1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (28 oy, ortalama puan: 4,18 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Su Basınç Düşürücü Vana

su-basinc-dusurucu-vana

Bina ana boru tesisatı için basınç düşürücü montajı hizmetimiz yok ancak sizlere yardımcı olmak için basınç düşürücünün görevleri ve nasıl montajının yapıldığını anlatacağız.

BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ VANA SATIŞIMIZ YOKTUR.

Firmamızda sadece daireler için küçük çaplı basınç düşürücü vana montajı ile birlikte yapılmaktadır. Bunun dışında tesisat firması olduğumuz için basınç düşürücü vana satış yetkimizde yoktur.

Basınç düşürücü tesisata gelen fazla basıncı, istenilen basınca düşürmeye yarayan mekanizmalardır. Basınç düşürücü vanalar günümüz teknolojisinde hemen her tesisatta ihtiyaç duyulan vanalardır. Bazen şebekeden gelen yüksek basınç nedeni ile borular ve su ile çalışan makineler zarar görebilirler. Bu sebeple bir önlem olarak su tesisatı girişine basınç düşürücüler takılır. Su tesisatları genelde gece kullanım azken patlar çünkü kullanım az olduğundan borudaki su basıncı artar. Su borusunda zayıf bir nokta bulunursa o kısımdan boru çatlayarak kaçak başlar. Taktıracağınız basınç düşürücünün maliyetini düşünmeyin asla zarar etmezsiniz. Bazı termosifon ve su ile çalışan makinelerin montajları yapılırken servisleri basınç düşürücü takar veya takılmasının şart olduğunu söylerler. Hatta bazı markalar basınç düşürücü takılmadığı takdirde garanti kapsamına girmeyeceği söylenir. Aslında her makinenin kendi içinde su basıncını düşürerek makineye uyumlu hale getirecek bir parça olması gerekir. Ancak bunu müşteriye yüklerler ve buda çok saçma bir durumdur. Her şeye rağmen su basıncını düşüren bir parça taktırmak gerekiyorsa da bunu uzman kişilere yaptırmak gerekir. Zaten kendi yapabileceğiniz bir iş değildir. Su saatinin yanına takılacağı zaman boruyu kesip araya ek bir parça kaynatmak gerektiğinden su tesisat ustası olamayan bir kişi kendi başına bu işlemi yapamaz. İstanbul tesisat olarak basınç düşürücü vanaların çalışması gereken sistemleri yıllardır yapmaktayız. Eğer sizinde yaptırmak istediğiniz böyle bir tesisatınız varsa biz hemen arayın yardımcı olalım.

Basınç Düşürücü Vanalar

Hat basıncı ile çalışan ve sırasıyla 2-yollu, 3-yollu pilot kontrollü hidrolik kontrol vanalarıdır.Pilot vananın içerisinde vana çıkış basıncına duyarlı bir membran vardır. Bu membran, istenilen düşük basınca ayarlanan yayın uyguladığı kuvvete karşı çalışır.Pilot vana, debi değişikliklerinden etkilenmeksizin RAF vanayı yavaşça açarak veya kısarak çıkış basıncını ayarlandığı değerde sabit tutar.

Basınç ayarı nerden yapılır?

Su basıncını vananın sağ veya solunda bulunan alyan girişli bölümden artırıp veya azaltabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.