1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Kimyasal İlaçla Kalorifer Borusu Kaçağını Kapatma

kimyasal ilaçla kalorifer kaçağını kapatma

Kimyasal ilaçla kalorifer borusunda patlak yerin tamirini yapabiliyoruz. Isınan kalorifer borularında çok ufak delikler oluştuğundan yerini tespit edip kırmak yerine direk kimyasalla çözüm hizmeti sağlıyoruz. Kimyasal ilaç kullanılarak patlak boruda tamir işlemi daha ucuza yapılmaktadır. Kombilerde yaşanan su kaçaklarını hiç kırmadan kimyasal ilaç uygulaması yaparak kesin sonuca ulaştırıyoruz. Kombiye günde bir kaç kez su takviyesi yapmak zorunda kalıyorsanız yada haftada bir su eksilme şikayeti yaşıyorsanız kimyasal ilaç bu kaçaklar için uygun olacaktır. Evinize bu tarz problemlerle karşılaştığınızda ilk olarak kombi servisini çağırırsınız.Daha sonra bu sıkıntının kombiden değil de tesisattan kaynaklandığını öğrenirsiniz.İhtiyacınız olan cihazlı tesisatçı bir firma kaçağın yerini tespit etmek yerine ilaçla kapatma yöntemini sunabilir. Yapmanız gereken bu uygulamayı garantili ve kaliteli bir kimyasal ilaç kullanan firmayla çalışmak. Piyasada bir kaç çeşit kaçak kapatan ilaç vardır. Bunlardan bazıları yerli ürün bazıları da yurt dışından getirilen ilaç markalarıdır. Firmamız bu ilaçların her iki çeşidiyle de iki yıl garanti vererek çalışmaktadır. Önemli olan doğru ürünü kaçağa tatbik edebilmektir. Kimyasal ile kaçağın kapanması yoksa mümkün ve oldukça güvenli bir işlemdir.

Kimyasal İlaç Kombiye Zarar Verir mi?

Artık kulaktan duyma araştırmalara bir son verin. Size söylenen ilaç kombiye zarar verir, kaçağı kapatmaz yada tesisatı tıkar gibi olumsuz şeyler söyleyen kişiler bırakın uygulama yaptırmayı, acaba bu ilacın ambalajını görmüşler mi? Genelde yeniliğe karşı tesisatçılar öyle şey olur mu? derler.” İlacı borunun içine atacan gidip kaçağı kapatacak” gibi sözler sarf ederler. Bunu yapan Alman firması acaba kaç deney yapmış biliyor muyuz? Ayrıca firmamız bu ilacı ilk sizin evinizde denemeyecek ki. Sizden önce belki 500 dairede belkide 1000 dairede ilaç kullanıldı. Bunların hepsi tutmasa yada bize maddi zarar olarak dönse bu karşılamamız imkansız olan bir maddi külfet olarak karşımıza çıkar. Netice itibari ile kombi ucuz yada maliyeti düşük olan bir şey değil.

Çok kaliteli bir malzeme olsa dahi yapılan uygulama hataları olmuyor mu? İlaç tutar mı tutmaz mı diye düşünmeyin. Firmamız kombiye gelecek zararı karşılıyor. Çünkü biz kimyasal ile kaçak tamiri konusunda kendimize de, yapılan uygulamaya da güveniyoruz. Size kalan bu işleme karar vermekten başka bir şey değil. Sizin gibi düşünen Mimar Sinan Üniversitesi teknik ekipleri de kaçak kapatan ilaca olumsuz bakıyorlardı. 2012 yılında bir firma üniversiteye ilaçla kalorifer kaçağını kapatma sözünde bulunmuş ve ilacın miktarını az attığı için kaçağı kapatamamış. Düşünün firmamız her türlü sorumluluğu üstüne alarak kaçak kapanmazsa ücret almamak koşuluyla üniversitenin 2 yıldır devam eden merkezi sistem kaçağını kapattı. Günlük su kaybı 500 litre olan bir yer ve 2 yıldır kaçak var su faturasına verdiği zarar düşünülemez. Ama biz merkezi sistemde bile bu başarıyı yakalamışken bir dairede kaçak kapatmak hiç zor olmuyor. Evinizi kırdırıp maliyetli tadilatlarla uğraşmayın.

Isınma Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır :

Kombinize sürekli su takviyesi yapmaya başladıysanız eğer peteklerinizle kombinin bağlantısını sağlayan tesisat borularında bir tesisat  kaçağı başlamış demektir. Bu durumda hemen telaşa kapılmayın kombim arızalandı diye düşünmeyin. Çünkü arızanız kombinizde değil kaloriferinizdeki borularda oluşan kaçakla alakalıdır. Peki bu kaçağı nasıl gideririm diye düşünmeye başladıysanız izin verin size hemen yardımcı olalım.

Kalorifer kaçaklarını kırmadan dökmeden en fazla 1,5 saatinizi alacak şekilde kimyasal ilaç uygulaması yaparak kaçağınızın kapanmasına yardımcı oluyoruz. Uygulamayı işlem sırasına göre anlatalım:

  • Kimyasal ilaç uygulamasında öncelikle sisteminize giden borularınızı temizliyoruz. Önce kirli su ve yüzeysel atıklar temizleniyor yani.
  •  Ardından da kimyasal ilacın uygulamasını gerçekleştirmek için sistemin içerisine kaçak tamir kimyasalı ekliyoruz.
  • Kaçağın giderilmesi için sisteminize konulan kimyasal kombinizin içinde devir daim yaparak dolaştıkça 3 ila 7 gün arasında değişen zaman diliminde kaçağınızın onarımını yapıyor.

 

Kimyasal İle Kaçak Tamiri Sonrası Ne Yapılmalı?

Kimyasal uygulamasından sonra dikkat etmemiz gereken iki husus vardır:

  1. İlaç uygulması yapıldıktan sonra kombiniz ayarlanan ısı ayarında kapatılmadan uzman personelimizin bıraktığı ayarlarda 3 ila 7 gün arasında sürekli çalışmasıdır. İlacın etkin olabilmesi ve sistemde dolaşıp kaçağı kapatması için bu gereklidir.
  2. İkinci dikkat edimesi gereken husus ise ilaç uygulamasından sonraki günlerde iki saatten az olmamak kaydıyla kombi basıncının kontrol edilmesi gerektiğidir. Sizin kontrol etmenizdeki amaç kimyasalın etkisini ve tamirinin ne oranda ne kadar zamanda başarı olduğunu anlamak içindir.

Kimyasal ile kaçak onarımı uygulaması kombiye zarar vermeyen alkali maddelerden oluşmaktadır. Onun görevi sadece kaçağı kapatmaktır. Kaçak kimyasalının yapılan uygulamadan itibaren en az 2 yıl garantisi vardır. Ben kimyasal ilaç uygulamasını kabul etmiyorum diyen müşterilerimiz için kırmadan cihazla su kaçağı bulma servisimiz gönderilmektedir.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.