1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (28 oy, ortalama puan: 4,36 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Su Vanası Tamir ve Montaj

vana-tamir-ve-montaj

Vananızı iyice kapattığınız halde hala su kaçırıyorsa hiç conta değiştirmek gibi bir zahmete katlanmayın,gidin bir nalbura musluğun sadece üst(vana) kısmını satın alın sonra üst ve orta kısmındaki kapağı ince uçlu bir tornavida kullanarak çıkarın…üstten bakınca içeride bir vida başı göreceksiniz o vidayı saat yönünün tersine doğru ve merkeze kuvvetlice bastırarak(bu önemli yoksa vidanın tepesi yalama olur) çevirin,vidayı çıkarmayı başardıysanız gerisini de yapacaksınız demektir. sonra vana topacını elinizle yukarı doğru zorlayın çıkmazsa dikkatli bir şekilde aşağıdan yukarı doğru hafifçe çekiçleyin…şimdi bir boru anahtarı veya uygun bir anahtarla(genelde 14-15)musluğun üst tarafını yine saat yönünün tersine çevirin ve çıkarın..bu işlemleri geriye dönük olarak ve vida sıkma işlerini artık saat yönünü kullanarak bitirin… alın size yağ gibi bir musluk,artık bundan sonra musluğu kapatmak için aşırı olarak sıkmayın,çünkü bu musluğun çabuk bozulmasına yol açacaktır,kolay gelsin…
Dikkat bu işlemleri yapmadan önce dairenizin ana vanasını kapatmayı unutmayınız.

Evinizde iş yeri ve müstakil evinizde sıkça rastladığınız tamir ve değişim gerektiren konulardan biridir musluk bozulmaları. Çoğu zaman kendi işimizi kendimiz halletmeye çalışırız ve tamirci olmadığımız halde musluk tamir etmeye yada değiştirmeye kalkarız. Fakat tamir edilmeye çalışan musluklar bir süre sonra damla damla sızdırmaya devam eder. Bu nedenle musluk tamiri gibi birçok tamirat işlerini bu konuyla alakalı uzman ellere bırakmak daha doğru olur. Su tesisat işlerinde İstanbul’da hizmette sınır tanımıyoruz. Tek musluk tamiri için bizi arayabilirsiniz. Semt bölge neresi olursa olsun musluk arızalarında rahatça bizi arayabilirsiniz. Vana tamirlerinde kaçıran vanaların tamiri veya yenisi ile değiştirilmesi gibi birçok konuda bizi çağırabilirsiniz. İstanbul Avrupa yakasına hizmet veren firmamız site genel bakımları veya otel su tesisat bakım işlerini de yapmaktadır.

Tam kapatmayan vanalarınızı biz değiştiriyoruz. İster vanayı veya musluğu siz alın biz sadece işçilik yapalım yada dilerseniz malzemeyi de biz alıp gelir montajı yapabiliriz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.