1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (28 oy, ortalama puan: 4,25 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Şebeke Suyu Az Geliyor

sebeke-suyu-az-geliyor

Su tesisat içerisindeki kum taneleri muslukların ağzında bulunan filtrelerin deliklerini tıkaması sonucu suyun akmasında yavaşlama görülür.  Bazen de filtrenin delik boşlukları kireçli su nedeniyle kapanır. Musluğun ucunda bulunan dişliyi saat yönünün tersine çevirip açın diş fırçasıyla temizleyin. Galvaniz boru (demir boru) içerisinde su taşı denilen bir maddenin oluşması sonucu 30 yılını tamamladıktan sonra tıkanmaya başlar. Musluktan akan su az gelmeye başlar.  Demir boruda kimyasal yöntem kullanılarak tıkanıklık açılabilir fakat bu işlem biraz risklidir. Nedeni borunun çürüyen noktalarını kireç tıkayarak su sızıntısı yapmasını önlemiştir. İçine dökülen kimyasal kireci temizlerken su kaçağına sebep olabilir. Plastik borularda kimyasal ilaca gerek kalmadan makineyle tıkanıklık açılmaktadır. Bu tür problemlere ilk müdahale ettiğimiz yıllarda bayram üzeri kırılması gereken tesisatları kırmadan kurtardık. Hiç unutmam kurban bayramına 3 gün kala Bakırköy’den bir müşterimizin yine aynı böyle su tesisatı tıkanmış su az geliyordu. Evine ana vanayı değiştirmek su tesisatçı çağırmış ustalar vanayı değiştirirken galvaniz borunun içindeki taş parçaları tesisatın daha ileri noktalarına ilerlemiş olmalı ki akan suyu azalmıştı. Bayram üzeri olduğu için tadilat yaptıramazdı. Firmamızı aradı aynı gün servise gittik borunun içerisinden taş parçalarını çıkardık müşterimizin suyu hala çok tazikli bir şekilde akıyor.

Şebeke su borularındaki tıkanıklık genelde kireçlenme ve borunun içerisine giden bir yabancı maddeden kaynaklanır. Şebeke suyunuzun az gelmesi veya tazyiksiz gelmesi bu sebepten kaynaklanır. Uzman kadromuz tıkanıklığı size özel çözümlerle hiçbir boruda değişiklik yapmadan hiçbir yeri kırmadan açar. Suyunuz tekrar eski günlerdeki gibi bol şekilde akar.  Su borunuzu hafife almayın yanlış uygulamalar borularda delinmelere yol açabilir. Su tesisat sektöründe yılların verdiği birikimle sizin cebinizi düşünerek hareket eden tek firmayız. Çok fazla masrafınız çıkmasın diye tesisat borularınızı değiştirmek yerine buyöntemi tercih etmeniz en doğru karar olacaktır. Tabi bu işlem her dairenin tesisatında uygulanmaz. Bu işlemin sonuç vermesi için bazı kriterlerin uygun olması gerekir. Firmamızı arayıp konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

2 Yorum

 • Alev

  Merhaba, giriş kattaki dairemizde 3-4 gündür,tüm musluklarda ki su akışında azalma var.Diğer dairelerde sorun yok.Bildiğim kadarı ile eski sahiplerince tüm tesisiat yenilenmişti.Civardan çağırdığımız bir tesisatçı,muslukları kontrol etti, su saatinin ordaki bir filtreyi söküp çıkararak temizledi değişen bir şey olmadı.Bir de gece geç saatte kimse su kullanmıyorken muslukları açıp deneyin ona göre bakacağız dedi.Evin gereksiz yere kırılıp, dökülmesini istemiyorum.Sizce ne yapılabilir? Gelip bakıp,sorunu tespit etmenizi sağlayacak servis ücreti ne kadar?

  • Murat Taştan

   Eğer tesisat tıkanmış ise makine ile açılabilir. Fakat kaynaklardan biri yapım esanasında daraltılmışsa o kısmın kesilip düzeltilmesi gerekir.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.