1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (31 oy, ortalama puan: 4,32 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Gider Borusu Açma Yöntemleri

gider-borusu-acan-usta-tesisatci

Gider borusu açma yöntemlerinde kullanılan bütün teknikleri uygulayarak tıkanmayı açabilirsiniz. Kullandığımız atık suların tahliyesi su tesisatında gider borusu dediğimiz borularla yapılır. Bu borular tesisatın en önemli ve en fazla işlevi olan elemanlarıdır. Tabi buna bağlı olarak da tesisatta en çok yıpranma payı olan ve aynı oranda tadilat yada arıza çıkaran kısımda gider borularıdır. Atık suları taşıyan bu boruların en büyük problemi tıkanmaları, taşmaları yada kötü koku yayıyor olmalarıdır. Tabi ki tesisatında her şey gibi bir ömrü vardır.Fakat dikkatli olmak bu ömrü uzatabilir. Tesisat sistemi yada tesisat gider boruları tıkansın istemiyorsanız baştan bazı tedbirleri almakta faydalı ve akıllıca olacaktır. Gider boruları farklı evlerde farklı işlevler için kullanıldıklarından boruların tıkanması yada taşmasının da sebepleri ve çözümleri doğal olarak farklıdır. Bu problemi dört başlık altında ele alabiliriz.

tuvalet gideri açan tesisatçıTuvalet gider borusu tıkanıklığı açma : Bizce en korkunç olan tuvalet giderinde oluşan tıkanma problemidir. Tuvalette ki su azalmadan öylece bekler yada sifona basılınca klozetteki su bir türlü azalmaz. Bu manzarayı görmek ne kadar kabus gibi olsa da önlemi zamanında alıp taşma yada giderden su gelmesini engelleyebilmek çok önemlidir.

lavabo tıkanıklığı açan tesisatçıLavabo gider borusu tıkanıklığı açma : Lavabo borusu yada evye suyu çekmiyor ile başlayan cümleler de tıkanıklığın ilk sinyal verişleridir. Çoğu zaman ilk tıkanmayı yada giderin suyu çekerken hızının düştüğünü anladığınızda çekmeyen lavabonuzun hemen altındaki boruyu çıkarıp temizlemek hem sizi bu dertten kurtaracak hem de gider tıkanıklığının önüne geçmiş olursunuz.

banyo gideri açan tesisatçıBanyo gider borusu tıkanıklığı açma : Banyoda yaşanan tıkanmaların neredeyse tek sebebi vardır. O da saçlar. Gerçekten ciddi manada banyo giderinin suyu çekmesini engeller ve hayatı da sizin için oldukça zorlaştırır.balkon gideri açan tesisatçıBalkon gider borusu tıkanıklığı açma : En son değineceğimiz tıkalı balkon giderinde bizce en fazla dikkat edilmesi gereken dışarıdan gidere kaçan ve erimeyen maddelerdir. Bu sebeple muhakkak balkon atık su tahliyesi borusunda kesinlikle bir süzgeç olmalıdır.


Ve tüm bu yazdıklarımızdan sonra eklemekte fayda var çekmeyen lavabo, boşalmayan duş teknesi yada suyu çekmeyen klozet gibi bir çok tesisat problemi için endişe etmeden hemen profesyonel bir yardım alın ve gider borusu açma yöntemlerini eski yöntemler ile kıyaslayın.


Servis Bölgelerimiz


Biz Kimiz


Telefondan Bilgi Alın

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.