1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (29 oy, ortalama puan: 4,45 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Alüminyum Alurad Panel Döküm Radyatör Temizliği

aluminyum-alurad-panel-dokum-radyator-temizligi

Alüminyum radyatörler farklı bir temizlik ister. Bu yüzden İstanbul tesisat olarak karşılaştığımız problemler sonucu oluşan tecrübelerimiz ile müşterilerimize alurad alüminyum radyatörlerini sökerek temizletmelerini öneriyoruz. Bunun sebebi radyatörlerin içerisinde suyun dönüşünü engelleyecek kadar pislik ve kireç oluşmasıdır. Temizlik işlemini yine makine ile yapıp radyatörlerin içini pırıl pırıl yapıyoruz.

Döküm radyatör temizliği
Döküm radyatörlerinizde ısınma problemi yaşıyorsanız radyatörlerinizi değiştirmeden önce temizlik yaptırmanız daha yararlı olacaktır. Bu konuda atılmaya mahkum birçok döküm radyatörü kurtardık. Radyatörlerinizi size kimyasal ile ve bunun için özel yapılmış makine ile temizliyoruz. Unutmayın döküm radyatör piyasada en uzun ömürlü ve ısıyı en çok ileten radyatörlerdir.

Alurad radyatörlerin temizliğini klasik yöntemlerle değil İstanbul tesisata özgü yöntemlerle temizliyoruz. Petekleri radyatör vanalarından sökerek basınçlı makineye bağlıyoruz. İçerisinden basınçlı su geçerken peteğin kanallarına yapışan tortuları dışarı atarız. Bütün peteklerin temizliği bittikten sonra tesisat borularının içini temizleriz. Mobil sistem yani her radyatöre ayı boru giden sistemlerin temizliğini muslukların arasına suyun dönüş yapabilmesi için hortum bağlarız. Tesisatın içini kimyasal dökerek temizledikten sonra petekleri yerine asarız. Tesisatın içerisine gerekli ölçüde koruyucu dökerek kombiyi çalıştırıp peteklerin havasını alarak işimizi bitiririz. Bu arada kullandığımız kimyasalların markasını fiyatına göre değil kendi bünyemizde belirli kontrolleri yaparak seçiyoruz. Koruma kimyasalı tesisatın içerisinde kaldığı için herhangi bir demire, metale,bakıra zarar vermemesi gerekir. Kullanılan koruma ilacı bu yüzden kaliteli olmalıdır. Alurad petek içersinde alüminyumun kendiliğinden ürettiği taş parçalarının boyutu misket büyüklüğüne ulaşır. Kalorifer suyunun akışını tamamen durduran taşlar petek sökülmeden kesinlikle dışarıya atılamaz. Bu büyüklükteki taş parçalarını herhangi bir kimyasalla temizlemek mümkün değildir. Aşırı asitli bir kimyasal kullanacak olursak peteklere zarar verebilir.

Alüminyum alurad peteklerinizi normal petek temizliğinden farklı olarak vanalarından sökerek temizliyoruz. Petek temizleme makinesi yardımıyla peteklerinizi temizleyip kullanıma hazır hale getiriyoruz. Alurad radyatör temizliği döküm peteklerin temizliğinden daha zordur. Sebebi petek dilimleri arasında ki kanalların tıkalı durumda olmasıdır. Bir bölgeden makineyi bağlayıp kombiye bağlı bütün petekler temizlenmez. Döküm radyatörlerin temizliğinde önemli olan işçiliktir. Kullanılan kimyasalı ilacı iki kat artırdıktan sonra temizleme süresini uzun tutmak gerekir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.