1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (18 oy, ortalama puan: 4,28 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
sifona-basinca-su-gitmiyor

Sifona Basınca Su Gitmiyor Banyo Giderinden Geri Geliyor

Birçok evin banyosunda klozet bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacımızı gidermek için kullanılan yapı malzemelerinin içerisine ev kadınları bez kaçırmaktadırlar. Genelde en çok yapılan hata bezi klozetin içerisine kaçırdıktan sonra nasıl olsa değersiz bir parçaydı deyip sifona basılmasıdır. Böyle bir olayla karşılaştığınızda kesinlikle düşürdüğünüz o bezi elle yada bir sopayla dışarı çıkartın. Atık su akışının önünü kapatan maddeler klozetin tıkanmasına sebebiyet verir. Eski bir binanın ana borusunda her katta daireden gelen atık suyu alması için bir çatal bulunur. Tıkanan gider işte tam bu noktadan su geri vermeye başlar. Bu tür tıkanmaların sonucuna banyoyu yıkadığınızda pis suyu çekmesi için banyonun tabanıyla aynı seviyede bulunan yer giderinden su dışarıya çıkar. Hatta üst katlar klozeti kullandıkça sizin dairenizden pis sular dışarıya geri teper. Hal böyle olunca yapmanız gereken firmamızdan bir usta çağırıp tıkalı olan boruyu açtırmanız gerekir. Tıkanan boruları açarken kırma dökme yapmadan robotu banyonun giderinden içeriye göndeririz. Tıkanıklık kısa mesafede yaşandıysa çok şanslısınız demektir. Daha ilerde ana borunun çatalında bir tıkanma varsa klozetin sökülmesi gerekebilir.

Tuvaleti kullandığınızda banyoda yerdeki giderden su geri geliyor ise banyodan bina ana borusuna giden aradaki hat tıkalıdır. Bir de üst kattan tuvalet kullanıldığında sizin dairenizden çıkıyor ise bina ana borusu tıkalıdır. Suyun nereden geri geldiği hangi borunun tıkalı olduğunu anlamak için yeterlidir. Klozetin tıkandığını anlamak için sifona basınca banyo giderinden su geri geliyorsa bunun nedeni banyonuzdaki gider borusu klozetiniz ile bağlantılıdır. Banyonuzun giderinden geri gelmesi gider borunuzun klozetin seviyesinden daha düşük seviyede olması sonucu giderinizden su kendini dışarı atar. Atık su borularınızdaki tıkanıklıkların sebepleri tesisat borularının yanlış döşenmesi veya boruların içerisine farklı bir cisim atılmaması sonucu tıkanıklıklar meydana gelir. Şimdi bu tıkanıklık problemlerini kırmadan dökmeden hallediyoruz. Tıkanıklığı özel robotlar ile açıyor size rahat bir nefes aldırıyoruz. Kanal görüntüleme kameraları ile tıkanıklığın açılıp açılmadığını görüntülüyoruz.

Tıkanan klozetinizden sifonu çektiğinizde tekrar geri gelen su tıkanıklık probleminin belirtisidir. Tıkanan tuvaletinizi kırmadan tekrar tadilat veya temizlik gerektirmeden tıkanıklık açan robot makineler yardımıyla açıyoruz. Son sistem teknolojik cihazlarla çalışıyoruz. Sizlere her zaman en modern ve kaliteli hizmet veriyoruz.

2 Yorum

 • Mehmet Şener

  Sifona basınca su boşalmıyor ama deponun içinde su var nedeni ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

  • Murat Taştan

   Sifon mekanizması bozulmuştur. Mahalleden bir ustaya baktırın değiştirsinler.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.