1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (18 oy, ortalama puan: 4,33 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
kombi-su-eksiltiyor-kirmadan-cozum

Kombi Su Eksiltiyor Kırmadan Çözüm

Gelişen su teknolojileri kalorifer borularında kırmadan tamir olanağı sunmaktadır. Dünya genelinde kullanılan bir ağacın köklerinden elde edilerek üretilen tamir sıvısı sayesinde borularda ki su kaçağını onarım yapabiliyoruz. Sisteme atılan tamir ilacı suyun basıncını dengeleyerek 48 saat içerisinde kombinin barını sabitlenmektedir. Her akşam kombiye su vermek zorunda kalmazsınız.

Kombi su eksiltmeye başladığında iki sebepten dolayı bunu yapar. Birinci kombinin denge kabındaki hava bitmiştir. İkincisi kalorifer tesisat borularında gözle görülmeyen çok ufak bir kaçak meydana gelmiştir. Bu iki sebebi birbirinden ayırt etmek çok kolaydır. Bu sorun kombiden kaynaklanıyorsa kombi kafasına göre su eksiltir arada bir kombinin su seviyesi yükselir. Sadece su seviyesi düşüyorsa kombi tesisatında kaçak var demektir. Kombinin suyunu hergün tamamlıyorsanız kaçağı başka bir yerde aramanıza gerek yoktur kesin tesisat borusunda kaçak var demektir. Sürekli kombinin suyu düşüyorsa öncelikle evinizin bütün odalarını dolaşın peteklerin sağını solunu sağlam bir şekilde kontrol edin. Bazen kalorifer petekleri delindiğinde böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Kısa maddeler halinde kombi su eksiltme nedenlerini aşağıda okuyabilirsiniz.

1-) Kombinin denge tankında bulunan hava bittiğinde içine su almaya başlar ve basınç göstergesi hem yükselir hemde düşme yaşanır.
2-) Kombinin içerisinde bulunan parçalarda delinme meydana gelirse basınç göstergesinde çok az bir düşüş gözlenir.
3-) Odalarda bulunan radyatörlerden biri delik olabilir.
4-) Radyatör bağlantı rekorlarını kontrol edin kombi su eksiltmelerinin çoğu sebebi bundan kaynaklanır.
5-) Kalorifer tesisat borularında kaçak meydana gelmiştir. Son madde gözünüzü korkutmasın artık kırmadan ilaçla bu tarz kaçakları kapatıyoruz.

Kombi su eksiltme sebebi iyice araştırılmadan bulunamaz. Çünkü sistemdeki su kaybının 2 sebebi vardır ya kombiniz arızalıdır yada kalorifer tesisatında bir kaçak vardır. Kombideki sorun genellikle denge kabı içindeki havanın bitmesi ile basınç göstergesinde ki oynamadır. Konunun uzmanı kombi servisini çağırıp kontrol ettirirsiniz, kombiden bir sorun olmadığına emin olduysanız eğer  kaçak kalorifer tesisatındadır. Sistemde kaçağı bulmanın yolu su kaçağı bulan cihazdır. Ancak bir yol daha var ki kaçağı bulmaya bile gerek kalmadan kırma dökme olmadan kaçağı tamir ediyor. O yöntem kimyasalla kaçak onarım yöntemi ve kullanılan kimyasal markası da flexdub markasıdır. Satışını ve uygulamasını yaptığımız bu ürün kaçakları bulmadan tüm sistemde dolaşarak nerede su sızıntısı varsa hepsini kendiliğinden kaynatıyor. Kalorifer tesisatlarındaki su kaçaklarını kombi su eksiltmelerine kırmadan çözüm budur. Uzman ekibimiz kalorifer tesisatlarındaki su kaçaklarını hiç kırmadan çözüm üreterek sizleri dairenizin parkesini veya seramiklerini kırmaktan kurtarıyor.

Kalorifer tesisatında kaçak olup olmadığını nasıl anlarım?

Her kombinin su gösterge paneli vardır. Su basıncı gösteren bu bölüme manometre denir. Bazı yeni kombi modellerinde bu manometreler dijital bazılarında da manueldir. Müşteri şikayetleri bu manometrede devamlı su düşüşü gözlendiği yönündedir. Bazı evlerde 1 günde su takviyesi bazı yerlerde de 3 günde veya haftada bir su basıncı düşüşü görülmektedir. Kombide su basıncı düştüğünde hem sıcak suyunuz devreye girmez. Hem de peteklerinizi ısıtamazsınız. Kaloriferler yanmaz. Su eksilmesi olan yerlerde duvarlarda kabarma veya rutubet şikayeti de olabilmektedir. Genelde kombi su kaçaklarında alt katta veya su kaçağı meydana gelen dairede hiçbir ıslaklık belirtisi meydana gelmez. Bunu anlamanın tek yöntemi kombinin su basıncını gösteren ekranı takip etmektir.

Genelde kombi su eksiltmelerinin sebebi kalorifer radyatör tesisatındaki su sızıntılarıdır. Bu sızıntıları kombinize su basarak en fazla 2 bar su bastıktan sonra bir kaç gün içerisinde su eksiltmesinden anlayabilirsiniz. ısıtma sisteminizde su kaçağı kombinizin su eksiltmesine sebep olur veya alt kattaki komşunuzun tavanından su çıkmasına sebep olur.

Avrupa dan Türkiye`ye gelen ilaç ile kombi su eksiltmelerine son kombiniz rahat bir nefes alsın.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.