1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (32 oy, ortalama puan: 4,22 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Kombi Su Basıncı Düşüyor

kombi-su-basinci-dusuyor

Kombinize sürekli su takviyesi yapmaktan bıkmış olabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz anda kalorifer suyu eksiltme yaptığında kalorifer sisteminiz devreden çıkar. Doğalgaz borularında ki en ufak sızdırma nem rutubet ve benzeri şikayetlere sebep olmaktadır. İster cihazla kalorifer tesisatınızı kontrol ettirip sonrada tamiratını yaptırın yada herhangi bir kırdırma işlemi yapmadan tesisat borularınızın içerisine bir kimyasal sıvı verilerek tesisat kaçağına son verelim. Kombinizin su basınç göstergesinde su seviyesi düştüğünde kombinin altında bulunan vana yardımı ile su takviyesi yapıyorsanız ve bu zaman aralığı ortalama bir günü dolduruyorsa bizim fikrimiz kimyasal uygulama en doğru çözüm olacaktır. Peteklere giden borularda kaçak varsa kombinin suyu sürekli eksiltme yapar. Şayet arada bir yükselip sonrada kombinizin suyu düşüyorsa kombiniz ne marka olursa olsun yetkili servisini arayıp denge tankındaki havayı kontrol ettirmenizi öneriyoruz. Kombinin su basıncı sürekli düşüyor, kombide su kaçağı, kalorifer borularında su kaçağı, petek borularında su kaçağı ve buna benzer bir sürü şikayetle kalorifer tesisatınızda su kaçağı meydana gelebilir. Bu tip arızaları su kaçak cihazı ile bulmakta mümkün ancak kaçak cihazı ile basınç yapılması gerektiğinden bu sisteme de basınç yapılamaz. Radyatörler ve kombi zarar görme olasılığı vardır. Böyle bir risk alınacağına sadece 1 litre kaçak tamir kimyasalı ile bu kaçağı zahmetsizce, kırmadan bitirebiliriz.

Aşağıdaki şikayetlere benzer sorunlar yaşıyorsanız bizi arayıp onarım için bilgi alabilirsiniz.

Kombi Su Eksiltiyor
Kombi Su Basıncı Düşmesi
Kombi Su Basıncı Düşüyor
Kombide Su Basıncı Düşmesi
Kombi Su Kaçağı
Kombi Basıncı Sürekli Düşüyor
Kombinin Basıncı Düşüyor
Kombinin Su Basıncı Düşüyor

Konut hayatının vazgeçilmez bir parçası olan kombilerin su kayıpları bazen buharlaşma bazen de tesisat borularındaki kaçaklardan meydana gelir. Her gün kombinize su basmaktan bıkmış olabilirsiniz, sürekli kombinizin su göstergesini kontrol etmekten bıkabilirsiniz. Bu tür problemlerin hızlı ve pratik çözümleri var. Su sızıntılarını kaçak arama cihazı veya kimyasal ilaç uygulamaları ile bertaraf edebiliyoruz.

Kimyasal ile su sızıntısını önleyen ilacın kullanım alanları pprc boru yani plastik boru diye tabir edilen tesisatlarda ve yerden ısıtma tesisat borularında kaçak kapatmak için kullanabiliriz. Kollektör sistemli yerden ısıtma tesisatlarında kullanmadan önce temizlik yapmak gereklidir. Radyatör veya petek tesisatlarında kaçağı kapatan ilacı kullanma talimatına göre uygulamak gerekir. Kaçak kimyasalı yaz aylarında uygulamak sıkıntılı olabilir. Bu yüzden biz kombi suyu eksiltme yapan müşterilerimize yazın bu uygulamayı yaptıkları zaman en az bir hafta kombilerini çalıştırmaları için uyarıyoruz. Aşağıda yazılı sıkıntılarınız mevcut ise kalorifer tesisatınızda kaçak var demektir.

Bu içeriği paylaş

1 Yorum

 • didem ertuna

  kombimdeki su basıncı 3 gün de bir sürekli düşmekteydi
  istanbul tesisattan hizmet alan bir arkadasımın tavsiyesi üzerine kaçak tamir kimyasalı için servis talebinde bulundum ve daireme gelen servis ekibi işleme başlamadan yapılacak işlemleri bana sırasıyla anlatıp işleme başladılar
  kimyasal uygulamasıdan sonra servis ekibinin benim yapmam gerekenleri acıklayıcı bir sekilde servis hizmet kagıdına yazarak bana teslim ettiler ve sıkıntımı çözdüler tesekkür ederim

 • Tüm yorumları göster

  Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.