1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (32 oy, ortalama puan: 4,25 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
vitra-rezervuar-ic-takimi

Vitra Rezervuar İç Takımı

Klozetinizden su sızmasına neden olan bozuk rezervuar iç takımlarını bir an önce değiştirin. Sızıntı olmasının hem banyonuzda ıslaklığa neden olacağı, hem de ay sonunda faturanıza yansıyacağını unutmayın. Ayrıca dünya üzerinde su kaynakları gittikçe daha hızlı tükenmekte. Su savaşları teorileri gün gelip de gerçek olursa bugünleri hatırlayıp ne kadar hatalı olduğumuzun farkına varacağız. O gün gelmeden sağlıklı düşünüp suyumuzu dikkatli kullanmamız gerekiyor. Bir musluğun 1 ay boyunca damlatması demek insanın bilerek çeşmeyi açık bırakıp faturayı ben ödüyorum kime ne demesidir. Bu olayı böyle düşünürsek tamamen başka insanların hakkını yemek anlamına gelir. Doğaya ve insanlara saygılı olmak gerekir. Gözle görebildiğimiz bu musluk sızıntılarına karşı önlem alabiliriz fakat birde göremeyeceğimiz sızıntılar var. Bunlar bir alt kata damlayan veya kabarma yapan sızıntılardır. Kimden olduğu bile belli olmayan su kaçağı arızası aylarca akar ancak kimse umursamaz. Ya birinin başına akacak ya da birini rahatsız edecek ki soruna çözüm bulunabilsin. Halbuki akan su hepimizin dairelere başka insanlara verdiği rahatsızlıkta cabası. Ülke nüfusunun neredeyse tamamının da müslüman olduğunu düşününce dini açıdan da hassasiyet göstermemiz gereken bir konu olduğunu görebiliyoruz. Belediyelerin ve ülkemizdeki ilgili bakanlıkların bu konuda daha fazla çalışması ve gerekiyorsa ilgili yasalar çıkarmaları gerekiyor. Gerçi artık büyük şehirlerde halı yıkamak ve araba yıkamak bu gibi suyu boşa harcayan işler yasaklanmış durumda ama daha sıkı tedbir ve önlemler alınması gerekli.

Su sızıntısını engelleyelim: Klozetinizdeki sızıntı, su faturalarımızı bir hayli kabartabilir. Su sızıntısını önlemek için çabucak yapabileceğimiz tamirler içinde, bir zinciri kısaltma ya da şamandıra klipsini ayarlamak olabilir. Bunlar kolay ve vakit almayan çözümlerdir. Sorunu belirleyelim: Bir klozetteki sızıntıyı belirlemek kolaydır. Hiçbir alet gerektirmez, yalnızca rezervuar bloğuna ihtiyacımız olacaktır. Rezervuar bloğu suyla tepkimeye girerek renk veren kimyasal maddelerden oluşur. Rezervuarın temizlenmesini sağlayan malzemedir. Rezervuar suyunu da renklendirdiği için sızıntıyı daha kolay fark edebiliriz. Yeşil ya da mavi olması tavsiye edilir.

Klozette bir tamir yapacaksak vitra rezervuar iç takımı ve böyle bilinen büyük markalar tercih etmeye çalışalım. Montajı kendiniz yapacaksanız sağlığımız için klozetin üzerinde çalışmaya başlamadan önce bir çift lastik eldiven takıp, rezervuarı bir dezenfektanla baştan aşağıya temizleyelim.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.