İSTANBUL TESİSAT | En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi ?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi ?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi ?

Piyasada satılan modeller gün geçtikçe çoğalmakta. En iyi radyatör – petek olarak biz Alüminyum döküm radyatörleri tavsiye ediyoruz. Bu radyatörler ısıyı daha verimli bir şekilde iletir. Ekonomik açıdan biraz daha uygun birşey arıyorsanız demirdöküm plus modelinin 2300kcal/h olanını tavsiye edebiliriz. Ayrıca ferroli ve ECA marka radyatör de kullanabilirsiniz. Kalorifer petek modeli seçilirken dikkat edilmesi gereken kaloridir. Fiyat alırken kalori hesabı yaparak satın alın.

Radyatörlerin hepsi görünüşte aynı gibi görünür fakat ilerleyen yıllarda peteklerin alt tarafları ısınmamaya başlar. Tıkanmalar meydana gelir. Gözle görünmeyen kalori değerlerini de hesaba katın. Karar tabi ki sizin ister ucuzunu ister pahalısını alabilirsiniz. Ama pahalı görünüp işe yaramayan ve ilerleyen yıllarda sorun çıkaran bir sürü petek marka ve modeli bulunmaktadır. Bağımsız dairelerde kaba taslak hesaplanan petek ölçüleri oda metrajı gözetmeksizin basit usullerle sonlandırılır. Bazı petekler içeriden yüksek oranda pas yaptığı için sirkülasyon yapan sıcak suda çayın pasosuna benzer atıklar oluşturur. Kirliliği yok etmek için tesisata makine bağlayarak petek temizliği yapmaktayız.

Peteklerde bir süre sonra ısı kaybı olduğunu seziyorsanız bakımını ve temizliğini ihmal etmeyin boruların, peteklerin içinde biriken toz yumakları, çamurlaşmış maddeleri, bakterileri kimyasal solüsyon kullanarak ve petek temizleme makinesiyle temizliyoruz.

Panel radyatörlerin ömrü alüminyum döküm radyatörlere göre daha kısadır. Panel kalorifer peteklerinin ham maddesi sacdır. Bu peteklerin ömrü ortalama 10 yıl ile 15 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Peteklerinizden yeterli ısıyı alamadığınızı düşündüğünüzde hemen yeni petek almaya karar vermeyin. Çok kirli radyatörlerin içerisinde su yeterli derecede dönüş yapamadığı için eskisi gibi ısıtma sağlamaz. Bu problemden kurtulmak çok basit tesisat temizliği yapılarak radyatörleriniz eski verimliliğine tekrar kavuşur.

Yorumlar (3)

 • kemal

  slm,
  ısı pompası ile en iyi kalori degerini almak icin aluminyum radyator mu panel radyator mu tercih etmeliyim?
  piyasada 60/40 ısıl değerlere göre üretilen en yuksek kcal veren aluminyum radyator hangisi?
  tesekkurler

 • Halil İbrahim

  Valla bu soruya cevap vermek güç fiyatına ve kalori değerlerine bakarak petek almanız daha doğru olacaktır.

 • YAKUP YALÇIN

  en iyi doğal gaz radyötör peteği nerede alabilirim.

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir