1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hiç Puanlanmamış)
Loading...
tikaniklik-acma

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açmak bir ustanın 2 ay içerisinde öğrenebileceği bir iştir. Fakat her işin ayrıntıları ve yaşananlar sonucunda tecrübe elde edilir. Tıkanıklık açarken telin içinde kalmaması, açılan tıkanıklığın tekrar tıkanmaması ve boruya zarar vermeden bu işi yapmak önemlidir. Firmanın farkı ve ustaların tecrübesi bu durumlarda belli olur. Tesisatınızda zamanla meydana gelebilecek tıkanıklıklara uygulanan yöntemler farklılıklar gösterebilir örneğin tuvalet giderinizdeki tıkanıklıklar eğer organik bazda bir madde ise (saçlar, vb.) ve çocuk oyuncakları gibi inorganik bazda maddeler ise uygulanan tıkanıklık açma teknikleri de buna göre farklılık gösterir.

İnorganik sebeplerle tıkanmış bir tuvalet giderine tıkanıklık açma girişiminde tesisatı parçalama gibi sonuç elde edebilirsiniz ki bu durum kırık tesisat parçalarının yenilenmesi için tuvaletinizin sökülüp o zeminin kırılması gereksinimi doğurur ve bu olay sizlere kaba bir hesapla bile büyük çapta maddi kayıplar doğurur.

•·Tamirat bedeli

•·Gerekli malzemelerin bedeli

•·Kırılan bölge tamir bedeli

Bu bahsi geçen tuvalet tıkanıklık temizleme olayı genel tesisatta meydana gelebilecek hasarlardan en küçük olanıdır ki evinizin geneline yayılan ısıtma sistemi, kombi, klima gibi cihazların tıkanıklık açma aşamalarında çok daha büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz, örneğin:Yerden ısıtmalı bir tesisat sistemini açmak için uygulanan teknik ustalık derecesinde bilgi gerektirir ki bu tıkanıklık açma işlemi için gereken bilginin yanında kullanılan ekipman yeterliliğin de son derece profesyonelce olması şarttır. Siz uygun tecrübe ve bilgiye sahip olmayan bir kişiye eviniz veya işyerinizin kombi veya yerden ısıtmalı kombi sistemini emanet ettiğinizde olabilecek kayıpları düşündünüz mü? Zaman kaybının yanında maddi kaybının boyutunu hesaplamaya çalışırsanız tesisat tıkanıklık açma işleminde atacağınız her adımın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.

Kullanılan kimyasallar ve motorun ayar ve dereceleri az kullanılmasında ve/veya çok kullanılmasında tesisatınızda patlama, borularda aşınma gibi sorunlar doğacak ve o an değilse de ileriki dönemlerde sizlere büyük biz zaman ve para kaybına neden olacaktır.

Bu sebepler gözetilerek Avrupa ve Asya yakalarındaki bayiliklerimize en kısa sürede altta yer alan iletişim bilgileri ile irtibata geçmek sizin için atılabilecek en iyi adımdır.

Bir tesisat tıkanıklık açma işleminde bilinmelidir ki kırma ve dökme diye tabir edilen evin duvar, yer ve/veya tavanına kadar tüm bölgelerde tamirat işte başvurulması gereken son yol olmalıdır bu sayede müşterileri madur etmemek işçinin de gözetmesi gereken bir kanundur.

Tesisat tıkanıklık açma işlemleri genelde uzman kişilerin çağırılması sizlerin karşılaşacağı risklerin en aza indirilmesine sebep olur en küçük diye tabir ettiğiniz tesisat problemleri arasında yer alan tıkanıklık açma işlemi yanlış tekniklerle uygulandığında büyük sonuçlar doğuracağını ve bu sonuçların maddi ve hatta manevi olabileceğini de anlamış olduğunuzu sanıyoruz.

Neden İstanbul tesisatı tercih etmelisiniz?

İstanbul geneline yayılmış Asya ve Avrupa bölümlerinde bayilikleri olan anında olaya müdahale, hızlı keşif ve çözüm üretimi ile yıllardır İstanbul bölgesinde tesisat ve tamir bölümlerinde birinci olmaktayız.

Kullandığımız ekipmanların: kimyasal ve motorlarda bu alanda bizlerle aynı işi yapan diğer kuruluşlara oranla en yeni ve hatta tek hizmeti sunmaktayız. Referansları açık bir kuruluş olarak sitemiz üzerinden referans takip edebilir bizlere bildirilen olumlu ve/veya olumsuz görüşleri inceleyebilirsiniz ki şeffaf iş anlayışı ile ilerlemekteyiz.

Kullandığımız ekipmanların yanında hızlı iş teslimatı ile en büyük problemlerde bile kırma ve dökme gözetmeden en kısa sürede sizleri çözüme kavuşturuyoruz. Bu işlemler sırasında eviniz ve/veya iş yerinize herhangi bir zarar gelmesini ve kirlenmenin giderilmesini iş bitiminde teslimattan önce kontrol edip her şekilde oluşabilecek sorunları ortadan kaldırıp son derece steril bir şekilde kimyasalları arındırıp teslim ediyoruz. Tesisat tıkanıklık açma problemlerinin yenilenmesine zemin hazırlayabilecek çamur, pislik, yosun gibi faktörlerin oluşumları engelleyecek bakterilerin engellenmesi için sadece bizim tarafımızdan kullanılan kimyasallar ile işimizi destekliyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.