1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (27 oy, ortalama puan: 4,26 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Üst Kat Komşumdan Su Damlıyor

ust-kat-komsudan-su-damliyor

Apartman tipi konutlarda yaşayan mülk sahipleri birbirlerine rahatsızlık vermeden komşusunun şikayetini dikkate alarak oturması gerekir. Kendisinden akan suyu bir türlü kabullenmeyen vatandaşlara evinizi kırdırmak istemiyorsanız su sızıntısı tespiti yaptırmalarını öneriyorum. Yeri belli olmayan su kaçaklarını kırmadan su kaçağı tespiti yaparak arızanın yerini belli ediyoruz.Alt kata akan su her zaman bir üst kattaki daireden çıkmayabilir. Fayansın altından giden borularda su akan yeri bulmak gözle mümkün değildir. Tahmin üzerine seramikleri kırmak fuzuli masraf çıkarabilir. Her daireden akan su temiz su değildir. Kaçağın tamiri yapıldıktan sonra su akması 3-5 gün devam edebilir. Beton suyu emdiği için kuruması zaman alır. Beton tamamen kurumadan boya yaptırmaya kalkışmayın. Nemli bir duvara boya yaptırdığınızda boyanın kabardığını görürsünüz.  Üst kat komşudan su damlıyor yada alt katıma su damlıyor bize gelen arızalardan birçoğu böyle. Bu tür arızaları genelde rahatsızlığı yaşayan müşterimiz tarafından yaptırılıyor. Aslında su akıtan dairenin bu arızayı en kısa sürede yaptırması gerekir. Ama alt kattaki komşusunu düşünmediği için arızayı yaptırmayan komşularda çıkabiliyor. Bu tür durumlarda dairenize akan su problemini üst kattaki komşunuz çözmüyorsa belediyeden zabıtayı arayabilir şikayetinizi anlatabilirsiniz. Verilen süre içerisinde arıza yaptırılmıyorsa gereken işlem yapılabilir. Yada evinizi sigortalatıp bu tür sorunlarla uğraşmayabilirsiniz. Eviniz sigortalıysa sigorta sizin zararınızı karşılar arızayı yaptırır ve mahkeme yoluyla komşunuzdan bu çıkan tüm masrafların parasını alabilir. Evi sigortalı müşteriler ekspertiz hizmetinin ardından su tesisat arızalarını tamir yaptırabilirler.

Firmamız böyle durumlarda faturalı çalıştığı için sigortadan para almanızda sıkıntı yaşatmaz. Noktasal su kaçak tespit ekipmanlarımız ile su kaçağının pis su borularında mı? temiz su tesisatında mı? kalorifer tesisatında mı? neredeyse bulup çıkarıyoruz.

Üst komşunuzdan dairenize su sızıntısı olduğunda şikayetçiyseniz bize ulaşın su kaçak tespiti yapalım. Dairenize inen su kaçaklarını problem etmeyin. İşlerinde son derece uzman olan ustalarımız su kaçak arama cihazıyla sızıntının yerini kesin olarak tespit edip onarımını yaparlar.

Üst kat komşuma su damlıyor sızıntının nerde olduğunu bulamıyorsanız bir uzmana başvurmanız gerekiyor. Su kaçak arama cihazıyla gelip kırmadan dökmeden su kaçağının yerini tespit edip onarımını yapıyoruz.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.