İSTANBUL TESİSAT | Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

Musluklardan akan ip gibi sular en fazla sinirlerimizi bozan olaylardan biridir. Kimse musluğunu açtığı zaman kullanımı zorlaştırıcak şekilde suyun az akmasını istemez. Musluklardan çok az su gelmesinin birden fazla nedenleri vardır. Suyun muslukların içerisinde geçtiği esnada birçok kum taş v.b. yabancı maddeleride tesisatınıza taşımış olur. Bazen kireçlenme veya daha farklı şeyler suyunuzun az akmasına sebep olur. Bu sebepleri maddeler halinde yazarak evde tek başınıza uygulayabileceğiniz şekilde anlatmaya çalışacağım.

* Musluklarında ağzında bulunan filitreleri resimde görüldüğü gibi ok yönünde çevirerek açın. Filitre temizlenecek bir halde ise yeni filitre almanıza gerek yok. Nalburlarda 1 tl alabilirsiniz bu filitreyi. Eski bir diş frıçası ile muslukların filitrelerini temizleyebilirsiniz.

* Taharet musluğu dediğimiz bataryaların altında bulunan iki adet vana vardır bunların fleks ile bağlantısını 18-19 anahtar yardımı ile açın ve taharet musluk uçlarından su gelip gelmediğine bakın. Bazı taharet muslukları filitreli olur ve bu filitreler tıkanır. 2. resimde bu muslukları görebilirsiniz.

* Su sayacınızın iki tarafında rekor bulunur bu rekorları söküp su sayacının filitresini temizleyebilirsiniz.

* Tüm bunları yaptınız fakat hala bir değişiklik yoksa en kötüsü su tesisat borusunun tıkanması işte burda bizden yardım alabilirsiniz.

* Sadece banyoda veya mutfak tesisatında su az geliyorsa muhtemelen sebebi borularınızdaki tıkanıklıktan olabilir. Bu gibi durumlar genelde banyosunu plastik boruya çevirmiş müşterilerde yada mutfak tesisatı plastik diğerleri demir boru (galveniz boru) olan müşterilerimizde görülmektedir.

Tıkanan kanalları, klozetleri,wc leri mutfak giderlerini Avcılar kanal açma ekibimiz robot makinelerle etrafa zarar vermeden tıkanıklık açma makinesi yardımıyla açar. En modern kaliteli ve son sistem teknolojiyle hizmet vermekteyiz.

Musluklardan az su geliyor şikayetiyle bir müşterinin evine gittik. Her türlü kontrolleri yaptık. Hatta tesisatın temizliğini de yaptık. Ama yine su az geliyordu. Müşteri daha bir gün önce musluklardan tazikli su geldiğini idda ediyordu. Komşusu imdadımıza yetişmeseydi halimiz haraptı. Meğerse sular kesikmiş. Hanfendinin de evi bodrum katta olduğu için su akmaya devam ediyormuş fakat incecik bir su geliyordu. Neyse müşterimiz biraz yaşlı olduğu için konuyu anlatana kadar akla karayı seçtik. Lütfen sizinde suyunuz musluklardan az geliyorsa tesisatçı çağırmadan önce mutlaka suların kesik olup olmadığını bir zahmet kontrol edin.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir