1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (26 oy, ortalama puan: 4,31 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Evdeki Lağım Kokusunu Yok Etmek

evdeki-lagim-kokusu

Yaşam alanınızda, iş yerinizde veya kiraladığınız bir evde lağım kokusu olması sizi çok fazla rahatsız edebilir. Evde lağım kokusunu yok etmek için yapmanız gerekenleri bu yazımızda sizinle paylaşacağız. Hiçbir insan evinde veya yaşam alanında rahatsız edici kokular istemez. Eski evlerde sık rastlanan durumlardan biride istenmeyen kokulardır. Peki bu gibi sorunlarda neler yapmamız gerekiyor?
Banyo, tuvalet ve mutfaklar kokuların en temel sebebidir. Bu pis kokuları yok etmek için bizim uzmanlığımızdan yararlanabilirsiniz. Ama önce herkesin kendi evinde uygulayabileceği basit çözümleri belirtelim. Lavabo altlarında ve tezgah altlarında esli sifon olmaması bu kokuların sebebi olabilir. Eğer bulaşık ve çamaşır makinesi gibi su ile çalışan makinelerin giderinden koku geliyorsa kokulardan kurtulmak için giderlerin duvardaki yuvaya geçtiği kısımlar hava alınmayacak şekilde kapatılmalıdır.

Evdeki pis kokular hemen herkesin yaşam alanını kısıtlar. Ne kadar temizlik yaparsak yapalım,ne kadar oda parfümleri sıkarsak sıkalım bu kokuların giderilmemesi büyük sorunlara yol açabilir. Pis kokular hem sağlığımızı hem de yaşam alanımızı olumsuz şekilde etkiler. Evdeki istemediğimiz kokular misafirlerimize ve ailemizi olumsuz etkileyebilir. Hatta psikolojik olarak ta sorun yaşatabilir ve her zaman aklımızın bir köşesinde kalır. Diğer işlerimize konsantre olmamızı engeller. Evdeki lağım kokusunun sebebi bulunmadan kokudan kurtulamayız. Kaynağı bulmak için de bir uzman gerekir. Evimizde herhangi bir yerden gelen kokunun tespitini kendimiz yapmamız oldukça zordur. Kokuların genel kaynağı genelde atık sulardan veya oturduğunuz evin yapılışından kaynaklanabilir. Eğer bir apartmanda oturuyorsanız kokuların kaynağını tek başına bulmanız sizin için çok zor olacaktır. Bu yüzden profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Pis kokulardan kurtulmak için genelde evlerimizde litrelerce deterjan harcarız.Ve kısa bir süre bir türlü bitmek bilmeyen kokular sizin cebinizi yakabilir. Bu durumda profesyonel bir yardım almak ekonomik açıdan sizin için yararlı olacaktır.

evdeki-koku-nasil-engellenir
Teknolojik görüntüleme sistemleri sayesinde günlerce, haftalarca belki de aylarca maruz kaldığınız pis kokulardan dakikalar sonra kurtulmuş olacaksınız. Eğer ekonomik bir çözüm arıyorsanız,en ekonomik çözüm bu olacaktır. Bir evde kötü kokuların sebebi birkaç farklı bölgeden kaynaklanabilir. Bunlar kontrol edildikten sonra binadan gelen bir koku var mı araştırılır. Daire içinde en önemli yer boru içerisinde ki kalıntılardır. Kamera ile gider borusuna girilerek içeride atık kalıyor mu su rahat gidebiliyor mu bakılır. Pimaş borularda bir problem görülmüyorsa sifon bağlantıları ve süzgeçler kontrol edilir. Sifonlarda su kalmadığında koku dışarı çıkar. Aynı şekilde süzgeçlerde içerisinde su tutarak kokunun gelmesi engellenir. Birde her gider yerine sıkı geçmelidir, sıkı geçmezse kenarlarından kötü kokulu havayı kaçırır. Bu tip arızalar daire içinde tamiratı yapılabilir şeylerdir. Eğer dairede bir sıkıntı görülmez ise binanın atık su ana gideri ve rogar kontrol edilir. İşlemlerin hepsi kamera ile yapıldığından net bir sonuç elde edilir. Aksi taktirde yapılacak başka çözümler sizi ekonomik açıdan zorlayacaktır. İstenmeyen kokulardan kurtulmak için profesyonel firmalardan yardım almak her açıdan sizin için yararlı olacaktır. Çünkü firmalar hiçbir yeri kırmadan, hiçbir yere zarar vermeden koku tespiti yapabilirler. Üstelik yapılan işlemin garantili olması sizi psikolojik olarak rahatlatacaktır. Bu aşamada sizin yapmanız gereken en mantıklı şey, profesyonel destek alıp, hem ekonomik hem de uzun süreli çözümler üretmek olacaktır.
İstenmeyen kokuları yok etmek yerine, parfüm kullanmak çok basit ve geçici bir çözümdür. Dolayısıyla uzun süreli bir çözüm arayanlar çamaşır suyu ile yıkamayı geçerli bir çözüm zannederler. Bu yöntem pis kokudan daha fazla çamaşır suyu kokusu çekmekten başka bir işe yaramaz. Çamaşır suyunun etkisi geçtiği andan itibaren yine pis koku yayılır. İşin temeli kokunun kaynağının bulunmasıdır. Daha fazla yorulmadan bizi arayın sıkıntıyı çözelim.Lağam-kokusuBir çok evde oluşan ve rahatsızlık veren kanalizasyon kokuları için farklı yöntemler denenir ve kullanılır.Özellikle sirke ve karbonat gibi yöntemlerle bu mesele çözülmeye çalışılsa da doğru değildir.Çünkü asıl sebep direnlerden kaynaklanan ve kanalizasyon da sıkışan gazı tahliye etmektir.Bu gazı tahliye etmedikçe sorun kesin olarak çözüme kavuşmuş olmaz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.