1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (18 oy, ortalama puan: 4,22 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
istanbul-petek-temizligi-ve-bakim

İstanbul Kalorifer-Radyatör Temizliği ve Bakım İşleri

Isıtma tesisatınız da yaşanan problemleri ele alarak sizlere bir takım bilgiler vermek istiyoruz. Konu başlıkları içerisinde sizleri kombi ve kalorifer tesisatında çıkan arızalar konusunda aydınlatmaya çalışacağız. Takıldığınız konularda firmamızı arayıp telefondan teknik destek alabilirsiniz.

Kombi çalışıyor, petekler neden ısınmıyor?

Eskiden yanan petekleriniz birdenbire yanmamaya başlar veya bazı petekler ısınmaz. Bu sorunla karşılaştığınız ilk kontrol etmeniz gereken tesisatın filtresidir. Kaloriferlerin suyunu boşattıktan sonra filtreyi sökün diş fırçası ile temizleyin. Yada filtreyi hiç takmayın korkmayın bir sıkıntı olmaz. Kombi filtre olmadan da çalışır. Bir başka sebep kombinin üç yollu vanası, eşanjör delikleri tıkanmış olabilir. Bu sorunları tesisatınızı temizleterek aşabilirsiniz. Hepsini yaptınız hala çalışmıyorsa kombinin pompası eskisi kadar suyu iyi bir şekilde çeviremiyordur. Pompanın görevi içerisindeki su çarkları sayesinde eşanjörde ısınan suyu radyatörlere gönderip geri çekmektir. Dubleks bir dairede otuyorsanız ilave olarak ek bir pompa tesisata bağlanması daha uygundur. Hamam gibi ısıtır evi normalde tesisat boruları çok fazla dolaştığı için ve gereken kapasitede boru çapları büyük çekilmedi için bu problemi yaşıyor olabilirsiniz. Önce alt katın musluklarını kapatın suyun üst kata daha güçlü bir şekilde iletilmesini sağlayın. Su üst kata ulaşıyorsa yukarıda yazdığım problemlerden biri mutlaka oluşmuştur. Eğer üst katta bulunan petekler ısınmaya başladıysa tesisatın temizliği yapılıp içine bir adet koruyucu atılıp çalıştırılabilir.

Petekler Isınıyor ama Kombiden sıcak Su gelmiyor?

Üç yollu vana arızalanmış olabilir.  Akış anahtarı NTC sensörü işlevini yapmayabilir.  Diyafram içerisinde bir conta delinmiş olabilir, sıcak su emniyet termostatı atmış olabilir. Bunların dışında kombinin altında yer alan soğuk suyun giriş yaptığı filtre tıkanmış olabilir. Şebeke suyundan gelen kaba partiküller soğuk suyun kombiye tazikli biçimde akışını azaltır.

Kombinin kaloriferini kapatıyorum hala petekler ısınıyor

Bu tarz arızalar meydana geldiğinde bir kombi servisi çağırmadan yaz kış konum ayarlarını kontrol edin. Yada oda termostatının sıcaklık derecesini kontrol ediniz. Eğer durduk yere kombiniz sıcak su vermek için ateşleme yapıyorsa sıcak su tesisatınızda kaçak meydana gelmiştir.

Duş alırken Su bir ısınıyor bir soğuyor

Tamamen kombiden kaynaklı olan bu arızalar genelde tek eşanjörlü kombilerde görülebilir. Yada kombinin içinde bir parçanın arızalı olmasından dolayı kaynaklanır.

Kombinin Kartı Arızalandı – Kombinin kartı yandı

Servislerin neredeyse bir kombi parası istediği kombi kartlarına vatandaşı tamir konusunda bilgilendirmek istiyorum. Kombi kartını servisler alıp 50 TL gibi bir rakama yapan yerler var. Kombinin kartını sökün kendiniz gidip yaptırın. Google arama çubuğuna kombi kart tamiri yazıp aratın.

Peteklerin Alt Tarafları Soğuk

Kombinizi yüksek ayara getirdiğiniz halde peteklerin alt tarafları buz gibidir. Bazı petekler yarıya kadar ısınıyordur. Bazı peteklerin sol tarafı ısınmıyordur. Radyatörlerin havasını almayı deneyin. Diğer bir yöntem tesisatınızı temizlettirin.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.