1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (28 oy, ortalama puan: 4,36 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Alurad Radyatör Servisi & Alurad Petek Bakım

alurad-petek-temizligi-makina-ile-temizliyoruz

Alurad peteklerin kanal kısımları dar olduğu için içeride oluşan taşlar sökmeden temizlenemez. Bunun yerine petekleri yerinden söküp makineye bağlayarak temizliğini gerçekleştiriyoruz. Firma alüminyum radyatörlerin genel bakımı üzerine çalışmaktadır. Alurad petek servisini ayağınıza kadar gönderiyoruz. Evinizde petekleri başka yere götürmeden bir gün içerisinde temizleyip teslim ediyoruz. Ortalama üç yıl kullanım sonunda alurad markalı radyatörler tıkanmaya başlar, eskiye göre verdiği ısı miktarında azalma gözlenir. Kışın kullanım alanı büyük olan odalarınızda ortamın yeterli derecede ısınmadığını fark edersiniz. Hemen elinizi peteğin üstünde gezdirerek bazı kısımların ısınmadığını anlarsınız. Sonrasında kombiyi kontrol edip kaç derecede yandığına bakarsınız. Aslında kombinizde yanıyor, peteklerinize de yeterli seviyede su geliyordur. Bu kontrolleri yaptıktan sonra kombi servisini arayacaksınız. Kombici gelip bütün her şeyin normal olduğunu söyleyecek: Peki neden peteklerim ısınmıyor diye bir soru yönelttiğinizde alacağınız cevap peteklerinizi ve tesisatınızı temizlettirin olacaktır. Ama başından beri bu yazımızı okumuş olsaydınız radyatörlerin neden ısınmadığını öğrenmiş olacaktınız. Alurad peteklerin markasıdır. Sizin peteklerinizin ham maddesi alüminyumdan yapılmaktadır. Görünüşü oldukça güzel, kibar ve oldukça pahalıdır. Bu peteklerin içerisindeki ısı kanalları dar olduğu için tıkanma meydana gelmektedir. Peteğin kendisi ufak taşlar üreterek radyatörün su geçiş kanallarında kendisine yuva yapar. Bu taşları çıkarmanın yolu tesisatınızı temizletmektir. Fakat öyle makineyi bir noktadan bağlayarak alüminyum peteklerin içi temizlenmez. Peki nasıl yapılır? Radyatörler vanaları kapatılarak kalorifer suyu boşaltılır. Petekler sökülerek makinenin hortumlarına bağlanır bu şekilde temizlenir. İstenirse tesisat boruları tek noktadan bağlanarak ilaçla temizlenir. Petekler tesisata bağlıyken sakın kimyasal kullandırmayın. Aksi takdirde peteklerin çürüyen yerlerinde delikler açığa çıkar.

Alurad radyatör temizliği yapılan dairelerde ortalama %20 ısı artışı görülmüştür. Firmamız yapılan temizliklerde alüminyum peteklerin içerisinde aşırı derecede taşlaşma olduğunu görmüştür. Bu aşırı kirlilik peteğin çabuk tıkanmasına yol açmaktadır. Tıkanan petek içerisinde sıcak suyu rahat bir şekilde sirkülasyon yapamayacağı için ısıyı verimli bir şekilde iletemez. Alurad radyatör temizliği işte bunun için çok gereklidir. Minimum 3 yılda bir yapılması gerekir. Peteklerinizde ki ısınma farkını hissedeceksiniz.

Petek Temizliği ne işe yarar ?

Petek temizliği içerideki kireci pası ve içeride oluşan tortuları dışarı çıkarır. Suyun rahat bir şekilde dönüş yapmasını sağlar. Isı verimliliği artar. Bu işlem aylık % 20 gaz tasarrufu sağlar. Isınmayan petek kombinizi daha çok çalıştırır. Kombi hiç uyku seviyesine geçmez devamlı çalışır. Dolayısı ile daha fazla gaz yakmanıza sebep olur.

Makine ile temizliğin farkı ne ?

Makine ile yapılan alurad radyatör temizliği radyatörün içerisine basınçlı su vereceği için normal hortumla yapılan işlemden daha fazla pislik dışarıya atılır. Ayrıca eklenen temizleme kimyasalı önce peteğin içerisinde oluşan tortuyu söker daha sonra makine ile tazikli su basılarak temizlik gerçekleşir.

3 Yorum

 • Metin belgin

  Bu tür sitelere yorum yazmayı sevmem ama İstanbul Tesisat`ın gönderdiği Barış Ustayı titiz çalışmasından dolayı kutlamak istedim. İşini iyi yapanlar azaldı maalesef…

 • Hülya Özdemir

  dürüst, vaktinde çalışma, düzgün elemanlar,çok olumlu

 • Osman Ertuğ

  Geçen sene kiracı olarak oturduğum evde İstanbul tesisata alurad marka petekleri temizlettim ne yaptıysam ısınmayan peteklere el değmiyor.Gelen arkadaşlarda işini bilen saygılı ve sorunu çözme odaklı oldukları için firmaya verdiği hizmet kalitesi için teşekkür ederim.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.