1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (17 oy, ortalama puan: 4,35 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
20140830_172727

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir

Bu işe yıllarını vermiş ustalarla eline makine alıp gezenlere o kadar kızıyorum ki? Hiçbir vergi kayıdı bulunmayan ek gelir olsun diye insanları kandıran kendini de USTA diye tanıtanlara öyle kızıyorum ki. Sene 2006 yılında kaloriferleri hortumla yıkarken aklımdan bu işi makineyle nasıl yaparım diye geçiriyordum. Sonunda kendi imkanlarımla bir radyatör temizleyen makine yaptım. Sene 2011 yılında Bursa’da bu işlerden anlayan biriyle ortak petek temizlik makineleri ürettik. 2013 yılında HER YIL makine ile birlikte 2 model daha yapmayı başardık. Yurt dışından pahalı makineler alacaklarına Türk malı uygun fiyatlara insanlar makine alsın istedim. İyimi yaptım kötümü bilmiyorum ama sonunda gördüm ki makinenin ucuz olmasından ötürü eline bir makine alan ben petek temizliyorum diye piyasaya çıkmış. Makine satış yıllarımda ben tesisatı bilmeyen adamlara petek temizleme makinesi satmıyordum. Vatandaşın gidip kombisini bozmasın diye dükkandan çok adamı kovdum. Ama engel olamadım adam bir kere kafaya koymuş yapacak girmiş başka yerlerden almış. Mesleği su tesisatçı olmayan arkadaşlara sesleniyorum kalorifer peteklerini içindeki kirli suyu boşaltmaktan başka ne yapıyorsunuz. Kirli suyu gören müşteri aaa bak peteklerden ne biçim kirli su aktı. Halbuki akan siyah su zaten peteğin içerisinde olması gereken ziftli peteklerin çürümemesine yardımcı olan su. Milleti kandırarak iş yapan kim olursa olsun petek yanmıyorsa çözüm üretemiyorlarsa benim elemanımda olsa parasını vermeyin. Petekler yanacak diye daireye girdin işin bitti mi bitmedi. Yatak odasının peteği yanmıyor ne yapacağız çözüm ne usta? 🙂 Yada kendini usta zanneden şahıs. Vatandaşı uyarıyorum kullanılan kimyasalı kontrol edin kapağı açılmışsa kesin içinde su vardır. Sizi ilaç var diye kandırmasınlar.

Radyatör temizlik işini yılların verdiği tecrübeyle yapmakta olan firmamız piyasada varolan temizlik işlemiyle bizim yaptığımız temizlik arasındaki farkı görmeniz için sizi bilgilendiriyoruz.

Her temizlik radyatör temizliği değildir

Evinize radyatör temizliği adında gelip radyatörlerinizin içinin suyunu boşaltıp giden tesisatçılara karşı sizi uyarıyoruz. Yıkama ve temizlik ikisi ayrı şeylerdir. Yıkama işlemi radyatörlerinizin tek tek sökülüp veya içerisine basınçlı su ile yıkanmasıdır. Bizim yaptığımız işlem aşağıda sıralanmıştır.

Öncelikle bu işlem de kullandığımız şeyler makine ve kimyasallardır.
Makine tesisata bağlandıktan sonra ilk olarak radyatör ve tesisatınızın içi temiz su ile birlikte yıkanır.
Yıkama işleminin sonunda tesisat ve radyatörleriniz ve hatta kombinizin içerisi kimyasal ile karıştırılmış su ile temizlenir.
Temizlik işleminde yapılan çalışmaları radyatörlerinizi temizlerken görebilirsiniz. Tesisatın içerisinde bulunan kum kireç ve pas izlerinden eser kalmayacaktır. Bu işlemlerin ardından temiz su ile yıkama yapılıp radyatörlerinizin havası ve ayarı yapılarak sizlere teslim edilir.

Peteklerin ve petek borularının içinde biriken çamurlaşmış pislikler, pas, kireç, toz parçaları inatla borulara yapışarak peteklerin ısınmasını engeller. Kombiniz yüksek ayarda bile olsa istediğiniz ısıya ulaşamazsınız. Petek bakım ve temizliğini gözardı etmeyin. Peteklerinizi kimyasal madde kullanarak ve petek temizleme makinesi yardımıyla temizliyoruz. Evinizi kirletmeden ve hiçbir zarar vermeden kaloriferleri temizleyip kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.