1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (30 oy, ortalama puan: 4,33 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Makineyle Su Borusu Sızıntısı Bulma

makineyle-su-borusu-sizintisi-bulma

Piyasada montajı yapılmış su borularında oluşan sızıntıları bulmak için birden fazla makine kullanılır. Termal kamera, nem ölçer cihazı, boru kamerası ve dinleme makinesi yerine göre seçilerek arama yapılabilir. Sızıntı ararken makineyi doğru yerde kullanmak yapılan işin kalitesini artırır. Acele etmeden kullandığı makinelerin hakkını vererek araştırma yapmak müşteri gözünde iyi bir intiba bırakır. Makinelerin gösterdiği alanı kırmadan önce su boruların geçtiği noktaları iyi kestirmek gerekir. Kırıma başlarken birden fazla kalebodur, granit kırmadan tadilatını yapmak için kafa yormak lazım. Gelişi güzel kırılan seramikleri bulmak zor, ama bir fayans kırılırsa yerine koyulan fayans farklı da olsa çok birşey fark etmez.

Su sızıntılarının nereden geldiğini bulamıyorsanız işte size kesin çözüm makineyle su sızıntısı bulma ve kameralarla su tesisat borularınızı ve atık su gider borularınızı tarıyoruz. Kaçağın noktasal tespit edip size rahat bir nefes aldırıyoruz. Size kalan sadece bizi arayıp arızanızı bildirmek. Şebeke suyu hattına bağlı plastik borularda su kaçaklarını veya demir boru su kaçaklarını bulabiliyoruz. Pis su gider borusu içerisinde inşaat zamanından kalma moloz veya katı atıkları görüntüleyebiliyoruz. Suyun gitmesine engel olan her türlü yabancı maddenin noktasal yerini tespit edip size daha az masraflı daha az zahmetli bir tamir sunuyoruz. Rögar yerini bulamayan müşterilerimizin rögar yerini tespit ediyoruz. Yangın borusu ve bahçe sulama boru hatlarındaki su kaçaklarının tam olarak yerini bulabiliyoruz. 3 metre derinliğe kadar olan temiz su hattındaki su sızıntılarının yerini buluyoruz. Ayrıca atık su boru hattınızın gidiş istikametini geçiş güzergahlarını size gösterebiliyoruz. Boru hattı tespiti için bizi çağırabilirsiniz.

Su sızdırmaları aslında dikkatsiz kullanım yada bakım yapılmaması gibi durumlarda hemen açığa çıkarak, ciddi sorunlarında kendiniz göstermesiyle son bulmaktadır . Böylesine durumlardan kurtulmak için hemen sızmalara neden olan durumları tespit ederek, ortaya önemli derecede güzel sonuçların çıkması sağlanabilir  Aynı zaman da , su sızıntıları gerçekten büyük hasarlara neden olacağından , insanlar bu konuda tedbir almak için gerekli kurum ve kuruluşlara kesinlikle başvurmaları gerekmektedir . Su sızmaları , çatlamalar yada donmalar sonucunda boru hatlarında meydana gelen durumların zamanla kırılmalar yada borularda hemen su sızıntılarının yaşanmasından sonra akıntılar meydana gelecektir. Su sızmaları , bu şekilde devam  eden şekiller ulaşırsa , gerçekten çok büyük sıkıntıları  da içine alarak, zamanla ortaya daha fazla sızmaların oluşması kendini göstermiş olacaktır . Aynı zamanda , duvar aralarında veya üst katlarda meydana gelen sızıntılar , ciddi hasarların meydana gelmesini tetikleyerek, kötü durumların da meydana gelmesine neden olacaktır. Su sızmaları, boru hatlarının ve soğuklarında kırılma , çatlama gibi durumlara düşmesiyle çok ciddi bir sızmalara neden olur hale gelecektir. Ayrıca, su sızıntılarının oluşmasına tesisat yapımında boru hatlarının alana yanlış dağılmanın sonucunda oluşan akıntılar sebep olmaktadır .Su sızmaları zamanla ev içlerine kadar yayılırsa , durum olarak ilerleyen boyutlara taşan ciddi sebepler de insanlara zarar vermeye başlayacaktır .

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.