1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (180 oy, ortalama puan: 4,52 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

kirmadan-cihazla-su-kacagi-tespiti

Eski alışkanlıklarınıza, kırmadan su kaçağı bulan İstanbul Tesisat ile tanıştıktan sonra veda edin! En iyi su tesisat ustalarından oluşan kadromuz tarafından yapılan su kaçağı tespiti kameralı sistemler kullanılmaktadır. Bu ekiplerin asıl görevi, arızalı bölgeyi kamerayla kontrol ederek,  su kaçağını bulduktan sonra tamirini yapmaktır. İstanbul Tesisat bünyesinde su kaçağı bulmaya yarayan bütün cihazlar mevcuttur. Misyonumuz; konut ve ticari alanlarda meydana gelen su sızıntılarının yerini belirleyip, en az hasarla onarımını tamamlamaktır.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız burada yazılanları evde kendi başınıza uygulamanız gerekmektedir. Eğer soğuk su tesisatında kaçak olduğunu düşüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat bekleyin. Alt kattaki komşunuzun tavanından damlayan sularda azalma olmazsa, sıcak su borularını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatıp bekleyin. Ancak pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir.

plastik-boru-temiz-su-kacagi-kontrol

Hangi Dairenin Su Kaçırdığını Bilmiyorsanız:

Üst kattan dairenize damlayan bir su akıntısı var ve üst katınızdaki komşunuz problemin ondan kaynaklanmadığını iddia ediyor. Veya üst katınızda iki daire olduğunu varsayalım. Sızıntının hangi daireden kaynaklandığı konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu gibi durumlar rahatsız edici olduğu kadar kızdırıcı olabilir. Hatta komşularınızla tartışmanıza bile neden olabilir. Rüyalarınıza bile girecek bu durumun çözümü aslında çok basit. Havalandırma boşluğundan bakarak hangi daireden size su sızdırdığını görebilirsiniz. Bunu yapmanın mümkün olmadığı zamanlarda ise İstanbul Tesisat olarak bizden yardım alarak, hiçbir daireye zarar vermeden, kırma yapmadan su sızıntısının kimin dairesinden geldiğini öğrenebilirsiniz. Tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki kaçakların %99’u bir üst kattaki evlerin banyolarından çıkmaktadır.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Bazı evlerde yaşanan su kaçaklarının erkenden anlaşılması için bazı yararlı bilgiler:

 1. Su sayacınız, musluklar açık olmadığı halde sürekli dönüyorsa,
 2. Su faturanıza yüksek ücretler ödemek zorunda kaldığınızda,
 3. Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hâlâ devam diyorsa,
 4. Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başlamışsa,
 5. Islak ya da kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde,
 6. Duvarlarda rutubet veya ıslanma şikâyeti olduğunda,
 7. Evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşandığında

kamerali-cihazla-su-kacagi-tespiti-yapan-firma

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Bildiğiniz üzere su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlar, suyun aktığı yeri takip ederek, mevcut kaçağı bir ekran yardımıyla göstermemektedir. Genel kanının aksine betonun altını gören cihazlara sahip değiliz. Bütün tesisat şirketlerinin kaçak bulmak için kullandığı 3 farklı cihaz bulunmaktadır.  Bunlar kullanım yerlerine göre;

Dinleme Cihazı: Su kaçaklarını bulmak için en çok kullandığımız cihaz, Dinleme Cihazıdır. Bu makine sıcak su ve soğuk su şebeke tesisatlarında sonuca en hızlı ulaştıran ve kaçağın yerini noktasal olarak gösteren en hassas alettir.

Termal Kamera: Genelde içerisinden sıcak su geçen borularda, sızıntı tespiti için kullanılır. Fakat markası ne olursa olsun termal kameralar, yardımcı bir cihazdan öteye gidemez. Termal Kamera yardımıyla su borularının yerini tespit etikten sonra dinleme cihazıyla nokta atışı yaparak kaçağın yeri bulunmaktadır.

Pis Su Kamerası: Servis hizmeti verdiğimiz yerlerde, pis su giderlerinde oluşan hasarı görmek için kullanılır. El ile gönderdiğimiz kameranın dışarıda bulunan ekranından tesisat hataları ve boru kırıkları rahatlıkla görülebilmektedir.

Nem Ölçer: Bu cihaz sıvı temasında bulunan ortamın, 3 cm derinliğe kadar nem seviyesini ölçmede kullanılır. Bu cihazla su kaçağının tam olarak yeri işaretlenmese de tespit aşamasında yardımcı alet olarak kullanılması iş yükünü azaltır.


Servis Bölgelerimiz


Kullanılan Cihazlar


Telefondan Bilgi Alın

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Binalarda oluşan su kaçaklarını tespit etmek için birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin her biri sağlam ve hassas sonuçlar vermesine rağmen, kullanıldıkları yerler, koşullara göre değişir. Su kaçağını tespit ederken hangi tekniğin kullanılacağına karar vermek için, eldeki ekipman ve bölgenin durumu gözden geçirilmelidir. Gaz izleme tekniği hariç, bütün su kaçak bulma teknikleri su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler.

En Fazla Kullanılan Su Kaçağı Bulma Teknikleri

 1. Tahmin yürütüp seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekniği,
 2. Termal kamerayla sıcak su kaçaklarını tespit etme,
 3. Boru kamerası kullanılarak görüntüleme,
 4. Boruya verilen gazı izleyerek kaçağı bulma,
 5. Boyalı su kullanarak kaçak bulma yöntemi
 6. Akustik cihazla dinleme yaparak kaçağın sesini bulma
 7. Kimyasal ilaç kullanılarak patlak borunun tamiri
 8. Ortamda en fazla nem bulunan noktayı tespit etme

Tamirat Fiyatları Nasıl Değişir? Neye Göre Belirlenir?

Tespit için gönderdiğimiz İstanbul Tesisat personeli kaçağın yerini bulduktan sonra tamirat için fiyat listesini oluşturur. Onarım fiyatlarımız minimum 50 TL’den başlayarak, işçilik ve malzemenin çeşidine bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Tamir fiyatını müşteriye sunan ustamız, onay aldıktan sonra çalışmasına devam eder. Temiz su tamirlerinde onarım ücreti 50 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar keşfe gelen ustamız tarafından malzeme ve işçilik hesaplanarak belirlenir.

Kırılan Yerin Onarımını Yapıyor musunuz?

Sızıntının olduğu bölgedeki fayans, granit gibi seramik yapıda malzemeleri kırmadan çıkarmak olanaksızdır. Patlayan borunun üstünde bulunan seramik kırılarak çıkartılır. Borunun tamiri yapıldıktan sonra, müşterinin elinde benzer fayans var ise ustamız kapatma işlemini yapar. Müşterinin elinde seramik bulunmaması halinde ise seramiklerin teminini sağladıktan sonra, ertesi gün seramik yapıştırma hizmeti verebiliyoruz.

Demir Borularda Kaçak Tespiti Yapılıyor mu?

Demir, yani galvaniz borularda oluşan patlakların yer tespiti cihazla yapılmaktadır. Su damlayan yerde, arızanın meydana geldiği noktayı bulmak için suyun çıkardığı sesi aranır. Bütün kaçak tespit cihazlarında ses takip etme özelliği bulunduğundan, su tesisat borularının tümünde kaçak bulma hizmeti verebiliriz.

parkenin-altinda-su-kacagi-tespit-tamiri-calismasi

Parke Altında Su kaçağı Bulunabilir mi?

Bildiğiniz üzere, parkelerin altında şilte denilen ses geçirmeyen izolasyon tabakası bulunur. Bu etkenler işimizi zorlaştırsa da parkenin altındaki kaçakları bulabiliyoruz. Boruyu onarabilmek için parkenin yerinden çıkarılması gerekir. Ayrıca su çeken parkeler, altı kurumadan kapatma işlemi gerçekleşirse parkelerde kabarma görülür.

betonun-altinda-su-ariza-tespiti

Betonun ya da Duvarın İçini Görebiliyor musunuz?

Bu zamana kadar yerin altını gösteren bir cihazla karşılaşmadık. Ama zeminin röntgenini çeken bir alet yapılırsa bunu ilk alan firma biz oluruz, bundan şüpheniz olmasın. Ancak düşündüğünüz cihaza yakın prensiple çalışan termal kameralarla boruların nereden geçtiğini ve sızıntı yerini bulma hizmetini sağlıyoruz.

termal-kamerayla-patlak-boru-bulan-firma

Birden Fazla Patlak Boru Nasıl Tespit Ediliyor?

Bir banyoda su sızıntısı başladığında, alt katın tavanında birden fazla noktadan su damlamaya başladığını görebilirsiniz. Birkaç yerden su akmasının sebebi, banyonun zemine yayılan sudan kaynaklanır. Birinci kaçak bulunup tamir edildikten sonra evde başka bir kaçak var mı diye basınç testi tekrar yapılır.

pis-su-borusunda-kacak-tespiti

Evim Sigortalı Ne Yapmalıyım?

Evinizin su tesisatı sigorta kapsamı içerisine dâhil edilmiş ise acente şirketini arayıp arıza talebinde bulunabilirsiniz. Firmanın anlaşmış olduğu eksper, su hasarını kontrol ettikten sonra tamir için gerekli çalışmayı başlatacaktır. Sigorta şirketini konutunuzda su hasarının yol açtığı maddi kayıpları karşılayacaktır.  Çok acil durumlarda eksperin onayını aldıktan sonra, istediğiniz tesisat firmasına onarım işlerinizi yaptırabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla bilgi için İstanbul Tesisat’ı arayıp Murat Beyden bilgi alabilirsiniz.

su-tesisat-borularinda-patlak-bulan-firma

Dış Alanlarda Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları her zaman daire içlerinde karşınıza çıkmayabilir. Bazen ana su saati binaya girişte dışarı bırakılıp, toprak altından uzun bir mesafe ile tesisat borusu yürütülebiliyor. İşte bu yüzden iç tesisatlarda kullanılan tespit cihazları, dış mekanlarda işe yaramaz. Derinliği 1 metreden daha derin seviyede döşenen borularda su kaçağını bulmak için, geniş alan mikrofonlarına sahip makineler kullanılır. İstanbul Tesisat, büyük bir alana yayılmış arazilerde su kaçağını bulmak için Sewerin Aquaphon a200 modelini kullanmaktadır. Bu su kaçak cihazını muadillerinden ayıran en önemli özelliği; dış hat kaçaklarında 3 metre derinliğe kadar etkili olmasıdır.

Bu içeriği paylaş

66 Yorum

 • Çiğdem bağlar

  Merhaba giriş katta oturuyorum ve evimin bir çok yerinde duvarın alt kısımlarında kabarmalar var tesisat geçmeyen yatak odamda salonumda da aynı durum var tek bir yerdeki su kaçağı her odayı etkilermi ya da bu anlattığım durum su kaçağından kaynaklımıdır teşekkür ederim

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Genelde su tesisatçıların yaptığı hatalar sonucunda evin bazı kısımlarında boya kabarmaları yaşanabilir. Su borularında meydana gelen sızıntı binanın zeminine yayıldıkça süpürgelik dediğimiz kısımlarda rutubet şeklinde ortaya çıkar. Yaşadığınız sorunun sebebini araştırabilmek için kamerayla evinizi kontrol etmemiz gerekir. Bu yaşadığınız sıkıntı çoğu zaman atık su gider borularından kaynaklanabiliyor.

 • müslüm yeditepe

  Su saatinin yanındaki vanayı kapattığımızda alt kata akan su durmuyor. Sabahtan beri alt dairemde ki komşu benim dairede su kaçağı olduğunu söylüyor. Benim dairedeki su borusu patlasaydı belli ederdi. Ben su vanası kapattığımda akıntının kesmesi gerekmiyor mu?

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Su saatinin yanı başında bulunan vanalar sürekli açılıp kapanmadığı için genelde bozuk olur. Siz vanayı kapattığınızı zannedersiniz fakat az da olsa su kaçırmaya devam eder. Muhtemelen sizin dairenizde su borusu patlamıştır. Yine de emin olmak istiyorsanız su sayacını evde ki vanaların tümü kapalıyken kontrol edip üzerindeki rakamların değişip değişmediğini inceleyin.

 • Gökmen Tanören

  Merhaba,

  Alttaki dairede nem var fakat su damlamıyor. Alt katta yaşayanın içinin rahat etmesi için banyodaki tesisata baktırmak istiyorum kaçak olmadığını görmek için. Rica etsem e-mail ile iletişime geçebilir misiniz ücret bilgisi vererek?

 • Mehmet Özgüç

  Dublex dairede oturuyoruz,şiddetli yağışlı havalarda teras kısmından alttaki salon tavanına denk gelecek şekilde su sızıntısı problemimiz mevcut.Birçok kişi (usta) tarafından müdahale de bulunuldu netice almak bir yana,gelen kırdı,giden döktü sonuç yine aynı.su gider borularında problem var gibi görünüyor,bu konuylada ilgileniyormusunuz ?

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Mehmet bey su gider borusundan mı yoksa değil mi? bunu anlamak çok kolay. Terasın giderini bir bezle kapatıp ortalama 30 dakika bekleyin. Salonun tavanından su akmaya başladığında probleminizin izolasyon olduğunu görebilirsiniz.

 • Figen Kaya

  Üst kattan gelen sızıntı yüzünden evin tavanlarında su hasarı oluştu. Üst kat komşumuzun evi sigortalı olduğu için benim evde oluşan zararı karşılar mı?

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Bildiğim kadarıyla sigorta şirketleri patlayan borudan ortaya çıkan tüm su hasarlarını karşılıyor. Alt katınızda oturan daire sakinin boyasına kadar yaptırıyor. Ama karşılığında para veriyor mu onu bilmiyorum. En doğrusu hangi sigorta şirketiyse telefonla bilgi alıp su hasarının meydana getirdiği kayıpları fotoğraf çekin.

 • Murat sanli

  Banyonun bütün su tesisat borularını ve kalebodurlarını 2 yıl önce değiştirdik. Dün akşam alt dairemde oturan komşum tavanlarından su geldiğini söyledi. Salonun bir bölümü ve koridorun tavanında ıslanmalar olduğunu söyledi. Bizim o bölgelerden geçen hiç tesisat borusu yok. Benim evde hiçbir su sızıntısı belirtisi göremedim. Makineyle tesisatlara baktırmak istiyorum acaba termal kameranız o bölgelerden boru geçtiğini gösterebilir mi? Borulardan su sızıntısını gösteren bir cihazınız var mı? Ben evimi yeni tadilat yaptırdım belki de benim evde boru patlamamıştır kırdırmak istemiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Tesisat borularının nereden geçtiğini termal kameralar sayesinde gösterebiliyoruz. Su sızıntısı sorunu yaşadığınızı söylemişsiniz firmamızın kameralı cihazları sayesinde nerede kaçak olduğunu tespit edebiliyoruz. Sizin dairenizde su sızıntısına rastlamamanız normal bir durum. Kalebodurların altından geçen borularda oluşan kaçak direk alt katın tavanından çıkmaya başlar. Bu konuda yetiştirilmiş personelimiz hiçbir yeri kırmadan su kaçağının nerede olduğunu gösterdikten sonra tadilat için gerekli çalışmayı yaparlar.

 • ismet yıldız

  Nedenini bilmediğimiz bir sebepten dolayı banyonun tavanından sular akmaya başladı ortalama bir hafta bu damlamalar kesilmedi. Şuan da su akması durdu üst katın her yerine baktık tanıdık bir tesisatçı kamerayla bakılmasını önerdi su akmadığı zamanda damlamanın neden olduğunu görebiliyor musunuz?

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Ustaların gözle göremediği su sızıntılarını kamerayla bulabilmek mümkün. Nereden kaynaklandığı belli olmayan su problemlerini kamerayla tesisata bakarak çözebiliyoruz. Firmamızın kullandığı cihazlar arasında tesisatın nereden gittiğini gösteren farklı makineler bulunmaktadır.

 • Güven Yazici

  6 ay önce banyonun şebeke ve pis su borularını komple değiştirdik. Alt kat komşumuz bizim daireden kendi dairesine su sızdığını söyledi. İnanmadım kendim indim aşağıya baktım, gerçekten banyonun tavanından su damlıyor. Karşı dairemin oturan kişinin tesisat boruları çok eski. Acaba herhangi bir yeri kırmadan bu sızıntının benden mi yoksa karşı dairedenmi geldiğini bulabilir misiniz? Yeni yaptırdığım seramiklerin kırılmasına gönlüm razı değil.

  • Cihazlı Tesisatçı

   Banyonun havalandırma boşluğu var ise bunu anlamanız çok kolay. Pencereden aşağı doğru bakın zemin hizasında hangi daireden ıslaklık geliyor ise kaçak o daire banyosundadır. İstanbul tesisat firması bu gibi durumlarda bilinen yöntemlerin yanında kamerayla boruların içini kontrol ederek kimin dairesinde kaçak olduğunu belirler. İki daire arasında tartışmaya gerek kalmadan su kaçağının kimin dairesinden olduğu ortaya çıkacaktır.

 • Alpay

  Merhaba dün alt kattaki komşuma çay içmek için aşağı indik. Bana banyosundan bir suyun aktığını söyledi. Beraber banyonun tavanına baktık gerçkten tavan sararmış köşelerde siyah karartılar vardı. Benim evde boruların patladığına dair hiçbir belirtiye rastlamadım. Bu sorunu bir an önce çözdürmek istiyorum alt daireye akan bu suyu bulmak için gerçekten böyle bir teknoloji varmı?

  • Cihazlı Tesisatçı

   Sızıntıların çoğu ıslak alanların alt yapı tesisatlarında görülür. Banyonun altından geçen borularda patlak meydana geldiğinde betonun içinden su süzülerek alt kata damlamaya başlar. Bu yüzden Alpay bey sizin dairede herhangi bir belirti göremezsiniz. Patlayan borunun nereden kaçırdığını öğrenmek için zemin altında sızıntı araması yapan teknolojiye ihtiyaç duyulur. Geçen gün üst katımda tuvaletin tavanından akan bir su vardı. Üst katımda oturan komşuya söyledim fakat ben daha yeni kırdırıp yaptırdım dedi pek oralı olmadı. Bende bizim firmanın personellerini çağırdım kaçak araması yaptık. Adam haklıymış üstümde oturan dairede kaçak çıkmadı, üst katın karşı dairesinde kaçağı bulduk. Ezbere kırmış olsak üst katın tuvaletini paramparça edecektik. Bu yüzden teknolojiyi kullanmayı herkese tavsiye ediyorum.

 • mehmet

  slm dubleks dairemde ust katta akıntı var ve bu akıntı alt katta salona kadar akıyor yardımcı olabılırmısınız

  • Cihazlı Tesisatçı

   Muhtemelen banyo gider borularında bir patlak meydana gelmiştir. Bu tarz sorunlara boru içini gösteren kameralar ile kontrol yapıyoruz. Size kalan firmamızı arayıp servis yazdırmanız.

 • Ahmet Çamlıca

  ben ahmet Çamlıca tesisat ustasıyım bu firmayı internetten buldum birçok işe yönlendirdim çok şükür sorunsuz hallettiler

 • Pırıl Özsu

  İstanbul Tesisat Firması Profesyonel bir ekip sorunumu Çok Hızlı Bir şekilde Çözerek Sonuca vardılar hemen müdahale ederek tedavi uygulayıp su kaçak problemi finalle getiren Murat Usta Genç ve Terbiyeli Yetenekli usta çok çok teşekkür ederim İbrahim bey ..

 • tolga özden

  Öncelikle İstanbul tesisat şirketinin yöneticilerinden olan İbrahim bey ve Semiha hanımın son derece profesyonel yaklaşımları için çok teşekkür ederim. evimdeki su kaçağını yarım saat içinde bulan yunus beye ayrıca teşekkür ederim.herkese tavsiye ederim.

 • ismail üstün

  Evimin banyosunda meydana gelen su kaçağını titiz bir çalışma ile hiç bir yere zarar vermeden tespit eden ve tamir eden İbrahim-Murat ustalara samimiyeti ve çözümcü yaklaşımı ile işyeri sahibi ve yöneticisi olan İbrahim beye buradan teşekkürlerimi sunuyorum. yorumları okuyan ziyaretçilerede mahalle arası eli çekiçli balyozlu su tesisatçılarına değil istanbul tesisata ulaşmalarını öneririm siz onlara ulaşın onlar sizi sıkıntıdan kurtarsın

 • nurullah aksar

  Benim kavacıkda fırın üzerine bir işyerim var. Fırındaki olması gereken hijyen ve temizliği bilirsiniz. 1 haftadır kötü koku ve duvalarda nem meydana geldi. İstanbul tesisatı aradım kameralar ile atık su borularında görüntüleme yaptılar ve yandaki binanın ana atık su borularındaki çatlağın benim dükkanıma sızıntı yaptığını söyledir. Borunun tamiri yapıldı ve dükkanımda ne koku kaldı nede sızıntı problemi özellikle ibrahim ustanıza teşekkür ediyorum

 • timur sökmen

  Allah razı olsun istanbul tesisattan,bir aydır evime su akıyordu bir çok kere tesisatçı ve cihazla baktırdım haram olsun aldıkları paralar kandırıldım.ve sonra istanbul tesisatı buldum profesyonel ekibi ve kaliteli cihazları ile problemi çözdüler sağolsunlar. Benim kesin tavsiyem istanbul tesisattır aldıkları para sonuna kadar helal olsun.

 • Ismail gündogan

  Evimde su kacagi oldugunu alt dairemden ögrendim ne yapacagimi hangi tesisatci ile muatab olacagimi sasirdim tanidiklarin su tesisatcilari ile irtibata gectim her gelen farkli yer tesbiti yapip kiralim ve onaralim fikrindeydi iclerinden biri teklojik cihazlarla kaca buluyorlar dedi ve bana telefon numarasini verdi aradim servis ucretl dahilinde gelebileceklerini ve su anda cok isleri oldugunu ancak aksam gelebiliriz dedi bende denize dusmus caresiz biri olarak hemen gelip mudahale etmelerini rica ettim.geldiklerinde tesbit icin sadece kulaklik ve ona bagli cok basit gibi gorunen altucu ucgen ayaklardan olusan aletle su akan alt dairenin bolgesinde dinleme yaptilar ve abi senin tesisatinda sorun yok alt daire muhtemelen yamur suyundan etkilenmistir dedi ve ucretini alip gitti.bu arada alt komsumla surekli sinir harbi icindeydik 1saat arayla vanayi kapatmam icin surekli rahatsiz ediyordu.daha sonra internetten bu isleri yapan ciddi firmalar varmidiye bakti allah karsima istanbul tesisati cikardi telefon actim durumu anlattim bana cok emin ve kati bu bizim isimiz aninda mudahale yappar sorunu cozeriz cevabini alinca servis ucretinin digerini gore daha pahali olmasina ragmen cagirdim.1saat icersinde ekip geldi ve teknolojik cihazlarla mudahale edip 2 saat icinde kacagi bulup tamiratinida yaptilar ve almis oldugu ucretde helal olsun bu vesile ile istanbul tesisat ve ekibine tesekkur ederm allah yardimcilari olsun

 • Çağlar torun

  Alt kattaki dairenin tavanı su çekmiş fakat durum bizden mi veya yan daireden mi bilemiyoruz kırmadan tespiti mümkün mü

 • ahmet ateşçelikler

  Benim kalorifer tesisatında kaçak vardı. Arkadaşlar sağ olsun gelip hiç kırmadan kaçağı kapattılar. Bir kaç kişiye danıştım ilacın iyi olmadığını söyledi ama ben yinede denemeye değer dedim. Bugün 15 gün oldu kombinin barı hiç değişmedi. Önceden iki günde bir kombiye su ekliyordum telefonda ki yunus bey kalorifer borularında kaçak olduğunu söyledi hiçbir yeri kırmadan kaçağı kapatabileceklerini söyledi öyle de oldu elinize sağlık beni büyük bir dertten kurtardınız

 • Firdevs Sancaktutan

  Banyomuzda su kaçağı olduğu söyleniyor. 1 Ay önce tüm banyoyu yeniledik ve hala kaçak devam ediyor. Rize’de oturuyorum. Şehir dışına geliyor musunuz yada farklı şehirlerde cihazla ölçüm yapan şubeniz yada tavsiye edebileceğiniz bir şirket var mı?

  • Cihazlı Tesisatçı

   Bildiğim kadarıyla Rize’de su kaçağı problemleriyle uğraşan cihazlı tesisatçı yok. Fakat size yakın çevre illerden araştırma yapıp tecrübeli bir firma bulabilirsiniz. Ama size yakın tecrübeli bir su tesisatçı ustayla bu işi çözüme kavuşturmanız tamir fiyatını düşürür.

 • hakan mustafaoğulları

  Cihazla çalışan su tesisatçı firmalar arasında bundan bütün işlerimde çalışacağım bir yer. işinizi yaptırdıktan sonra sorun tamamen ortadan kalkınca rahat bir nefes alıyorsunuz. Telefonda görüştüğüm murat beyin sıcak ve samimi konuşması beni ikna eden neden oldu. İşlerini bitirdiklerinde aldıkları parayı sonuna kadar hak ettiklerine inanıyorum.

 • Gürsel

  Salondaki peteklerimin ısınma problemleri vardı. Hatta ikiside hiç yanmıyordu. İstanbul Tesisat’tan Emre Usta geldi ve özel cihazlarla 10 petekli evimin komple tesisatını temizledi. Farkettik ki 9 yildan beri oturduğumuz evde bu zamana kadar salonumuzu ısıtamamışız. Bü süreçte kaç tane ustalar geldiler ekiplerle, petekleri söktüler ve temizledir ve evimizi pislettiler. Ama problemin asıl kökü tesisat, kirliği ve tıkanıklığı gideremediler.
  Bakın, sadece bir kişi geldi İstanbul Tesisat’tan, komple sistemi bir buçuk saat içinde makinayla temizledi, kombimizi kontrol etti, kaloriferleri açtıktan sonra peteklerin havalarını aldı ve bir koruyucu sıvı ekledi. İşlemleri titiz ve son derece temiz şekilde yaptı. Ve bu işlem için çok uygun bir fiyat aldılar. Teşekkürler Emre Usta, teşekkürler İstanbul Tesisat!

 • Ali Rıza Sırma

  İstanbul Şile Sahilköy yazlık evimin orta banyonun tavanında su damlamaktadır. Suyu kapatıp tesisatı boşalttığımızda kesilmekte.

  • Cihazlı Tesisatçı

   Kapının önünde yer alan su saatinin vanasını kapattığınızda damlama duruyor ise şebeke borularında kaçak var demektir. Evinizin tesisat borularında basınç ölçümleri yapılarak kaçağın nerede olduğu anlaşılır.

 • Osman Kaya

  Dairenin içinde su sızıntısı 5 senelik yeni ev fakat kiracı banyoya kezzap dökmüş sanırım ondan su sızıyor yardımcı olabilir misiniz?

  • Murat Taştan

   Tesisatı değiştirmeniz gerekir. Çünkü kezzap tesisata zarar verdiyse çözüm bulamayız malesef.

 • Murat Taşdemir

  Yeni yaptırdığımız mutfak dolaplarının duvara denk gelen kısımlarında küf oluştu. Bunun bir su kaçağından olup olmadığını bilmiyoruz. İkinci bir konu da, daha önce tuvalet olarak kullanılan yeri çamaşır makinesini koyduğumuz bir dolaba dönüştürdük. Fakat çok kötü koku geliyor. Makineden gelme ihtimali yok çünkü makine daha birkaç aylık. Bu iki konuda çözüm ihtimaliniz var mıdır acaba? Teşekkür ederim.

  • Murat Taştan

   Çözüm kameralı sistemlerimizle boru içlerine bakınca ortaya çıkacak. Randevu alırsanız koku tespitini yaparız çıkan arızaya görede tamirini konuşuruz efendim.

 • Hakan Koç

  60 yıllık müstakil evimizden, eve odalara lağım suyu çıkmaya başlamıştı, internetten araştırırken, İstanbul Tesisata ulaştım, sitelerine girer girmez. Hemen bir sohbet penceresi açılıyor buyrun tesisatınızla ilgili sorunmu var?. Ve gayet güzel ilgileniliyor. Biz bu beladan nasıl kurtuluruz çok büyük bir derde düştük diyorduk, İstanbul Tetisat sorumluları samimi sohbetleriyle öncelikle bizi gayet rahatlattılar, biz hallederiz dediler. Tam bir cerrah gibi yaklaşıyorlar problemlere, ellerinde çok gelişmiş teknolojiler cihazlar var, önce kanala bir görüntüleme cihazı salındı, hastanın midesine salınan endeskobi cihazı gibi, borular gözlemlendi patlak nerede ve görüldükü alt yapı tamemen çökmüş. Kendileri bize öyle bir iyilik yaptılarki, tüm alt yapıyı biz tuvalet mutfak, banyoları rahatlıkla kullanacağımız şekilde iptal etmeden öyle bir yöntemle yeniden yer altı kazıldı yeni pimaşlar döşendi, ve yeni hat bitince eskisi iptal edildi ve yeni sistem çok rahat bir şekilde kullanılmaya başlandı. Güler yüzlü, profesyonel bir çalışmayla bizi hiç madur etmeden, evde biz yaşar haldeyken, tüm alt yapı 3 gün gibi kısa sürede tamamlanıp sokağa logara bağlanıp yep yeni bir alt yapı ile bize teslim ettiler. Kendilerin çok teşekkür ediyorum. Bilmiyorum kurumu bu profesyonelliğe, donanıma kim getirmişse, teknolojiyi çok yakından takip ediyor, zeki, gelişmeleri yakından takip eden kurumunu en gelişmiş donanımlarla cihazlarla zenginleştiren bir insan, muhteşem cihazlara sahipler, ustaları çok başarılı eğitimli, çok iyi kurumsallaşmış bir firma, herşey evrak üzerinde sözleşmelerle netliğe bağlanıyor, tam bir kurum. Eminimki bu profesyonel başarılı yaklaşımıyla çok kısa sürede tüm Türkiye tüm şehirlere yayılacak bir ağı hak eden bir firma. Teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

 • MAHİR ÜLKÜ DEMİRBAŞ

  3 yıldır,amatör tesisatçılar,kırılan banyolar,değişen borular,yüksek maliyetli çözümsüzlükler ve sıkıntılı bir süreç.Nihayet İSTANBUL TESİSAT`ın profesyonel yaklaşımı,teknolojik aygıtları ve işini bilen temiz ve titiz çalışanları sayesinde,daha az maliyetle su sızıntısı tesbit/tamir edildi.İSTANBUL TESİSAT`a çok teşekkürler,Muhammed Usta ve oğlu İbrahim Usta`ya da titiz ve iyi niyetli çalışmaları için çok teşekkür ediyorum…

 • Ayşe Güney

  kdz ereğliye servis ücretiniz ne olur. alt kata bizden su sızıyor. su yürür dir olabilir diyolar. tam bizim lavoba altı ama başka yer diyorlar. daha kırmaya başlanmadı. her tarafın kırılmasını istemiyorum. nette dolaşırken sizin yaptıklrınızı gördüm. umarım cazip bir fiyatla gelirsiniz. bu arada pis su mu temiz su mu olduğunu anlayacak basit bir yöntem var mı?

 • Serdar Seyhan

  6 ay önce evin bütün tesisatını tadilata girdiğim için yeniledim. Son bir aydır alt kat daireden her gün şikayet alıyordum. Sonunda bir usta çağırdım evin banyosuna baktı yeni olduğu için onunda kırmaya eli gitmedi. Sağolsun istanbul tesisatı arayarak bir servis çağırdı gelen fatih ustanın yardımlarıyla klozet giderinin bir parçasının kısa olması sonucu akıntının oldğunu söyledi. Tesisatçımız o parçayı klozetin vidalarını sökerek değiştirdi. Sonuç mükemmel çok teşekkür ediyorum

 • Ahmet Akcan

  Çatı katında oturmaktayım. Evim dubleks terasdan sızdığını sandığım yağmur suyu alt kat oda tavanına gelmektedir.Tavan nemden devamlı surette nemlenmekte ve sıvalar çürümektedir.Sebebi yağmur suyu olduğu kanaatindeyim.Çünkü ne zaman yağmur yağsa çürük ve nem artmaktadır.Bir çok defa boyattım ama yağmur yağınca tekrar nem ve çürüme oluşuyor.
  Bu sorunun su kaçak tespit aleti ile halledilebilir mi yardımcı olmanızı rica ediyorum.Zira bu durum canımıza okudu . Teşekkürler

  • Cihazlı Tesisatçı

   Teras katlarda oluşan su kaçakları %99 olarak izolasyon problemleri yüzünden kaynaklanmaktadır. Mutlaka izolasyonun iyi bir şekilde yapılması gerekir. Defalarca yapılan izolasyon çalışmaları tavandaki akıntıyı kesmediğinde bunu bir su kaçak firmasıyla değil izolasyon firması ile çözmeniz gerekir. Bunu anlamak için su kaçak cihazına gerek yok. Balkon yada terası 1 cm civarı su ile doldurun, gideri bir poşetle tıkayın. Alt kata oturup 15 dakika çay için eğer su damlacıkları artmaya başlarsa tesisat gider borularında sorun yok demektir.

 • Zülküf Dereci

  benim de evim dubleks. salonun tavan kısmında belli bir bölümü yağmurlu havadan ötürü nemlendi. yuvarlak bir alan ıslak bir şekilde şuan. sanırım leke yapacak. bunun çözümü ve toplam maliyeti ne kadar ? ev istanbul anadalou yakası maltepede

  • Cihazlı Tesisatçı

   Bu sorunun sebebi evinizin terasından kaynaklanmaktadır. Teras su kaçaklarında izlenecek en iyi yol profesyonel izlasyon firmasıyla anlaşmaktır. Ben ücret ödememeniz için bu yolu tavsiye ediyorum eğer cihazla kontrol ettirmek isterseniz firmamızı arayıp konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Çalışma saatlerimiz 08:00 ile saat 22:00 arasındadır. Bu süre içerisinde telefonla bilgi alabilirsiniz.

 • ayşegül ocak

  mrb öncelikle size tesekkür ederim dairemdeki su kacagını daireme zarar vermeden bulup tamir ettiğiniz için daire çağırdıgım tesisatcıların kırmadan bulamayız kırılacak demesi ve telefonda firmanızın kırmadan su kacagını buluruz demesi ve gercekten kırmadan su kacagını bulmanız gercekten basarı çalışmalarınızın devamı dilerim

 • Nihat A.

  merhaba bizim mutfak tavanında su çekmesi var alçıyı kırdım tavandaki çatlaktan su damlıyor ilk önce çok damlıyordu 10 bekledik su az damlamaya ve bezende hiç damlamıyor. Sucu getirdim mutfak balkonundan fayans arasından su sızıyor dedi üs kata söyledim fayans aralarını derz dolgusu yaptı ama su eskisi gibi çok damlatmaya başladı azaldı hatta bazı yerler kurudu şuan çok az damlama var bazen duruyor bazen damlıyor sorun ne olabilir

 • Nihat

  mrb .bizim mutfak tavanında su çekmesi var alçıyı kırdım tavandaki çatlaktan su damlıyor ilk önce çok damlıyordu 10 bekledik su az damlamaya ve bezende hiç damlamıyor. Sucu getirdim mutfak balkonundan fayans arasından su sızıyor dedi üs kata söyledim fayans aralarını derz dolgusu yaptı ama su eskisi gibi çok damlatmaya başladı azaldı hatta bazı yerler kurudu şuan çok az damlama var bazen duruyor bazen damlıyor sorun ne olabilir

  • Cihazlı Tesisatçı

   Fayans araları derz dolgu yapılsa bile kısa bir süre sonra akıtma devam edecektir. Bu yüzden derz aralarının tekrar kazınarak araları doldurulmalıdır. Ya da fayansların üzerine tekrar bir kat daha fayans yapılabilir.

 • MELTEM AYGÜN ÖZİN

  Ne kadar istemesek de ne var ki bazı problemler gelip bizi buluyor. Bunun için de her zaman hazırlıklı olmak imkansız oluyor. Hiç beklenmeyen bir anda dolapların için su dolu olduğunu görmek bu sızan suyun nereden geldiğini anlayamamak daha da çıldırtıyor insanı. Bunu nereden biliyorum daha birkaç gün önce böyle bir sorun yaşadım ve tüm günüm rezil oldu. Böylesi bir durumda çağırdığınız tesisatçıya güvenmekten başka bir çareniz kalmıyor. Komşudan yada tanıdığım kişilerden duyduğum su sızıntısı tespiti gibi hasar verici bir işleme ihtiyaç duymak beni oldukça üzse de buna mecbur olarak hiç bilmeden İstanbul tesisatı aradım. Onları ilk sorduğum sorulardan biri su sızıntısının yerini bulma konusunda ne tür bir işlem uyguluyorsunuz oldu. Aslında burada öğrenmek istediğim daha en başından evimin ne kadar hasar göreceğiydi. Fakat telefon da benimle konuşan bayanın kırım kelimesini ağzına almadan bir takım anlatımlar yapması sonucunda dayanamayıp kırılma oranı ne kadar olabiliyor diye sordum. Aslında biliyorum onların belirleyeceği bir şey değil bu fakat işte insan dayanamayıp soruyor. Hele ki benim gibi etrafınız da hep bunun kötü örneklerini yaşıyorsanız sormamak gibi bir durum söz konusu olmuyor. Bayanın bana verdiği cevap sitemizi de incelerseniz kırmadan bilgisayarla su sızıntı tespiti sayesinde %100 lük bir kırılma içerisinde ki oranı %5 lere düşürerek kaliteli hizmet veriyoruz demesi olmuştu. Bu cümle hala aklımda çünkü evime gelen ustaların aynı bu özveride çalışması güven duymama neden oldu. Hiçbir yerim kırılmadan sorunumu gideren İstanbul tesisatın kaliteli işlemleri her yerde anlatacağım.

 • Mehmet Raylı

  istanbulda en iyi su kaçağını tamir eden firma diyebilirim. Uzun süren iki günlük bir çalışmanın sonrasında borunun patlak yerini bulup tamiri yapıldı. Daha öncesinde iki tane su kaçak firması gelip kalorifer borularında kaçak aradılar ama bir neticeye varamadık. Sağ olsun fatih ustanın sabır dolu çalışması ile Apartmanın ısıtma borusunda ortaya çıkan kaçağın yerini tespit ettik. 10 gündür sızdırma yapan yeri bulmak için bakmadığımız yer kalmadı. Sizi de bize binanın su tesisat işlerine bakan hüseyin usta tavsiye etti. Tespit için verdiğiniz fiyat başlangıçta pahalı geldiği için başlangıçta sizi tercih etmedik ama keşke başında sizi çağırsaymışız. Diğer firmalara ödediğimiz servis ücretiyle bu kaçak bizi baya yıprattı. Kazanın su kaybı olduğu için üst katların peteklerinde sürekli hava problemi oluyordu çok şükür bu dertten de kurtulduk. Apartman yöneticiliğini yapmıyorum fakat binada bu işlerden anlayan ben olduğum için bu gibi tamir işleriyle ben ilgileniyorum. Bundan sonra firmanızı herkese tavsiye edeceğim. Bu teşekkür yazısını fatih usta rica ettiği için yazıyorum fazlasını hak ediyor ama müdürünüz en azından görsün bu tarz olumlu mesajlarda elemanlar prim alıyorlarmış fatih ustaya iki katını verin baya uzun yazmaya çalıştım.

 • H. Uğur

  Mutfağın tavanından son yedi aydır zaman zaman su damlıyor ve sürekli genişliyerek yayılıyordu son zamanlarda tavanın üçte biri ıslandı. Bu ara sorunun giderilmesi için üç ayrı usta getirdik her biri değişik sebepler sunarak tamir ettik diye bir şeyler yaptılar sorun devam etti, sonra internetten firmanızın ismini aldım. Ömer KASIMOĞLU adında elamanınız geldi sorunun kombiden banyoya giden sıcak su borusunda olduğunu tespit ve tamir etti. son üç gündür damlama kesildi. Problemimi çözdüğü için kendine teşekkür ederim. Yapılan işten ve gelen elamandan memnun kaldım.

 • Yusuf Karadeniz

  alt kata sızdıran suyun farkına varınca tesisat işlerimize bakan hüseyin ustayı aradım sağolsun kırmadı beni aynı gün geldi. Bu işlerin artık cihazla yapıldığını söyleyip su kaçağı firması olan istanbul tesisatın numarasını bize verdi. Eve çağırdığımız servis ekipleri kaçağın yerini arayıp buldular. Tamirini bir fayansı kaldırarak fazla yaptılar gönül rahatlığı ile evinize çağırabilirsiniz

 • Kemal Güven

  Evimde bulunan su sızıntısını gelen arkadaşlar buldular bir iki seramik kırıldı ama ziyanı yok size ve ekibinize beni bu dertten kurtardığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca su kaçağını bulmaya gönderdiğiniz Şemsettin ustaya ayrıca teşekkür ettiğimi iletirsiniz.

 • Onur

  Merhabalar benim dubleks bir dairem var olmaz olsun bıktırdı artık terastan gelen su akıntısı yüzünden. Artık damla damla kovalars damlıyor tavandan . Kaç usta geldi kac kere izalasyon yapildi ne fayda yagmur yagmasin hemen basşliyor ayni sıkıntı . Söyle bir durum daha var apartmandaki bütün teras dairelerinde bu sorun bulunmaktadir . Gerçekten bana yardimci olurmusunuz . Elimiz kolumuz bagli ne yapilcagini bilmiyoruz yapilmasi gereken ne varsa yapildi milyarlar dokuldu tekrar yaptiripta tekrar akar diye elimiz gitmiyor . İnternette sizi görünce yazmak istedim yardim edersenz cok sevınırım . İyi calismalar

 • Özkan YÜCEL

  İkametimde su kaçağı olduğu için arkadaş tavsiyesi ile çağırdığım istanbul tesisat personelinin arıza tespit ve onarımındaki başarısı, güler yüzlü hizmet anlayaşı ve kalitesi gerçekten beni memmun etti. ıstanbul tesisat personeli ömer kasımoğlu ve beraberindeki arkadaşıma teşekkürü bir borç bilirim. Saygılarımla. Özkan YÜCEL

 • salim biryürekli

  web sayfanızı internetten su kaçakları üzerine araştırma yaparken buldum. Sayfanıza verdiğiniz önemin işinize yansıyacağı ümidiyle ve referanslarınızı incelerek bir yıldır devam eden tesisat problemini çözeceğinize kanaat getirdim. Tanıdık bir tesisatçının bizi çözümsüz bırakması bu sorunumuzu sanki imkansız bir duruma sokuyordu. Ustalarınızın evimizde yaptığı 2 saatlik çalışma sonucunda kaçağın yeri bulundu. Teknolojinin bir firmaya sağladığı başarıyı çok güzel örneklendirmişsiniz hepinize başarılar diliyorum güvenilir bir çalışma eşittir istanbul tesisat diyorum

 • yusuf sakallı

  Öncelikle İbrahim ve Hüseyin ustaya çok teşekkür ediyorum. Ben evde yokken alt kt komşumun evini, benim dairemden sızan sular olduğunu görünce hemen vanalarını kapatmışlar ve bana haber verdiklerinde mahvoldum şimdi evin içi kırılacak arıza bulunacak sıkıntısı bastı. Biraz araştırıp soruşturduktan sonra bu işin elektronik makinalarla tespit edilebildiğini duydum (ama işin aslı pek inanmadım) internetten ve eş dosttan araştırma yaptıktan sonra istanbul-tesisat a ulaştım randevu verdiler ve Genç ama işinin ehli İbrahim ve Hüseyin usta geldiler önce alt at komşudan bir bakalım tavan kısımlarına dediler ve kontrol ettiler sonra cihazlar yardımıyla su kaçağının yerini tespit ettiklerini ne yapalım diye sordular şaştım tamir edilim dedim ve tek parça yer karosunu titizlikle kırarak borudaki patlayı göstererek tamiratını yaptılar. Daha sonra kontrol ederek tesisatta kaçak olmadığını belirterek işlemin tamam olduğunu söylediler. tekrar teşekkür ediyorum şirket yetkililerine ve ustalarına beni evin kırılıp dökülmeden ve çok çok masraflara sokmadan kurtardıkları için. NOT: Normal bir tesisatçı getirseydim bana göre duvarda nem ve kabarma olan yeri kırdırırdım ama PATLAK TESPİT EDİLEN VE TAMİRATI YAPILAN YERİN BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM YERLE ALAKASI YOKMUŞ.. görüş ve referans sormak için 5054439224 İsteyen olursa tamirat resimlerini alabilirler

 • fatih daştan

  Bağcılarda bir tekstil atölyem var. 3 aydır atölyeyi her sabah açtığımızda tabanda su birikmesi ve kötü koku şikayetim vardı. Bu problem yüzünden dükkanımı taşımayı bile düşündüm. Dükkanı yeni aldım öyle bir hevesle satın almıştım ki hevesim kursağımda kaldı. Tabandan geçen bütün atık su borularını kırdırıp yeniden yaptırdım fakat arıza hiç kesilmeden devam etti. İstanbul tesisat çalışanları tesisatçılık dönemlerinden tanıyordum bu yüzden arkadaşları çağırıp arızayı anlattım. Ekipleri Kameralarla gelip boruların içini görüntülediler ve hiç aklımıza gelmeyen yağmur borusu inişinde kırık tespit ettiler. Arızayı da hiçbir yeri kırmadan tamir ettiler. Boruyu yüzeyden götürüp bağlantısını yaptılar. Ekibin başındaki İbrahim ustaya teşekkür ediyorum artık sabahları dükkanı açtığımda kötü koku yok. Çek pasla her gün suları dışarı çekmiyoruz.

 • Erhan Aydemir

  2 senedir rezil olmuştuk mahelleden tesiatçı getiriyorduk yok şurası yok burası deyip gidiyorlardı yemin ederim psikojim bozuldu istanbul tesisat iki saate gelip haletti çok teşekkür ederim

 • Şakir TEKİN

  Kardeşimin dairesinin banyo mutfak tadilatını yaptırmıştık bu aşamada su tesisatlarında yer değişikleri oldu tesisatçımız bağlantılardan sonra tesisata su bastı 2 gün kadar açık tutulduktan sonra fayans işlemine geçildi bu olaydan 2 ay kadar sonra binanın dış cephesinden damlama şeklinde sızıntı oldu. Görevli olduğum firmada çalışan tesisatçılardan edindiğim bilgilerden firmanızın referansı üst düzeydeydi telefon ettim sağolsun İbrahim bey iyi bir yaklaşım gösterdi arızayı bulamaz isek servis ücreti almayacaklarını söyle fayanslar yeni yapıldığı için kırma dökme işide açıkçası beni korkutuyordu gelen ekip Murat ustan ve harun usta titiz bir çalışma sonucu hiç akla hayale gelmeyecek yerden su kaçağını buldular tek hedef gösterip 1 tane fayansla işi kurtarmış olduk firmanıza yaptığı bu hizmet için çok teşekkür ediyorum…

 • Ali Canpolat

  kaçak tespiti için gelen ve su kaçıran yeri kısa bir sürede bulan emre ustaya teşekkür ediyorum. Ustanızın güzel bir ahlakla yetiştirildiğini düşünüyorum yüz ifadelerinden anlaşılıyor böyle ustaların kıymetinin bilinmesi dileğiyle..

 • Cafer Hoca

  Tam zamanında gelerek, evdeki tesisatı hemen düzelten Mustafa ustaya teşekkür ederim. İyi ki böyle bir şirket var…

 • Neslihan Serin

  Ustaların nazıyla uğraştığımız şu günlerde su tesisatçı bulmak için bilgisayar kulllanıyoruz. Evimde patlayan borunun yerini tek fayansla bulan fatih ustaya teşşekür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim…

 • Furkan Arıcı

  Merhabalar yeni bir daire aldım. Aldığım daire zemin katta olmaktadır. Yalnız dairem zeminden su almaktadır tam olarak su alıp almadğınıda bilmiyorum ama parkenin 1 tanesini kaldırdım ve zemin olan beton ıslaktı şu an iyi bir dönemdeyiz havalar iyi ama kışın yağmur yağdığı zaman daireme su girecek diye korkmaktayım. Benim buna ne yapmam lazımdır. Ve bana ne kadara mal olur? ya da bir çözümü var mıdır. Bana yardımcı olur musunuz?

 • Tüm yorumları göster

  Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.