1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (31 oy, ortalama puan: 4,13 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Ankara Kombi Petek Temizliği

ankara-kombi-petek-temizligi

Ankara petek temizliği hizmetimiz ile kombi ısıtma tesisatından daha yüksek performans sağlayabilirsiniz. Yarısından aşağısı soğuk olan peteklerin alt tarafı buz gibi olduğunda temizlik vakti gelmiş demektir. İddia ediyoruz petek temizliğinde en fazla tecrübeye sahip firma biziz. Sadece firmamıza özel ve diğer firmalarda hiçbir zaman rastlamayacağınız petek temizleme tekniklerinden faydalanmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Daha Türkiye’de uygulamaya bile girmemiş farklı makinelerle ve ilaçlar peteklerinizi tertemiz yapalım. Peteklerin alt kısımlarına biriken tortu suyun akışkanlığını yavaşlatmaktadır. Suyun hızını düşüren bu etkenler sıcak su girişini engellemektedir. Gidiş dönüş hızına büyük ölçüde etki yapan pis su daha fazla enerji harcamanıza sebep olmaktadır. Kombi yüksek fatura ödeyerek yeterli ölçüde ısıtamıyorsa bizimle irtibata geçerek petek temizleme hakkında bilgi alabilirsiniz. Firmamız müşterilerine makine ve kimyasal ilaç ile petek temizliği hizmeti vermektedir. Ortalama 1 saat süren petek temizlik işlemlerinde işçilik büyük önem taşımaktadır.

petek-temizliği

Petek Temizliğinde İşçiliğin Önemi

Açıkca söylemek gerekirse şuan Ankara’da yapılan petek temizliklerine temizleme demek mümkün değildir. Kombici kendini tanıtan petek temizleyen şahıslar kalorifer suyunu doldur boşalt modelini hayata geçirmektedirler. Peteklerin dibine çöken çamurlaşmayı temizlenmedikten sonra yapılan hiçbir işlem bir işe yaramaz. Peteğin sağ tarafından veya sol tarafından giriş yapılarak sıcak suyun akışını kolay hale dönüştürmedikçe petekler temizlenmiş olmaz. En fazla kirecin olduğu bölgeler kombi eşanjör ve kolektör de bulunmaktadır. Oluşan kireç zamanla eşanjörün deliklerinde tıkanmalara sebep olmaktadır. Yeterli su akışı kombinin pompasına ulaşmadığında devir daim zorlu bir sürece girer. Kombi pompası sürekli zorlandıkça arıza verecektir. Yada kalorifer suyunu yeterli debide pompalanmadığı için en sondaki peteklerin altı soğuk olacaktır. Peteklerden ne kadar hava alırsanız alın radyatörlerin altı soğuk üst tarafları sıcak olacaktır. Peteklerde ters bağlantı varsa bunu anlamak için kombiyi kapatın. Petekler soğuduktan sonra kombiyi yüksek dereceye alıp ısıtın. Eğer petek alt taraftan ısınmaya başladıysa bu peteğin giriş çıkış yönlerini tam tersine çevirin. Sonrasında peteğin havasını alarak sistemi çalıştırın. Kombi daha rahat bir çalışma yapacağı için bu sonuç diğer peteklere olumlu olarak yansıyacaktır.

Ankara'da Petekleri Sökmeden Tesisat Temizliği Yapan Firma
Ankara’da Petekleri Sökmeden Tesisat Temizliği Yapan Firma

Petekler Sürekli Hava Yapıyor Ne Yapmalıyım

Peteklerde sürekli hava oluşuyorsa bunun en kolay yöntemi kolektör bağlantıya yada peteğin müsait bölgesine otomatik hava atan purjör montaj ettirebilirsiniz. Merkezi sistem peteklerde bu problem en üst katlarda çok yaşanır. Merkezi ısıtma sistemlerinde otomatik purjör en üst katın kalorifer borusuna takılabilir. Sisteminizde otomatik purjör varsa peteklerinizi sökerek bir defaya mahsus temizletin sonucunda purjör arızalı olabilir değiştirmeniz veya bakım yapmanız gerekebilir.

Ankara Tesisat Temizliği

Yanmayan kalorifer peteklerinde tesisat temizliğinin önemi oldukça fazladır.  Kullanım sonucu petek ve kombinin çalışmasında performans düşüklüğü yaşamanızda ki en büyük etkenlerden biri tesisat temizliğini zamanında yaptırmamanız ve kalorifer suyunu değiştirmektir. Oksijen bariyerli tesisat borusu kullanılmadığı için sistemde pas ve kireç oluşması ısıtmayı olumsuz yönde etkilemektedir.

Ankara Kombi Temizliği

Müşterilerimiz kombi bakımı ve kombi temizliğini her zaman birbirine karıştırırlar. Firmamız tesisat işlerinde oldukça bilgili ustalardan oluştuğu için bu kadroyu farklı konularda yetiştirmeyi değil kendi uzmanlık alanımız olan tesisat konusunda bilgilendirmeyi tercih ediyoruz. Bu yüzden kombi bakımı gibi hizmetleri yapmak istemiyoruz.  Tesisat borularınız ve peteklerin içerisi güzelce temizlendikten sonra isteyen müşterinin ısıtma sisteminin içerisine koruyucu bir sıvı atıyoruz.  Bu sıvı sürekli içeride kaldığı için kesinlikle sisteme bir zarar vermez. Bu sıvının amacı biz temizlik yaptıktan sonra kombinin içinde kalan en fazlada eşanjörü tıkamaya kadar yol açan kireçlerin temizlenmesidir. Ayrıca bu ilaç hem koruma hem de yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Bu ilaç firmamızın kendi ısıtma sisteminde bir yıl kaldıktan sonra sisteme yarar ve zararları görüldükten sonra sizlerin evine gönderilmiştir. Kombinin içindeki bütün parçaları pırıl pırıl yaparak suyun geçtiği noktalarda ki parçaların metalik renk almasını sağlar. Ayrıca metal parçaların üzerine yapışan kireci mikro parçalara ayırarak suya karıştırır.

ankara petek temizleme
ankara petek temizleme

Ankara Kalorifer Temizliği

Kalorifer tesisat borularında yıllarca oluşan kireç 2 saatlik çalışmayla kesinlikle temizlenmez. Firmamız tarafından kalorifer temizliği yapılmaktadır fakat, sadece kalorifer diplerinde oluşan kaba pislikler makine ile dışarı alınmaktadır. Kalorifer peteğine kaynayan kireç parçalarını, tesisat borularını daraltan tıkanmalar ve kombi kalorifer suyu ısıtma haznesini tıkayan tortuyu ancak petek koruma sıvısı ile çözebiliriz. Kalorifer koruma sıvısı sistemde temizlik görevini en iyi şekilde sağlayan kimyasaldır. Koruma kimyasalı kapalı ısıtma sistemlerinde uzun süre kaldığı için temizleme görevini mükemmel bir şekilde tamamlamaktadır.

Petek Koruma Sıvısının Faydaları

 • Metal parçalardan söktüğü kireç parçacıkları ufak taneler halinde suya karışmaktadır. Temizleme yaparken kesinlikle filtreyi tıkamaz. Mikro parçalara ayrılan kireçler sisteme zarar vermez.
 • Tesisat borularına kaygan bir film tabakası çekerek bir sonraki kalorifer tesisat temizliğine kadar kireç tutmasını önler.
 • Kombi eşanjörü, pompa ve diğer bakır parçalara kaynak gibi yapışan kireçleri söküp alır. Kombinin soğuk kalorifer suyunun daha çabuk ısıtmasını sağlayarak, kombi pompasının rahat bir şekilde çalışmasını sağlar.
 • Sesli bir şekilde çalışan kombi parçalarına sıvı motor yağı gibi yapıştığı için gürültüyü azaltır.
 • Her sene yaptırdığını kombi bakımlarına yaptırmanıza gerek yoktur.
 • Metal, sac ve bakır parçaların korumasını sağlarken ilk gün ki gibi metalik renk oluşmasını sağlar.
 • Peteklerde aşırı derecede oluşan balçık dediğimiz tortunun oluşmamasını sağlar.

Ankara Döküm Petek Temizliği

Yerleşim birimlerinde yapılan eski binaların çoğu merkezi ısıtma sisteminden değişiklik yapılarak kombi sistemine geçilen apartman tipi dairelerde döküm petekler hala kullanılmaktadır. En az kullanımı 30 yılı doldurmuş dilim şeklindeki döküm peteklerin kullanımı bazı dairelerde yanlış uygulanmıştır. Döküm peteklerin içleri daha fazla su aldığı için kalori hesabı ve içerisinde bulunacak su miktarı doğru hesaplandıktan sonra kombiye uygun metre petek bağlanmalıdır. Büyük petek daireyi daha fazla ısıtır diye bir düşünce var fakat böyle uzun petekleri odaya montaj ettirdiğinizde kombi kapasitesinin üstüne çıkmamanız gerekir. Döküm radyatörlerin daha fazla yakıt harcadığını biliyor muydunuz? Eski petekler daha sağlam ve kalorisi yüksek radyatör olduğunu herkes bilir. Ama döküm radyatörlerde 5 yılda bir temizlik yaptırmak daha iyi performans almanıza yardımcı olur. Radyatörleriniz’den daha iyi ısı performansı alabilmek için içeride hava olmaması gerekir. Döküm peteklerden hava almak için sağ tarafta bulunan hava purjörü yoksa petek musluklarının bağlı olduğu alt ve üst rekorları gevşeterek hava alma işlemini yapabilirsiniz. Radyatör temizliğini hava ve suyu birleştiren makinelerle yaptığımız için petek içerisinde hava sıkışması meydana gelebilir. Gelen suya aldanıp hava purjör vanasını sakın kapatmayın! Sıcak su gelene kadar hava alma işlemine devam edin.

Eğer su tesisatı sisteminde dolaşım problemi ile mücadele ile ediyorsanız tanımlanabilir noktalar ve soğuk noktalar sizin kilit çözüm odağınız olacaktır.Çünkü bu en çok çamur birikiminin nereden kaynaklandığının göstergesidir.Bu çamur oluşumunu da tamamen önlemek hemen hemen imkansızdır.Bu sebeple de düşük akış alanları oluşur ve buna bağlı olarak yüksek harcamalar ile çok daha az ısınma sağlanır.Bu sebeple sistemin belli periyodlarla temizlenmesi gerekir.

3 Yorum

 • cihan atak

  PETEKLER TEMİZLENDİKTEN SONRA ATILAN İLAÇ ÇOK FAYDALI 3 GÜN OLDU PETEKLER GİDEREK DAHA İYİ ISINIYOR

 • selçuk gür

  teşekkürler istanbul tesisat,bende yaptığınız petek temizliğinden memmun kaldım daha önce ısınmayan peteğin alt bölümleri ısınmaya başladı,sıkıntım cözüldü…

 • MURAT ABAŞLIOĞLU

  Ankara petek temizliği şubenizden teknik destek alarak kalorifer temizliği yaptırdık. Ömer ustanın özverili çalışması sonucu yanmayan petekler şuan süper ısınıyor.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.