1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (25 oy, ortalama puan: 4,40 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Tıkalı Su Tesisat Borusu Nasıl Açılır?

Eskiyen binalarda genelde demir boru su tesisat borularında kireçlenme meydana gelir. Genelde boruların ek yerlerinde meydana gelen bu tıkanmalar suyun eskiye nazaran suyun daha taziksiz gelmesine yol açar. Su borularınızı tamamen değiştirmeden mutlaka bizi arayın. Tıkanan tesisatlarınızı aletle fayansları kırmadan açıyoruz. Bu iş için özel imal edilmiş makineler varken boşuna tamir yaptırmayın. Eski tesisatınız tıkandığında araştırma yapmadan yenisiyle değiştirmeyin. Ufak bir maliyetle tıkanan boruları kurtarma şansımız %60 dır. Eskiyen demir borularda tıkanıklığı sadece 2 hafta içerisinde tıkanmışsa açabiliyoruz. Tıkandıktan uzun bir süre sonra kurtarmamız çok düşük bir ihtimal. Tıkanmış durumda olan lavabolarınız için farklı bir makine kullanıyoruz. Diğerinden farkı borunun içinde ilerleyebilmesidir.

Duvarın içinden geçen boruyu nasıl açabilirim?

Aşağıda yazdığımız kontrolleri yaparak az akan musluklarınızdan eskisi gibi su almanız mümkündür. Evinizde ufak tefek aletler var ise denemeniz gereken 8 kuralı maddeler halinde yazdık.

1- Suyun musluklardan az gelmesine sebep olacak nedenler
2- Demir boru tesisatınızda kireçlenme meydana gelmiş olabilir.
3- Su borunuzun içerisinde yabancı maddeler birikmiş olabilir.
4- Taharet muslukların filtreleri tıkanmış olabilir.
5- Musluklarınızın uç kısmında bulunan filtreler tıkanmış olabilir.
6- Ana vanada kireçlenme olabilir.
7- Su sayacınızın giriş ve çıkışında bulunan filtreler tıkanmış olabilir.
8- Bu kontroller yapıldıktan sonra en kötüsü su tesisatınızdaki borularda kireçlenme meydana gelmiş olması durumunda makine ile temizlik yapılarak borunuzun içerisi temizlenebilir.

Su borusu tıkanmalarında hiçbir zaman kırıp tesisatınızı değiştirmek ilk çözüm olmamalıdır. Su borularınızı kimyasal madde ile temizleyebilirsiniz.

2 Yorum

 • Oğuz

  S.a benim evimde musluklarimdan su az akiyor tazzikli degil camasir makinasi calistigindabaska bir musluk actigimda su baya bir az geliyor bunun sebebi nedir ve sizde bakim fiyat ucereti felan ne kadar ? Yer gunesli

  • Murat Taştan

   Su borusu tıkanmış olabilir yada boru çapı ince olabilir. Makine ile müdahale edilir plastik boruda tıkanma sornu çözülür ancak demir boruda tesisat değişmesi gerekir. Boru çapı ince ise onunda tamamen değişmesi gerekir.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.