1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (16 oy, ortalama puan: 4,44 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
kirmadan-su-borusu-gideri-acma

Kırmadan Su Borusu Gideri Tıkanıklığı Açma

Robotla su gideri açan tesisatçıların asli görevi, binalarda ortak kullanılan atık su giderlerinin kanalizasyona iletilmesini sağlayan boru hatlarında oluşan tıkanıklığı kırmadan açmak. Tıkanma açıldıktan hemen sonra yanlarında bulunan boru kamerası ile görüntü alınır. Alınan kamera görüntüler ustamız tarafından analiz edilir, su gider borusunda tıkanıklık devam ediyor ise bu işlemlerin hepsi başından itibaren tekrarlanır. Boruda kalıcı bir hasar oluştuğunda gerekli görülen yerlerin tadilatı için müşteriye bilgi verilir. Sorunun bir daha yaşanmaması adına yapılan tüm bu işlemler tıkanıklık açma işiyle uğraşan bütün şirketlerin yapması gereken bir iştir. İşlemlerin en sonunda müşteriye doğal bir kanıt olarak giderden 1 kova su gönderilir. Artık işimiz tamamdır, bundan sonra yaşanacak tıkanmalar müşteriyi bağlayacaktır.

Gider açmak artık önemini yükselten ve bu sayede de insanların dikkat ettikleri bir durma gelen konudur. Aynı zamanda tıkanmış su giderinin açılması zahmetli gibi gözükse de çoğu zaman uzman kişilerin ellerinde değer kazanarak daha kısa sürede ve temiz bir şekilde yapılan bir iştir. Ayrıca meydana gelen bu sıkıntıyı en iyi şekilde aşmak için su giderlerine açarken zarar vermemekte oldukça önemlidir. Bazen zarar verici bir duruma düşülmüş ise borulara da hasar verilmesini sağlar.

Su Borusu Giderleri Nasıl Temizlenir?

Ülkemize Su borusu gideri tıkanıklığını açan makineler yurt dışından ithal edilmekte olduğundan temini maliyetlidir. Gider açmak için aslında uzman bir ekibin yanında sistemli şekilde çalışan araç gereçler gereklidir. Teknoloji sayesinde aslında son zamanlarda bu yönde atılımların olduğunu görmekteyiz. Ancak pis su giderlerinde meydana gelen tıkanmalar çoğu zaman pisliklerin büyük derecede olmasına neden olmaktadır. Bununla beraber eklenti kısımlarında çatlaklarında meydana gelmesi, temizlenmesi güç olan bir duruma neden olabilir. Böylesine büyük bir sıkıntıdan kurtulmak için su giderlerinin açılmasında faydalanan tekniklerin çok geniş çapta olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu işlem yapılırken teknoloji aletlerinin de katkısı gerçekten çok büyüktür. Özellikle kamera sistemi boru içine sokularak ne kadar sorun varsa hepsinin görülmesi sağlanır. Çatlakları ve tıkanmalara sebep olan yerlerin tespiti yapılır. Tıkanıklık açılırken bunun yanı sıra kamerada gönderilerek hizmet verilir. Son zamanlarda kendini gösteren kameralı açma yöntemi bu yönden atılmış sağlam adımlardandır. Aynı zamanda atık su giderlerinin iç kısımlarında açma yaparken zarar oluşma durumunda olduğundan işi yapan kişinin çok fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Gider açmak için olayın oluştuğu yer önceden tespit edilmesi ve bundan hemen sonra da ortaya yeni aletlerin girmesiyle büyük bir dertten kurtulmak mümkün hale gelmiş olacaktır. Ayrıca boru içleri nazik ve kırılan bir yapıya sahip olduğundan işi uzman kişilerin yeni gelişen aletlerle yapmaları gerçekten fayda veren bir cinsten olmuş olacaktır. Giderlerin iç kısımları da kırılgan bir yapıdadır ve eğer tıkanmalar daha iç kısımlarda oluşum sağlarsa bu çevrede olaya detaylı bir makine sistemini sokmanız fayda vermesinde büyük bir katkı sağlamış olacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.