1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (34 oy, ortalama puan: 4,26 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
en-iyi-radyator---petek-modeli-hangisi

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi ?

Piyasada satılan modeller gün geçtikçe çoğalmakta. En iyi radyatör – petek olarak biz Alüminyum döküm radyatörleri tavsiye ediyoruz. Bu radyatörler ısıyı daha verimli bir şekilde iletir. Ekonomik açıdan biraz daha uygun bir şey arıyorsanız demir döküm plus modelinin 2300kcal/h olanını tavsiye edebiliriz. Ayrıca ferroli ve ECA marka radyatör de kullanabilirsiniz. Kalorifer petek modeli seçilirken dikkat edilmesi gereken kaloridir. Fiyat alırken kalori hesabı yaparak satın alın. Çok eski radyatörleri atmak yerine tesisat temizliği yapılarak tekrar eski performansına kavuşabilir. Kombi tesisatı çok kirli borularda en iyi marka radyatörü de taksanız çok ısı performansı çok fark etmez.

Radyatörlerin hepsi görünüşte aynı gibi görünür fakat ilerleyen yıllarda peteklerin alt tarafları ısınmamaya başlar. Tıkanmalar meydana gelir. Gözle görünmeyen kalori değerlerini de hesaba katın. Karar tabi ki sizin ister ucuzunu ister pahalısını alabilirsiniz. Ama pahalı görünüp işe yaramayan ve ilerleyen yıllarda sorun çıkaran bir sürü petek marka ve modeli bulunmaktadır. Bağımsız dairelerde kaba taslak hesaplanan petek ölçüleri oda metrajı gözetmeksizin basit usullerle sonlandırılır. Bazı petekler içeriden yüksek oranda pas yaptığı için sirkülasyon yapan sıcak suda çayın pasosuna benzer atıklar oluşturur. Kirliliği yok etmek için tesisata makine bağlayarak petek temizliği yapmaktayız.

Peteklerde bir süre sonra ısı kaybı olduğunu seziyorsanız bakımını ve temizliğini ihmal etmeyin boruların, peteklerin içinde biriken toz yumakları, çamurlaşmış maddeleri, bakterileri kimyasal solüsyon kullanarak ve petek temizleme makinesiyle temizliyoruz.

Panel radyatörlerin ömrü alüminyum döküm radyatörlere göre daha kısadır. Panel kalorifer peteklerinin ham maddesi sacdır. Bu peteklerin ömrü ortalama 10 yıl ile 15 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Peteklerinizden yeterli ısıyı alamadığınızı düşündüğünüzde hemen yeni petek almaya karar vermeyin. Çok kirli radyatörlerin içerisinde su yeterli derecede dönüş yapamadığı için eskisi gibi ısıtma sağlamaz. Bu problemden kurtulmak çok basit tesisat temizliği yapılarak radyatörleriniz eski verimliliğine tekrar kavuşur.

1 Yorum

  • M Karaköse

    Özeren alüminyum radyatörü tavsiye ediyomusunuz

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.