1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (28 oy, ortalama puan: 4,29 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Kalorifer Temizlik Radyatör Petek Temizliği

kalorifer-temizlik-islemi

Kalorifer tesisatınızı radyatörlerinizi temizleyerek kışın enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan makineler son yıllarda en çok tutulan petek temizlik aracı haline geldi. İnsanlar yıllık ödedikleri doğalgaz faturasının ısıtma sistemi temizliği yaparak daha da azalacağının farkında. Tesisat temizliği 2 yılda bir yapılması gereken bakımlar arasındadır. Kombi ile birlikte aynı dönemde bakımları yapılmalıdır. Fakat önce tesisat yıkanmalıdır çünkü önce kombi temizlenirse tesisattaki pis su tekrar sisteme dolar. Gerekli bakımlar yapıldığı halde ısı verimi düşükse değişik yollar denenmelidir. Peteklerinizi değiştirmek çözüm olmayacaktır. Önce sorunun kaynağını bilmek gerekir ki ne yapılacağı da ortaya çıksın. Kalorifer tesisat temizliği sayesinde hem eski radyatörlerinizi kurtarın hem de tesisatınızda tıkalı bölgeleri temizletin. İçi tıkalı radyatörleriniz ısıyı dışarıya daha az iletir. Kombi sıcaklık ayarını 70 dereceye ayarladığınızda peteklerinize ulaşan sıcaklık maksimum 50 dereceye geçmez. Böyle durumlarda peteklerinizin temizlik zamanı gelmiştir. Tipik arıza şekilleri vardır. Örneğin peteğin altı ısıtmıyorsa farklı sebepler üstü ısıtmıyorsa farklı sebeplerdendir. Petek üstü ısınmıyor ise hava oluşmuş olabilir. Havaları kontrol edildikten sonra yine aynı arıza oluyorsa bir uzman tarafından kontrol edilmesi gerekiyordur. Eğer peteğin altı ısınmıyor sa bunun kesinlikle hava ile alakası yoktur. Çünkü hava hep peteğin üstünde kalır. Altı ısınmadığından ya kirlenmiştir dibine çöken çamurlardan dolayı su oralara erişmediğinden, bazen de devir daim gücü düşük olduğundan ısınma problemi oluşabiliyor. Böyle bir durumda kombi pompasından şüphelenebilirsiniz.

Diğer firmalardan farkımız

Bu işi profesyonel yapmamız
Makine ile sökmeden radyatör temizliği yapmamız
Size gönderilen ekibin su tesisat ustaları olduğu için sorunlara kısa sürede çözüm üretmesi

Radyatör temizliğinin faydaları

Yakıt giderlerini %15 azaltmak ve tesisatın ömrünü uzatmak
Peteklerinizin içindeki kireç pas su taşı ve benzeri yabancı maddeleri kombiden uzak tutar
Filtreleriniz kireç tutmaz sisteminiz sağlıklı çalışır

Kombi kalorifer ve radyatörlerinizin için temizleme kimyasalı ile temizleyip özel temizleme makineleri ile duruladıktan sonra koruma kimyasalını sisteminize ekleyip kireç pas ve diğer korozyonlardan sisteminizi korumuş oluyoruz. Radyatör içerisinde tıkanmalara yol açan pislikler ısınmanızı kötü yönde etkileyebilir. Peteklerinizi yerinden sökmeden evinizi kirletmeden temizliyoruz. Boruların içinde biriken çamurlaşmış pislikler borularda tıkanıklığa sebep olarak ısınmanızı engeller. Bu sorunları yaşamak istemiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

1 Yorum

  • Oktay Acibal

    Yeni doğalgaza geçtik.Ancak petekler hepsi ayni sıcaklıkta olmuyor.Kısa petekler gayet güzel ısınıyor.Uzun ve uzaktaki peteklerin alt kısımları da üst kısmı kadar ısınmıyor.Alt üst arasında ne kadar isi farkı olur. Bazen kombinin ekranında ısıtma pompası aşırı çalışma gibi bir uyari oluyor.Isınan bütün petekleri kapatıp alt kısmı ısınmayan bi uzak ve uzun petekleri açık bırakıp kombiyi çalıştırdım yine de altları üst kısmı kadar ısınmadı.Kombi ısısını 60 dereceye ayarladım. Bu iki petek 60 a ulaştığında kombi durması gerekmezdiydi. Durmadı ısıyı 60 a ulaştırma dimi

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.