İSTANBUL TESİSAT | Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

Musluklardan akan ip gibi sular en fazla sinirlerimizi bozan olaylardan biridir. Kimse musluğunu açtığı zaman kullanımı zorlaştırıcak şekilde suyun az akmasını istemez. Musluklardan çok az su gelmesinin birden fazla nedenleri vardır. Suyun muslukların içerisinde geçtiği esnada birçok kum taş v.b. yabancı maddeleride tesisatınıza taşımış olur. Bazen kireçlenme veya daha farklı şeyler suyunuzun az akmasına sebep olur. Bu sebepleri maddeler halinde yazarak evde tek başınıza uygulayabileceğiniz şekilde anlatmaya çalışacağım.

* Musluklarında ağzında bulunan filitreleri resimde görüldüğü gibi ok yönünde çevirerek açın. Filitre temizlenecek bir halde ise yeni filitre almanıza gerek yok. Nalburlarda 1 tl alabilirsiniz bu filitreyi. Eski bir diş frıçası ile muslukların filitrelerini temizleyebilirsiniz.

* Taharet musluğu dediğimiz bataryaların altında bulunan iki adet vana vardır bunların fleks ile bağlantısını 18-19 anahtar yardımı ile açın ve taharet musluk uçlarından su gelip gelmediğine bakın. Bazı taharet muslukları filitreli olur ve bu filitreler tıkanır. 2. resimde bu muslukları görebilirsiniz.

* Su sayacınızın iki tarafında rekor bulunur bu rekorları söküp su sayacının filitresini temizleyebilirsiniz.

* Tüm bunları yaptınız fakat hala bir değişiklik yoksa en kötüsü su tesisat borusunun tıkanması işte burda bizden yardım alabilirsiniz.

* Sadece banyoda veya mutfak tesisatında su az geliyorsa muhtemelen sebebi borularınızdaki tıkanıklıktan olabilir. Bu gibi durumlar genelde banyosunu plastik boruya çevirmiş müşterilerde yada mutfak tesisatı plastik diğerleri demir boru (galveniz boru) olan müşterilerimizde görülmektedir.

Tıkanan kanalları, klozetleri,wc leri mutfak giderlerini Avcılar kanal açma ekibimiz robot makinelerle etrafa zarar vermeden tıkanıklık açma makinesi yardımıyla açar. En modern kaliteli ve son sistem teknolojiyle hizmet vermekteyiz.

Musluklardan az su geliyor şikayetiyle bir müşterinin evine gittik. Her türlü kontrolleri yaptık. Hatta tesisatın temizliğini de yaptık. Ama yine su az geliyordu. Müşteri daha bir gün önce musluklardan tazikli su geldiğini idda ediyordu. Komşusu imdadımıza yetişmeseydi halimiz haraptı. Meğerse sular kesikmiş. Hanfendinin de evi bodrum katta olduğu için su akmaya devam ediyormuş fakat incecik bir su geliyordu. Neyse müşterimiz biraz yaşlı olduğu için konuyu anlatana kadar akla karayı seçtik. Lütfen sizinde suyunuz musluklardan az geliyorsa tesisatçı çağırmadan önce mutlaka suların kesik olup olmadığını bir zahmet kontrol edin.

Yorumlar (12)

 • Yusuf Durmaz

  İyi günler. Bir sorum olacak.30 yıllık 5 katlı bir binanın 5. katında oturuyorum. gündüz vaktinde duşta su sürekli az geliyor ve sıcak su gelmiyor. ama gece böyle bir problem olmuyor. yoğunluktan suyun tazyiki az gelmesi normal mi bunun bi çözümü var mı yani neden yoğun kullanımda üst kata su tazyiki az gelir. çözümü varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Savas

  Çok teşekkür ederim suyun az gelmesinden sandıgımız az akıntıyı sayenizde düzelttik pınar gibi akıyor muslugumuz şu anda. İçinde taş parcaları varmış hepsi çıktı…10 yıldır çile çektik resmen…

 • Halil İbrahim

  Bulunduğunuz şehirde bir tesisatçıdan yardım alarak donan boruları açtırabilirsiniz.

 • Halil İbrahim

  Musluklardan ses gelmesi basınç düşürücü vana yardımı ile çözülecek bir durumdur. Bu servis hizmetini firmamız sağlamaktadır.

 • fatih

  Bu telefondan aradığımda musluk tesisatina degil kalorifer tesisatina bakıldığı söylendi.

 • Muhittin

  İyi gunler yeni bir binaya tasindik ve kimse oturmadigi icin su dondu Suyun donmasina ne yapılabilir bi çözüm varmi

 • Abdullah samet bor

  Musluğumuzdan çok az su akıyordu yazınızı okudum cok faydali oldu ve sorunu çözdüm teşekkür ederim. Iyi çalışmalar diliyorum

 • Halil İbrahim

  Suyun az akmasının sebebi tesisatı döşeyen ustalar montaj sırasında kaynak yaparken daraltma yapmış olabilir yada boru içerisine pislik kaçırmıştır. Yabancı bir madde boru içerisine kaçtığında musluktan akan su azalır.

 • doqukan

  Arkadaslar ben evin komple su tesisatini deqistirdim.deqismeden once borular demirdi.ama suan plastiqe donustu ve kompe cesmelerde son siztem aldim ama gel gelelimki su cok az akiyo helel hele sicak su banyo yapmadan bir saat once suyu acyorum kovayi doldurmak icin.onceden bole bse yoktu .simdi ne olabilir.hatta borularda buyudu.bu arada evim mustakil bunun sebebi ne olabilir.yoksa evi traktore kepce takip yikacam sinirimden.

 • Fikret

  Merhaba. Ben çok yere baktım ama benim sorunumun cevabını bulamadım. Bizim musluktan bazen normal bazen çok az su akıyor. Haliyle filtre tıkanıklığı vananın kısık kalması gibi bir sorun olamaz. Genelde sabahları daha iyi şiddetli akabiliyor ama akşamları resmen ip gibi diyebiliriz zaman zaman.. Sabahları az olduğu da oluyor genede değişken yani. Bu durum neyden olabilir??

 • Halil İbrahim

  musluğun marka modeline göre akışkanlık hızı değişmektedir. Suyun az akmasını istiyorsanız alt tarafta dolap içerisinde bulunan mini vanaları biraz kısarak suyun hızını düşürürsünüz.

 • Ipek

  Ben yenni musluk aldim ama su cok hizli akiyor sebebi nedir ki

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir