1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (18 oy, ortalama puan: 4,33 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
kimyasal-ve-makine-ile-radyator-temizlik

Kimyasal ve Makine ile Radyatör Temizlik

Radyatörlerinizi yerinden sökmeden etrafı kirletmeden kimyasal sıvı yardımı ve profesyonel ekibimizle sağlıklı bir şekilde temizliyoruz. Ekibimiz bu konuda uzman olup her evin farklı ihtiyacına göre temizlik yapmaktadır. Örneğin yerden ısıtmaile petek olan bir kalorifer tesisatı aynı şekilde temizlenmez. Petekleriniz panel radyatör yada alüminyum radyatör olabilir buda yıkama şeklini değiştiren unsurlardandır. Bizim için sorun değil petekleriniz ve kombiniz ne marka olursa olsun temizliğimizi yapıyoruz. Alüminyum alurad petekleri sökerek tek tek temizliyoruz. Panel radyatörleri ise sökmeden tek bir noktadan bağlantı yapılarak hızlı ve zahmetsiz bir şekilde temizliyoruz.

Radyatör temizliği nasıl yapılıyor?

Kimyasal ve makine ile radyatör temizlik işlemi yapılıyor. Makine ile yapılmasının sebebi normal su ile temizlik yapılmaya kalkıldığında basılan su peteklerin içindeki çamurumsu kirlenmiş suyun üstünden akıp dışarı yine temiz su olarak çıkar. Bu temizliğin olmadığını gösterir çünkü basınç azdır ve az olan basınç çamuru çöktüğü yerden kaldırıp önüne katamıyor, dışarı çıkaramıyor demektir. Bunun yapılabilmesi için makine kullanılır normal şebeke suyunun 2 katı daha basınçlı olan makine pompası bu sayede sistem içindeki kiri dışarı atabilir. Kimyasal kullanımına gelince, kimyasalın görevi sistem içindeki katılaşmış sert kireci, pası çözmektir. Mesela panel petekler de zamanla paslanma olabilir ya da kireçten kanalları daralabilir bu sorunları ortadan kaldırmak pası kireci sökmek için flexdub tesisat temizleme kimyasalı bir numaradır. Özellikle eski döküm peteklerde bu kimyasal çok işimize yarar. Radyatör temizliğini ilk olarak peteklerin ve kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltarak başlıyoruz. Daha sonra makine ile durulama işlemi yapılıktan sonra kimyasal ve makine yardımıyla peteklerin içerisindeki kireç pas ve su taşı gibi tesisatın içini tıkayacak maddeleri dışarı atıyoruz. Makine üzerinde kendi filtresi bulunduğu için bu işlemi yaparken peteklerinize ve kombinize hiçbir zarar verilmiyor. Bu işlemin ardından peteklerinizi temiz su ile durulayıp peteklerin ayarını yapıyoruz. Ayrıca kalorifer tesisatı içerisindeki havayı dışarı atıp ısıtma sisteminizi size teslim ediyoruz.

Kombi ve kalorifer temizliğini işinin ehli bu konuda usta tesisatçılara yaptırın. Aksi takdirde kombinizden veya radyatörlerinizden olabilirsiniz. Kalorifer peteklerinizi yerinden sökmeden kimyasal sıvılarla ve makinelerle yıllık temizliğini yapıyoruz. Yaptığımız temizlik sonunda birde tesisatın içerisine koruyucu kimyasalları ekleyip kombinizi çalıştırıyoruz. Bu kimyasal radyatör ve kombinizi koruyucu bir kalkan gibi sararak sistemi su taşından ve kireçten korur. Yukarıda resimde gördüğünüz makine ile peteklerinizin içini pırıl pırıl yapana kadar yıkıyoruz. Bitmedi kombi filtrelerini de ücretsiz temizliyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.