İSTANBUL TESİSAT | Su Tesisatı Tıkanıklığı | Şebeke Suyu Neden Az Geliyor?

Su Tesisatı Tıkanıklığı | Şebeke Suyu Neden Az Geliyor?

Su Tesisatı Tıkanıklığı | Şebeke Suyu Neden Az Geliyor?

Uzun müddet kullandığınız tesisat borularının içine her attığınız yabancı maddeler lavabo tesisat borusunu tıkar. Çözümü basit olsa da tesisatınızın tıkanmaması için dikkat etmeniz gereken bir kaç kurallar var. Su kesilmesi yaşamı olumsuz yönde etkiler. Susuz bir ortamda yaşamak günlük hayatı olumsuz yönde etkiler. Hızlı ve etkin çözümler kapalı tesisatınızı açmaya önemli yönde katkıda bulunmaktadır. Su tesisatınızda tıkanmalar olabilir. Bunların makine ile açılması mümkün. Fakat su tesisatınız borularınız demir ve su yavaş yavaş azaldı ise anlayın ki boru daraldı ve çürümeye başladı. Bunun gibi bir durumda bu tesisatın tıkanıklığı açılmaz. Ancak birden bire su azaldıysa buda demektir ki borunun içine bir şey kaçmış. Bunu makine ile kırmadan açabiliriz. Su azalmasından doğan şikayetlerinizde tesisat borularınızın tıkanıklığı kırmadan hiçbir boru değişikliği yapmadan temizliyor ve açıyoruz. Genellikle demir borularda borunun kireçlenmesi sonucu borunun çapında küçülmeler yaşanır. Çapı küçülen borunun ek yerleri tamamen kapanabilir yada küçük bölgeye yavaş yavaş biriken kum taneleri yada kireçler su tesisatınızın tamamen tıkanmasına yol açar. Günümüzde eski yapıyı tamir ettirmek daha pahalı. Eski demir borular için yapılacak en güzel şey plastik borularla değiştirmek olur. Borunun bir yerini tamir edersiniz bir hafta sonra başka bir arızalanır. Demir boruda tamir yaptığımız zaman boruların içi daha çok tıkanıyor. Matkapla kırarken zeminde deprem gibi titreşimler yapar. Borunun içindeki bütün kireçler parçalanır gidip muslukları tıkar.

Yaşadığımız problemler arasında plastik borularda da tıkanmalar olduğunu gördük. Su tesisatında tıkanmaya yol açan sebep kireçlenme değildir. Plastik boru tesisatında su sayacının bazı parçaları su tesisatınızın içine girebiliyor. Böyle tıkanmaları çok yaşamaktayız. Su sayacının içinden kopan plastik parçalar dirseğin tam ortasında kalıyor. İleriye gidemediği için bu noktada suyun hızını düşürüyor. Borunun içi temizlenmediği sürece ne yaparsanız yapın tıkanıklık açılmaz.

İstanbul tesisat bünyesinde bulunan kimyasal maddeler ve elektrikli makineler sayesinde tesisatınızı değiştirmeden kırmadan tıkanıklık açılıyor. Eski dönemler tarihe karıştı. Teknolojinin çağımız insanlarına getirdiği bir çok kolaylık su tesisat sektörüne yansımıştır. Babadan kalma bilgilerle eski el aletleriyle çözümü bulmak zorlaştı. Müşteriyi en az maliyetle problemin çözümünü İstanbul tesisat yapıyor.

Yorumlar (3)

 • zeynep sahin

  ben zeynep Şahin.şebeke suyumuz arızlandı ve 3 gün çok sıkıntılar çektık,musluklarımızdan su akmadı ve herkes boruların kırılması gerektiğini söyledi.Bize çok pahalıya mal olacaktı ki inşaat pisliğide cabası.Sonra internetten bu firmayı bulduk aradık,sağolsunlar çok yardımcı olup rötar bıle yapmadan saatınden önce gelip yarım saat surmeden ve kırmadan dökmeden boruları açtılar,dünyalar bizim oldu.müdür Halil İbrahim beye,ustası Murata teşekkür edıyorum,ve çok cüzi bi rakamla bunu başardılar.işlerınde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.herkese tavsiye ediyorum.

 • EZGİ ÇATALKAYA

  Evimizde su tesisatından kaynaklanan bi sorun vardı. istanbul tesisatı aradım ve sorunumu anlattım. sorun musluktan suyun çok az akmasıydı. arkadaşlar geldiler ve hiç bir yeri kırmadan su tesisatım da ki tıkanıklığı açtılar ve suyum artık basınçlı bi şekilde akıyor. daha önce basıncın azalmasından dolayı arıza veren elektronik eşyalarım boozulmaktan kurtuldu :) tüm samimiyetimle çok teşekkürler istanbul tesisata ve tüm çalışanlarına.

 • mehmet kayahan

  balıkesirde bir yaylada evim var arazimde çıkan kaynaksuyunu bir depo aracılığı ile yaklaşık 40-50 mt den eve alıyorum. ancak sık sık tıkanıyor depodan su temiz giriyor süzgeç var. lakin su borusunun içinde yeşil,kaygan bir yosun tabakası oluşuyor. zamanla bu tabaka parçalanıp ev içindeki vana ve dirseklerde tıkanmalara sebep oluyor.lütfen bana bunun çözümünü ve kullanacağım malzemeyi söylermisiniz.

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir