gittiği her yerde yapılan tesisatı inceler merak olduğu için. Baktım musluk çok fazla sıkıldığı için dişliyi dibinden çatlatmış su kaçırıyor. Çeşmenin önünde ayna denilen aparat olduğu için kimse su kaçırdığını görmüyor. Ben elimle biraz sıkayım dedim belki gevşek sıkıldığı için kaçırıyordur ama ne yaptıysam nafile dirseğin içindeki kaynak yeri oynadığı için damlayan suyu durduramadım. Görevlileri çağırdım ustalar gelip baktılar anlattım teşekkür ettiler onlarda bir haftadır alt katın tavanına akan suyu bulmaya çalışıyorlarmış. Meğerse bir hafta önce bu musluğu değiştirmişler yerine yenisini sıkarken plastik boruyu patlatmışlar ama kimse oradan kaynaklanacağını tahmin etmiyormuş. İşte böyle sayın müşterilerim bizim işimizde dikkat ve tecrübe elimizde bulunan en önemli cihazdır. Bu deneyimlerimiz olmasa dünyanın en gelişmiş cihazlarında elimizde olsa kaçak bulamayız. Diğer bir ayrıntı ise ustanın mesleğine olan aşkı olması gereken en büyük meziyetlerden biridir. Mesleğini severek yapan ustanın bulamayacağı kaçak yoktur. Biriken bilgi deneyimi ile birlikte her firmada bulunmayan görüntülü sızıntı bulma aletleriyle çalışmaktayız.

Zemin içerisinde bulunan tesisat borularında su kaçağını bulmak için seramiklerin hepsini kırmaya gerek kalmadan sadece su kaçıran yerin üzerindeki bölüm açılarak tamir yapılabilmektedir. Patlayan boruda su akıtmasına neden olan dış etkenler fiziksel şartların düzgün bir şekilde uygulanmaması sonucu oluşabilmektedir. Plastik borularda yapılan sıcak kaynak havasının ısı derecesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu şartlara uygun olamayan tesisat boruları kullanım esnasında açılma göstermektedir. Firmamıza gelen su arıza problemlerinin %80`i sıcak su borularında, kaynak yapılan ek yerlerin açılması sonucu meydana geldiği görülmektedir. Banyo tadilat süreci içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken alt yapı tesisat borularının değişikliğidir. Su kaçağına meydan vermemek için pis su borularının döşenmesi esnasında çok sıkı kontrollerin yapılması şarttır. Gider borularının birbirine bağlanma noktalarında bulunan siyah contaları boruyu kaptırmadan düzgün bir şekilde yerine yerleştirilmesi gerekmektedir. Boruların üzeri kapatılmadan önce sızdırmazlık testleri mutlaka yapılmalıdır. Hangi marka boru kullandığınızın önemi yoktur. Taşınma esnasında veya depo aşamasında borularda oluşan kırık ve çatlaklar gözle görülmeyecek kadar ufak çapta olabilir. Kullanılan atık su tesisat boruları suyun akış yönüne göre doğru eğim verilerek yapılmalıdır. Evinizde temiz su tesisatı değişikliğine gidecek olursanız tesisatçı ustalardan 10 bar basınç testi uygulamasını yaptırdığınızda ek yerleri zayıf olan noktaları önceden görmüş olursunuz. Ana şebeke borunuza basınç düşürücü vana montajı yapılması durumunda tesisat borularınızı yüksek basınca karşı korumuş olursunuz.

Cihazla Su Kaçağı Tamiri
Cihazla Su Kaçağı Tamiri

Duvar içerisinde patlayan su borusu belirli bir noktadan kendini dışarı atarak boya ve ahşap zeminde kabarmaya sebep olur. Duvarın içindeki ıslak beton kaçağı bulma noktasında sizi yanılgıya düşürmesin. Düşüldüğü gibi en fazla ıslanan yer su sızdırmasına sebep olan bölge olamayabilir. Su kaçıran yerin kaynağını bulmak profesyonel cihazların bize sağladığı kolaylıklardan biridir. Garantili tamirat yapan uzman firmalarının en büyük özelliği tamir ettikleri boruya 2 yıl içerisinde herhangi bir sızdırma olursa müdahale etmeleridir. Su akıtan yerin boyasının kabarması betonun tamamen ıslak olduğunun kanıtıdır. Genelde ıslak zemin alanlarında oluşan su sızıntıları ilerleyen günlerde alt komşunuzu rahatsız etmeye başlayacaktır. Konutunuzun etrafına dolaşan su borularını tesisat projenize göre yaptırmanız durumunda arızanın yerini bulmak daha da kolaylaşacaktır. Birbirine simetri dairelerin banyoları şaft denilen boşluk tarafından birbirinden ayrılmaktadır. Havalandırma boşluğundan bakılarak su kaçağının hangi daireden geldiği anlaşılabilir. Su akıtan dairenin su sayaç vanasından itibaren su kaçağı tespiti yapılarak işlem sonlandırılır.

Görüntülü sistemlerle su kaçağı kontrolü
Görüntülü sistemlerle su kaçağı kontrolü

Teknolojinin gelişmesiyle eski yöntemlerle su sızıntılarını arama tarih olurken çeşitli makine üreticileri tarafından ülkemize ithal edilen cihazlar ile sektörde rekabet artmaktadır. Su tesisat firmaları nakit para akışı sebebiyle inşaat, konut alt yapı işlerine fazla önem vermemektedir. Çünkü bu tarz işlerde çek ve ileri tarihli ödemeler yapıldığından firmalar eleman ve malzemeye ödenek bulamadığı için sistem bir noktada tıkanmaktadır. Şartlar bu durumdayken firmaların eleman bulma sıkıntısı giderek artıyor. Yeni nesil gençler zor şartlarda ve beden gücü gerektiren işlerde çalışmak istemiyorlar. Genellikle cafe, kasiyer veya bir mağazada reyon görevlisi olarak çalışmayı tercih ediyorlar. Bu gençlerin gelecek için herhangi bir ideali yada aile kurma düşüncesi olmayan örf ve adetlerden tamamen yoksun kalıp yozlaşmasının bir göstergesidir. Halbuki su tesisat sektöründe 10 yıl sonra kalifiye eleman sıkıntısı yaşanacağını düşünürsek usta elemanların dolgun ücretlerle çalışabileceği bir ortam meydana gelecektir. Şuan işçiliğe kıymet verilmeyen bir toplum içerisinde yaşıyorken gelecekte Avrupa`da olduğu gibi Ülkemizde de bu tarz ağır işleri yapan ustaların çok kıymetli olacağı düşünülebilir.

Su sızdırmalarına karşı alınan önlemler yerleşik hayat tarzını daha yaşanabilir bir hale getirmiştir. Su akıtan bölgenin kabarması alt kat komşunuza yüksek maliyetler oluşturmaktadır. Tavanın sararması veya tavanda oluşan lekeler sonucunda alt katınızdaki daireye yeniden boya masrafı çıkarmaktadır. Bunu kendi açınızdan bir düşünün yeni boya yaptırdığınız evinizin tavanında su damlamaya başladığında sinirleriniz ne kadar boşalır. Aynı durumu komşunuz içinde değerlendirin. Hiç kimse üst katından gelen su sızıntısını çekmeye mecbur değildir. Bize bildirilen su tesisat arızalarının çoğu banyo tesisatında meydana gelen su borusu patlamasıdır. Defalarca banyonuzu kırdırıp tamir yaptırmanıza rağmen su akıntısı halen devam edebilir. Bunun nedeni tamire gelen ustaların sorumsuzca yaptıkları işi kontrol bile etmeden üzerini kapatmalarıdır. Sektörde ortalama 9 yılını dolduran firma olarak sürekli su tesisat borularında oluşan arızları bulmakla uğraştığımız için meydana gelen problemlerin bir çoğunu cihaza gerek kalmadan tahmin edebilmektedir. Edindiğimiz bu tecrübeye rağmen yinede servise gittiğimiz dairede gerekli tüm kontrolleri yaparız. Sonuca kesin ulaşmak için yaptığımız tamiratların üzeri seramikle kapatılmadan önce su kaçırıp kaçırmadığı kamera ile kontrol edilip sonrasında kapatılır. Banyonuzun tavanında oluşan nem, rutubet şikayetleriniz için firmamızdan teknik destek alarak garantili çözümler sayesinde bir kere para ödeyerek kurtulabilirsiniz.

Not: Su tesisat işleri bilinçli ve özveriyle yapılması gereken bir meslektir. İşini ciddiye almayan tesisatçıların yaptığı tüm tesisat borularında ilerleyen yıllarda müşteri mutlaka maddi ve manevi sorunlar yaşayacaktır. Uzman ekiplerimiz tesisat borularınızı kontrol ederken ustalarımıza yardımcı olmanızı öneririz. Hasta doktor ilişkisine benzer yöntemlerle su kaçağını bulmak sizin yardımlarınız sayesinde daha kolay hal alır.

Su Kaçağı Tespiti
Resimde görülen dairede patlayan borunun yeri bulunup tamiratı yapılmıştır.

Evinde su borusu patlayan insanların temel problemleri arasında işçilik ve malzeme kalitesi belirleyici rol oynar. Şikayetin ortaya çıkışı yavaş bir şekilde ilerlediği için konutun herhangi bir bölgesinde kabarmalar, boya dökülmeleri meydana gelebilir. Göz ile görünen bu problemlerin su tesisatından kaynaklandığını anlayabilmek için evinizde ortalama iki saat süren bir takım testlerin yapılması gerekir. Konutunuza gelen tesisatçı ustamız bu testler sonucunda ortaya çıkan bilgileri analiz edip doğru tespiti yapmak için uygun olan kaçak tespit cihazını kullanır. Kırmadan su damlayan yeri bulmak için yapılması gereken testler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

Su Sızdırmazlık Testleri

Su Sızıntısı Bulma Yöntemleri GENEL KULLANILAN YÖNTEM AZ TERCİH EDİLEN
Temiz Su Kaçakları Basınçlı su kullanılarak bulma Yüksek basınçlı hava kullanmak
Atık Su Kaçakları Kamera görüntüleme yöntemi Balon Tekniği
Zemin Su Sızıntıları Derz boşluklarını doldurma İzalasyon çözümleri
Merkezi Sistem Kalorifer Kaçakları Dinleme yaparak arıza bulma Termal kamera kullanılarak
Kalorifer Tesisat Kaçakları Kimyasal ilaçla kapatma Cihazla bulunarak onarma

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Öncelikle tespit yapılacak olan dairenin giriş suyunun bina şebeke suyundan ayrılması gerekir. Daha sonra daire içerisinde ki musluklar ve vanaları kapatılarak teste hazır hale getirilir. Bunu yapmamızda ki sebep tesisat içerisine uygulanacak basınç sırasında musluklara bağlı makinelerin zarar görmemesidir. Temiz su testi için gerekli olan aletler elektrikli su motoru ve tesisatçıların kullandığı su manometre göstergesidir. Eğer konut içerisinde bir kaçak varsa manometre göstergesinde düşme meydana gelecektir. Aynı zamanda musluklar ve vanalar kontrol edilerek herhangi bir sızdırmanın kaçak zannedilmemesi gerekir. Aksi takdirde dairede kaçak olduğunu düşünüp manometre görünen düşüşe aldanarak saatlerce kaçak bulunmaya çalışılır. Testler sonucunda temiz su tesisatında herhangi bir kaçak olmadığı kanaatine varılırsa pis su görüntüleme işlemine geçilebilir. Üst kat komşunuzdan size sızma yapan suyun sadece sıcak su veya soğuk su kaçağı olması gerekmez. Atık su giderlerinde problem oluşmuş olabilir. Üst katın banyosundan sızan su tavanda renkli lekeler oluşturuyorsa ” pis su kaçağı ” olma olasılığı yüksektir. Bunu anlamak için görüntülü sistemlerle üst katın giderlerini kontrol etmek en garanti yoldur.

Temiz su diye tabir edilen şebeke suyu patlakları ortalama 15 dk ile 20 dk arasında yapılacak testler sonucu ortaya çıkar. Şebeke suyu borularında sızdırma yapan yerin bulunması halinde noktasal tespit yapan servis elemanlarımız müşterinin talebine göre tamirat yapmaktadır. Onarım işi iki kısımdan oluşmaktadır.

1- ) Kırmadan kimyasal ilaçla tamir
2- ) Zemin kırılarak sızdıran borunun noktasal olarak onarımı

Kalorifer tesisat kaçaklarında kimyasal ilaç ile onarım daha çok tercih edilmektedir. Kombi tesisatı kapalı devre bir sistem olduğu için içerisinde dolaşan suyun basıncı değişken bir yapıya sahip değildir. Maksimum 2 bar basınçla çalışan ısıtma tesisat boruları fazla basınca maruz kalmadığı için ekonomik çözüm olarak kimyasal uygulaması yapılmaktadır. Cihazla kombi su kaçakları bulunması oldukça zor bir işlemdir. Çünkü bu tarz tesisat sistemlerine bağlı basınca dayanıklı olmayan kombi ve radyatörler bulunmaktadır. Ayrıca yerden ısıtma tesisatlarında kullanılan borularda tamir kırılarak yapıldığında üstündeki zemine bağlı olarak maliyeti oldukça artırmaktadır. Bunun yerine hem yerden ısıtma tesisat kaçaklarında hemde plastik boru ile döşenen sistemlerde kullanılabilen kaçak onarım sıvısı daha ucuza mal edilmektedir.

su kaçak tespiti
su kaçak tespiti

Üst kattan dairenize sızan suyun nereden geldiğini bulmak artık çok kolay!… Komşunuzla aranızda çözemediğiniz buna benzer problemleri su kaçak tespiti yapıldıktan sonra bir sonuca bağlayabilirsiniz. Kimin dairesinden geldiği belli olmayan su sızıntılarını kameralı cihazlarla kontrol ettirdikten sonra çözebiliriz. Toplu yaşam alanlarının en büyük sıkıntılarından biri olan ortak mahal alanlarında yaşanan rutubet, nem gibi problemleri kimsenin üstüne almamasıdır. Herkes yan komşudan geliyor gibi sözlerle geçiştirmektedir. Kimi zaman üst katın tuvaletinden akan su damlaları bazen de mutfağın tavanından gelen su akıntıları yeni yaptırdığınız boyayı kaldırır. Duvardaki rutubet, boya kabarmaları hoş olmayan görüntülere sebep olmaktadır. Su kaçıran yerin kaynağını bulunmadığı sürece her yaptırdığınız boyanın ardından kusma yapacaktır.

Türkiye şartlarında gümrük vergisinin ağır olması aldığımız cihazların fiyatlarını iki katına çıkarmaktadır. Aletle su tesisat patlaklarına bakma işine ilk başladığımız yıllarda kullandığımız makinelerin servis fiyatları yüzünden çok paralar harcandı. İstanbul`da artan tesisat şirketlerinin ortak çalışmaları sonucunda maliyetleri yarı yarıya düşürmeyi başardık. Sonuçta arıza bulma fiyatlarını düşürdük.

Su kaçıran tavan, duvar, parke resimleri
Su kaçıran tavan, duvar, parke resimleri

Günümüzde bir çok evin banyosunun arkasındaki duvarlarda kabarmalar oluşmaktadır. Bu karşılaşılan durum bazen eski binalarda bazende sıfır binaların bodrum katında karşımıza çıkmaktadır. Problemli duvarda su kaçırması halen devam ettiği için üzerine yapılan boya yada izolasyon bir çözüm olmuyor. Boyası kabaran duvarın üzerine iki kat boya yapılsa da kabarmalar tekrar ortaya çıkar. Tavanda meydana gelen su damlacıkları bir kaç gün sonra etrafa yayılmaya başlar. Üst katınız bu sorunu hemen yaptırmazsa su sızıntıları diğer odaların tavanına sıçrar. Banyonun tavanında birden fazla yerden su akıyorsa üst katınızda boru bir çok yerden patlamış anlamına gelmez. Patlayan su borusunda tamirat yapılmadığı için betonun üstünde farklı bölgelerde gölet oluşturur. Bekleyen su alt katın tavanında en zayıf yerlerden akıntı yapar. Su sızıntıları tek bir noktada birleşip alt katınızdaki daireye yağmur gibi de akabilir. Su borusu bir anda çoğalıp tavandan damlamaya başladıysa mutlaka üst katın temiz su borusu patlamıştır. Eğer su damlaması yok, sadece geceleri su damlaları çoğalıyorsa hem şebeke suyu borularının hemde atık su gider borularının kameralı sistemlerle kontrol edilmesi gerekir. Zamanla tuvaletin tavanında sararma olması pis su borularında bir sızıntı var anlamına gelir. Biz genelde bir takım testler yaparak kesin sonuca ulaşıyoruz. Sizler evinizde bu bilgileri kullanarak su kaçağının nereden olduğunu bulabilirsiniz. Banyonun yan duvarları alt kısımlarından rutubet yapıyorsa kalorifer borularında veya küvetin giderinde bir sıkıntı vardır. Peki ne oluyor da bu beton içerisindeki borular kırılıyor patlıyor içinizde merak edenler illaki vardır. Su kaçağına sebep olan faktörler iki kısımda ele alınır. Dış faktörler hepimizin bildiği iş bilmeyen ustalar, kalitesiz su boruları ve inşaat zamanında darbeye maruz kalan kısımlardır. İç faktörler ise şebeke basıncı ve asitli kimyasalların bolca kullanılmasıdır. Pis su boruları tıkanma yaptığında her insan eline bir kimyasal alır borunun içine boşaltır. Fakat bilmediğimiz konu bu ilaçlar kısa süre sonra gider borularının birbirine geçişi sırasında su sızdırmasını engelleyen contaları eritir. Çok nadir başınıza gelecek parkenin üstüne su çıkması, fayansın üstünde su birikmesi gibi durumlarda sıcak su borunuz patlamış olabilir.

