1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (17 oy, ortalama puan: 4,35 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
su-sizinti-tespiti

Su Sızıntı Tespiti | Su Kaçağı Bulma ve Tamiri

Kırmadan dökmeden son teknoloji cihazlar ile su tesisatınızdaki sızıntılar tespit edilir. Atık su tesisatı tıkanıklıkları kırmadan açılır.

Kameralı su kaçak tespit çalışmamız ile su kaçaklarının yerini noktasal tespit edip onarıyoruz. Su sızıntısının yeri neresi olursa olsun kırmadan etrafı kirletmeden buluyoruz.

Su sızıntısı eskiden kalma bir borunun çatlağı yada tesisata herhangi sert bir cisimin çarpması sonucu oluşan sızıntılardır.

Neden sızıntı şimdi başlıyor. Bu boru neden şimdi sızdırmaya başladı ?

Duvarın içerisindeki boruya kim ne yaptı da borudan su kaçırıyor diyebilirsiniz yada 30 yıldır akmayan tesisat neden imdi sızdırmaya başladı diyebilirsiniz. Bu sorularınazı tek tek cevaplayalım.

Demir boru tesisatlarında genelde oluşan sorun demir borunun çürümesi sonucu oluşan su sızıntılarıdır.

Plastik boru tesisatlarında genelde su sızıntısı ya kaynağın iyi yapılamaması yada basıncın fazla gelmesiyle oluşan patlamalar yada sıcak su boru hatlarında genleşme sonucu oluşan su sızıntılarıdır.

Peki atık su gider boruları neden şimdi su sızdırmaya başladı
Bu sorunuzun cevabı inşaat zamanında tesisatcınız borunuzu sağlam bir şekilde döşer. Tesisatcı boruyu döşedikten sonra borunun üstüne bir kürek darbesi yada taş çarpması borunun üstünü zedeler. Siz tesisatı kullanırsınız zamanla bu sızıntı kendini yeni yeni göstermeye başlar sebebi alt tarafta kireç tabakası oluşup suyun üst taraflara doğu yükleselerek kırık yerden sızmasıdır. Bu konuda tesisat ustanızı suçlayamazsınız. Fabrika hatası bir boruda olabilir.

Herhangi bir sebepden dolayı beliren su kaçakları sizi son derece rahatsız edip keyfinizi kaçırabilir. Sızıntının kaynağını veya nerden geldiğini tespit edemiyebilirsiniz. İşinde uzman olan ustalarımın ellerinde su kaçak arama makinesi ile gelip su kaçaklarının yerini kırma dökme olmadan tespit edip onarımını yaparlar.

2 Yorum

 • Aytul Erciyes

  Su kacağı Besiktaş’ta 1 haftadır bulunamadı -2 de bodrum kat yardımlarınızı bekliyorum.

  • Murat Taştan

   Telefonla bize ulaşın detaylı olarak durumu anlatırsanız yardımcı olabiliriz.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.