1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (17 oy, ortalama puan: 4,29 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
bir-yerde-su-sizintisi-oldugu-nasil-anlasilir

Bir Yerde Su Sızıntısı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Herhangi bir yerde su sızıntısı olup olmadığını anlamak için en basit yöntem evin bütün tesisatlarını bir hafta boyunca kapalı tutmaktan geçer. Bu sizin bakarak anlayacağınız en basit yöntemdir. Dairelerde bir sızıntı başladığında kimisi damlama yapar kimi kaçaklarda tavanlarda rutubete sebep olur. Eksik yapılan işlerde tesisat borularından yavaş yavaş sızıntı başlar. Durumun anlaşılması bazen altı ay sürebilmektedir. Dışarıda tesisatçı aramak yerine su sızıntısı tespiti yapan firmayı arayarak konutunuzda sızıntı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
İş bilmeyen insanların alt yapı firmalarında çalıştırılmadığını biliyorsunuz. Bireysel olarak yaptırdığınız tesisatlarda muhtemelen kaçak problemi yaşıyorsunuzdur. Bunun nedeni köşe başlarında 1 ay sıhhi tesisat sektöründe çalışarak iş yapan kendini usta zanneden temiz su tesisat ustalarıdır. Temiz su tesisat ustası neden diyorum biliyor musunuz? Çünkü başka bir tesisattan anlamazlar da ondan. Pimaş döşemeyi bilmeyen kaynak nedir haberi olmayan kişilerdir. İnşaatlarda tesisat deyince ilk akla gelen su tesisatıdır. Su tesisatı bir binanın en önemli yapı işlerinden biridir. Su tesisatı denilince de su tesisat ustası akla gelir. Ama kaliteli bu işi plastik boruyla yapan değil demir boru ustası kaynak yapmasını iyi bilen bir usta gelir. Su tesisatı eskiden demir boru diye tabir ettiğimiz galvaniz boruyla yapılırdı. Gelişen teknoloji demir borunun yerini plastik boru aldı. Plastik borunun kaynak ve diş açma problemi olmadığından eline bir plastik boru kaynak makinesi alan herkes bu işi yapmaya başladı. Bu kişiler ancak boruların dizilişini yaparlar. Bize göre su tesisat ustası;
Demir boru kaynağını iyi bilmelidir. Kaynak yaparken kesinlikle kaçırmamalıdır. Ortaya çıkan bu tesisatçıların yaptığı çoğu borular su sızdırmaktadır. Sonra tesisata ödediğiniz paranın yarısı kadarını baştan ödeyip sızıntı yapan yeri tamir ettiriyorsunuz. Temiz su borularını döşeyecek ustanın bu işte en az 10 yıl çalışması gerekir. Bir usta kolay yetişmediği için eline makine alan her adama güvenmeyin. Su sızıntılarını bulan firmalar bu yüzden oluşmuştur. Dairelerde kaçak olmasa bize gerek kalmazdı. Neredeyse her yapılan 3 dairenin birinde su sızıntısı şikayeti oluşmaktadır.
Tamir yapılan bölgeye garanti veriyoruz. Su sızıntısı olan evlere basınç düşürücü regülatörü takılmasını öneriyoruz. Geceleri yükselen sudaki basınç değeri plastik boru ek yerlerinden patlama yapıp evinizde su sızıntısına sebep olabilir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz su sayacının olduğu bölgeye basınç düşürücü vana taktırmanız gerekir.
Firmamız bünyesinde su sızıntısını bulan bütün makineler bulunmaktadır. Avrupa`dan ithal cihazlarla su kaçağının noktasal yerini buluyoruz. Artık su sızıntısını eski yöntemlerle bulmak tarihe karışıyor. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için firmamızdan telefonla bilgi alabilirsiniz. Referanslarımızdan daha önceleri kimlerle çalıştığımızı görebilirsiniz. Ekiplerimiz su tesisat ustaları oldukları için tesisat konusunda gerekli tecrübeye sahiptirler.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.