1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (29 oy, ortalama puan: 4,31 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Solüsyonlu Radyatör Temizliği-Petek Bakım

solusyonlu-radyator-temizligi-petek-bakim

Solüsyonlu petek temizliği ile kışı rahat geçirin. Havalar soğuduğunda petekleriniz evinizi ısıtmıyorsa veya peteklerinizden yeterli verimi alamıyorsanız peteklerinizin genel bir bakıma ihtiyacı var demektir. Radyatörler kullanım süresi boyunca her zaman aynı ısıyı vermezler bunun nedeni peteklerinizin musluklarında veya radyatörün alt kısımlarında biriken kireç ve pas ile gelen kirliliktir. Bu maddeler kombinizin ve radyatörlerinizin ömrünü kısaltabilir. Evinizde veya işyerinizde kullandığınız ısıtma sisteminin bakımı sadece kombiden ibaret değildir. Kombi temizliğinin yanı sıra radyatör ve tesisatınızın da bakıma ihtiyacı vardır. Bu temizlik ve bakım işlemi 80 metre kare daire için ortalama 1 saat sürmektedir. Temizlik ne kadar iyi yapılırsa ısıtma sisteminizde bir o kadar verimli çalışır. Aylık yakıt tasarrufunuzu da göz önüne alırsanız aylık %10 veya %20 gibi bir gaz tasarrufu oluşturabilir. Kapalı devre sistemlerde yıllar boyu aynı suyun dönüp dolaşması sisteminizde tıkanmalara yol açıyor. Kapalı devre sistemlerde bu kirlilik kombinizin pompasında ses yapmasına ve ayrıca radyatörlerin üstü ısınıp altının ısınmamasına sebep olur.

Kalorifer kombi radyatör tesisat temizliğiniz İstanbul tesisat tarafından düzenli olarak yaptırabilirsiniz. Tesisat temizliğinizi diğer firmalar gibi su ile değil TSE markalı kimyasal radyatör temizlik ilacı ile temizlemekteyiz. Temizlik işlemini öncelikle kimyasal ile yaparak petekleriniz ve tesisatınız içerisindeki tortuları kireçleri söküyoruz. Daha sonra temiz su ile bu pislikleri dışarı atıyoruz. Bunu da nasıl yapıyoruz tabi ki ilkel yöntemlerle değil. Kimi firmalar bu temizliği kombiden su basarak kombinin kendi gücüyle yapıyorlar. Biz bunu Almanya dan radyatör temizlik için getirttiğimiz makine yardımı ile yapıyoruz.

Radyatör temizleme makinesi ile yapılan temizliğin farkı

Radyatör temizleme makinası suyu tazikli bir şekilde basarak radyatörlerin içerisinde tıkanmaya yol açan kumu taşı kireci dışarı çıkarır. Bu maddeler makinanın filtresine takılarak tekrar tesisata karışmaz. Makinanın diğer faydası ise evinizi hortum ve benzeri şeylerle kirletmeyi önlemektir. makina ile yapılan temizlikler daha sağlıklı daha temiz yapılmaktadır.

Solüsyonlu radyatör bakımını yapıyoruz. Peteklerin içinde biriken pislikleri, çamurlaşan maddeleri toz yumaklarını petek temizleme makinesi yardımıyla temizliyoruz. Peteklerin içi de biriken bu pislikler petek borularını tıkayarak ısının iletimini engeller. Petek temizliğinizi göz ardı etmeyin. Bize ulaşın kimyasal madde ve petek temizleme makinesiyle peteklerinizi temizleyelim.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.