1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (14 oy, ortalama puan: 4,36 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
ikinci-el-su-kacak-tespit-cihazi

İkinci El Su Kaçak Tespit Cihazı Nasıl Alınır?

İkinci el kaçak cihazı alırken meslektaşlarımı buradan uyarmak istiyorum. Su kaçağı sektöründe çalışan firmaların arabalarını patlatarak cihazı yarı fiyatına satmak isteyen uyanıklar, telefonla arayıp firmaya elinde bir makine olduğunu söylüyor. Fiyatı cazip olduğu için sizi etkileyebilir fakat faturasını yada cihazı satın aldığı yeri mutlaka telefonla arayıp aletin seri numarasını sorgulamanızı öneriyorum. Ayrıca üşenmeyin cihazı bir bilene yada yetkili servisine göstererek herhangi bir arızası olup olmadığını sorgulayın. Bunlardan hiçbirini yapamıyorsanız cihazı satmaya gelen kişiye cihazın nasıl çalıştığını yada nasıl kullanıldığını sorun.

Teknoloji ilerledikçe insanoğlunun hayatı da bir o kadar kolaylaşmaktadır. Özellikle de iş teknoloji branşında insanın yükünü hafifletmektedir. Bilindiği üzere su kaçağı bulan cihazları olmasa bir dairede oluşacak su sızıntılarını bir noktadan kırmaya başlayıp kaçağı tespit edene kadar kırılacaktı. Bu çalışma sonucu başarısız da olunabilmekteydi. Çünkü bazen su kaçağı bir yan daireden veya bir üst daireden de kaynaklanabilmektedir. Bu durumlar da gereksiz masraflara ve zahmetlere girilmekteydi. Şimdi ise su kaçağını tespit eden cihazlar sayesinde en kısa zaman da ve en masrafsız bir şekilde kaçağın tespiti yapılabilmektedir.

Su kaçak tespit cihazı alınırken nelere dikkat edilmelidir?

Piyasalar da yüzlerce su kaçağı tespiti yapan cihazlar bulabiliriz. Önemli olan beklentiyi karşılayabilmesidir. Su kaçağını bulan cihazların çoğu çok ince ve hassas kaçakları bulamamaktadır. Tercih yaparken fiyatı çok fazla önemsememeliyiz.  Temiz su tesisatında ki kaçağı sese duyarlı akustik dinleme cihazları ile tespit edilebilmektedir. Kulağımıza vereceği bu sesin net ve yalın olması çok önemlidir. Sadece kaçağın sesini vermelidir. Sıradan su kaçağı tespiti yapan cihazlar bu sesleri anlaşılmaz bir hale getiriyor. Kaçağın olduğu noktada ki sesi net ve yalın olması çok önemlidir. Zira kaçağı tespit ettiğiniz nokta yanlış olabilir. Tabii ki su kaçağı tespit cihazı alırken sadece kaliteyle sınırlı kalmamalıyız. Bu cihazlar yurt dışında üretildiği için aldığımız bölgede ki servis hizmet ve ağı çok önemlidir. Elektronik cihazlar olduğu için arıza oluşacaktır. Eğer aldığınız cihazın servis hizmeti bölgenizde yok ise yurt dışına cihazı göndermek zorunda kalacaksınız. Gönderdiğiniz cihaz 2-3 ay süresi içerisinde elinize ancak ulaşacaktır. Hal böyle olunca hem zahmetli hem de maliyeti açısından bizi zora sokacaktır. Alacağınız cihazda ilk olarak servisine önem vermelisiniz. Bir diğer önem vereceğiniz konu ise şüphesiz ki fiyatı olacaktır. Yedek parçasını yurt dışından temin edeceğiniz yani bulunduğunuz bölgede servisi olmayan cihazların alımını çok uygun fiyatlarda bulabileceksiniz. Yalnız bu su kaçağı tespit cihazının en iyisi ve kalitesi fiyat bakımından en pahalı olanıdır. Çok  uygun bulacağınız makinelerden beklediğiniz beklentilerinizi alamayabileceksiniz. Hatta pişman bile olacaksınız. Doğru seçimi kalitesi ve servisine önem vererek almalısınız.

Deneyim ve tecrübelerimize dayanarak ikinci el su kaçak cihaz markaları hakkında size bilgi verelim. Sıralama yaparsak eğer;

1- Sewerin aquafon a 100 modelini gözünüz kapalı alabilirsiniz. Sewerin servisi Ankara ostim’de yer alıyor. Servis telefon numarası 0 (312) 385 11 02 ulaşabilirsiniz.

2- Fisher LD 17 su kaçağı arama cihazını servisine gösterip öyle alın. Servis yada satışı Perpa alışveriş merkezinde yapılmaktadır.

3- Rothenberger su kaçak cihazının ikinci elini alırken dikkat edin. Cihazın fiyatı uygun olabilir fakat herhangi bir arızası bulunuyorsa ilk bakışta anlamayabilirsiniz. Rothenbergerin en gelişmiş servisi Şerifali / Ümraniye İstanbul 0216 4492485 bulunmaktadır.

4- Trotec LD6000 su kaçak cihazını satın alırken Esenler giyimkent bölgesinde yeri bulunan firmaya cihazın kayıtlarını sorabilirsiniz. Trotec servis telefonu 0 212 438 56 55

Bunların haricinde kullanılmış bir su kaçak arama makinesi alıyorsanız bir bilene sormadan almayın derim. Unutmayın bu aletleri kimse durduk yere satmaz. İş yapan makineler olduğu için mutlaka kontrolünü bir su kaçak işinde çalışmış bir ustaya gösterin. v

 

3 Yorum

 • MEHMET

  ARTIK TESİSATÇİLARDA ÜRÜN SATMAYA BAŞLADI

  • Cihazlı Tesisatçı

   Mehmet bey firmamız su kaçak tespit cihazlarının satışını yapmamaktadır. Sadece sektörde bu cihazların ikinci elini almak isteyen arkadaşları uyarı niteliğinde bilgilendirmek için bu yazı yazılmıştır. Su kaçağı tespit cihazı fiyatları ile ilgili herhangi bilgi verilememiştir.

 • mert can

  Kardeşim burda sanki ürün reklamı yapılmış

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.