1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (19 oy, ortalama puan: 4,32 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
su-kacaklarini-onlemek-icin-neler-yapmak-gerekir

Su Kaçaklarını Önlemek İçin Neler Yapmak Gerekir?

Tesisat borularınızda kaçak olup olmadığını anlamak için basit usul manometre testi yeterlidir. Büyük şebeke borularındaki kaçakları önlemek için GPRS veri sistemi kullanılmaktadır. Belirlenen bölgelere yerleştirilen su sayaçları ile veri takibi yapılmaktadır. Evinizde temiz su borularından kaçak olmamasını istiyorsanız tesisatınıza basınç düşürücü vana taktırmanızı öneririz. İstanbul tesisat olarak su kaçaklarını cihazla bulma işlerini yapıyoruz. karşımıza çıkan su kaçaklarının %90`ı temiz su borularından kaynaklanmaktadır. Temiz su boruları plastik olduğundan dolayı maksimum 10 bar basınca dayanıklıdır. Eski evlerde demir boru olduğu için demir borunun dayanıklılığı daha fazladır. Plastik borular ve kaynak ek yerleri 10 bar basınca dayanıklıdır dedik ama şöyle bir problem oluşmaktadır. Geceleri su kullanımı az olduğu için normalde 4 ile 6 bar olması gereken şebeke suyu basıncı geceleri 10bar ve üzerine çıkabilir. Borunuzun kaynak yerlerinden bir patlama gerçekleşir. Su kaçağı meydana gelir. Bu yüksek basıncı önlemek için evinize basınç düşürücü vana taktırabilirsiniz. Basınç düşürücü vanayı su sayacının önüne yada kombinizin altına yerleştirebilirsiniz

Manometreli Su Basınç Regülatörü, tesisatlarda ve tesisalara bağlı cihazlarda yüksek basınçlı sebeke sularının meydana getirdiği şiddetli tahribatların önlenmesi için üretilmiştir. Manometreli ürünler çıkış basıncının görülüp değerlendirilmesi için önerilir.

Manometreli Su Basınç Regülatörü, düşük basınç ve yüksek debi için üretilmiştir.

Su basınç regülatörleri :
1 – Tesisatların patlaması ve armatürlerin basınçtan dolayı bozulmalarını engeller.
2 – Koç darbesinin zararlarını önler.
3 – Basınçlı suyun yarattığı gürültüyü önler.
4 – Dengeli basınç sağladığından su tasarrufu sağlar. Laboratuvar testlerimizde 7,8 barlık bir basıncı 3 bara düşürdüğümüzde toplam tüketimde %25 oranında su tasarrufu sağladığı görülmüştür.
5 – Çamaşır, bulaşık makinesi, kombiler ve termosifonlarınızı basınçlı suyun zararlı etkilerinden korur.

Fabrika çıkış basınçı 3 bar olarak ayarlanmıştır istenilen özel durumlarda ayar mekanizmasından 1- 6,5 bar arası ayarlanabilir. Manometreli ürünler çıkış basıncını gözlemlemek açısından tavsiye edilir.

KULLANIM ALANLARI

  • 1/2″ Tesisatlar
  • Çamaşır makineleri
  • Bulaşık makineleri
  • Kombiler
  • Boylerler
  • Hidrafor çıkışları
  • Güneş Enerjisi sistemleri

http://www.caseventil.com/ alıntıdır.

Evinizde herhangi bir bölgeden sızan su kaçağı varsa yerini tespit edemiyorsanız bize ulaşın. Su kaçağı ve su sızıntısı probleminizi kırmadan su kaçak arama robotuyla tespit edip onarımını yapıyoruz. Artık evinizde oluşan su kaçakları, komşunuzdan size akan su kaçakları sizi üzmesin. İstanbul tesisatın profesyönel ustaları evinize gelip su sızıntısını kesin olarak tespit eder ve onarımını yapar.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.