1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (12 oy, ortalama puan: 4,42 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
su-sizintisi-problemleri-kirmadan-kesin-cozum

Su Sızıntı Problemleri Kırmadan Kesin Çözüm

Su sızıntısı yaşanan bölgelerde damlama ya da ıslanma görülür. Bir yerde su kaçağı var diyebilmek için belirli şartların oluşması gerekir. Damlayan bölgede zaten su akıntısı olur ve su kaçağı olduğu anlaşılır. Asıl olay kabarmalar olan yerlerde çıkar. Buralarda küflenmeden rutubetten kaynaklı sıkıntılarda oluşmuş olabilir. Üst kattan su sızıyor mu merak edilir. Net olarak bir şey söyleyebilmek için daire su tesisatı cihazlarla kontrol edilip test yapılmalıdır. Yapılan testler temiz su için ayrı pis su için ayrı yapılır. Şebeke suyu kaçağında manometre takılan tesisat izlenir basınç düşüyorsa kaçak araması yapılarak bulunur. Eğer temiz su sağlamsa işte o zaman kamera görüntülemesi yapılır. Pimaşlarınız da kırık, çatlama, conta kayması vb. bir durum görülürse tadilatı yapılır. Firmamız her türlü tesisat onarımını ve fayans tadilat işlerini tek elden yapmakta.

Su boruları neden patlar?

Koç vuruşu: Ani kapanan bir musluk veya vana suyun hızının birden bire sıfıra düşmesi borudaki basıncı 15-20 misline çıkarabilir. Basınçta artı ve eksi yönde büyük dalgalanmalar basınç normale dönünceye kadar devam eder. Borular, kelepçeler sarsılır gürültü meydana gelir. Hatta borunun patlamasına bile neden olur.

Koç vuruşunun önlenebilmesi için onu meydana getiren nedenler ortadan kaldırılmalı. Musluk ve vanaların birden bire kapanmaları önlenebilir. Tesisatta aşırı basıncı düşürmek için basınç düşürücü vanalar kullanılır. Basıncın yüksek olduğu tesisatta lastik musluk contası kullanılması doğru olmaz, 

Koç vuruşunun etkilerini azaltacak en iyi çere hava cebi kullanılmasıdır. Hava cebindeki hava bir yastık görevi yaparak elde olmayan nedenlerden oluşan koç vuruşunun etkisini azaltır. Genişliği fazla olan cepler uzun olanları seçilir. Cep üzerine havayı yenilemek için bir boşaltma musluğu kullanılır. Hava musluğunun su bölgesinde olması musluğun hava kaçırmasını önler.

Su sızıntıları nerden geldiği belli olmayan banyodan aşağı akan akıntılar canınızı sıkmasın. Bize ulaşıp form yazdırmanız yeterli olacaktır. İstanbul tesisat olarak size son sistem teknolojiyle hizmet vermekteyiz. Su kaçak arama cihazı ile gelip su kaçağının yerini kesin olarak tespit ediyoruz ve dilerseniz onarımını yapıyoruz. 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.