İSTANBUL TESİSAT | En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi ?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi ?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi ?

Piyasada satılan modeller gün geçtikçe çoğalmakta. En iyi radyatör – petek olarak biz Alüminyum döküm radyatörleri tavsiye ediyoruz. Bu radyatörler ısıyı daha verimli bir şekilde iletir. Ekonomik açıdan biraz daha uygun bir şey arıyorsanız demir döküm plus modelinin 2300kcal/h olanını tavsiye edebiliriz. Ayrıca ferroli ve ECA marka radyatör de kullanabilirsiniz. Kalorifer petek modeli seçilirken dikkat edilmesi gereken kaloridir. Fiyat alırken kalori hesabı yaparak satın alın. Çok eski radyatörleri atmak yerine tesisat temizliği yapılarak tekrar eski performansına kavuşabilir. Kombi tesisatı çok kirli borularda en iyi marka radyatörü de taksanız çok ısı performansı çok fark etmez.

Radyatörlerin hepsi görünüşte aynı gibi görünür fakat ilerleyen yıllarda peteklerin alt tarafları ısınmamaya başlar. Tıkanmalar meydana gelir. Gözle görünmeyen kalori değerlerini de hesaba katın. Karar tabi ki sizin ister ucuzunu ister pahalısını alabilirsiniz. Ama pahalı görünüp işe yaramayan ve ilerleyen yıllarda sorun çıkaran bir sürü petek marka ve modeli bulunmaktadır. Bağımsız dairelerde kaba taslak hesaplanan petek ölçüleri oda metrajı gözetmeksizin basit usullerle sonlandırılır. Bazı petekler içeriden yüksek oranda pas yaptığı için sirkülasyon yapan sıcak suda çayın pasosuna benzer atıklar oluşturur. Kirliliği yok etmek için tesisata makine bağlayarak petek temizliği yapmaktayız.

Peteklerde bir süre sonra ısı kaybı olduğunu seziyorsanız bakımını ve temizliğini ihmal etmeyin boruların, peteklerin içinde biriken toz yumakları, çamurlaşmış maddeleri, bakterileri kimyasal solüsyon kullanarak ve petek temizleme makinesiyle temizliyoruz.

Panel radyatörlerin ömrü alüminyum döküm radyatörlere göre daha kısadır. Panel kalorifer peteklerinin ham maddesi sacdır. Bu peteklerin ömrü ortalama 10 yıl ile 15 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Peteklerinizden yeterli ısıyı alamadığınızı düşündüğünüzde hemen yeni petek almaya karar vermeyin. Çok kirli radyatörlerin içerisinde su yeterli derecede dönüş yapamadığı için eskisi gibi ısıtma sağlamaz. Bu problemden kurtulmak çok basit tesisat temizliği yapılarak radyatörleriniz eski verimliliğine tekrar kavuşur.

Yorumlar (8)

 • orhan ırmak

  7 ad. 60×120 cm ebatında 2 ad de banyo için petek lazım fiyatı nedir,şimdiden teşekkürler

 • RUMEYSA KOCA

  ALIMINYUM DOKUM Petek nota rad marka HANGI modeli ONERIRSINIZ bir kac modeli var TESEKKURLER

 • huseyin Erol

  1.45/120/128/130/195/130/115/130/155/210/150/163/150/150/120/130 cm net 2 su borusu arası her birinden 10cm düşersek hepsi kaçtl olur ankara

 • ozcan

  petek alma olayı günümüzün ticari çıkarlarına göre değişiyor,tüketici olarak en yararlısını seçmek istiyorsunuz,eski petekleri her zaman arar olduk.nedenlerine gelince yeni radyatörler tamamen sektörün para tuzağıdır çok fazla çeşitlilik olunca tüketicinin aklını karıştırılıyor.tercih olarak her zaman döküm petekler yararlıdır.uzun ömürlüdür 20 yıl ve üzeri çok rahat kullanabilirsiniz.günümüz kalorifer ve su tesisat ustaları döküm peteklerin montaj işi uzun ve zahmetli olduğu için yapmak istemiyor ve tüketiciyi yanlış bilgilendiriyorlar,panel radyatörler rutubetli nemli ortamlarda dış yüzleri çabuk paslanıyor örneğin banyolarınız daki radyatörleri gözlemlerseniz ne demek istedigimi zaman içerisinde daha iyi anlamış ve görmüş olursunuz .O yüzden kendi fikrim ve önerim DÖKÜM PETEK DEN vazgeçilmemesidir.

 • deniz

  slm mrhb ben bınama petek alcamda sanıcamı kaldemı hangısnı onerıyorsunuz

 • kemal

  slm,
  ısı pompası ile en iyi kalori degerini almak icin aluminyum radyator mu panel radyator mu tercih etmeliyim?
  piyasada 60/40 ısıl değerlere göre üretilen en yuksek kcal veren aluminyum radyator hangisi?
  tesekkurler

 • Halil İbrahim

  Valla bu soruya cevap vermek güç fiyatına ve kalori değerlerine bakarak petek almanız daha doğru olacaktır.

 • YAKUP YALÇIN

  en iyi doğal gaz radyötör peteği nerede alabilirim.

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir