1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (27 oy, ortalama puan: 4,33 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Kalorifer Tesisatı Temizliği Bakımı ve Yıkaması

kalorifer-tesisat-bakimi

Evinizde ısıtamadığınız bazı odaların kaloriferlerini yıkama yaptırmak size çözüme bir adım daha yaklaştırır. Kalorifer boruları radyatörlere çok uzak mesafede yapıldığında sıcak su ısı kaybına uğrar. Kombiden çıkan sıcak su boruların mesafesi boyunca hız ve ısı kaybeder. Borular döşenirken mümkün olduğu kadar az sayıda kapalı dirsek kullanmak gereklidir. İlerleyen kalorifer suyu her kapalı veya açık dirseğe çarptığında sirkülasyon yavaşlar. Sirkülasyon yapan su en hızlı yoldan tekrar kombiye girip ısınması gerekir. Tesisatçıların kalorifer yıkamasındaki amacı tesisat içerisinde suyun akışını engelleyecek herhangi bir kirlilik varsa temizlemektir. Kalorifer tesisatlarında pislik tutucu varsa içindeki filtreyi temizlemekle başlayın işe. Hala kaloriferleriniz iyi yanmıyorsa piyasada satılan kombi koruyucu sıvılar var bunlardan satın alıp banyodaki havlupanın içinden tesisata gönderin. Bu ilaç içerde tıkanan yer kalmışsa söker açar. Tabi kullandığınız kimyasalın mutlaka içeriğini okuyup satın alın. Türkiye’de kalorifer temizleme kimyasalları hala merdiven altı üretilmektedir. Kimyasalların hiçbir TSE belgesi, barkodu ve içeriği etiketinde yazmıyor. Hal böyle olunca denemeden hangi kimyasalın nasıl bir özellikte olduğunu anlayamıyorsunuz. Firmamızın yaptığı kullandığı kimyasalı ofisimizde bulunan kombiye yazın atarız. Yaklaşık bir ay içerisinde 4-5 defa kombiyi çalıştırıp sonra kombiyi söküp bakır parçalarına zarar verip vermediğine bakarız. En iyi yöntem bizce bu sizin evinize bir zarar vermeden verecekse önce bizim kombiye versin.

Bütün kalorifer sorunlarız çözmek için uzman kadromuz TSE markalı kimyasal ürünlerle siz değerli İstanbul halkına hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Radyatörlerin belli bir kullanım ömrü vardır bu kullanım ömrünü uzatmak için düzenli olarak peteklerinize bakım yaptırmanız gereklidir. Nasıl ki bindiğiniz aracı belli kilometrelerde servis bakımına sokuyorsanız kullandığınız radyatörleri de düzenli olarak bakımını yaptırmalısınız. Yaptırmazsanız radyatörler içerisindeki kirlilik zamanla kombinin pompasına yada üç yollu vananın tıkanmasına sebep olabilir. Bu tür problemler ilk başlarda peteklerinizin altının ısınmaması gibi durumlarla ortaya çıkar.

Nötralize kireç önleyici ilaç kapalı devre sistemlerde kombilerde kalorifer tesisatlarında ve buna benzer birçok sistemde kullanılır. Sistem su kapasitesinin %10 oranında kimyasal katılarak sistemin içinde koruyucu bir film tabakası oluşturur uzun süre kireç tutmasını önler ve sistemi kireçten korur. Artan yakıt giderlerinizi % 10 a varan oranlarda azaltmak, tüm tesisat elemanlarının ömrünü uzatmak, konforlu ısınmanız için tesisatınızı kimyasal radyatör temizleme sıvısı ile bu işe özel MAKİNALARIMIZ yardımıyla temizliyoruz ve paslanma, kireçlenme gibi korozyon sorunlarını ortadan kaldırıyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.