1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hiç Puanlanmamış)
Loading...
kamerali-cihazla-su-kacak-tespiti

Kameralı Cihazla Su Kaçak Tespiti

Bugüne kadar İstanbul’da ve diğer şehirlerde kameralı cihazla su kaçak tespit çalışmalarına imza atan İstanbul Su Tesisatı sektöründe kurumsal bir yapıya bürünmüştür. Endüstriyel alanlarda da sürdürülebilir birçok çalışmayla firmaların bakım hizmetlerini yürütmektedir. Gelişmeye açık bir yapıya sahip ülkemizde özellikle kentsel dönüşüm projeleriyle müşteriler tadilat işlerini minimum seviyeye düşürdü. Nasıl olsa yıkılacak telaşına kapılan insanlar buna bağlı olarak köklü tadilat çalışmalarından uzak durmaya çalışıyorlar. Bunun yerine bizim gibi arızayı bölgesel olarak bulup tamirini yapan firmalarla çalışmayı tercih ediyorlar. Her yıl biraz daha fazla büyüme kaydeden kaçak tespit firmamız sektörün öncüsü olmaya devam ediyor. “Biz yaptık bitti” anlayışını yıkan bir iş ahlakı ile garantili işler yapmaya devam ediyoruz.

Evlerde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri bir türlü sebebi anlaşılmayan su sızıntıları (su kaçakları). Geçmiş yıllarda bu sızıntıları bulabilmek hem büyük bir ustalık tecrübesi hem de beceri gerektiriyordu. Fakat işinde en profesyonel olan usta bile sızıntının kaynağını ve çözüm yolunu ancak birkaç denemeden sonra bulabiliyordu. Tabi bu birkaç deneme evin muhtelif yerlerinde kırıklar ve tadilatlar anlamına geliyordu. Ve bazen tüm bunlara rağmen kaçağın o daireden kaynaklanmadığı anlaşılınca ev sahibi yorulduğu ve ettiği masrafla kala kalıyordu. Bu durumla ilgili geçmişte yaşanmış bir örnek verelim. Arkadaşlarımızın geçmiş günlerde bir su sızıntı (su kaçağı) tespiti için bir daireye gittiler. Ev sahibi aylardır mutfağından akan bir sızıntıdan ve bunu bir türlü çözüme kavuşturulmadığından bahsediyor. Arkadaşlarımız da tespit için işe başlayacağı sırada müşteri kendinden emin bir şekilde sızıntının boşluklardan kaynaklandığını söylüyor. Arkadaşlarımız müşterinin ısrarı üzerine önce seramik boşluklarını kontrol etmeye çalışıyor. Fakat buradan herhangi bir su sızıntı tespiti yapamıyorlar. Ve birkaç saat sızıntı tespitine devam ediyorlar. Günün sonunda arkadaşlarımız daire içerisinde herhangi bir su kaçağı olmadığını söylediklerinde daire sahibi ısrara devam ediyor. Bunun üzerine arkadaşlarımız yan daireye göz atmak istiyorlar. Fakat daire sahibinin uzun zamandır yurt dışında olduğu öğreniliyor. Ertesi gün dairenin açılması sağlanıyor ve ekibimiz ilk çalışmasında daha su sızıntısının bu daireden kaynaklandığını tespit ediyor. Buradaki kaçak yüzünden diğer dairede su sızıntısı oluşuyor. Tabi haliyle ekibimizi çağıran daire sahibi kendi dairesinde kaçak var diye düşünüyor. Ama durum anlaşılınca büyük bir külfetten kurtulduğunu anlıyor. Çünkü eski usullerle su sızıntısı tespiti yapılıyor olsa muhtemelen daire içerisinde birçok yer kırılıp daire içerisinde yeniden tadilat yapılması gerekiyor. Ama uzman ekibimiz ve teknolojimiz ile dairede herhangi bir tahribat yapılmadan su sızıntısı tespiti profesyonel bir şekilde ve yalnızca ödenecek bir keşif ücreti ile tespit ediliyor. Su kaçağının nerede olduğunu gösteren cihaz ve makineler ile kırmadan dökmeden tarama yapıyoruz. Su sızdıran bölgeyi son sistem teknolojik cihazlarla belirleyip onarımını yapıyoruz.

Evinizde herhangi bir yerde su sızıntısı olduğunu düşünüyorsunuz fakat su sızıntısının tam olarak yerini bulamıyor musunuz. Tam olarak tespit edene kadar şüphelendiğiniz yerden kırmaya başlamadan önce bir düşünün kırılıp dökülüp kirlenen ev, vücut yorgunluğu ve bir sonuca ulaşamamak… İstanbul tesisat profesyonel ekibiyle ve son sistem robot makinelerle evinize zarar vermeden kırmadan dökmeden gelen sızıntıyı, su kaçağını tespit eder. Sizinde su kaçağı gibi sorununuz varsa bize ulaşın teknoloji yardımıyla ve işinde uzman olan ustalarımızla size hizmet vermeye hazırız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.