1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
su-sizintisi-arama-bulma-ve-tamiri

Su Sızıntısı Arama Bulma ve Tamiri

Su sızıntısı olan yerlerde sorunu tamamen tesisat borularına bağlamak yanlış olur. Gözlemleme tekniği kullanılarak sızıntıyı bulmak yerine cihazlı su tesisatçılardan yardım almak daha ekonomik olacaktır. Cihazın bulamayacağı sızıntı yoktur. Sızıntıyı aramak için kullandığımız bir kaç çeşit makine kullanıyoruz. Bunların arasında en yanıltıcı olan cihaz nem ölçme aletinden yararlanmak olacaktır. Bizim kullandığımız sistemler arasında su sızdıran bölgeyi gösteren alet kameralardır. Yaklaşık 15 yıldır yaptığımız bu işin parke ile zemin arasında kalan su borularını bulmaktan ibaret olmadığını gördük. Devamlı ıslak şekilde bekleyen zeminlerde alt kısımlara su kaçırdığını anlamak yada bulmak en zor işlemlerimiz arasındadır.

Su tesisat sektöründe gelişen teknolojiye ayak uydurarak kırmadan hiçbir yere zarar vermeden su sızıntısı arama ekipmanlarımız ile su sızıntısı arama bulma faaliyetlerini yürütüyor ve yerini noktasal olarak tespit ediyoruz. Su sızıntısı tam olarak nereden geliyor nereden sızdırıyor tespit edip sizlere yerini sizlere de gösteriyoruz. Böylece sızdıran boruyu gözünüzle görüyorsunuz. Su sızıntısının atık su giderinde mi yoksa temiz su borusunda mı olduğunu söyleyip sonrada tam yeri arama yapılarak bulunduktan sonra onarımı yapılıyor. Eğer temiz su tesisatında kaçak var ve yeri bulunduysa hemen tamiratı yapılabiliyor. Fakat pis su tesisatında yani giderlerde sorun çıkmışsa bir sonraki gün tadilatçı ekibimizi gönderip onarımını yaptırıyoruz. Temiz su onarımını anında yapan ekibimiz o an için fayans işini yapmasa da gider onarımı yapan tadilatçı ekibimizde fayansçı bulunduruyoruz.

Borularda Onarım Teknikleri

Temiz su tesisatında onarım iki şekilde yapılmaktadır. Kimyasal madde ile patlak boru onarımı ve 1-2 seramik kırarak sızdıran borunun onarımının yapılması. Kimyasal ile onarım genelde kalorifer tesisatlarında yapılmakta. Temiz su tesisatı içinde kaçak tamir kimyasalı kullanılabiliyor ancak şebeke suyunda yüksek basınç olduğundan ileride sorun yaşanma ihtimaline karşı kaçağın yerinin bulunması tamiratının yapılması daha mantıklıdır. Fakat kalorifer tesisatı kapalı devre sistem olduğundan içerisindeki su basıncı düşüktür ve kimyasalla kapatılan kaçağın açılması zordur. Bu şartlarda yapılan onarım gayet mantıklı ve garantilidir. Bu şekilde yapılan uygulamaya 1 yıl garanti verilmektedir. 1 yıl içerisinde kaçak meydana gelirse firmamız ücretsiz tekrar onarımını yapmaktadır.

Su sızıntılarında son teknolojiyi ve Avrupa da kullanılan kimyasalları Türkiye`de kullanmakta olan lider firmalardan biriyiz. Daha detaylı bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Su sızıntısı sorununu bulma ve tamirini yapıyoruz. Nerden geldiğini bulamadığınız su kaçaklarının yerini su kaçak arama cihazı yardımıyla kırma dökme yapmadan test edip tamirini yapıyoruz. Anahtar teslimi yapılan işler sayesinde sürekli başka usta bulmak zorunda kalmıyorsunuz. Özellikle sizi fayans ustası aramaktan kurtarıyoruz. Amacımız size her zaman modern ve kaliteli hizmet sunmaktır.

Atık su giderlerindeki kaçakları kamera yöntemi ile buluyoruz. Herhangi bir tıkanma var mı veya ters meyil verme uygulaması veya tesisattan kaynaklanan yanlış uygulamaları müşterilerimize tek tek söylüyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.