Yorumlar (53)

 • Özkan YÜCEL

  İkametimde su kaçağı olduğu için arkadaş tavsiyesi ile çağırdığım istanbul tesisat personelinin arıza tespit ve onarımındaki başarısı, güler yüzlü hizmet anlayaşı ve kalitesi gerçekten beni memmun etti. ıstanbul tesisat personeli ömer kasımoğlu ve beraberindeki arkadaşıma teşekkürü bir borç bilirim. Saygılarımla. Özkan YÜCEL

 • Yavuz Selim Tandoğan

  Ankaradaki evimin kaloriferlerinde ciddi bir ısınmama problemi vardı. Burak usta ve abisi bugün gelip petek temizliği yaptılar. Gerçekten profesyonelce ve titizce çalıştılar. Yaptıkları iş, tavırları ve titizlikleri çok iyiydi, teşekkür ediyorum.

 • Onur

  Merhabalar benim dubleks bir dairem var olmaz olsun bıktırdı artık terastan gelen su akıntısı yüzünden. Artık damla damla kovalars damlıyor tavandan . Kaç usta geldi kac kere izalasyon yapildi ne fayda yagmur yagmasin hemen basşliyor ayni sıkıntı . Söyle bir durum daha var apartmandaki bütün teras dairelerinde bu sorun bulunmaktadir . Gerçekten bana yardimci olurmusunuz . Elimiz kolumuz bagli ne yapilcagini bilmiyoruz yapilmasi gereken ne varsa yapildi milyarlar dokuldu tekrar yaptiripta tekrar akar diye elimiz gitmiyor . İnternette sizi görünce yazmak istedim yardim edersenz cok sevınırım . İyi calismalar

 • Mehmet Raylı

  istanbulda en iyi su kaçağını tamir eden firma diyebilirim. UZun süren iki günlük bir çalışmanın sonrasında borunun patlak yerini bulup tamiri yapıldı. Daha öncesinde iki tane su kaçak firması gelip kalorifer borularında kaçak aradılar ama bir neticeye varamadık. Sağolsun fatih ustanın sabır dolu çalışması ile Apartmanın ısıtma borusunda ortaya çıkan kaçağın yerini tespit ettik. 10 gündür sızdırma yapan yeri bulmak için bakmadığımız yer kalmadı. Sizi de bize binanın su tesisat işlerine bakan hüseyin usta tavsiye etti. Tespit için verdiğiniz fiyat başlangıçta pahalı geldiği için başlangıçta sizi tercih etmedik ama keşke başında sizi çağırsaymışız. Diğer firmalara ödediğimiz servis ücretiyle bu kaçak bizi baya yıprattı. Kazanın su kaybı olduğu için üst katların peteklerinde sürekli hava problemi oluyordu çok şükür bu derttende kurtulduk. Apartman yöneticiliğini yapmıyorum fakat binada bu işlerden anlayan ben olduğum için bu gibi tamir işleriyle ben ilgileniyorum. Bundan sonra firmanızı herkese tavsiye edeceğim. Bu teşekkür yazısını fatih usta rica ettiği için yazıyorum fazlasını hakediyor ama müdürünüzde en azından görsün bu tarz olumlu mesajlarda elemanlar prim alıyorlarmış fatih ustaya iki katını verin baya uzun yazmaya çalıştım.

 • Halil İbrahim

  Bu konuda iki ihtimal var atık su giderlerinde su kaçağı meydana gelmiş olabilir yada eskiden binada su deposu için ayrılmış bir boruda bir kaçak bulunabilir. Dairenin bütün tesisat boruları basınç testi yapılarak bir tesisatçıya kontrol ettirin. Bu kaçak kalorifer borularında olması düşük bir ihtimal ama yinede siz hepsini kontrol ettirin.

 • Halil İbrahim

  Ridgid kanal görüntüleme kameralarını biz tercih ediyoruz. Boru içerisinde en iyi görüntüyü alabilmek için şuan İstanbul’da ve Ankara’da ağırlıklı olarak Ridgid 20 metre kamera kullanılıyor. 20 Metre kameralar uzunluk açısından iyi olduğu gibi uç kısımlarında sinyal verici bulunduğu için borunun sızıntı yapan yerini kolayca bulabiliyorsun.

 • özge filiz

  Kolay gelsin ,

  İstanbul dışındayım ama üst katım dan banyoma yağmur gibi su akmakta ,fakat geçen hafta üst komşum su tesisatını,çeşmelerini falan değiştirdi 2 gün açık durduğu halde su sızıntısı olmadı.Bir hafta su sızıntısı yokken tekrar başladı,bu konuda bana yardımcı olabilirsiniz.?

 • levent

  slm kolay gelsınarkadaslar ben tesısat ustasıyım il aksaraydan kamera almak isyiyorum kanalızasyon ıcıne bakmaya tercıhınız nedır lutfen cvp alacam ksınlıkle

 • Halil İbrahim

  Genleşme tankının havası normal değerleri gösterdiğinde tesisat basıncında hala bir düşüş var ise boruların birinde kaçak var demektir. Yada petek vanalarından, bağlantı borularında bir sızdırma meydana gelebilir. Bütün petekleri kontrol ederek herhangi bir su sızması olup olmadığını kontrol edin. Görünürde herhangi bir kaçak yoksa zeminin içine gömülü boruların bir veya bir kaçında patlak oluşmuştur.

 • umut demir

  Genleşme tankında hiç ağırlık oluşmuyor ve göstergesi de normal basınç gösteriyor. Tesisatta kaçak varsa çalışırken acaba basınç düşmez mi?
  Tesisat yeni olduğu için olabilir mi?
  İlginize teşekkür ederim.

 • Halil İbrahim

  Kazanın genleşme tankını kontrol ettirmenizi öneririm. Genleşme tankı ısınan suyun hacim genişlemesi sonucu oluşan basıncı dengede tutar. Yada kalorifer borularında bir patlak meydana gelmiştir. Bu yüzden su basıncında düşme görülüyordur.

 • Umut DEMİR

  4 daireli bir binanın katı yakıtlı kalorifer sistemini yeni yaptırdım. Deneme maksatlı iki gündür kazanı çalıştırıyorum. Gün içinde yakıyorum, akşamları kapatıyorum. Ertesi gün gittiğimde kazan basıncının düştüğünü görüyorum. Çalışırken hiç bir basınç değişimi olmazken (12 saat aralıksız çalıştı) ertesi gün kazan suyunun azalması (basıncın düşmesinin sebebi ne olabilir? Bir de kazanı 70 dereceye ayarladım otomatik yüklemeli olduğu için ayarlarını da güncel kullanımdan daha yoğun bir ayara getirdim. 8 saniye kömür alıyor, 150 saniye bekliyor. pompa sürekli çalışıyor ve kazan ısısı 59 derecenin üzerine çıkmıyor. bu sorunları kafamızda netleştiremediğimiz için evimize de taşınamıyoruz. yardımcı olursanız sevinirim.

 • Taner Arslan

  Selamlar, üst kattaki tuvalet gideri bölümünün tam altında olan alt kattaki tavanda sarımsı lekeler var. Sanırım kaçak var. Buradaki usta fayanslar kırılacak diyor, gider tam duvar dibinde. aslında size yaptırmak istiyorum. En erken ne zaman gelebilirsiniz ?

 • yavuz

  Merhalar. Salonun ust katinda cati terasi bulunmaktadir. Ust katin tavaninda bir sey yok. Ust katta banyo v.s bulunmaktadir. Sadece ufak 1 adet oda yer almaktadir. Sorun olan kisim salondan ust kata cikan merdivenr yakin tavanda nemlilik mevcuttur. Gunden gune havalardan oturu yuvarlak nemli kisim artmakdatir tavanda
  ucretsiz tespit yapiliyor mu

 • Halil İbrahim

  Toplam olarak su kaçak maliyetlerini çıkarmak mümkün değildir. Çünkü arızanın tam olarak ne olduğunu bilmek ve görmek gerekir. Öncelikle şunu öğrenmem gerekli salonun üst katında çatı terası var mı? Yada salonun üst katında ıslak hacim bulunuyor mu? Islak alandan kastım tuvalet mutfak yada banyo var mı? Bu bilgileri bize anlatabilirseniz size ortalama bir maliyet çıkarabilirim.

 • Halil İbrahim

  mutfağın tavanından gelen su damlamaları bazen kesiliyor bazende akıyorsa atık su gider borusu delinmiş olabilir. Bu problemi daha net anlamak için kamerası bulunan bir tesisatçı ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Derzlerin arasından kaçak yapma şansı düşük bir ihtimaldir. Belkide yağmur suyu gider borusu mutfaktan geçiyor olabilir. Bu yüzden yağmur yağınca akmaya başlıyor yağmur bitince kesiliyor olabilir. Farklı bir açıdan bakacak olursak bu akıntı geceleri artmaya başlıyor ise akşam saatlerinde su kullanımı daha az olduğu için şehir şebeke suyu basıncı arttığında tavandan damlama yapabilir. Başka bir ihtimal daha var balkonda bulunan yer süzgeci tıkandığında üst kattaki komşunuz açmak için borudan içeriye delici sert bir cisimle müdahale ettiyse gırtlak hortumu delmiş olabilir. Bu nedenle balkonu yıkadığında veya balkona yağmur alınca balkon giderinden inen su mutfağın zeminine yayılarak alt kata geçmiş olabilir.

 • nihat

  mrb .bizim mutfak tavanında su çekmesi var alçıyı kırdım tavandaki çatlaktan su damlıyor ilk önce çok damlıyordu 10 bekledik su az damlamaya ve bezende hiç damlamıyor. Sucu getirdim mutfak balkonundan fayans arasından su sızıyor dedi üs kata söyledim fayans aralarını derz dolgusu yaptı ama su eskisi gibi çok damlatmaya başladı azaldı hatta bazı yerler kurudu şuan çok az damlama var bazen duruyor bazen damlıyor sorun ne olabilir

 • yavuz

  merhabalar

  benim de evim dubleks. salonun tavan kısmında belli bir bölümü yağmurlu havadan ötürü nemlendi. yuvarlak bir alan ıslak bir şekilde şuan. sanırım leke yapacak. bunun çözümü ve toplam maliyeti ne kadar ? ev istanbul anadalou yakası maltepede

 • Halil İbrahim

  Teras katlarda oluşan su kaçakları %99 olarak izolasyon problemleri yüzünden kaynaklanmaktadır. Mutlaka izolasyonun iyi bir şekilde yapılması gerekir. Defalarca yapılan izolasyon çalışmaları tavandaki akıntıyı kesmediğinde bunu bir su kaçak firmasıyla değil izolasyon firması ile çözmeniz gerekir. Bunu anlamak için su kaçak cihazına gerek yok. Balkon yada terası 1 cm civarı su ile doldurun, gideri bir poşetle tıkayın. Alt kata oturup 15 dakika çay için eğer su damlacıkları artmaya başlarsa tesisat gider borularında sorun yok demektir.

 • ahmet akcan

  çatıkatında oturmaktayım. Evim dubleks.Terasdan sızdığını sandığım yağmur suyu alt kat oda tavanına gelmektedir.Tavan nemden devamlı surette nemlenmekte ve sıvalar çürümektedir.Sebebi yağmur suyu olduğu kanaatindeyim.Çünkü ne zaman yağmur yağsa çürük ve nem artmaktadır.Bir çok defa boyattım ama yağmur yağınca tekrar nem ve çürüme oluşuyor.
  Bu sorunun su kaçak tespit aleti ile halledilebilir mi yardımcı olmanızı rica ediyorum.Zira bu durum canımıza okuıdu . Teşekkürler

 • Feyza

  Büyük bir evim var yaklaşık 3-4 yıldır evi ısıtmaya çalışıyorum. Kombi bakımı , kalorifer petekhava alınması, pencerelere sünger çektirmek ..evi ısıtamadım, kalorifer petekleri de nazlı yanıyor bir kısmı ılık… tesisatçılara ödediğim paralar.. işe yarasalar helal olsun..internette çare aradım ve istanbul tesisat geldi . Kirli çamur gibi tesisat suyunu evimde en ufak kirletme yapmadan temizlediler , kombim 38 derecede kalorifer peteği sıcacık !!!!Allah razı olsun sizden ne diyeyim İnşallah ısınma problemi olan herkese ulaşabilirsiniz aldığınız para helal olsun

 • Serdar Seyhan

  6 ay önce evin bütün tesisatını tadilata girdiğim için yeniledim. Son bir aydır alt kat daireden her gün şikayet alıyordum. Sonunda bir usta çağırdım evin banyosuna baktı yeni olduğu için onunda kırmaya eli gitmedi. Sağolsun istanbul tesisatı arayarak bir servis çağırdı gelen fatih ustanın yardımlarıyla klozet giderinin bir parçasının kısa olması sonucu akıntının oldğunu söyledi. Tesisatçımız o parçayı klozetin vidalarını sökerek değiştirdi. Sonuç mükemmel çok teşekkür ediyorum

 • Mustafa DEMİRER

  Arkadaşlar ben bu işin pratik çözüm yolunu buldum sizede tavsiye ederim. Gider borusunun içine şefaf plastik gider borusunu diğer borunun içinden iteleyerek çatal ana gidere kadar itiniz ve lavabo giderinizi bu bu boruya bağlayınız bu vesile ile diğer eski tesisat hattına zarar vermeden işiniz görülmüş olur

 • ayşe güney

  kdz ereğliye servis ücretiniz ne olur. alt kata bizden su sızıyor. su yürür dir olabilir diyolar. tam bizim lavoba altı ama bşka yer diyolar. daha kırmaya başlanmadı. her tarafın kırılmasını istemiyorum. nette dolaşırken sizin yaptklrınızı gördüm. umarım cazip bi fiyatla gelirsiniz. bu arada pis su mu temiz su mu olduğunu anlayacak basit bi yöntem var mı.

 • A.Veysel Binay

  ekibinize katılmak isterim, profesionel olarak her türlü sıhhi tesisat yaparım: yangın dolap tesisatı spring hidrant tesisatı vidal kompresör tesisatı mürekkep tesisatı enjeksion tesisatı ve s… Sizin gibi prafesionel bir ekipte yer almak isterim. tel:05325459895 Başarılar.

 • MAHİR ÜLKÜ DEMİRBAŞ

  3 yıldır,amatör tesisatçılar,kırılan banyolar,değişen borular,yüksek maliyetli çözümsüzlükler ve sıkıntılı bir süreç.Nihayet İSTANBUL TESİSAT`ın profesyonel yaklaşımı,teknolojik aygıtları ve işini bilen temiz ve titiz çalışanları sayesinde,daha az maliyetle su sızıntısı tesbit/tamir edildi.İSTANBUL TESİSAT`a çok teşekkürler,Muhammed Usta ve oğlu İbrahim Usta`ya da titiz ve iyi niyetli çalışmaları için çok teşekkür ediyorum…

 • Tayfun Karagol

  45 yillik apartmana ait bulunamayan ve tikali pis su gideri firmanin ozelliklede Yunus veH. ibrahim beyin yardimiyla 2. gunde bulunup,Omer ustanin calismasiyla kisa surede sonuca ulasildi.Kendilerine calismlarindan dolayi cok cok tesekkur ederim.T.Karagol Elk. muh.

 • Ismail gündogan

  Evimde su kacagi oldugunu alt dairemden ögrendim ne yapacagimi hangi tesisatci ile muatab olacagimi sasirdim tanidiklarin su tesisatcilari ile irtibata gectim her gelen farkli yer tesbiti yapip kiralim ve onaralim fikrindeydi iclerinden biri teklojik cihazlarla kaca buluyorlar dedi ve bana telefon numarasini verdi aradim servis ucretl dahilinde gelebileceklerini ve su anda cok isleri oldugunu ancak aksam gelebiliriz dedi bende denize dusmus caresiz biri olarak hemen gelip mudahale etmelerini rica ettim.geldiklerinde tesbit icin sadece kulaklik ve ona bagli cok basit gibi gorunen altucu ucgen ayaklardan olusan aletle su akan alt dairenin bolgesinde dinleme yaptilar ve abi senin tesisatinda sorun yok alt daire muhtemelen yamur suyundan etkilenmistir dedi ve ucretini alip gitti.bu arada alt komsumla surekli sinir harbi icindeydik 1saat arayla vanayi kapatmam icin surekli rahatsiz ediyordu.daha sonra internetten bu isleri yapan ciddi firmalar varmidiye bakti allah karsima istanbul tesisati cikardi telefon actim durumu anlattim bana cok emin ve kati bu bizim isimiz aninda mudahale yappar sorunu cozeriz cevabini alinca servis ucretinin digerini gore daha pahali olmasina ragmen cagirdim.1saat icersinde ekip geldi ve teknolojik cihazlarla mudahale edip 2 saat icinde kacagi bulup tamiratinida yaptilar ve almis oldugu ucretde helal olsun bu vesile ile istanbul tesisat ve ekibine tesekkur ederm allah yardimcilari olsun

 • cenk başkan

  3 tane tesisatçı getirdik bi su sızıntısı vardı yapamadılar internette istanbul tesisatı buldum gelip yaptılar saolsunlar çok profesyonel çalışıyolar gercekten aldıkları parayı hakediyolar helal olsun bırakın mahalle arası tesisatçılarıyla ugrasmayın arayın istanbul tesisatı

 • timur sökmen

  Allah razı olsun istanbul tesisattan,bir aydır evime su akıyordu bir çok kere tesisatçı ve cihazla baktırdım haram olsun aldıkları paralar kandırıldım.ve sonra istanbul tesisatı buldum profesyonel ekibi ve kaliteli cihazları ile problemi çözdüler sağolsunlar.benim kesin tavsiyem istanbul tesisattır aldıkları para sonuna kadar helal olsun.

 • Nurullah Akkori

  Benim kavacıkda fırın üzerine bir işyerim var. Fırındaki olması gereken hijyen ve temizliği bilirsiniz. 1 haftadır kötü koku ve duvalarda nem meydana geldi. İstanbul tesisatı aradım kameralar ile atık su borularında görüntüleme yaptılar ve yandaki binanın ana atık su borularındaki çatlağın benim dükkanıma sızıntı yaptığını söyledir. Borunun tamiri yapıldı ve dükkanımda ne koku kaldı nede sızıntı problemi özellikle ibrahim ustanıza teşekkür ediyorum.

 • Aliye S.

  Klozetin rezervuarında su sızıntısı vardı istanbul tesisat firmasından yardım istedim. Rezervuar bir ay sonra akıtmaya başladı, ilk başlarda firmanızı aramakta tereddüt ettim sonra sizi arayıp arızayı bildirdim elemanları geldi arızanın parçadan kaynaklı olduğunu söyleyip ücretsiz değişim yaptılar. işinizi bu kadar temiz yaptığınız için teşekkür ediyorum.

 • Hakan B.

  Apartmanızda meydana gelen su sızıntı problemini bulmak için istanbul tesisat firamasından önce 2 tesisatçı usta getirdim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım. İnternette dolaşırken sizin firmanızı buldum elemanlarınız sabırlı bir çalışmadan sonra cihazlarla su sızıntısının yerini buldular. Teşekkür ediyorum

 • salih salnaz

  Bizim ust kattan alt kata su sizintisi oluyor kaca bakiyorsunuz arizayi bulmak icin randevu almak gereklimi

 • İSMAİL ÜSTÜN

  Evimin banyosunda meydana gelen su kaçağını titiz bir çalışma ile hiç bir yere zarar vermeden tespit eden ve tamir eden İbrahim-Murat ustalara samimiyeti ve çözümcü yaklaşımı ile işyeri sahibi ve yöneticisi olan İbrahim beye buradan teşekkürlerimi sunuyorum. yorumları okuyan ziyaretçilerede mahalle arası eli çekiçli balyozlu su tesisatçılarına değil istanbul tesisata ulaşmalarını öneririm siz onlara ulaşın onlar sizi sıkıntıdan kurtarsın

 • Kenan

  Merhaba , 3. katta oturuyorum dış kapı paspasımın olduğu yerde zemin ıslak denilebilecek kadar nemli belli ki bir yerden sızıntı var ama nerden? Kırmadan modern yöntemlerle bütçeyi üzmeden temiz işçilikle Avcılar da çözüm mümkün mü? Videolardan belli ki mümkün de maliyet nedir? İyi çalışmalar.

 • murat

  bu firma işini iyi yapıyor.

 • murat

  güzel başarılı bir site.

 • Halil İbrahim

  Yağmur yağdığında su damlıyorsa bakılması gereken tek yer tesisat borularınızda yağmur gider borularının içerisine kamera ile bakılmasıdır. Kamera görüntüleme fiyatı 150 TL dir. Fakat bu yöntemden önce izalasyon kaçağımı yoksa tesisat borularından mı geliyor kontrol edilmesi gerekir. Her kaçak tesisat borularından geliyor diye bir kaide yoktur. Ustalarımız su kaçağı tamiri için gerekli bütün alete sahiptir fakat izalasyon şikayetlerine bakmıyoruz. Seramik aralarından gelen suyu anlamanız çok basit önce terasın giderini tıkayın hiç su kaçırmasın sonra havuz gibi 2 cm yüksekliğinde balkonu su doldurun. Aşağı inip bir çay için yarım saat içerisinde su alt kata inmeye başladıysa bu fayans aralarından gelen bir su sızıntısıdır.

 • Ali yokuş

  En üst katta oturuyorum. Tavandan avizelerden su damlıyor yağmur yağınca. Ücret nekadar.

 • Halil İbrahim

  Üst katlardan gelen su kaçaklarını bulmak çok zahmetlidir. Bu yüzden üst katınızda şüpheli dairelerin tek tek su kaçak kontrollerinin yapılması gerekir. Su sızıntısının hangi daireden geldiği belli değilse daire başı maliyet artar. Fiyatlar konusunda firmamızla irtibata geçmeniz gerekir. Kontrol edilen daire sayısı arttıkça su kaçağı fiyatı düşer.

 • selim kurt

  anlattıklarınız fena şeyler değil yalnız insanların kafasını bulandıran konu her zaman maliyettir.bizim binada üst katlardan gelen su problemi var.tespiti için ne kadar ücret alıyorsunuz açıklarsanız sevinirim.iyi çalışmalar.

 • hilal tatar

  Firmanızın hizmetleri çok güzel ama benim dikkatimi her zaman fiyatlar çeker. Su kaçaklarını bulmak için kaç para alıyorsunuz. Ayrıca benim dairemde iki kaçak olursa yine aynı ücretimi alıyorsunuz.

 • LALE AKBULAK

  istanbul Tesisatı rastgele internet den buldum ve aradım aynı gün içinde verdikleri saatte geldiler.Su kaçağı olan yeri buldular ve tekrar arızayı tamir için verdikleri randevu gün ve saatte hiç şaşmadan gelip tamir ettiler. Bunla kalmayıp bir de evin tamire ihtiyacı olan yerlerini gezip görüp ayrı bir ücret talep etmeden içlerinden gelerek yapan KADİR USTAMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ELLERİNE SAĞLIK SANKİ SİHİRLİ BİR DEĞENEK GİBİLER .Arızayı tesbit 30 dakika yapmak 4-5 saat eskisinden daha güzel yapıp bırakıp gidiyorlar. İSTANBUL TESİSAT TEŞEKKÜRLER

 • Pırıl Özsu

  İstanbul Tesisat Firması Prosyonel bir ekip sorunumu Çok Hızlı Bir şekilde Çözerek Sonuça vardılar hemen müdale ederek tedavi uygulayıp su kaçak promlemi finalle getiren Murat Usta Genç ve Terbiyeli Yetenekli usta çok çok tşk ederim İbrahim bey ..

 • Selim Burak

  su kaçağı bulma işinden anlıyorum sizin gibi profesyonel kişilerle çalışmak isterim 0530 929 8571

 • tolga özden

  Öncelikle İstanbul tesisat şirketinin yöneticilerinden olan ibrahim bey ve Semiha hanımın son derece profosyonel yaklaşımları için çok teşekkür ederim. evimdeki su kaçağını yarım saat içinde bulan yunus beye ayrıca teşekkür ederim.herkese tavsiye ederim.

 • selçuk çimen

  bende çağırıcam ama çok pahalıdır diye çekiniyorum ortalama nekadar tutuyor acaba

 • kemal

  Evimde bulunan su sizintisini gelen arkadaslar buldular bir iki seramik kirildi ama ziyani yok size ve ekibinize beni bu dertten kurtardigi için tesekkur ediyorum

 • yusuf sakallı

  Öncelikle İbrahim ve Hüseyin ustaya çok teşekkür ediyorum. Ben evde yokken alt kt komşumun evini, benim dairemden sızan sular olduğunu görünce hemen vanalarını kapatmışlar ve bana haber verdiklerinde mahvoldum şimdi evin içi kırılacak arıza bulunacak sıkıntısı bastı. Biraz araştırıp soruşturduktan sonra bu işin elektronik makinalarla tespit edilebildiğini duydum (ama işin aslı pek inanmadım) internetten ve eş dosttan araştırma yaptıktan sonra istanbul-tesisat a ulaştım randevu verdiler ve Genç ama işinin ehli İbrahim ve Hüseyin usta geldiler önce alt at komşudan bir bakalım tavan kısımlarına dediler ve kontrol ettiler sonra cihazlar yardımıyla su kaçağının yerini tespit ettiklerini ne yapalım diye sordular şaştım tamir edilim dedim ve tek parça yer karosunu titizlikle kırarak borudaki patlayı göstererek tamiratını yaptılar. Daha sonra kontrol ederek tesisatta kaçak olmadığını belirterek işlemin tamam olduğunu söylediler. tekrar teşekkür ediyorum şirket yetkililerine ve ustalarına beni evin kırılıp dökülmeden ve çok çok masraflara sokmadan kurtardıkları için. NOT: Normal bir tesisatçı getirseydim bana göre duvarda nem ve kabarma olan yeri kırdırırdım ama PATLAK TESPİT EDİLEN VE TAMİRATI YAPILAN YERİN BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM YERLE ALAKASI YOKMUŞ.. görüş ve referans sormak için 5054439224 İsteyen olursa tamirat resimlerini alabilirler

 • fatih daştan

  Bağcılarda bir tekstil atölyem var. 3 aydır atölyeyi her sabah açtığımızda tabanda su birikmesi ve kötü koku şikayetim vardı. Bu problem yüzünden dükkanımı taşımayı bile düşündüm. Dükkanı yeni aldım öyle bir hevesle satın almıştım ki hevesim kursağımda kaldı. Tabandan geçen bütün atık su borularını kırdırıp yeniden yaptırdım fakat arıza hiç kesilmeden devam etti. istanbul tesisat çalışanları tesisatcılık dönemlerinden tanıyordum bu yüzden arkadaşları çağırıp arızayı anlattım. Ekipleri Kameralarla gelip boruların içini görüntülediler ve hiç aklımıza gelmeyen yağmur borusu inişinde kırık tespit ettiler. Arızayı da hiçbir yeri kırmadan tamir ettiler. Boruyu yüzeyden götürüp bağlantısını yaptılar. Ekibin başındaki ibrahim ustaya teşekkür ediyorum artık sabahları dükkanı açtığımda kötü koku yok. Çek pasla her gün suları dışarı çekmiyoruz.

 • Erhan Aydemir

  2 senedir rezil olmuştuk mahelleden Tesiatçı getiyorduk yok şurası yok burası deyip Gidiyorlardı yemin ederim psikojim bozuld istanbul tesisat iki saate gelip haletti çok teşekkür ederim

 • Şakir TEKİN

  Kardeşimin dairesinin banyo mutfak tadilatını yaptırmıştık bu aşamada su tesisatlarında yer değişikleri oldu tesisatçımız bağlantılardan sonra tesisata su bastı 2 gün kadar açık tutulduktan sonra fayans işlemine geçildi bu olaydan 2 ay kadar sonra binanın dış cephesinden damlama şeklinde sızıntı oldu. Görevli olduğum firmada çalışan tesisatçılardan edindiğim bilgilerden firmanızın referansı üst düzeydeydi telefon ettim sağolsun İbrahim bey iyi bir yaklaşım gösterdi arızayı bulamaz isek servis ücreti almayacaklarını söyle fayanslar yeni yapıldığı için kırma dökme işide açıkçası beni korkutuyordu gelen ekip Murat ustan ve harun usta titiz bir çalışma sonucu hiç akla hayale gelmeyecek yerden su kaçağını buldular tek hedef gösterip 1 tane fayansla işi kurtarmış olduk firmanıza yaptığı bu hizmet için çok teşekkür ediyorum…

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir