1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (17 oy, ortalama puan: 4,29 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
koku-ve-su-sizinti-problemleri

Kanal Görüntüleme Koku ve Su Sızıntı Problemleri

Kötü kokular ,su sızıntı problemleri, kanalda oluşan tıkanıklıklar ve bunun gibi birçok tıkanıklık açma işlemleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Tıkanmanın başlıca nedenlerinden biride inşaat atıklarından sonra hatalı kullanımlardır. Tıkalı tuvalet açma, kanal açma, kanalizasyon açma, tuvalet açma, tuvalet tıkanıklığı, tıkalı lavabo açma, klozet açma, pimaş açma, boru tıkanıklığı açma, tıkalı boru açma, lavabo açma, lavabo aç, lavabo gideri açma, lavabo gideri tıkanıklıgı açma, süzgeç tıkanıklığı açma, sifon gideri açma, evye gideri açma. Evlerimizde sık sık yaşadığımız problemlerden biride lavabo tıkanıklıklarıdır. Lavabo borularında yaşanan sıkıntılardan biri tıkanıklık diğeri de koku problemleridir. Genelde banyo ve tuvaletteki lavabolarda yabancı madde atılımı sonucu ve bu yabancı maddelerin eğimsiz ve dirsek dönüşlerinde tıkanmalara yol açtığı görülür. Eğimsiz lavabo atık su gider borularında yıllarca kullanım sonunda tıkanıklık yaşanır.

Koku ve su sızıntısı problemlerinizde atık su borularınızda görüntüleme yaparak pis su boru tesisatınızda herhangi bir yanlış uygulama veya pimaş içerisinde kırık veya çatlak olup olmadığını tespit ediyoruz. Yukarıdaki resimde görünen kırık firmamız tarafından Başakşehir Erguvan apartmanında su sızıntı ve koku problemi şikayetiyle servis gönderdiğimiz ekibimiz tarafından tespit edilmiştir. Görüntüler fotoğraf olarak çekilerek veya video kayıt sistemi ile kayıt yaparak müşteriye kanıt olarak sunulmuştur. Bu tür problemler bina ana giderlerinde oldukça sık rastlanan problemlerdir. Fakat kokunun veya sızıntının nereden geldiğini tespit etmek teknoloji yardımı olmadan zahmetli ve pahalı bir şekilde size yansıyabilir.

Problemin nereden kaynaklandığını bilip noktasal tespit yapılarak çözüme gitmek en doğru yoldur. Bulunduğumuz sektör aynı doktor hasta ilişkisi gibi bir şey… Doğru teşhisi yapabilmek problemin yüzde doksanını çözmek demektir. Geriye kalan noktasal tespit yapılan yerin tamirini yapmaktır. Kanal görüntüleme bana ne kazandıracak demeyin 10 metre yerin kırılması ile 2 metre yerin kırılıp tamirinin yapılması farklı şeylerdir. Kanal borunuzun içerisi her ne kadar yeni yapılırsa yapılsın bazen fabrika hatalı boru veya tesisatçının gözünden kaçan pimaş çatlakları veya borunun üzeri kapatılırken herhangi bir sert darbe tesisat borunuzun zarar görmesine sebep olur.

Bundan yaklaşık 2 ay önce bir müşterimiz bizi arayarak su kaçak tespiti için bize müracaat etti. Evinin tesisatını yaklaşık 6 ay önce yaptırdığını ve tesisatında herhangi bir problem olmadığını kanıtlamak için bizi çağırdığını söyledi. Ekiplerimiz gereken incelemeleri yaptıktan sonra müşterimizin atık su tesisatında boruların ek yerlerinde birbirine geçmediğini tespit etti. Bunun sebebini direkt olarak tesisatçı ustanıza bağlamayın. Tesisat ustanızın işi bittikten sonra işinizi teslim almak için borularda su sızıntısı kontrolünü mutlaka yaptırın. Daha sonra seramik ustanızı fayansları döşerken dikkatli olması konusunda mutlaka uyarın. Benim şahit olduğum bir olay lavabo borusunu ustalarımız döşedikten sonra fayans ustası borunun duvara tam oturmadığını ve fayansları kurtarmadığını söyledi. Daha sonra o boruyu duvara tam gömmek için yaptığı işlem ayağı ile boruya vurarak boruyu duvara tam oturtturmaya çalışması ustaya sen ne yapıyorsun dediğimde boruyu duvara tam yerleştiriyorum cevabını aldım fakat bu işlemi yaparken gördüm ki dirsekle boru arasındaki ek yerinden boruyu geri çekmiş ve boru yarım santim bir payla içerde duruyor. Bu tür olaylarda müşterilerimizi dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.