1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (15 oy, ortalama puan: 4,53 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
musluk-tamiri-nasil-yapilir

Musluk Tamiri Nasıl Yapılır

Kendi musluğunuzu tamir edin

Sızdıran bir musluğunuz varsa ve tesisatçı beklemekten yorulduysanız, musluk contasını kendiniz de değiştirebilirsiniz. Musluğun kapağındaki conta eskimiş, yıpranmış, yerine oturmamış ya da uzun süre değiştirilmemişse musluktan sürekli su sızar.

Conta değiştirmek hem bataryanın ömrünü uzatır hem de su tasarrufu sağlar. Tornavida ve iki ağızlı anahtar ile bu işlemi en fazla bir saatte tamamlayabilirsiniz.

Musluk başlığının kapaklarını çıkartalım: Düz tornavidayla musluk başlıklarında bulunan musluk kapaklarını çıkartalım ve musluk başlığı üzerinde bulunan vidaları yıldız tornavidayla gevşetelim. Vidaları gevşettikten sonra musluğun başlıklarını elimizle çekerek musluktan çıkartalım.

Salmastrayı çıkartalım: Salmastra 17 numaralı iki ağızlı anahtarla musluktan çıkartalım. Çıkartırken salmastraya zarar vermemeye çalışalım. Salmastra musluk başlıklarının musluğa sıkışmasını sağlar. Salmastra zarar gördüğünde musluğun kapakları tam sıkıştırılamaz ve musluktan su sızar.

Contayı çıkartalım: Salmastra üzerinde bulunan eskimiş contayı düz tornavidayla çıkartalım.

Yeni contayı takalım: Yeni contayı salmastra üzerine elimizle takalım. Ardından çıkarttığımız salmastrayı elimizle musluğun gövdesine takalım. Daha sonra 17 numaralı iki ağızlı anahtarla salmastrayı sıkalım.

Musluğun başlıklarını takalım: Musluğun başlıklarını elimizle musluğa takalım. Musluğun başlıklarına, gevşettiğimiz vidaları yıldız tornavidayla sıkalım ve başlıkları musluklara sabitleyelim. Son olarak, vidayı sıktıktan sonra musluk başlığının kapaklarını elimizle takalım.

Çin piyasaya girdikten sonra musluk fiyatları yarı yarıya düştü. Kalitesi tabiki konuşulmaz ama tamir yerine yeni bir musluk almak zaman kaybından ve tamir ücretinden ucuza gelebilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.