1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (29 oy, ortalama puan: 4,28 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Kimyasal Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır

kimyasal-lavabo-acici-nasil-kullanilir

Sürekli tıkanan lavaboları açmak için kullandığınız lavabo açıcı bir kaç defa kullanıldıktan sonra işe yaramaz. Tıkanıklık açılmadığında tahliye borusunun içerisinde kalan lavabo açıcılar donmuş alçı gibi sertleşir. Birbirinden farklı lavabo açan sıvı ilaçları denediğinizde bu kimyasallar borunun içerisinde reaksiyona girer. Reaksiyon sonucu tıkalı boru içerisindeki pis su ısınarak gider borusuna zarar verir. Hele eski döşenen ince pvc borular büzüşerek kağıt gibi kırılır. Ardından bide bakmışsınız lavabo açılmış. Lavaboya döktüğünüz suyun yavaş yavaş çektiğini zannedersiniz. Aslında durum böyle değildir boru yırtıldığı için betonun içine çeken su bir kaç saat sonra alt kattaki dairenin tavanından çıkmaya başlar. Size bir tavsiye en iyi lavabo açıcı nalburlarda satılır fakat, çok güçlü sıvı lavabo açıcıları kullanırken tedbir almanız gerekir. Bu sıvılar insan sağlığına zarar veren türden olduğu için ciddi yaralanmalara sebep olabilir. Marketlerde satılan toz lavabo açıcıları kullanmadan önce kullanma talimatını mutlaka oyunuz.

Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Lavabodan suyun geri taşması sonucu ani bir tıkanma olayı ile karşılaştınız farz edelim. İlk yapmanız gereken şey lavabonun içindeki suyu boş bir kabın içerisine tahliye edin. Lavaboyu bir bezle iyice temizledikten sonra marketten satın aldığınız lavabo açıcıyı boşaltın. (Bazı lavabo açıcılar krom evyelerin kararmasına neden olabilir) Lavabo açan sıvılar kimyasal içerikli olduğu için mekanı mutlaka havalandırmayı ihmal etmeyin.Önemli bir not daha gider açıcıyı dökerken kimyasala dayanıklı eldiven kullanmanız sağlığınızı koruyacaktır. Hazırlamış olduğunuz sıcak suyu evyenin içine dökün. Belli bir süre bekleyin sonrasında musluğu açarak lavabonun açılıp açılmadığını kontrol edin.

Lavabo Açıcı Kimyasalların Zararları

 • Gider açmaya yarayan ve çok sık aralıklarla kullanıldığında lavabo borularının bağlantı noktalarında bulunan, su sızdırmasını önleyici contalara zarar verir.
 • Kostik gibi tehlikeli kimyasallar emniyet tedbirleri alınmadığında  cilt sağlığını olumsuz etkileyebilir.
 • Açılması zor tıkanık lavabo giderleri için uygulayacağınız lavabo açıcı ücreti maddi kayıplara yol açar.
 • İçeriğinde asit barındıran lavabo açıcı kimyasallar canlı yaşamını olumsuz etkilediği için doğal yaşama zarar vermektedir.

Lavabo Açıcı Firmalar

Günümüzde lavabo açıcı firmaların çoğalması ile kırmadan gider açan firmaların varlığı biraz daha bilinir oldu. Makine kullanılarak açılan lavabo boruları, kamera dediğimiz ekipmanlarla kontrol edilerek işlem sonlandırılır. Eskisi gibi bir boru tıkandığında kazma kürekle evinizi yerle bir etmeye son veren firmalara internet ortamından ulaşmak çok kolay. Sürekli tıkanıklık problemiyle uğraşan lavabo açıcı ustalar yetenekli ve tecrübelidirler. Bu açma yöntemi kullanılarak zaman ve para kaybı yaşamadan probleminiz kesin olarak çözülür.

6 Yorum

 • Servet kaya

  İyi günler. Mutfak lavabomuz tıkanmıştı hiç bir şekilde normal acicilarla açılmadı. Kimyasal acici kullanmak zorunda kaldık ve daha sonrasında bulasik makinesi kullanmaya başladığımda kimyasalın kokusu yılana bulasik lara sineye başladı ve hala devam ediyor normalde koku gelmiyor ama makinenin gider borusu ve makine çalıştığında ağır ilaç kokusu oluyor nasıl giderebilirim yardimci olursaniz çok sevinirim gerçekten zor durumdayim makineme de yeni 2 aylık daha .

 • mustafa

  Evin mutfak giderini açmak için denemediğim lavabo açıcı ilaç kalmadı. Bana önerebileceğiniz en keskin lavabo açan kimyasal nedir?

  • Cihazlı Tesisatçı

   Piyasa kullanılan bir sürü lavabo açıcı ürünler bulunuyor. Fakat firmamız lavabo açıcı kullanılmasını önermediği için herhangi bir marka ismi veremez.

 • yiğit hadi

  lavabo açıcı kimyasalları kullanmak tesisat borularına zarar verir mi? Ortalama 6 ayda bir lavaboyu açmak için kullanıyoruz

  • Cihazlı Tesisatçı

   Mehmet bey firmamız su kaçak tespit cihazlarının satışını yapmamaktadır. Sadece sektörde bu cihazların ikinci elini almak isteyen arkadaşları uyarı niteliğinde bilgilendirmek için bu yazı yazılmıştır. Su kaçağı tespit cihazı fiyatları ile ilgili herhangi bilgi verilememiştir.

  • Cihazlı Tesisatçı

   Kullandığınız lavabo açıcıların nasıl bir yapıda olduğunu bilmiyorum fakat asitli kimyasalların doğaya verdiği zarar ve boruların contalarına verdiği zarar uzun sürede ortaya çıkmadır. Sürekli kullanımlarda mutlaka zararı olacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.