1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Görüntülü Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Servis

Size en yakın görüntülü su kaçağı sevisi nerede biliyor musunuz? Su kaçağı hem tesisatçıların hem de başına bu talihsizlik gelmiş olanların en korkulu rüyasıdır. Çünkü bu sorunun çözüm aşamasına geçiş bile oldukça zordur. Önce var olan sorunun yeri ve kaynağı tespit edilmelidir ilk etapta. Bu zaten başlı başına bir iş ve meşakkattir. Var olan kaçağı bulabilmek adına olmadık şeyler yapılır. Bazen tüm bu koşuşturmacaya rağmen yine de su kaçağı bulunamaz. Fakat bu elbette kullanılan yöntemlerle ve izlenen yol haritası ile ilgilidir.

Görüntülü Su Kaçağı Servisinin Farkı Ne:

Çok emin olduğumuz durumlardan biri bu makaleyi inceleyenlerin büyük bir kısmının bu sorunun yanıtını aradığı. Haklı olarak görüntülü su kaçağı bulma nedir? diye soruyorsunuz. Ve tabi ki farkını da. Bu yöntem ile ilgili söyleyebileceğimiz en işe yarar bilgi gözümüzle görmediğimiz hiç bir şey yapmıyoruz. Temel çalışma prensibi bu olduğu için de tesisatınızda ki sorun ne olursa olsun evinizde ortaya asla büyük bir hasar çıkmıyor onarım esnasında. Başka bir avantajı ise tüm işlemler bittiğinde yapılanları kontrol imkanı sağlaması. Son olarak yapılan bir görüntüleme ile hem sizin içiniz rahat oluyor hem de yapılan iş check edilmiş oluyor.

Su Kaçağı Bulma Servisi Nasıl Çalışır:

Su kaçağı olayında geniş bir servis ağına sahip tesisatçıları aradığınızda ilk olarak kaçağın sebebini bulmak için yaşadığınız bölgenin bütün tesisatını incelerler. Kalorifer tesisatı, temiz su veya atık su tesisatı gibi tesisatlarda inceleme sırasında kullanılan detektörlerle bir araştırma yapılır, buralarda bir kaçak bulunmadığında kombinizi incelerler. Ardından dijital kameralar ile hem sıcak su tesisatına hem de boruların içine gönderilen ufak kameralar ile kaçağı bulmaya çalışırlar.

Eskiden olduğu gibi evinizi veya iş yerinizi su kaçağının bulunması için kırılmasına veya size fazladan masraf çıkarılmasına gerek yoktur. Kullanılan teknolojik kameralar ile çok rahat bir şekilde su kaçağının görüntülü olarak tespiti yapılır ve sadece o bölge onarılır.

Sıcak su tesisatındaki bir su kaçağı için özel olarak üretilen termal kameralar, suyun rengine duyarlıdır. Soğuk olarak akan su kamera ile çekilir ve gözlemlenir, eğer sıcak su da bir kaçak varsa kamera görüntülerinde farklı bir renk olarak ortaya çıkar. Bu görüntüleme sistemi sayesinde sizde su kaçağını görmüş olup, içiniz rahat olarak tesisatçınıza güvenebilirsiniz.

Mikro kameralar, su kaçağını bulmak için gider borusuna bırakılır ve ekrandan görüntüleri izlenir. Bu kameralar daha çok atık su boruları için kullanılır. Su kaçağının nedenlerini gözler önüne serer. Boruda olan bir çatlak veya ek yerde oluşan ayrılmalar. Eskimiş olan boruları göstermesinin yanı sıra daha bir çok sebebi ekrana yansıtır. Bu kameralar çok ufak olduğu için hem borularda rahat hareket ederler hem de görülmesi zor olan ayrıntıları da gösterebilirler.

Tabi teknolojik cihazların olmasının yanında tesisatçının da uzman olması gerekir. Arayacağınız servislerin su kaçağını nasıl bulduğunu mutlaka sorgulamanız gereklidir.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.